Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
część!
Autor Wiadomość
Sknera McKwacz
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-05-30, 19:05   część!

Hej,

znalazłam to forum przypadkiem i od razu mnie zaciekawiło, bo szukam jak tylko mogę osób z takim "problemem" jaki ja mam. ;)

Jestem przezpłciową kobietą, która dopiero co zaczęła przemianę (biorę estrofem i androcur) i na pewno będę potrzebować pomocy. ;) Cierpię na fobie społeczne i autyzm, co przekładało się zawsze na... specyficzne doświadczenia z rówieśnikami oraz niekończące się traumy przy nieudanych próbach znalezienia partnerki, dlatego długo nie byłam pewna czy chodzi tylko o to, czy o... coś jeszcze. Zastanawiałam się, odrzucałam "te" myśli by potem znów wróciły, coraz więcej internetowych znajomych okazywało się transami. Dopiero znalezienie Biblii Dysforii Płciowej i genialnej stronki pt. "turn me into a girl" w zeszłym miesiącu mnie całkowicie uświadomiły i obecnie nie mogę się doczekać, aż odrosną mi włosy, nabiorę kształtów i założę np. sukienkę... i mam 100% pewności że jako chłopak mogę co najwyżej udawać bycie chłopakiem i nie będę w ten sposób szczęśliwa.

Swoje imię i nekronim na razie zachowam dla siebie, aby nikt mnie nie namierzył (zresztą spoza internetowych znajomych to praktycznie nikt nie wie, że jestem trans, chcę wyjście z szafy przeprowadzić w odpowiednim momencie), niemniej mam nadzieję nawiązać tu znajomości i porozmawiać o tym "problemie". Dzięki z góry za ciepłe przyjęcie.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2022-05-30, 23:00   

Witaj na forum, chociaż ruch tu ostatnio mały.

A tak poza tym, to całkiem ciekawe strony tu wymieniasz, dzięki :)
_________________
Freja Draco
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2022-05-31, 11:14   

Część.
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2022-06-13, 12:05   

Witaj
Trzymam za Ciebie kciuki.

Ciekawe z tymi fobiami społecznymi, czy nie są efektem dysforii.
Ja całe życie czuję się jakoś nieswojo w kontaktach z ludźmi.
Nie umiałem utrzymać przyjaźni.
Czy to nie jest przez to, że nie będąc w pełni sobą, musząc w pewien sposób udawać
czujemy, że jest to nieautentyczne, boimy się odrzucenia, kiedy pokażemy prawdziwe "ja"?
Ciekawe jakby to było odważyć się i być w 100% sobą?
_________________
Peace & Love
All You Need Is Love
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-06-13, 17:43   

Freddie86 napisał/a:
Witaj
Trzymam za Ciebie kciuki.

Ciekawe z tymi fobiami społecznymi, czy nie są efektem dysforii.
Ja całe życie czuję się jakoś nieswojo w kontaktach z ludźmi.
Nie umiałem utrzymać przyjaźni.
Czy to nie jest przez to, że nie będąc w pełni sobą, musząc w pewien sposób udawać
czujemy, że jest to nieautentyczne, boimy się odrzucenia, kiedy pokażemy prawdziwe "ja"?
Ciekawe jakby to było odważyć się i być w 100% sobą?


Ja też już nie umiem. Ale fobii społecznych nie mam. Czuję się za to oszustem.
Nie potrafię stworzyć silnej przyjaźni. Może to się zmieni teraz gdy rzuciłem testosteron.
Właśnie tak jak piszesz, w moim przypadku ten obraz ukształtowany testosteronem i dokumentami nie jest prawdziwy tylko udawany. Obraz 100% kobiety też był nieprawdziwy, jestem pomiędzy. dlatego w moim wypadku tranzycja była po części nietrafioną.
Najlepiej się czuję gdy druga osoba wie kim jestem naprawdę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-06-16, 05:51   

Freddie86 napisał/a:

Ciekawe z tymi fobiami społecznymi, czy nie są efektem dysforii.

Uważam, że są, a na pewno dysforia ma swój udział i pogłębia. Np. pamiętam z bardzo wczesnego dzieciństwa, miałem kilka lat i bawiłem się sam na małym placu zabaw, huśtałem się i zobaczyłem że na plac wchodzi dziewczynka - strasznie się bałem, bo wiedziałem że zaraz podejdzie i zapyta jak mam na imię, a co ja jej wtedy powiem? No i jak można wyrosnąć na normalnego kiedy człowiek się boi że go ktoś zapyta o imię? :-/ No a potem to człowiek boi się już wszystkiego - że go wezmą za płeć biologiczną (bo to nieprzyjemne), że go wezmą za płeć przeżywaną (bo ktoś pewnie zaraz "wyprowadzi z błędu" tamtą osobę i też będzie nieprzyjemnie)...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10