Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Coming out
Autor Wiadomość
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-05, 23:55   Coming out

Zastanawiam się czy lepiej zrobić to od razu czy czekać jak to samo wyjdzie. Mam coraz więcej ciuchów damskich i ciężko jest to ukrywać, niby mama zawsze mówiła, że jest tolerancyjna i będzie mnie kochać zawsze co by się nie stało, ale i tak się boję. Ktoś doradzi co mam robić?
 
 
Nikl
użytkownik
Wojtek nr 1


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 8
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-06-06, 21:57   

Byłoby łatwiej gdybyś napisała coś więcej o sobie ;) np. ile masz lat i czy jak rozumiem mieszkasz z mamą?
Osobiście trudno przychodzi mi przeprowadzanie poważnych rozmów z mamą - dlatego przekazywałem jej przez jakiś czas w taki "dorozumiany" sposób, że jestem jednak facetem. Coraz więcej znaków itp. Choć wiedziała o mnie już od kilku lat, to gdy dowiedziała się o tranzycji, to zareagowała dość oschle, choć wiem, że bardzo mnie kocha.
Nawet jeśli powiesz teraz mamie, to warto pamiętać o tym, że może być to jednak dla niej szok i dobrze jest dać sobie i jej czas, żebyście sobie to poukładali razem w głowach.
Może spróbuj "mniej się ukrywać", żeby np. jakiś babski ciuszek wpadł mamie w ręce? Wtedy będzie łatwiej zacząć taką rozmowę.
_________________
 
 
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-08, 00:00   

Tak z mamą mieszkam i mam 19 lat. Jestem dość nowa w tym, gdyż mimo, że czuję się kobietą praktycznie od urodzenia to zawsze próbowałam ukrywać wszystko najlepiej jak mogę, nawet przed samą sobą. Nie jestem przyzwyczajona, że mogę wszystko otwarcie pisać, mówić jak się czuję itd. Również ciężko się otworzyć tak nagle, ale mam nadzieję, że się rozkręce i będę opowiadać coraz więcej. A jeżeli chodzi o sam temat to faktycznie dobry pomysł, by jakoś na siłę tego nie pokazywać, tylko dawać znaki, że coś jest inaczej i później powiedzieć o wszystkim. Jest możliwe też, że źle zrozumiałam, czytam to jak jest dość późno :lol: . Dziękuję za odpowiedź :)
 
 
Nikl
użytkownik
Wojtek nr 1


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 8
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-06-10, 08:53   

Spoko, tak dokładnie chodzi mi o takie znaki delikatne. Wydaje mi się, że lepiej tak, niż z dnia na dzień nagle odpalić taką petardą, że jesteś jednak kobietą. U mnie wszystko szło bardzo stopniowo i wydaje mi się, że jest to całkiem spoko droga :)
Wszystko zależy też od tego jakie masz relacje z mamą i jakie mama ma do tego podejście, bo może się okazać, że nawet jeśli powiesz jej teraz od razu całą prawdę to dobrze zareaguje i będzie Cię wspierać, czego Ci gorąco życzę. Trzeba to wyczuć niestety.
Moja mama mimo że wiedziała o mnie od jakichś 3-4 lat, to gdy powiedziałem jej o tym, że chcę zacząć tranzycję, to trochę się podłamała. Nie chciała ze mną gadać, płakała itp. Ale czas naprawdę wiele daje i teraz już na luzie o tym z nią gadam, więc jest super.
Co do nowości w tym świecie i braku przyzwyczajenia to luzik. Ja ostatnio oglądałem moje pierwsze posty tutaj i nawet pisałem w żeńskich końcówkach, więc to dopiero hit xDD Każdy musi to sobie przepracować :) jakbyś chciała pogadać to zapraszam na priv, nie wiem skąd jesteś, ja z Katowic jak coś ;)
_________________
 
 
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-11, 21:38   

Wczoraj zawał prawie miałam mama przy mnie grzebała u mnie w szafie i znalazła pudełko z ciuchami, ale było na szczęście przykryte i nie było widać co jest w środku. Chyba nie byłabym gotowa jeszcze to wytłumaczyć, a na pewno było by bardzo ciężkie. A tak właśnie małymi kroczkami to może będzie łatwiej, zrobić to powoli po prostu. A z tymi końcówkami to ja się cieszę, że przynajmniej w jednym miejscu mogę pisać jak się czuję, więc wychodzi naturalnie. Ja to z Gdańska akurat, ale można popisać zawsze fajnie znać kogoś w podobnej sytuacji ;-)
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-06-11, 22:07   

jej ja pamiętam jak mi się coś odwidziało i postanowiłem być stereotypową kobietą w liceum i część rzeczy poszła do kontetera... teraz żałuję
 
 
Karo34
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Wysłany: 2022-06-12, 16:25   

Jeju najgorzej. Ja teraz mam np tak, że mam wielką niechęć jak muszę kupić normalne ciuchy, męskie. Zaraz dojdzie do sytuacji, że będę miała więcej ciuchów damskich, już nie ma gdzie chować pomału :lol:
 
 
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-24, 01:01   Re: Coming out

Karo34 napisał/a:
Zastanawiam się czy lepiej zrobić to od razu czy czekać jak to samo wyjdzie. Mam coraz więcej ciuchów damskich i ciężko jest to ukrywać, niby mama zawsze mówiła, że jest tolerancyjna i będzie mnie kochać zawsze co by się nie stało, ale i tak się boję. Ktoś doradzi co mam robić?


Nic nie robić, nie musisz się nikomu z niczego tłumaczyć ani do niczego przyznawać.
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2022-08-24, 22:31   

Ja jestem jeszcze przed coming outem. Staram się stopniowo przygotowywać mamę do tego. I to chyba działa :) Ostatnio mama dała mi słoik do otworzenia, a potem się zdziwiła i powiedziała: "nie wiem dlaczego ci go dałam" Chyba jej podświadomość już wie :)
_________________
Peace & Love
All You Need Is Love
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9