Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak napisać pozew? Liber, ma ktoś doświadczenie?
Autor Wiadomość
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-21, 14:20   Jak napisać pozew? Liber, ma ktoś doświadczenie?

Hej, jestem pacjentką dr Libera.
Właśnie otrzymałam od niego ZASWIADCZENIE LEKARSKIE DLA SĄDU.
Powiedział abym napisała pozew. Podyktował mi i to ca zapisałam na karteczce brzmi.
Wnoszę pozew o zmianę zapisu dotyczącego zapisu płci która nie odpowiada płci którą odczuwam.

Do listu do sądu kazał dołączyć opinię psychologiczną, psychiatryczną, kariotyp oraz jego żaświadczenie lekarskie do sądu.

Czy ktos z Was leczył sie u dr Libera i On też tak Wam polecił?
_________________
 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-21, 15:08   

Ten numerek to jest numer z aktu urodzenia?

Przerprowadzenie rozprawy bez udziału rodziców? Ale do tego trezba mieć jakieś zaświadczenie od rodziców?


Widziałam gotowca z niebieskiego forum, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Jakieś zaśiadczenia o dochodach, gdzie Ja mieszkam w i pracuję w Niemczech, dodatkowo pesele rodziców.
Nawet tam trzeba jakiś dowód wpisać.

Raczej nie będę pisać pozwu, będę żyła nadal na starym dowodzie. Żałuję tylko wydanych pieniądzy na podróże do lekarzy i psychologów.
_________________
 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-21, 15:35   

remick76, Dziękuję. :)

Czyli muszę tylko numeru pesel i numer mojego odpisu urodzenia skombinować.

Jeszcze mam pytanie o tych rodziców.
Ponieważ nie mam jak im takiego pisma podsunąć do podpisu, i lepiej może abym nie kombinowała z podrabianiem ich podpisu.

Myślę że może jednak wpiszę prośbę o przeprowadzenie rozprawy pod nieobecność pozwanych?
W uzasadnieniu napiszę że rodzice się niezgadzają i najpewniej nawet nie chcieli by nawet pojawić się na rozprawie.
I że liczę na zrozumienie ze strony Sądu.
Czy nie pisać tego?
Ponieważ rodzice i tak się nie pojawią, bo już gorączki dostaną jak list otworzą.
_________________
 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-21, 15:50   

remick76,
A co z usasadnieniem? Czy muszę to pisać? I czy musi być jakiś dowód? Nie wiem jaki dowód?
Czy mogę napisać uzasadnienie ale bez dowodu? Czy uzasadnienie być musi i czy dowód także?
_________________
 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-21, 15:58   

remick76, Więc skopiuję to uzasadnienie z niebieskiego, tylko że tam trzy razy trzeba wpisać dowody.
Czy mogę do każdego z tych trzech punktów wpisać że moje dowody to te wszystkie opinie od lekarzy, i tak pod każdym z trzech punktów?
_________________
 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-21, 16:59   

Arisa, Hej, ale co to takiego ten discord? 🙂
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-21, 19:26   

Nie pisz wniosku o przeprowadzanie rozprawy pod nieobecność pozwanych, bo to nie ma sensu.

Jeśli ktoś jest stroną w postępowaniu cywilnym, to do niego należy pewien zakres decyzji, jak ono ma wyglądać. Dlatego to ewentualnie Ty sama byś mogła wnosić o przeprowadzenie rozprawy pod Twoją własną nieobecność (ale tego nie rób, bo dla Ciebie bardziej korzystnie jest przyjść, wypowiedzieć się, jak się czujesz, jaka jest Twoja sytuacja oraz jak wyglądasz).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-21, 22:40   Re: Jak napisać pozew? Liber, ma ktoś doświadczenie?

Martyna napisał/a:

Czy ktos z Was leczył sie u dr Libera i On też tak Wam polecił?

Ja się leczyłem i nic mi nie polecił :P Wziąłem pozew z Niebieskiego, dołączyłem te opinie i tyle.

Martyna napisał/a:
Widziałam gotowca z niebieskiego forum, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Jakieś zaśiadczenia o dochodach, gdzie Ja mieszkam w i pracuję w Niemczech, dodatkowo pesele rodziców.

Ten fragment o dochodach itp. jest konieczny tylko jeśli starasz się o zwolnienie z kosztów, a jeśli mieszkasz i pracujesz w Niemczech to raczej ciężko będzie uzyskać to zwolnienie z kosztów i osobiście na Twoim miejscu bym sobie to raczej całkiem odpuścił - będzie szybciej.

Cytat:
Nawet tam trzeba jakiś dowód wpisać.

Dowodami są Twoje zaświadczenia od lekarzy.

Cytat:
Raczej nie będę pisać pozwu, będę żyła nadal na starym dowodzie. Żałuję tylko wydanych pieniądzy na podróże do lekarzy i psychologów.

Nie rozumiem, dlaczego? Chociaż dalej piszesz posty tak jakbyś jednak zamierzała przeprowadzić postępowanie sądowe - i dobrze, tego się trzymajmy ;)

Aha - ja nie podawałem peseli rodziców.

Martyna napisał/a:
remick76, Dziękuję. :)

Czyli muszę tylko numeru pesel i numer mojego odpisu urodzenia skombinować.

Musisz załączyć swój odpis aktu urodzenia, to i numer weźmiesz stamtąd.

Cytat:
Myślę że może jednak wpiszę prośbę o przeprowadzenie rozprawy pod nieobecność pozwanych?
W uzasadnieniu napiszę że rodzice się niezgadzają i najpewniej nawet nie chcieli by nawet pojawić się na rozprawie.
I że liczę na zrozumienie ze strony Sądu.
Czy nie pisać tego?
Ponieważ rodzice i tak się nie pojawią, bo już gorączki dostaną jak list otworzą.

Lepiej tego nie pisać, ale możesz wnieść o przeprowadzenie rozprawy pod nieobecność pozwanych - to po prostu taka prośba żeby rozprawa odbyła się nawet jeśli się pozwani nie pojawią - pierwsza rozprawa pewnie niestety i tak się bez nich nie odbędzie, ale warto spróbować, a nóż będziesz miała szczęście i się odbędzie :) Parę lat temu to się czasami zdarzało - mój kolega miał takiego farta: wyrok pozytywny na pierwszej rozprawie bez obecności rodziców. No ale parę lat temu to było.

remick76 napisał/a:
Dowody to wszystko to, co masz od lekarzy - zaświadczenia, opinie, badania hormonów, kariotyp. Musisz to ująć jako dowody i dać listę w załącznikach na końcu pozwu.

Ja bym badań nie dołączał (i nie dołączałem) - same opinie i zaświadczenia oraz kariotyp. Sąd to nie lekarz, więc dołączanie wartości parametrów krwi czy moczu jest moim skromnym zdaniem bez sensu.

kicur napisał/a:
Nie pisz wniosku o przeprowadzanie rozprawy pod nieobecność pozwanych, bo to nie ma sensu.

Jeśli ktoś jest stroną w postępowaniu cywilnym, to do niego należy pewien zakres decyzji, jak ono ma wyglądać. Dlatego to ewentualnie Ty sama byś mogła wnosić o przeprowadzenie rozprawy pod Twoją własną nieobecność (ale tego nie rób, bo dla Ciebie bardziej korzystnie jest przyjść, wypowiedzieć się, jak się czujesz, jaka jest Twoja sytuacja oraz jak wyglądasz).

Zgadzam się, żeby nie robić z tego osobnego wniosku czy jakiegoś wielkiego pisma, ale uważam, że podpunkt o treści:
"- przeprowadzenie rozprawy również pod nieobecność pozwanych" jest ok i jak wyżej napisałem - a nóż się uda. Poza tym uważam, że taka prośba podkreśla że powodowi/powódce bardzo zależy na przeprowadzeniu tego postępowania.

remick76 napisał/a:
dostaną w takim razie i tak stawiennictwo obowiązkowe. Za brak stawienia się mogą dostać grzywnę :-|

Istnieje niewielka szansa, że dostaną stawiennictwo nieobowiązkowe - to się zdarzyło jednemu z moderatorów na Niebieskim (opisywał gdzieś na Niebieskim Forum to kiedyś).
A nawet jak dostaną stawiennictwo obowiązkowe, to raczej i tak nie dostaną żadnej grzywny, raczej po prostu ich zdanie nie będzie wzięte pod uwagę jeśli nie stawią się raz i drugi. Faktycznie że grzywna jest możliwa ALE ja nie słyszałem nigdy, żeby rodzice którzy się nie stawili dostali kiedykolwiek grzywnę (a czytam od 2003 roku wszystkie relacje z rozpraw, które pojawiały się na wszystkich polskich forach i większości blogów itp.).
_________________
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-22, 14:40   

Dziękuję Wszystkim za pomoc, remick76 wysłała mi swój pozew jako wzór, więc bardzo mi pomogła.

Mam pytanie odnośnie aktu urodzenia. U mnie ten numer to 529/1989.

Jest to ODPIS SKRÓCONY AKTU URODZENIA, data która widnieje to październik 1989, czyli moja mama musiała go otrzymać zaraz po moich narodzinach. Urodziłam się 29.09.

Wy tutaj ten numer odpisu urodzenia mieliście dłuższy, stąd moja niepewność. Nie wiem czy to właściwy numer.

Pisze tam: POŚWIADCZA SIĘ ZGODNOŚĆ POWYŻSZEGO ODPISU Z TREŚCiĄ AKTU URODZENIA NR 529/1989

Czy to jest za stare? I muszę uzyskać nowszy?
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-22, 18:30   

Większość daje zupełny odpis aktu urodzenia. Spróbuj dać stary, najwyżej sąd Cię wezwie do przedłożenia nowszego.

Numer referuje nie do egzemplarza, który Ty dostałaś, tylko do aktu umieszczonego w księgach USC, więc powinien być OK, nawet jeśli jest krótszy.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-22, 18:38   

Arisa, No to lipa. Mieszkam w Niemczech, i teraz wydam pieniądze tylko po to aby jechać po ten dokument. Żeby mieć numerek.

I oczywiście po tygodniu znowu żeby do sądu pozew złożyć.

A rozumiem że ten akt urodzenia muszę odebrać w urzędzie stanu cywilnego czyli w gminie z której pochodzę?
Czy mogłabym do innego miasta pojechać, np przygranicznnego?
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-22, 19:09   

Martyna napisał/a:
A rozumiem że ten akt urodzenia muszę odebrać w urzędzie stanu cywilnego czyli w gminie z której pochodzę?

Arisa napisała wyżej, że w dowolnym mieście - może być przygraniczne.

Arisa napisał/a:
Jeżeli nie chcesz się <cenzura> z kserowaniem - zamów 4 sztuki - gdy ważniejszy jest czas niż pieniądze. Wyjdziesz z USC, pójdziesz do sądu nadasz to w sądzie osobiście (sąd właściwy dla miejsca zamieszkania matki lub ojca) i gotowe.

A po cóż jej cztery sztuki? :shock: ja złożyłem jeden (to chyba nie jest coś, co trafi do rodziców, do moich z resztą nie trafiło nic poza pozwem, nic też w kopiach nie składałem poza pozwem). poza tym jest jednak spora różnica w koszcie 4 odpisów a odpisu i 3 kser...
_________________
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-22, 19:13   

Arisa, Ale po wyjściu z usc z aktem urodzenia i tak muszę wrócić do Niemiec. Muszę przecież ten numer z aktu urodzenia wpisać do pozwu, więc muszę siąść przed komputer i wydrukować w domu.
_________________
 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-22, 19:14   

wendigo, Byłoby super gdybym mogła złożyć wniosek o akt urodzenia i później go odebrać i zrobić to wszystko w mieście przygranicznym.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-22, 19:33   

Przecież Martyna może uzyskać ten odpis przez pełnomocnika, w ogóle bez przyjeżdzania do Polski...
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-22, 19:36   

kicur, Mam napisać upoważnienie do wydania takiej osobie tego pełnego aktu urodzenia do sądu, oraz uiszczenia opłaty w moim imieniu?
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-22, 20:39   

kicur napisał/a:
Przecież Martyna może uzyskać ten odpis przez pełnomocnika, w ogóle bez przyjeżdzania do Polski...

Ale wcześniej musi ustanowić tego pełnomocnika... - kolejna procedura itp...
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-22, 21:27   

wendigo napisał/a:
kicur napisał/a:
Przecież Martyna może uzyskać ten odpis przez pełnomocnika, w ogóle bez przyjeżdzania do Polski...

Ale wcześniej musi ustanowić tego pełnomocnika... - kolejna procedura itp...



Pobiera pełnomocnictwo, np. takie (dając dane odpowiedniego urzędu); w domku podpisuje je, wypełnia też wniosek o wydanie aktu stanu cywilnego, wszystko wsadza do koperty i śle pełnomocnikowi do Polski. Oprócz tego płaci 17 zł opłaty skarbowej od pełnomocnictwa, a elektroniczne potwierdzenie dokonania płatności przesyła pełnomocnikowi mailem do wydrukowania.
http://www.swilcza.com.pl...u_cywilnego.pdf

To znacznie szybsze, niż specjalna podróż do Polski. :roll:
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-23, 20:40   

Dzwoniłam dziś do USC w Słubicach przy granicy. Można odebrać w dowolnym uzędzie! Super. Pani z USC w słubicach powiedziała mi że zamówi ten akt urodzenia, i w cigu kiku tygogni będę mogła przyjechać aby go odebrać. Koszt 33 zł.

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie pozwu.

Czy wszystkiego muszą być 3 kopie? A akt urodzenia w oryginale?
3 kopie pozwu? Bo oryginał jest dla mnie? Myślałam że dla Sądu.
3 kopie opinii seksuologa
3 kopie opinii psychologa
3 kopie opinii psychiatry
3 kopie kariotypu itd?
_________________
 
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2019-05-24, 07:59   

Arisa, Czyli wg Ciebie dołączenie Kariotypu może skutkować powalaniem biegłego?
Właśnie Kariotyp miałam zamiar dodać, tak też mi Liber zalecił.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-24, 18:18   

Zamknąć się w jednej rozprawie też można wnioskując o przeprowadzenie opinii jeszcze przed pierwszym terminem rozprawy. Ale sędzia się nie musi na to godzić, mi się nie zgodziła ;/

Arisa napisał/a:
A czy Kariotyp twoim zdaniem stwierdza, że jesteś kobietą, czy sędziemu (laikowi medycznemu!) może powiedzieć coś zupełnie przeciwnego?


Pełna zgoda. Jeśli ktoś ma wiedzę osoby z ulicy, to może nawet pomyśleć: Jeśli ma kariotyp prawidłowy XY, to znaczy, że jest chory psychicznie, bo nie można się czuć osobą przeciwnej płci, jeśli z organizmem jest wszystko w porządku.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-25, 02:29   

Arisa napisał/a:
Martyna napisał/a:
Arisa, Czyli wg Ciebie dołączenie Kariotypu może skutkować powalaniem biegłego?
Właśnie Kariotyp miałam zamiar dodać, tak też mi Liber zalecił.
A czy Kariotyp twoim zdaniem stwierdza, że jesteś kobietą, czy sędziemu (laikowi medycznemu!) może powiedzieć coś zupełnie przeciwnego? Im więcej dasz dokumentacji medycznej, tym większe prawdopodobieństwo, że sędzia powoła eksperta od spraw medycznych, czyli biegłego. Po drodze jeszcze będzie się musiał/a sędzia mocno zastanowić czy psychiatrę czy seksuologa do tego typu dokumentacji med.

Zasadniczo się z tym zgadzam ale co do kariotypu, to myślałem, ze to już jest coś, co dla sądu jest takim standardowym papierem jak te trzy opinie... jeśli nie, to się zgadzam - nie dołączać.
_________________
 
 
Martyna
użytkownik
VHS->TS->HD


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 200
Skąd: Berlin
Wysłany: 2022-04-22, 11:42   

Właśnie jestem po rozprawie, drugiej już. Nic z tego. Sędzia powiedział że mogę napisać apelację.
Czy ktoś z Was pisał apelację, jak to zrobić?

Pierwszą rozprawę miałam na początku 2021w styczniu. Wtedy sędzia powiedział że muszę jeszcze raz odbyć terapię. On mnie wysłał do psychologa i psychiatry we Wrocławiu.
Więc jeździłam do Wrocławia, od psychologa oraz psychiatry nam opinię kobiety transseksualnej.

Podczas pierwszej rozprawy też miałam opinię po terapii ale panu sędziemu było za mało.

Czy ktoś z Was Wie jak napisać taką apelację.
Sąd jak uzasadniał to jak pamiętam powiedział że przeszłam tylko terapię hormonalną a to za mało.
_________________
 
 
 
urmein
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-22, 18:19   

Dziwny ten sąd, mi w Warszawie wystarczyło tylko to że biorę hormony, opinie od psychiatry i psychologa, potem biegły z sądu, może warto zmienić sąd?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-05-18, 22:18   

Martyna napisał/a:

Sąd jak uzasadniał to jak pamiętam powiedział że przeszłam tylko terapię hormonalną a to za mało.

Ale przecież właściwie nic nie można więcej zrobić przed wyrokiem :/

Nie wiem czy można jeszcze zmienić sąd ale to faktycznie może być dobry pomysł.
_________________
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-05-21, 08:47   

Martyna, radziłbym zwrócić się o pomoc do prawnika, który ma doświadczenie w tego typu sprawach.
_________________
 
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-08-15, 20:42   

Hej. Czy ma ktoś może wzór pozwu do sądu o zmianę zapisu płci w dokumentach? Zebrałam się w końcu na odwagę, rok trzymając wszystkie potrzebne dokumenty w teczce i czekając na odpowiednią chwilę. Nie poradziłam Sobie z utrzymaniem kontaktów rodzinnych i całkowicie zerwałam kontakt z rodzeństwem, Mamą, babcią i całą resztą. Nie byli negatywnie nastawieni, ale nie wytrzymałam sztucznej atmosfery, dziwnych uśmiechów, spojrzeń itp. Czuję się dobrze Sama, bardzo rzadko łapie mnie tęsknota, ponieważ Jestem bardziej szczęśliwa teraz niż przedtem i odgrodziłam się od poprzedniego życia grubym murem. Niestety zbliża się czas konfrontacji w sądzie.zapalnikiem było włamanie. Mieszkanie wraz z aktem notarialnym jest na moje stare dane, a Ja mam zmienione imię i zdjęcie w dowodzie, który wyrobiłam Sobie jakieś 1,5 temu. Policjanci na pewno zobaczyliby literkę M w dowodzie. Musialabymy również udać się do spółdzielni, gdzie pamiętają mnie ze starego życia i wszystko wyjaśniać. Nic nie wartościowego nie zginęło, tylko wyrwany został zamek w drzwiach i uszkodzono drzwi. Postanowiłam, że wstawię nowy zamek, ale natychmiast piszę pozew :) . Mój ojciec zaginął 19 lat temu, po tym gdy by zaczął być poszukiwany za niepłacenie alimentów i nie wiem gdzie jest, ani co się z nim dzieje. Po 15 latach otrzymałam pismo, że nie jest już poszukiwany, gdyż wyrok się przedawnił. Czy powinnam ująć to w pozwie? Dołączyć dokument, który będzie przemawiał na moją korzyść i jednocześnie uzasadni, że nie mam jak poinformować ojca, gdyż jego adres jest nieznany? Czy zostanie wtedy powołany biegły zamiast ojca? Nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Nigdy nawet nie byłam w sądzie. Na samą myśl o tym, że będzie tam moja rodzina bo Mama na pewno przyjedzie z rodzeństwem mam ochotę zapaść się pod ziemię. Nie mniej jednak postanowiłam, że już czas.
_________________
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2023-08-15, 21:39   

WojtekM, NadiaWalevska,
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2023-08-15, 22:48   

NadiaWalevska napisał/a:
Hej. Czy ma ktoś może wzór pozwu do sądu o zmianę zapisu płci w dokumentach?


Pozew:
https://drive.google.com/file/d/1l27oyLhQ2m_5KXQRV5w9ZwHZ07n8ShdY/view

Wyczerpujący opis procedury wraz z linkami do w.w pozwu oraz innych dokumentów:
https://tranzycja.pl/krok-po-kroku/zmiana-danych-sad/
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-08-16, 12:30   

NadiaWalevska, korzystałem ze wzoru pozwu udostępnionego przez lamartę. Pominąłem jedynie zalecenia WPATH oraz pkt 6, a resztę dostosowałem do swoich potrzeb.

Tu: link do pozwu

A tu: link do tematu, w którym lamarta szerzej opisuje pozew i przygotowania do rozprawy.

Na końcu pozwu możesz napisać coś takiego: że ponieważ od wielu lat nie masz kontaktu z ojcem i nie jesteś w stanie ustalić miejsca jego pobytu, prosisz o wyłączenie go jako strony lub - jeśli Sąd uzna za konieczne - powołanie w jego zastępstwie kuratora.

Jeśli będziesz miała jakiekolwiek pytania czy problemy w trakcie pisania pozwu, możesz napisać do mnie na priv. Postaram się pomóc.
_________________
 
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-08-16, 21:17   

Dziękuję bardzo za pomoc. Dam znać jak poszło składanie pozwu i w razie czego, odezwę się. Doceniam.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 9