Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Folder użytkownika w komputerze
Autor Wiadomość
gonbonzo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Wysłany: 2022-01-04, 18:15   Folder użytkownika w komputerze

Tak, właśnie to mnie teraz absorbuje.

Wiem, ze to chyba najmniejszy z problemów jakie można mieć, ale strasznie irytuje mnie stare imię wpisane w nazwę folderu w Windowsie?

Próbowałem zmienić, ale po edytowaniu rejestru wywaliło mi błąd krytyczny XDD

Wątpię, żeby ktoś znał rozwiązanie tego "problemu", ale jeśli ktoś miał tak samo to witam w klubie, zobaczymy ile nas jest
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 130
Wysłany: 2022-01-04, 19:20   

Jeżeli to Twój prywatny komputer, i masz na nim uprawnienia administratora, to moim zdaniem prościej Ci będzie po prostu stworzyć nowe konto użytkownika (również z uprawnieniami administratora), wpisać temu użytkownikowi Twoje nowe imię, skopiować wszystkie pliki, które będą Ci potrzebne do katalogu nowego użytkownika, a o starym koncie zapomnieć (lub nawet je usunąć).
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-01-04, 21:41   

Nie musisz tworzyć konta! Wystarczy zmienić jemu nazwę
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-01-04, 22:22   

W sumie nigdy nie próbowałem czegoś takiego, ale gdyby nazwa folderu się nie zmieniła razem z nazwą użytkownika, po prostu zmieniłbym nazwę (może być potrzebne uruchomienie linii komend jako administrator - tutaj już google podpowie jak z niej zmienić nazwę folderu).
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-01-13, 22:21   

Haha, ale zbieg okoliczności - robiłem to chyba przedwczoraj :D tylko że ja z innego powodu ;) Mam nowy dysk i w sklepie instalując system wpisali mi imię, a ja wolę bardziej neutralnie i chciałem zmienić... Ogólnie to tak: tego się prawie nie da zmienić (tak całkowicie), więc najlepiej stworzyć nowy profil, skopiować pliki, stary usunąć (resztka prawdopodobnie i tak zostanie ale będziesz to widzieć tylko wchodząc w profile), no oczywiście nadać nowemu uprawnienia administratora najpierw ;)

Wild napisał/a:
Nie musisz tworzyć konta! Wystarczy zmienić jemu nazwę

Tak ale to zmieni tylko to, co jest widoczne na ekranie logowania, w panelu sterowania itp. to zmieni tylko nazwę wyświetlaną. Nie zmieni się ścieżka zapisywania plików...

To znaczy jest pewien sposób, łapcie linka: https://forum.pclab.pl/topic/1287343-zmiana-nazwy-katalogu-administratora-win-10/ - ja to zrobiłem i w zasadzie się to udało (choć windows i tak sobie stworzył stary folder użytkownika choć prawie pusty), ale nie przeniosło mi np. ikonek wtyczek w przeglądarce - takie drobiazgi... ale tak mnie wkurzały (musiałbym na nowo konfigurować), że jednak odpuściłem i odwróciłem te zmiany i niech już będzie z tym imieniem ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9