Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Webinaria KPH dla rodziców
Autor Wiadomość
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-17, 23:47   Webinaria KPH dla rodziców

W dniach od 18 listopada do 9 grudnia odbędzie się organizowany przez KPH cykl webinariów dla rodziców, w tym 4 ostatnie spotkania będa dotyczyły szczególnie potrzeb osób trans. Webinary transmitowane na facebooku będą pewnie ciekawe nie tylko dla rodziców :)

Szczegóły poniżej:

KLIK
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-18, 22:48   

Tematy spotkań 4-7:

Transpłciowe dziecko u endokrynologa_żki
Prowadzenie: dr n.med. Anna Kępczyńska-Nyk. Moderacja: Katarzyna Remin, KPH z udziałem Eweliny Negowetti (Transpłciowość w rodzinie).

Endokrynolożka opowiada o kryteriach, jakie należy spełnić, aby rozpocząć stosowanie hormonów płciowych oraz innych leków w ramach uzgodnienia płci u osób poniżej 18 roku życia, które wchodzą w okres pokwitania oraz u osób po okresie pokwitania. Webinar zawiera informacje dotyczące stosowanych preparatów, spodziewanych efektów klinicznych oraz ewentualnych działań niepożądanych, a także zasad monitorowania leczenia. Omówione zostają kwestie nieodwracalności niektórych efektów leczenia hormonalnego oraz kwestie dotyczące płodności.dr n. med. Anna Kępczyńska-Nyk

absolwentka Warszawskiej Akademii Medycznej, uzyskała specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych, seksuologii, endokrynologii. Nauczycielka akademicka, autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu endokrynologii i seksuologii. W praktyce lekarskiej zajmuje się pacjentami z zaburzeniami układu wydzielania wewnętrznego. W kręgu jej szczególnych zainteresowań leżą choroby gonad, nadnerczy oraz leczenie korekcyjne osób transpłciowych.

Z wizytą u psychoseksuologów. O wspieraniu transpłciowego dziecka i jego rodziny
Prowadzenie: Marta Dora i Miłosz Dziedziak. Moderacja: Katarzyna Remin, KPH z udziałem Eweliny Negowetti (Transpłciowość w rodzinie).Specjaliści wyjaśniają, jaka jest ich rola w procesie diagnostyki bądź tranzycji. Omawiają z jakimi wyzwaniami mogą się mierzyć osoby transpłciowe, jak tym wyzwaniom sprostać oraz w jaki sposób zadbać o siebie i o codzienność osób im najbliższych. Webinar dostarcza także wiedzy na temat radzenia sobie ze środowiskiem przedszkolnym oraz szkolnym, a także w jakim zakresie może w tym pomóc psycholog lub psychoterapeuta.

mgr Marta Dora

psycholożka, certyfikowana seksuolożka kliniczna, psychoterapeutka. Pracuje w Poradni Seksuologicznej Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Centrum Terapii Synteza. Prowadzi prywatną praktykę psychologiczną w Krakowie i Warszawie. Współredagowała dwie książki oraz kilkanaście tekstów z obszaru zdrowia seksualnego. Prowadzi zajęcia dla studentów psychologii i medycyny oraz warsztaty i szkolenia dla profesjonalistów.

Miłosz Dziedziak

mgr psychologii o specjalności psychologia kliniczna (SWPS), psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT, w trakcie szkolenia), doktorant (GUMed) w dziedzinie Nauk o Zdrowiu. Pracuje w modelu terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Ukończył studia podyplomowe z seksuologii klinicznej (UAM). Pracuje z młodzieżą i dorosłymi, oferując m. in. indywidualne poradnictwo psychologiczne, seksuologiczne i diagnozę psychologiczno-seksuologiczną. Prowadzi grupy wsparcia, terapeutyczne i psychoedukacyjne.

Więcej informacji: www.miloszdziedziak.pl

Transpłciowe dziecko u dr psychiatrii i seksuologii
Prowadzenie: dr n.med. Justyna Holka-Pokorska. Moderacja: Katarzyna Remin z udziałem Eweliny Negowetti (Transpłciowość w rodzinie).

Psychiatra w trakcie webinaru przybliża stan aktualnej wiedzy medycznej na temat transpłciowości. Przedstawia wiele bardzo konkretnych i cennych wyników prowadzonych badań, które pomagają lepiej zrozumieć transpłciowość, ale też dostrzec, czym tak naprawdę jest transpłciowość. Omawiane są również kwestie występowania lub współwystępowania zaburzeń leczonych przez psychiatrów oraz związek tych zaburzeń z transpłciowością.dr n. med. FECSM Justyna Holka-Pokorska

specjalistka psychiatra, seksuolog, psychoterapeutka. Przewodnicząca Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, od 2017 r. członkini WPATH (Światowego Stowarzyszenia Specjalistów_ek do spraw Zdrowia Osób Transpłciowych). Od kilkunastu lat związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii. Zainteresowana naukowo postępowaniem klinicznym wobec osób niebinarnych oraz zależnością pomiędzy zjawiskiem dysforii płci oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Od wielu lat zajmuje się klinicznie diagnozą oraz terapią osób z objawami dysforii płci.

Pomoc prawna dla pełnoletnich i niepełnoletnich osób transpłciowych
Prowadzenie: Anna Mazurczak. Moderacja: Katarzyna Remin, KPH z udziałem Eweliny Negowetti (Transpłciowość w rodzinie).

Sądowe ustalenie płci osób małoletnich i pełnoletnich krok po kroku – adwokatka opowiada o dokumentacji medycznej, którą należy zgromadzić przed napisaniem pozwu i o tym, jak się przygotować do jego złożenia. Webinar zawiera także informacje o przebiegu postępowania sądowego, gdy pozew przeciwko rodzicom wytacza osoba poniżej 18 roku życia. Podsumowuje przebieg rozprawy, doradza, jak pokonać potencjalne przeszkody i gdzie szukać profesjonalnej pomocy prawnej, a także źródeł finansowania sprawy.Anna Mazurczak

adwokatka specjalizująca się w ochronie praw osób LGBT, w latach 2012-2018 prawniczka w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, od 2018 roku partnerka w kancelarii Knut Mazurczak Adwokaci. Pełnomocniczka w postępowaniach sądowych w sprawach dotyczących ustalenia płci, sytuacji prawnej par tej samej płci i dzieci urodzonych za granicą w związkach jednopłciowych, toczących się przed sądami krajowymi i międzynarodowymi.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10