Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hi all!
Autor Wiadomość
Call me Sandra
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Wysłany: 2021-09-15, 19:04   Hi all!

Cześć. Możecie mówić mi Sandra. Jestem (a przynajmniej tak mi się wydaje) transpłciową kobietą (niestety jeszcze przed HRT i diagnozą). Uczucie "odmienności" towarzyszyło mi w sumie od najmłodszych lat, no i w końcu przyszedł moment (choć nie wiem, czy nie za późno - 28, a zaraz 29), kiedy już nie jestem w stanie tego ignorować i muszę podjąć jakieś działania (ostatnio założyłam choćby zrzutkę). Rejestruje się na forum, bo liczę, iż znajdę tu osoby, które pokierują mnie do odpowiednich specjalistów. A jeżeli przy okazji nawiąże jakieś nowe "przyjaźnie" to tylko na plus.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-09-16, 00:40   

Cześć :)
Nigdy nie jest za późno :)
_________________
 
 
Call me Sandra
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Wysłany: 2021-09-17, 12:25   

Dzięki za słowa otuchy, jednak ciężko mi się z tym zgodzić. Niestety, ale wraz z wiekiem, osiągnięcie satysfakcjonującego wyglądu, wiąże się z wyższymi kosztami... Tymczasem ja mam problem, aby w ogóle sfinansować proces diagnozy :(
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-09-17, 15:11   

Cześć, Sandro.
Jeśli masz niedobory finansowe, to urządza Cię diagnoza w ramach NFZ.
_________________
 
 
 
Call me Sandra
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Wysłany: 2021-09-17, 15:19   

Hmm... rozważam też i taką możliwość. Tyle, że nie wiem, czy jestem w stanie czekać jeszcze rok, bądź dłużej..., no i chyba nie wszystko idzie załatwić na NFZ. Poza tym słyszałam, że niektórzy specjaliści, przy wyborze NFZ, robią problemy. BTW, może jesteś w stanie polecić dobrego specjalistę z Warszawy, który przyjmuje na NFZ?
Ostatnio zmieniony przez Call me Sandra 2021-09-17, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-09-17, 15:19   

Cześć, popieram Wojtka.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-09-17, 18:54   

Call me Sandra napisał/a:
nie wiem, czy jestem w stanie czekać jeszcze rok, bądź dłużej...,

Nie mając pieniędzy też czekasz, tylko że nic z tego czekania nie wynika. Możesz przynajmniej zapisać się na pierwszą wizytę, a jeśli w międzyczasie zmieni się Twoja sytuacja materialna, zrezygnujesz z dalszego czekania i pójdziesz do lekarza odpłatnie.

Call me Sandra napisał/a:
chyba nie wszystko idzie załatwić na NFZ

Większość badań można zrobić w ramach NFZ.
Z własnego doświadczenia - miałem całą diagnostykę na NFZ (seksuolog, psychiatra, psycholog) i najdroższe badanie, czyli kariotyp. Za resztę badań płaciłem, choć mogłem je zrobić nieodpłatnie. W tamtym czasie łatwiej mi było odłożyć 30 - 60 zł na jakieś badanie, niż wydać jednorazowo kilkaset złotych.

Call me Sandra napisał/a:
Poza tym słyszałam, że niektórzy specjaliści, przy wyborze NFZ, robią problemy

Jakie problemy?

Call me Sandra napisał/a:
jesteś w stanie polecić dobrego specjalistę z Warszawy, który przyjmuje na NFZ?

Diagnostykę robiłem w swoim mieście, ale być może ktoś inny będzie mógł polecić kogoś z Warszawy.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-09-18, 04:11   

Call me Sandra napisał/a:
osiągnięcie satysfakcjonującego wyglądu,

No to najwyżej osiągniesz niesatysfakcjonujący wygląd ;) nie każda kobieta wygląda dla siebie satysfakcjonująco, nawet cis kobieta ;) A jak Ci się materialnie poprawi, to wtedy można i dopracowywać wygląd ;)
Ale oczywiście nie mówię, że tak musi być - są i w starszym wieku bardzo udane tranzycje bez operacji plastycznych :)
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-09-18, 09:29   

kariotyp nie jest obowiązkowy
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-09-19, 15:48   

Kiedyś nie był, teraz wszyscy robią, nie wiem czy najpóźniej na wezwanie biegłego by i tak nie musiała zrobić...
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-09-20, 08:38   

wendigo napisał/a:
Kiedyś nie był, teraz wszyscy robią, nie wiem czy najpóźniej na wezwanie biegłego by i tak nie musiała zrobić...


A nie na odwrót? Kiedyś był a teraz mówią że już nie jest obowiązkowy tak jak parę innych badań, które z 10-15 lat temu były robione
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-09-20, 15:34   

Ok. 5 lat temu był wymagany (być może nie przez wszystkich lekarzy). Teraz nie wiem, czy trzeba robić to badanie, bo nie bardzo interesuję się obecną diagnostyką.
_________________
 
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-27, 23:20   

Witam.
Na wstępie życzę powodzenia w odzyskaniu siebie w postaci właściwego ciała i własnych praw społecznych. No więc ja zaczęłam bardzo późno i właśnie nie powinnam narzekać na swój wygląd, chyba przeciwnie - bo raczej już teraz przerósł moje nadzieje wcześniejsze. Wnet będzie rok jak mam dowód kobiety. Zastanawiam się tylko, skąd wezmę tyle kasy na SRS? A latka lecą. Bardziej niż u Ciebie. Z tego co piszesz jesteś w wieku produkcyjnym. Możesz więc pracować. Chyba nie masz inwalidztwa? Problem polega tylko na umiejętności skutecznego znalezienia właściwej dla Ciebie pracy. Organizacje Ci raczej nie pomogą, tu jesteśmy zdane tylko na siebie niestety. Organizacje są tylko dla idei i są problemem same dla siebie ;-)
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2021-11-09, 12:15   

:)
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11