Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana drugiego imienia na żeńskie - potrzebna pomoc prawna.
Autor Wiadomość
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-15, 20:07   

Kampania Przeciw Homofobii pomaga osobom, które ubiegają się o zmianę imienia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w sporządzeniu skargi, to może się to wpasowywać w kryteria regulaminu pomocy prawnej. Tylko najlepiej w temacie maila podaj datę, kiedy dostałaś decyzję Wojewody, żeby przypadkiem nie umknęło, że Twoja sprawa jest terminowa.

Osobiście to nie jestem pewien, czy sąd administracyjny się z Tobą zgodzi. Trzeba by użyć bardzo solidnej argumentacji, ale byłoby super, gdyby się udało. Powodzenia.

https://kph.org.pl/pomoc/pomoc-prawna/
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-09-16, 21:28   

Jeżeli tam cię zbędą to napisz do mnie priva. Mam zmienione drugie imię wiec trochę znam procedurę.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-09-28, 01:41   

Hej. Dzisiaj wróciłam z urzędu miasta i przyznam szczerze, że procedura była dość przykra dla mnie. Wzięłam wniosek, aby zmienić imię na uniseks, oraz aby wykreślono całkowicie moje drugie imię. Pani była nieprzychylnie nastawiona i marudziła do koleżanki, że dzisiaj mnóstwo ludzi i dziwne sprawy. Powiedziała, że nie mogę Sobie zmienić imienia tak po prostu. Kazała mi napisać na wniosku solidny powód. Napisałam, że Jestem osobą transpłciową w trakcie leczenia, a z drugiego imienia w ogóle nie korzystam - znalazłam artykuł świadczący o tym, że z drugiego imienia można zrezygnować i wystarczającym powodem jest fakt, że go nie używamy. Pani wypaliła, że to nie jest solidny powód i mam wytłumaczyć dlaczego akurat takie imię. Odpowiedziałam, że mi się podoba, bo uznałam, że pytanie jest idiotyczne. To tak jakby zadać rodzicom pytanie dlaczego chcą nazwać dziecko Kamila i mają podać powód. Trochę absurd. Kolejka ludzi, Pani mówiła głośno, więc postawiła mnie w mega krępującej sytuacji bo tłumaczenie całego procesu przed kompletnie obcymi osobami nie jest fajne. Usiadłam i na odwrocie wniosku napisałam, że posiadam opinię 3 lekarzy, wypisałam specjalizację, oraz jak długo jestem w trakcie leczenia. Dodałam, że terapia hormonalna wpłynęła na tyle na mój wygląd, że mam widoczne piersi i ciało sfeminizowane na tyle, że bez make upu i w męskich ciuchach ludzie często zwracają się do mnie per Pani. Dodatkowo zbliża się termin feminizacji twarzy, a w styczniu składam wniosek o zmianę dokumentów, więc funkcjonowanie z męskimi imionami jest dla mnie co raz bardziej uciążliwe, a w dodatku jest ono nieadekwatne co do mojej osoby. Ubrałam to wszystko w słowa brzmiące bardziej składnie niż tutaj i oddałam kartkę z prośbą o przeczytanie i zapytałam, czy teraz argumenty są bardziej konkretne ( wcześniej Pani rzuciła, że u kierowniczki na pewno wniosek nie przejdzie, a gdy poprosiłam o kierowniczkę, to nie było możliwości) byłam cały czas spokojna i opanowana. Nie chciałam robić żadnych dram przy ludziach tylko oddać wniosek i stamtąd wyjść. Przeczytała i powiedziała całkiem miłym już tonem, że teraz powinno być w porządku, ale dopiero będzie decyzja. Pożegnałam się i wyszłam mega zmęczona całą sytuacją. Dodatkowo jak wpisywałam imię to czułam się bardzo dziwnie. Z jednej strony się cieszyłam, z drugiej ogarnął mnie lekki strach, że to na prawdę się dzieje i od teraz będę nazywała się inaczej i w dodatku muszę zgłosić to w pracy, wymienić dowód i poprosić znajomych i rodzinę o zwracanie się do mnie innym imieniem. Nie wiem jak wy to przetrwaliście, ale czuję jakby to było coś nierealnego i że reakcje będą negatywne ze strony otaczającego mnie środowiska, a znajomi będą z szacunku do mnie używali nowego imienia, ale będą się pewnie mylili, będzie to dla nich niekomfortowe, a z rodziną to już w ogóle nie wiem co będzie. Dodatkowo, może się okazać, że decyzja będzie odmowna i wtedy nie będę mogła nic zrobić jak tylko czekać do rozprawy żeby zmienić w pełni na damskie. Dotychczas jakoś wszystko się dobrze układało, jednak dzisiejsza sytuacja dała mi popalić. Chciałabym mieć trochę więcej siły, bo czuję się ostatnio przytłoczona całym procesem, bardzo schudłam i lekko siadam psychicznie, chociaż jestem już tak daleko. Nie ma mowy o jakiejkolwiek detranzycji, ponieważ wtedy moje życie nie miałoby już najmniejszego sensu, jednak ilość spraw związanych z tranzycją jest wyczerpująca. Ściskam Was wszystkich, bo wiem jak ciężko jest podjąć pierwszy krok, ale kolejne bywają czasami równie trudne i mieszkając samotnie w obcym mieście, mając na głowie to wszystko jest sporym wyzwaniem. Cieszcie się ze swoich partnerów i wsparcia najbliższych bo to na pewno sporo daje.
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-09-28, 08:14   

Hej. Dziękuję. Wybrałam imię Nadi. Po rozprawie docelowo Nadia bo to piękne imię jak dla mnie, a poza tym gdy miałam chłopaka to znał mnie pod tym imieniem, ale często mówił do mnie Nadi zamiast Nadia, więc jestem przyzwyczajona, nazwisko też mam uniseks nie wskazujące na płeć, a znajomi też mówią, że nawet gdy będę funkcjonować jako Nadi w wersji kobiecej to będzie brzmiało jakby Wszystkim chodziło o dziewczynę :) Może uznam, że cała procedura sądowa dzięki temu może trochę poczekać, aż się nabiorę mocy do tego wszystkiego. Może też powinnaś spróbować rezygnacji z drugiego imienia i znalezienie jakiegoś fajnego uniseks póki co. Dla mnie zawsze jest to rozwiązanie póki co. Jeśli jednak nie - również powodzenia. Takie sprawy pochłaniają sporo energii.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-28, 18:29   

Cytat:
Dodatkowo, może się okazać, że decyzja będzie odmowna i wtedy nie będę mogła nic zrobić jak tylko czekać do rozprawy żeby zmienić w pełni na damskie.


Nie no, w takim wypadku będziesz mogła złożyć do wojewody odwołanie, a jak to też się nie uda - to skargę do sądu administracyjnego (dlatego ten wątek został założony). Gdybyś nie miała energii psychicznej na tę ścieżkę odwoławczą, to przecież możesz od nowa wnioskować o zmianę do innego urzędu (tylko już na inne imię uniseksowe). Urząd w Gdańsku jest bardzo wyrozumiały, a wniosek można wysłać listem/e-PUAPem.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-09-28, 20:00   

kicur, tylko czy warto... z resztą czy wiesz może jak taka zmiana imienia przed korektą płci wpływa potem na wybór imienia żeńskiego po korekcie? Bo niektórzy straszyli, że potem może być trudniej jako że imię jest unisex, wiec może być też żeńskie, więc po co kolejna zmiana...
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-28, 21:38   

Opłata od wniosku to tylko 37 zł, więc to nie są jakieś straszne pieniądze. Nie siedzę w cudzej głowie, to ta osoba się musi określić, jak bardzo jej jest potrzebne pozbycie się z dokumentów deadname'u.

Nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś chciał zmienić imię z uniseksowego na typowo męskie/żeńskie po wyroku i urząd stanu cywilnego się na to nie zgadzał. Tak samo praktycznie zawsze się zgadzają na nowe nazwisko, kompletnie inne, jak ktoś zadeklaruje, że chce się odciąć od przeszłości i żyć stealth w nowym miejscu - tacy łaskawi są urzędnicy w tym przypadku (z analizy orzeczeń sądów administracyjnych wynika, że cisy, które chcą się odciąć od przeszłości przez konflikt z rodziną, pobyt w więzieniu, dostają często odmowy).

Można zaobserwować, że fakt pojawienia się jakiegoś orzeczenia sądu sprawia, że urzędnicy mniej boją się wydawać pozytywne decyzje, no bo wcześniej sąd zbadał sprawę i ją rozstrzygnął wyrokiem.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-09-29, 06:25   

Tak, w Warszawie wbrew pozorom robią problemy. To Gdańsk jest znany z przychylności osobom trans. Pisali jeszcze, że we Wrocławiu jest nie najgorzej.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-09-29, 09:51   

Cytat:

Wysłany: Dzisiaj 10:41
Hej przepraszam, widzę, że jest jakiś błąd izamiast mojego imienia pojawia się usuniete konoto 1.

Taaak. Chyba tylko adminka może coś z tym zrobić, niestety. :/
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-29, 10:54   

Piccola napisał/a:

Pytanie za sto punktów - czy jeśli ostatecznie nie przejdzie imię A n a s t a z j ato czy mogę złożyć wniosek do innego usc z imieniem Anastasiya lub Anastasia? Tylko jak tu udowodnić iż jest to imię używane skoro używanym jest A n a s t a z j a :-?


Tak, możesz. Dowodami mogą być np. listy/przesyłki (inne niż polecone, do paczkomatu - inaczej nie dasz rady odebrać), prenumeraty czasopism, oświadczenia znajomych osób, że znają Cię tylko pod tym imieniem, zeszyty ze szkoły/studiów podpisane tym imieniem, artykuły prasowe/internetowe napisane pod tym imieniem


Warszawa jest okropnym miastem pod względem zmiany imienia.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-10-02, 17:12   

Moi drodzy, chciałabym się podzielić nowinami. Właśnie otrzymałam telefon urzędu miasta, że decyzja o zmianie imienia na unisex, oraz usunięciu drugiego imienia jest pozytywna :) . Więc po 3 dniach od złożenia wniosku wydano decyzję i w dodatku poinformowano mnie, że nie muszę odbierać osobiście tylko mogę dostać ją listownie. Jestem zaskoczona, że tak szybko się udało, byłam pewna, że po trudach ze składaniem wniosku nie będzie lekko. Teraz się zastanawiam gdzie udać się najpierw jeśli chodzi o zaktualizowanie danych, ile mam czasu na wyrobienie nowych dokumentów itd. może w liście z decyzją będzie wszystko opisane. Zobaczymy :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10