Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zaimkami .
Autor Wiadomość
Greeneye
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 4
Wysłany: 2018-05-01, 01:41   Problem z zaimkami .

Hej Wszystkim . pisze post poniewaz mam problem z zaimkami . ciagle sie myle raz uzywam żenskich raz używam meskich mam juz tego dosc ...... :( boje sie rozmawiac.... Chcialabym sie dowiedziec jak dużo czasu mineło zanim calkowicie przestawiłyscie/liscie sie na nowe zaimki ? Znacie jakies sposoby na to zeby szybciej sie przestawić?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-01, 02:06   

Spróbuj może najpierw nie używać żadnych - miesiącami tak ciągnąłem. Kiedy się przestawiłem? może po jakichś dwóch latach...
_________________
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-01, 10:01   

Ja jestem na samym początku ale prawdę mówiąc nie mylą mi się rodzaje i tam gdzie mogę mówić w żeńskich to w takich mówię, a tam gdzie nie mogę to mówię w męskich. Jak kiedyś w internecie "udawałam" dłuższy czas dziewczynę to właściwie też nie miałam z formami. Czasem próbuje mówić trochę bezosobowo żeby unikać męskich końcówek, ale to mi ciężko idzie. Wydaje mi się że wkładam dość dużo energii w to co chce powiedzieć i dlatego mi tej kontroli nie brakuje. Ja bym więc spróbowała więcej uważności przy mówieniu, żeby zmienić nawyk trzeba świadomie wielokrotnie powtórzyć inną czynność.
 
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-05-01, 10:55   

Ja też sporo czasu mówiłem mieszanie- bezosobowo + w męskich przy wybranych, bez skrępowania zacząłem używać męskich jak już ludzie mnie znali tylko jako faceta ;p
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-01, 22:32   

Jako, że wyoutowany jestem przed garstką osób, na ogół używam form bezosobowych. I polecam to na początek. Najpierw było mi ciężko mówić bezosobowo, ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłem. Nie wyobrażam sobie natomiast na razie używać w mowie formy męskiej, ale w piśmie przychodzi mi wyjątkowo łatwo i naturalnie, więc mam nadzieję, że kiedy zacznę już leczenie hormonalne, przyjdzie mi równie łatwo przestawić się na formę męską także w mowie.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-06-27, 10:54   

A ja po 13 latach nie za bardzo używam męskich, zwłaszcza wśród najbliższych - bo wtedy wcale ich nie używam. Nie wiem czemu, nie mogę się przełamać, może dlatego, że bardziej się komfortowo czuję jako TS i młody chłopiec niż 100% mężczyzna a bliscy znają mnie przecież z czasów sprzed zmiany.
I pomimo, że na codzień funkcjonuję jako M to preferuję formy inne, które nie uwzględniają rodzaju.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-27, 11:46   

Ja stosuję damskie i męskie od początku mojej eksploracji swojej tożsamości płciowej czyli od listopada 2018. W pewnym sensie też musiałem się przestawić na te i te zamiast tylko jednych :)
Acz ja nie mieszczę się w binarnym podziale
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7094
Wysłany: 2021-06-28, 02:16   

2-3 lata, może nawet dłużej.
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-06-28, 15:28   

Gdy nie byłem jeszcze całkowicie wyoutowany i musiałem używać obydwu form, też zdarzały mi się końcówkowe wpadki. Teraz wszędzie funkcjonuję jako facet, więc i właściwe końcówki wpadają tak naturalnie.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9