Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Po jakim czasie lekarz wdraża terapię hormonalną? (k/m)
Autor Wiadomość
mnitch
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 1
  Wysłany: 2021-05-11, 10:53   Po jakim czasie lekarz wdraża terapię hormonalną? (k/m)

Cześć, ponieważ nie jestem w stanie nigdzie znaleźć wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytanie, zdecydowałem się zadać je tutaj, na tym forum (przepraszam za zły dział, ale niestety nowy użytkownik może dodać temat tylko i wyłącznie w tym dziale) - jestem aktualnie tuż przed udaniem się do lekarza i nurtuje mnie jedno pytanie - a mianowicie, po jakim czasie lekarz typowo decyduje się na wdrożenie terapii hormonalnej? (k/m) Jedni piszą, że zajmuje to średnio ok. parę lat, a inni że ok. 4-6 miesięcy. Nie chcę zbytnio trafić na lekarza który będzie przedłużał rozpoczęcie terapii hormonalnej bądź tzw. 'walił na kasę', toteż chcę się doinformować zawczasu.
Z góry mówię, że nie mam żadnych problemów finansowych które mogłyby mi przeszkodzić w wykonaniu wymaganych badań (i tak dalej), lub je przedłużyć.
 
 
dorota745!
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 25
Posty: 115
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-11, 11:54   

Jeśli masz opinię psychologa/seksuologa to idziesz z nią do endokrynologa, najlepiej z kompletem badań laboratoryjnych, żeby nie tracić czasu i maksymalnie na drugiej wizycie dostajesz receptę na hormony. Są tacy, którzy przypisują je na pierwszej wizycie i nawet bez opinii, ale od takich trzeba się trzymać z daleka.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-05-11, 23:56   

Cześć, poczytaj forum, i stronę: www.transseksualizm.pl, z tym że jak piszę "poczytaj" to nie znaczy "przejrzyj z 10 minut" ale "poczytaj wiele godzin" (skoro Ci na tym zależy, to nie będzie to czas stracony, a wszystkiego się dowiesz). Mianowicie to zależy od lekarza. I tak, są tacy, którzy przepisują hormony na pierwszej wizycie (i wcale niekoniecznie musisz trzymać się od nich z daleka, ale to wszystko zależy od tego jak zdecydowany jesteś i czego oczekujesz), a są tacy którzy dają po kilku miesiącach czy latach. Z tym że większość chyba po kilku miesiącach więc jakby Cię ktoś miał zwodzić wiele lat to przesada.

dorota745! napisał/a:
Jeśli masz opinię psychologa/seksuologa to idziesz z nią do endokrynologa, najlepiej z kompletem badań laboratoryjnych, żeby nie tracić czasu i maksymalnie na drugiej wizycie dostajesz receptę na hormony.

Twój post chyba raczej może mu namieszać. Większość seksuologów sama wystawi receptę na hormony będąc przekonana, że pacjent jest ts, więc wyskakiwanie z endokrynologiem niekoniecznie jest potrzebne na tym etapie (tzn. nie będzie szybciej uzyskać receptę od endokrynologa, skoro on potrzebuje opinii seksuologa, a seksuolog sam może wystawić receptę skoro ma opinię). Chociaż w sumie ogólnie masz rację - nie ma błędu w pójściu do endokrynologa, tylko no nie jest to konieczność ani niekoniecznie może to coś przyspieszyć.
Tak czy inaczej najlepiej będzie jak mnitch poczyta relacje innych, bo właśnie ludzie robią różnie.
_________________
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2021-06-04, 07:31   Re: Po jakim czasie lekarz wdraża terapię hormonalną? (k/m)

mnitch napisał/a:
Cześć, ponieważ nie jestem w stanie nigdzie znaleźć wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytanie, zdecydowałem się zadać je tutaj, na tym forum (przepraszam za zły dział, ale niestety nowy użytkownik może dodać temat tylko i wyłącznie w tym dziale) - jestem aktualnie tuż przed udaniem się do lekarza i nurtuje mnie jedno pytanie - a mianowicie, po jakim czasie lekarz typowo decyduje się na wdrożenie terapii hormonalnej? (k/m) Jedni piszą, że zajmuje to średnio ok. parę lat, a inni że ok. 4-6 miesięcy. Nie chcę zbytnio trafić na lekarza który będzie przedłużał rozpoczęcie terapii hormonalnej bądź tzw. 'walił na kasę', toteż chcę się doinformować zawczasu.
Z góry mówię, że nie mam żadnych problemów finansowych które mogłyby mi przeszkodzić w wykonaniu wymaganych badań (i tak dalej), lub je przedłużyć.


To chyba zalezy od lekarza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9