Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ona to on?
Autor Wiadomość
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
  Wysłany: 2021-04-08, 22:50   Czy ona to on?

Mam wrażenie, że córka koleżanki mojej mamy jest trans. Przez wiele lat starała się dostać do wojska. Kiedy się dostała musiała zrezygnować ze względów zdrowotnych. Teraz pracuje jako kierowca tira. Nie maluje się, ma krótkie włosy, ubiera się mało kobieco. Ogólnie sprawia wrażenie męskiej. Ostatnio mam z nią kontakt i odnoszę wrażenie, że coś ją trapi, że jest nieszczęśliwa. Zastanawiam się jak z nią jest. Czy rzeczywiście jest trans? Jeśli tak, to czy zdaje sobie z tego sprawę?
Co o tym myślicie? Czy poruszyć z nią ten temat? Nie chcę wchodzić nikomu w życie z butami, ani zrobić komuś krzywdę. Chciałbym pomóc i przy okazji poznać kogoś takiego jak ja. Ja się na razie nie ujawniłem nikomu poza mężem (chcę to zrobić na żywo, a na razie nie jeżdżę do domu rodzinnego).

Tak sobie myślę, że jeśli jest nieświadoma jak ją odbierają inni, to nie zareaguje na aluzje.
Pamiętam, jak w liceum niektórzy coś mi sugerowali, jakby badali moją orientację lub tożsamość, ale ja nie miałem pojęcia o co może chodzić.

Jakie jest Wasze zdanie?
Zagadaliście na żywo do kogoś, kto wydawał się Wam trans?
_________________
Peace & Love
All You Need Is Love
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-04-09, 08:58   

Oho, wszedłeś w fazę trans radar.

Nie ma dobrej odpowiedzi na twoje pytanie. Ale jeśli już koniecznie chcesz zagadać, to zacznij od neutralnego pytania, np o pracę. Praca kierowcy jest często ciekawym zajęciem i jest o czym opowiadać.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 540
Wysłany: 2021-04-09, 11:42   

Może być trans, a może nie być. Może lubi być męska. Samo to potrafi dostarczyć rozterek. Nie wiem jak Wy, ale ja spotkałem się z dezaprobatą, że nie zachowuję się jak typowa kobieta. Martwiłem się, że nie będę mieć chłopaka itp. Strzelałbym, że są duże szanse, że lubi kobiety - też z tym może mieć jazdę. W sumie każda osoba afab z krótkimi włosami, którą znam i jest w moim wieku, lubi dziewczyny (homo albo bi). A to, czy ma dysforię to oddzielna sprawa.
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2021-04-13, 23:46   

Jaga napisał/a:
Oho, wszedłeś w fazę trans radar.


Dokładnie :) Bardzo trafnie to ujęłaś.
Wszędzie widzę trans facetów: teściowa mojej ciotki, matka koleżanki, Lucy Maud Montgomery ... Czuję się czasami jak pies, który złapał trop.

Trochę pisałem z nią na czacie i pytała mnie o męża dzieci. Nie wiem czy żałuje, że nie założyła rodziny, czy chce mi dać do zrozumienia, że różnimy się. Tak średnio nam, się pisało, więc nie wiem, czy będę to ciągnąć. Chociaż z drugiej strony czuję, że coś ją gnębi i chciałbym pomóc.
_________________
Peace & Love
All You Need Is Love
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-04-14, 01:27   

To nie jest mój pomysł, to określenie.

Co do twojej chęci pomocy, to ja myślę, że to raczej ty podświadomie dążysz do kontaktu z zamiarem osiągnięcia bliżej nieokreślonych korzyści. Była bym bardzo ostrożna, bo czy trans, czy nie, to zawsze człowiek, a ci jak wiadomo bywają pomocni lub szkodliwi.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-04-14, 01:30   

Nie, nie zagadałbym, jest za duże ryzyko że jednak sprawisz przykrość a nie pomożesz. A jak już koniecznie chcesz... to musiałbyś powiedzieć o sobie (i tylko o sobie) i liczyć na to, ze też się otworzy...
_________________
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2021-04-18, 23:27   

Jaga napisał/a:
Co do twojej chęci pomocy, to ja myślę, że to raczej ty podświadomie dążysz do kontaktu z zamiarem osiągnięcia bliżej nieokreślonych korzyści.

Możliwe, że masz rację. Może ta chęć pomocy, to tylko moja wymówka przed samym sobą.

wendigo napisał/a:
Nie, nie zagadałbym, jest za duże ryzyko że jednak sprawisz przykrość a nie pomożesz

Rzeczywiście. Ostatnio zaczęły mi się przypominać pewne sytuacje z czasów liceum. Czasami dziewczyny tak jakby mnie podpytywały, nie było to miłe, nie wiedziałem o co im chodzi. Teraz myślę, że może podejrzewały, że jestem lesbijką, skoro nie mam chłopaka. Było mi bardzo przykro, że traktują mnie jak dziwoląga, że wypytują o chłopaków, a mnie po prostu nikt nie chciał :(

Te "Bliżej nieokreślone korzyści" :) , to chyba chęć pogadania z kimś takim jak ja, ucieczka przed samotnością. Teraz wszystko pozamykane i nawet nie ma za bardzo jak się umówić na spotkanie na żywo.
_________________
Peace & Love
All You Need Is Love
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 540
Wysłany: 2021-04-20, 08:30   

Nie jest powiedziane, że nikt z osób trans nie będzie chciał wyjść na kawę. Na wynos jest otwarte i właśnie zaczyna się wiosna.
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2021-05-02, 23:53   

W sumie racja, jak się zrobi ciepło, to nawet przyjemniej się przespacerować niż siedzieć w knajpie.
_________________
Peace & Love
All You Need Is Love
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9