Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
cześć wszystkim...
Autor Wiadomość
halina
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 7
Wysłany: 2021-04-03, 14:30   cześć wszystkim...

Przywitać się chciałam... jestem osobą na początku drogi do tranzycji z m na k, dość późno bo za niedługo przekroczę 40tkę, ale jeśli nie teraz to kiedy? Chętnie poznam ludzi, którzy przeszli tę samą drogę albo tak jak ja dopiero mają ją przed sobą. Pozdrawiam wszystkich

Dodałam do użytkowników. /Freja
_________________
cześć... nie wiem jeszcze co powiedzieć, więc na razie tylko tyle ;)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-03, 15:33   

Witaj na forum.

halina napisał/a:
jestem osobą na początku drogi do tranzycji z m na k, dość późno bo za niedługo przekroczę 40tkę

Lepiej późno niż później :)
_________________
 
 
 
halina
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 7
Wysłany: 2021-04-03, 18:46   

WojtekM napisał/a:
Witaj na forum.

Miło mi Cię poznać Wojtku :)

halina napisał/a:
jestem osobą na początku drogi do tranzycji z m na k, dość późno bo za niedługo przekroczę 40tkę

Lepiej późno niż później :)


Też się tak pocieszam :)
_________________
cześć... nie wiem jeszcze co powiedzieć, więc na razie tylko tyle ;)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-03, 19:01   

Też zacząłem późno (nawet później niż Ty) i na forum jest trochę takich osób. Tak więc, nie jesteś sama :)
_________________
 
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2021-04-03, 20:05   

Witam na forum.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2021-04-03, 21:04   

Cześć :)
_________________
Freja Draco
 
 
halina
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 7
Wysłany: 2021-04-03, 21:28   

Kłaniam się wszystkim grzecznie i dziękuję za ciepłe przyjęcie :)
_________________
cześć... nie wiem jeszcze co powiedzieć, więc na razie tylko tyle ;)
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 131
Wysłany: 2021-04-03, 22:38   

Witam na forum :)
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-04-03, 23:06   

Cześć Halinko. Nic się nie martw. Często czytam artykuły w necie o tranzycji osób w różnym wieku i trafiam nawet na ludzi po 60tce czy 70tce, którzy piszą, że to najlepsza rzecz jaka ich spotkała :) oczywiście żałują, że nie zaczęli wcześniej, jednak są również z Siebie dumni, że odnaleźli w Sobie siłę po tylu latach. Szukaj pozytywnych aspektów - jesteś w wieku, kiedy masz już poukładane w głowie, nie musisz chodzić do szkoły, masz doświadczenie zawodowe i życiowe w wielu sprawach. Uważam, że to bardzo dobry czas na tranzycję. Gdy czytam o przypadkach detranzycji, to zazwyczaj zdarza się u osób młodych ( a w ogóle to zdarza się bardzo rzadko i 99% osób po tranzycji powie Ci, że to najlepsze co mogli zrobić) Niestety będąc nastolatkiem, gdzie wciąż jesteśmy mega wrażliwi i liczy się dla nas opinia innych bez odpowiedniego wsparcia korekta płci to ogromne wyzwanie. Gdy spoglądam wstecz to myślę, że nie dałabym rady. Podziwiam gdy ktoś wcześnie zaczyna. Niby teraz jest większa wiedza, lepsza świadomość ludzi i pewnie co dekadę będzie lepiej, no ale mimo wszystko zawsze jest ciężko i nie wierzę gdy ktoś mi napisze, że dla niego to była bułka z masłem. Niemniej jednak - grunt to zacząć! :) Życzę wytrwałości i powodzenia.
_________________
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2021-04-04, 01:03   

Czesc! Mam teraz 48 zaczelam majac 45lat... Da sie. :)
 
 
Misiek9999
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 23
Wysłany: 2021-04-04, 11:00   

Witaj nigdy nie jest za późno na zamiany, każda pora jest dobra ważne żebyś się Sama z tym dobrze czuła a reszta się ułoży.
_________________
Szacunek należy się Każdej osobie i nie ma znaczenia kolor skóry, przynależność rasowa sposób ubierania,tożsamość płciowa, poglądy.
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2021-04-04, 23:32   

Witam i pozdrawiam :)
 
 
halina
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 7
Wysłany: 2021-04-07, 15:19   

Dziękuję wszystkim za wpisy :) powiem parę słów o sobie: tak jak wspominałam za niedlugo czeka mnie nieszczęsna 40-tka, czas przewartościowań i podsumowań półmetka życia. Niestety miałam pecha urodzić się na przełomie ustrojów, kiedy liberalizm był obecny głównie w świecie intelektualistów, a ja pochodziłam ze środowiska robotniczego. Moja rola była jasna i ustalona, mam być męska, pomagać rodzinie, ciężko pracować, dobrze grać w piłkę i spuszczać łomot chuliganom z osiedla. Pomimo tego aż do pełnoletności, choć nie było takiej mody, nosiłam długie włosy i zawsze miałam więcej koleżanek niż kolegów. Jak mi się to udawało? Twardymi pięściami, chcieli "takiego" mnie to mieli. Na przełomie dorosłości byłam nastawiona na tranzycję, ale nie był to też dobrzy czas, nie było źródeł po polsku, internet był u mnie mało dostępny i jedyne lektury, które znalazłam mówiły o kastracji i "udawaniu" fizycznym, bez słowa o potencjale zmian fizycznych wywołanych hormonami czy możliwości wytworzeniu organów pozwalających na osiąganie orgazmu i w miarę normalne życie seksualne, co na lata mnie zamroziło, myślałam że to nie dla mnie. Później była praca, aby sprostać oczekiwaniom rodziny i otoczenia tak bardzo męska i nastawiona na konkurencję, jak to tylko możliwe, czyli bezpieczeństwo. Znów twarde pięści, pojedynki kogutów na każdym kroku, środowisko gdzie każdy przejaw wrażliwości to strącenie w przepaść. Dałam radę, ale nie było warto. Po 20 latach w tym bagnie mam dość, mogę udawać kogoś kim nie jestem, to nie problem, ale to przeczekiwanie nie ma żadnego sensu. Dopiero od niedawna trafiłam na materiały dotyczące nowoczesnych terapii i SRS, tego że można żyć prawie normalnie i to jest osiągalne dla zwykłych ludzi. Dziś wiem, że nie czuję żadnej więzi z moją biologiczną płcią, nie czuję żadnych punktów wspólnych z typowym facetem, nie interesuje mnie piłka nożna, nie muszę sobie nic już udowadaniać bo i tak prawie żaden z nich nie ma aż takiej kolekcji mocnych wrażeń jak ja, ale każde z nich to takie papierowe wspomnienie, jak stara książka przeczytana w liceum. Mam tą wielką zaletę, że nie mam rodziny, nie mam zobowiązań, jedyne co mnie martwi to porzucenie całego środowiska zawodowego i towarzyskiego, ale z drugiej strony to nie jest nic niemiłego, gdyż nie czuję się tam dobrze. Pewnym problemem są kwestie kariery zawodowej, gdyż dziś mam wyrobione nazwisko a tranzycja zupełnie przekreśli ten dorobek, ale to psychologicznie "mała strata", a finansowo do przepracowania, stworzę nową ścieżkę zawodową. Czy się boję? Pewnie, że tak, ale czerpię odwagę z Waszych wpisów, zwłaszcza tych z Was odważnych na zmiany w wieku zbliżonym do mojego. Dobrze wiedzieć, że nie jest się samym, kiedyś tego niestety nie wiedziałam. Bardzo chętnie poznam Was, jestem głodna informacji na temat tego jak żyjecie, jak przebiegała terapia, czy tranzycja naprawdę uwalnia tak w głowie i w codziennym życiu, czy udaje się w spokoju funkcjonować w tym trudnym kraju? Tego też się bardzo boję.
_________________
cześć... nie wiem jeszcze co powiedzieć, więc na razie tylko tyle ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10