Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam się!
Autor Wiadomość
Jurodziw
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 1
Wysłany: 2021-02-17, 19:52   Witam się!

Cześć wszystkim!
Jestem osobą niebinarną/genderqueerową (używającą na ten moment/do tego momentu męskich zaimków). Nad swoją (nie)tożsamością płciową zacząłem zastanawiać się późno, bo jakoś 3 lata temu (obecnie mam 21 lat); wtedy odkryłem feminizm, gender i queer studies etc. i połknąłem bakcyla. Na ten moment myślę, że samoświadomość, samoakceptacja kim jestem (albo inaczej: kim mogę się stawać) jest dopiero w powijakach. W międzyczasie jeszcze zdałem sobie sprawę, że doświadczam dysforii płciowej, szczególnie w związku z owłosieniem, które przybywa na twarzy i na klatce piersiowej (a nawet - o zgrozo - na palcach u stóp i rąk). Jestem raczej na co dzień wsobną, introwertyczną i nieśmiałą osobą, aczkolwiek lubię poznawać nowych ludzi. Lubię słuchać ich historii. Rozmawiać, dowcipkować, empatyzować, wymieniać się doświadczeniami etc.
Co mnie sprowadza na forum? Obecnie studiuję antropologię kulturową na UJ i w ramach laboratorium etnograficznego moja grupa zajmuje się tematem doświadczania starości; starzenia się. W związku z tym od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem, żeby porozmawiać o tym z osobami transpłciowymi i o ich doświadczeniach w tej materii. Umownie mam tu na myśli osoby w wieku 50+ (musiałem zdecydować się na jakiś próg, ale jest raczej elastyczny). Pomysł został zaakceptowany przez adminki_ów (dziękuję :) ), więc w następnym poście (już w innej sekcji) powinno mi się udać na dniach napisać więcej o tym mikroprojekcie ;)
Psyt. będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie, uwagi, pytania, jeśli ktosia_ś takowe ma :)
Mam nadzieję, że nie zanudziłem :) Pozdrawiam cieplutko!

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2021-03-01, 17:25   

Cześć :)

Ino my - starzy ludzie - nie za bardzo mamy ochotę gadać o starzeniu się. Są fajniejsze tematy :) p
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9