Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Trutransizm
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-15, 13:11   Trutransizm

Otóż chciałbym poruszyć pewien temat do wiadomości wszystkich. Dostaję skargi na priv, że na forum jest za duży trutransizm dot. osób na spektrum transwestytyzmu i niebinarności. Negatywnie wpływa to na zdrowie psychiczno-emocjonalne tych osób i w niczym im nie pomaga, kiedy czytają traktowanie ich jak gorszych i jak wroga, a jeżeli ich potrzeby opisowane są jako nie zasługujące na realizację.

Zarzucam to do refleksji i do dyskusji.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-15, 13:42   

Ogólnie jesteśmy różni i nasze potrzeby nie muszą się nawzajem wykluczać. LGBT i tak jest szkalowane przez rząd i media w naszym kraju. Osoby spod litery T też muszą się dodatkowo zmagać z dysforią, nie tylko z uprzedzeniami i stereotypami. Nie dokładajmy sobie nawzajem do depresji i nerwic, według badań połowa osób identyfikujących się jako trans doświadcza myśli samobójczych, a reszta nie jest też w dobrym stanie. Jeżeli ktoś się poczuł wykluczony lub jego dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony, postarajmy się to przedstawiać w sposób, który nie będzie dokuczaniem innym osobom w społeczności. Swoją drogą, trzeba się zgodzić, że ten dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony. Może należy pretensje do braku kompetencji w kwestii osób LGBT i transfobii w medycynie. Badania np. Lambdy są w tym względzie dość pesymistyczne.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-15, 14:51   

Kiedyś ktoś mądry napisał:

- Co różni TV od TS?
- Dwa lata.

Dziś osoby, które do niedawna identyfikowały się jako TV z premedytacją przedstawiają się jako NB. Ciekawe dlaczego?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-15, 15:08   

Cytat:
Dziś osoby, które do niedawna identyfikowały się jako TV z premedytacją przedstawiają się jako NB. Ciekawe dlaczego?

Zmiana pokoleniowa.

Dla mnie to zawsze był gender fluid.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-15, 16:08   

Dwadzieścia i ciut lat temu, można było być albo TV, albo TS. Nie istniały pojęcia NB, gender fluid, czy nawet cis. Na szczęście świat odrobinę się zmienił, zmieniła się też ludzka samoświadomość a dotychczasowe pojęcia okazały się zbyt ciasne.

Ada75 napisał/a:
Dziś osoby, które do niedawna identyfikowały się jako TV z premedytacją przedstawiają się jako NB. Ciekawe dlaczego?

Dla lepszego samopoczucia? Jeśli tak jest, to niech im będzie na zdrowie. Choć piękniej byłoby, gdybyśmy nie musieli klasyfikować się w powyższy sposób.
_________________
 
 
 
Kreks13
użytkownik
Ten cichy sku***syn


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 19
Wysłany: 2021-01-16, 17:32   

Cytat:
Choć piękniej byłoby, gdybyśmy nie musieli klasyfikować się w powyższy sposób.

Popieram, przecież wszyscy jesteśmy ludźmi bezwzględu na kolor skóry, pochodzenie, kraj, orientację seksualną czy płeć. Przecież nasi rodzice (no może nie wszyscy, ale to inna sprawa) kochają nas bezznaczenia na wszystko. Ja np swojego syna kocham i chociaż zawsze chciałem mieć syna to gdyby okazało się, że będę miał córeczkę nie kochałbym jej na pewno mniej niż teraz kocham syna. Tak samo chciałbym mieć wnuki to fakt, kiedyś chciałbym, ale gdyby okazało się, że mój syn jest homoseksualny przecież na siłę nie kazałbym być mu z dziewczyną, bo ja chcę mieć wnuki i koniec. To jest jego życie i jego uczucia są najważniejsze. Tak samo jeśli zechce dokonać korekty płci również mu nie zabronię, bo co to za różnica kim i z kim będzie moje dziecko? To jest moje dziecko i zawsze będę go kochał. Nie wiem, a może to ja jestem po prostu głupi i naiwny mając takie podejście do świata i ludzi. Kiedyś pamiętam bałem się osób trans, było to dla mnie dziwne i niezrozumiałe, a sam taki jestem. Pamiętam jak kiedyś taka kobieta (piszę "kobieta" ponieważ do końca nie wiem kim ona była. Miała ja sobie płaszczyk, ale widać było męskie rysy i również głos był niski. PS: przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie jest to kompletnie w moim geście) mnie wystraszyła, niestety było po niej widać, że jest trans, ale nie mam przecież czego się bać, nic mi nie zrobiła, po prostu szła normalnie tak jak ja. Teraz trochę nawet sam przed sobą wstydzę się owego strachu i dzięki temu także troszkę rozumiem ludzi, którzy nie rozumieją nas. Teraz kiedy wiem co to dokładniw jest i sam jestem taką osobą wiem, że nie jest to nic złego czy zboczonego. Mama ostatnio zaczęła ze mną poruszać delikatnie temat osób transseksualnych i korekty płci, myślę iż ciężko jest się jej pogodzić z tym kim jestem. Na początku nawet mi było ciężko. Teraz już wiem kim chcę być, a raczej kim jestem. Chciałbym aby oni także mnie zrozumieli. Ciężko mi jest się "przemieniać" w kobietę kiedy nią tak na prawdę jestem tylko na papierku. Najgorsze jest poznawanie nowych ludzi, chciałbym aby ktoś spojrzał na mnie normalnie, a nie jak na kogoś kto odstaje od normy.
Ahh wybaczcie, jak to ja się rozgadałem. Chyba nie bardzo mam z kim pogadać o swoich uczuciach dlatego zaraz gadam/piszę jak najęty.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowe mordeczki. Pamiętajcie to Wy jesteście kowalami własnego losu i to czego WY pragniecie jest najważniejsze, inni się nie liczą, nikt za Was życia nie przeżyje.
_________________
Czym jestem?
Bólem, płaczem, życia wdechem, grzechem, pechem, krzykiem, śmiechem, stresem
Kim jestem?
Buntownikiem, facetem-dzieckiem, Tobą, wojownikiem, walecznym sercem
 
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-01-16, 17:42   

Dobrze, że ta kwestia została poruszona, a problem zauważony, bo szczerze mówiąc czekałem na to i wydawało mi się, że problem jest zamiatany pod dywan albo niezauważony.
Naprawdę takie wzniecanie wojny na własnym podwórku to nierozsądne i bardzo szkodliwe.
Dokładnie, pewnych pojęć kiedyś nie było. Ja sama na początku myślałam o sobie w kategorii TV podwójnej roli aż trafiłem na określenie niebinarność i gdzieś w ramach eksploracji siebie to określenie zaczęło mi bardziej pasować.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Kreks13
użytkownik
Ten cichy sku***syn


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 19
Wysłany: 2021-01-16, 17:46   

światełkoPEACE,
Tak, również jestem zadowolony iż są takie tematy poruszane. Na prawdę plus dla Administracji oraz Moderatorów forum. Obyście mieli na wszystko oczy i uszy otwarte ponieważ sam doskonale rozumiem jak ludzie mogą się czuć w towarzystwie gdzie szukają wsparcia oraz zrozumienia i gdzie powinni je znaleźć, a go nie znajdują.
_________________
Czym jestem?
Bólem, płaczem, życia wdechem, grzechem, pechem, krzykiem, śmiechem, stresem
Kim jestem?
Buntownikiem, facetem-dzieckiem, Tobą, wojownikiem, walecznym sercem
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 18:37   Re: Trutransizm

Sven napisał/a:
Otóż chciałbym poruszyć pewien temat do wiadomości wszystkich. Dostaję skargi na priv, że na forum jest za duży trutransizm dot. osób na spektrum transwestytyzmu i niebinarności. Negatywnie wpływa to na zdrowie psychiczno-emocjonalne tych osób i w niczym im nie pomaga, kiedy czytają traktowanie ich jak gorszych i jak wroga, a jeżeli ich potrzeby opisowane są jako nie zasługujące na realizację.

Zarzucam to do refleksji i do dyskusji.


Powaga? :| Jeśli tak niech piszą do mnie - jako ktoś kto ma za sobą długi epizod transwestytyczny i teraz o wyglądze nie binarnym - mogą liczyć tak na zrozumienie jak i na wsparcie. Ewentualnych trutransów za troluje jak muchy Muchozolem!
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 19:18   

Może dobrym początkiem poprawiania byłoby doprowadzenie do tego że moderatorzy tutaj nie słyną z plucia na osoby niebinarne, nie chce mi się nawet wymieniać danych osób, ale chociażby wystarczy spojrzeć na wątek o Margot, który był wymówką na plucie na część osób które się tu znajdują.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-16, 19:55   

Nyaa, Czemu znów stwarzasz jakąś dziwną atmosferę? Temat miał służyć do dyskusji i refleksji- nie tworzenia g***o burzy. Mamy się zlinczować publicznie? Chciałabyś tego?

Dla sprostowania nikt tu na nikogo nie pluje. Więc odpuść sobie swoje kąśliwe gadki.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 19:58   

A co QueenK, nie lubisz może NB? :>
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-16, 20:03   

Katarzyna, Nie przyklejam etykietek na ludzi. Dla mnie liczy się jakim ktoś jest człowiekiem i co sobą reprezentuje - nie ważne jak się przedstawia, ubiera czy identyfikuje.

Ale Margot nie lubię. Otwarcie. Nie znaczy to że " nie lubię" osób NB. To nie podstawówka....
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Kreks13
użytkownik
Ten cichy sku***syn


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 19
Wysłany: 2021-01-16, 20:16   

Cytat:
Nie przyklejam etykietek na ludzi. Dla mnie liczy się jakim ktoś jest człowiekiem i co sobą reprezentuje - nie ważne jak się przedstawia, ubiera czy identyfikuje.

Podpisuję się pod tym!
_________________
Czym jestem?
Bólem, płaczem, życia wdechem, grzechem, pechem, krzykiem, śmiechem, stresem
Kim jestem?
Buntownikiem, facetem-dzieckiem, Tobą, wojownikiem, walecznym sercem
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 20:21   

Jest prośba, żeby dodać, że ten problem dotyczy nie tylko osób, które są na spektrum niebinarności, ale też osób binarnych ts, które mają trudniejszą historię dochodzenia do swojej prawdy, fetysze, niekoniecznie jednoznaczną lub tradycyjną ekspresję płci.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 20:27   

Cytat:
problem zauważony, bo szczerze mówiąc czekałem na to i wydawało mi się, że problem jest zamiatany pod dywan albo niezauważony.

Powiem tak: z jednej strony, też mi to przeszkadza, ale na obecnym etapie mam to głęboko w nosie - nie spercepowałem jak bardzo przykre to może być dla innych, którzy niekoniecznie wpisują się w schematy, choć jak o tym pomyślę, to przypominam sobie, że dawniej to było dość przykre. Z drugiej strony, nie do końca mam siłę się żreć, ale chyba trzeba, bo to szkodzi wielu osobom.

Mam prośbę o zgłaszanie postów lub pisanie na priv na ten temat, bo też mi się to nie podoba, ale często czytam forum po 12 godzinach pracy i personalnie takie teksty przestały wywierać na mnie wrażenie, bo to już nie ten etap.
Ostatnio zmieniony przez Sven 2021-01-16, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-16, 20:28   

Osobiście uważam że ten wątek to zaproszenie do kłótni i szukanie dziwnej attencji i głaskania po głowie...

Regulamin dokładnie podkreśla że każda osoba jest tutaj mile widziana i każdy będzie szanowany i traktowany z godnością.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 20:33   

W obronie granic czasem trzeba wszcząć kłótnię, a nie się na wszystko godzić jak potulna owca.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-16, 20:35   

To powiedz otwarcie co proponujesz skoro jest tak źle? ( ja tego totalnie nie widzę...)
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 20:37   

Żeby użytkownicy zgłaszali te posty, a jak ktoś czuje, że bycie „tru” go dotyczy, niech sobie przemyśli i tego nie powtarza, bo ludzie dosłownie się przez to tną. Dosłownie.

Ja nigdy nie miałem tendencji autodestrukcyjnych, ale kiedyś k... bolało jak nie wiem i na pewno miało to negatywny wpływ na moją i tak umęczoną naszym tematem T psychikę.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-16, 20:44   

Przykro mi z powodu że ktoś jest w takim stanie żeby dochodziło do tak drastycznych sytuacji. Mogę prosić o sprostowanie co pisać a czego nie pisać żeby ktoś nie wychodził na "tru"? Bo nie bardzo rozumiem co takiego tru Kowalska lub kowalski tutaj wypisuje ze inni się przez to tną?
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Kreks13
użytkownik
Ten cichy sku***syn


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 19
Wysłany: 2021-01-16, 20:50   

QueenK,
Wystarczy się szanować i akceptować każdego z kim ma się do czynienia, nie jest to skomplikowane. Sam aktualnie znowu zacząłem się ciąć ponieważ jest mi cholernie ciężko.
Musimy pamiętać, że ludzie są różni, po jednych spłynie coś jak po kaczce, a drugi targnie się na swoje życie. Musimy o tym pamiętać aby szanować innych wtedy także my uzyskamy ten sam szacunek, którym obdarzymy kogoś. I oczywiście nie chodzi o to abyśmy wszyscy się lubili, wystarczy jak będziemy się szanować.
_________________
Czym jestem?
Bólem, płaczem, życia wdechem, grzechem, pechem, krzykiem, śmiechem, stresem
Kim jestem?
Buntownikiem, facetem-dzieckiem, Tobą, wojownikiem, walecznym sercem
 
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-16, 20:57   

Kreks13, Przykro mi że przeżywasz trudne chwile. Wysyłam moc pozytywnej energii w twoją stronę. Chociaż trudno to czasami sobie wyobrazić ale nie zawsze będzie źle. Po każdej zimie nadchodzi wiosna. Więc trzymaj się ciepło ❤

Myślę że na forum nie ma nic obraźliwego dla kogokolwiek a posty przechodzą przez twardą moderacje. I pomimo zgrzytów czasami każdy się dogaduje. Więc masz rację i sprawa jest oczywista.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Kreks13
użytkownik
Ten cichy sku***syn


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 19
Wysłany: 2021-01-16, 21:16   

QueenK napisał/a:
Myślę że na forum nie ma nic obraźliwego dla kogokolwiek

Mimo wszystko pewnego czasu odszedłem z forum.
Cytat:
Wysyłam moc pozytywnej energii w twoją stronę. Chociaż trudno to czasami sobie wyobrazić ale nie zawsze będzie źle. Po każdej zimie nadchodzi wiosna. Więc trzymaj się ciepło ❤

Dziękuję. Wiem, że to przejściowe. Po każdym upadku zawsze wstaję i tym razem tak będzie! Wierzę w to, a wiara to połowa sulcwsu!
_________________
Czym jestem?
Bólem, płaczem, życia wdechem, grzechem, pechem, krzykiem, śmiechem, stresem
Kim jestem?
Buntownikiem, facetem-dzieckiem, Tobą, wojownikiem, walecznym sercem
 
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-01-16, 22:07   

Sven napisał/a:
Cytat:
Dziś osoby, które do niedawna identyfikowały się jako TV z premedytacją przedstawiają się jako NB. Ciekawe dlaczego?

Zmiana pokoleniowa.

Dla mnie to zawsze był gender fluid.

Mnie zawsze właśnie zastanawiał transwestytyzm podwójnej roli, w sensie, czy nie pokrywa się z byciem genderfluid albo czy nie jest tym samym. Ciekawi mnie, co na ten temat sądzą inni.
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2021-01-16, 22:14   

Leesh napisał/a:
Sven napisał/a:
Cytat:
Dziś osoby, które do niedawna identyfikowały się jako TV z premedytacją przedstawiają się jako NB. Ciekawe dlaczego?

Zmiana pokoleniowa.

Dla mnie to zawsze był gender fluid.

Mnie zawsze właśnie zastanawiał transwestytyzm podwójnej roli, w sensie, czy nie pokrywa się z byciem genderfluid albo czy nie jest tym samym. Ciekawi mnie, co na ten temat sądzą inni.

Pewnie znajdziesz tylko opinie, bo transpłciowość jest wciąż słabo zbadana u ludzi, a szczególnie tożsamości niebinarne.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-16, 22:18   

A czy to da się zbadać? Jest nas tak mało. Czy nie chodzi przypadkiem aby o to, że każdy ma jakieś swoje doświadczenia czy sposób realizowania płci i jakoś to próbuje opisać?
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-01-16, 23:40   

Opinie też mnie ciekawią :-D W końcu nie ma identycznych ludzi :-D
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-17, 00:12   

Leesh, Transwestytyzm gdyby byl spolecznie akceptowany pewnie wy ewoluowal by w cos ma podobienstwo genderfluid. Kto wie...
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2021-01-17, 01:12   

Katarzyna napisał/a:
Leesh, Transwestytyzm gdyby byl spolecznie akceptowany pewnie wy ewoluowal by w cos ma podobienstwo genderfluid. Kto wie...


ale przecież jest coś takiego jak genderfluid. jak ktoś chce, to się może identyfikować jako genderfluid, zamiast transwestytą, nie widzę problemu. nawet się nie dziwie, jeśli ktoś woli się nazywać gender fluid niż transwestytą, bo wielu osobom transwestytyzm kojarzy się jednoznacznie z fetyszyzmem. zgaduję, że jak większość osób usłyszy transwestyta, to pomyśli właśnie o typie fetyszystycznym i wyobrazi sobie starszego faceta, onanizującego się po założeniu pończoszek, mało osób pomyśli najpierw o typie podwójnej roli, a tym bardziej o tym, że transwestytą może być też afab.

ja do osób non binary nic nie mam, zresztą sama identyfikowałam się jako genderfluid albo non binary zanim miałam odwagę podjąć tranzycję i nazwać się jednoznacznie kobietą. oczywiście nie mówię, że to dla każdego ostatni "etap" i że każdy non-binary tak skończy, bo to tak samo jakby twierdzić, że orientacja biseksualna nie istnieje, i że osoba bi w końcu wybierze jedną ze "stron", bo nie można lubić kobiet i mężczyzn naraz. a chyba wszyscy wiemy, że to ignorancja i głupota, by tak twierdzić. po prostu wspomniałam o tym, bo też korzystałam z tej łatki.

co do zasadności istnienia tych łatek, szufkadek, jest to zasadne i jak najbardziej powinno być dalej. terminologia jest potrzebna do rozróżniania różnych zjawisk. osoba transseksualna cierpi na coś trochę innego niż osoba non-binary, genderfluid, whatever (a może nawet to samo, ale jest na innym etapie poznawania siebie). klasyfikacja tych zjawisk jest potrzebna, żeby np można było podjąć odpowiednie leczenie w odpowiednim przypadku, albo choćby dla potencjalnych partnerów, żeby wiedzieć kim identyfikuje się druga osoba i móc stwierdzić, czy to nas pociąga, czy jest to no-go. nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, wymieszać, i udawać, że jest ok. niestety świat to nie utpia, nie możemy tak po prostu zanegować istnienia różnych wariantów płciowości i orientacji seksualnych. a skoro istnieją, to warto móc je nazwać.

Sven napisał/a:
Żeby użytkownicy zgłaszali te posty, a jak ktoś czuje, że bycie „tru” go dotyczy, niech sobie przemyśli i tego nie powtarza, bo ludzie dosłownie się przez to tną. Dosłownie.

Ja nigdy nie miałem tendencji autodestrukcyjnych, ale kiedyś k... bolało jak nie wiem i na pewno miało to negatywny wpływ na moją i tak umęczoną naszym tematem T psychikę.


rozumiem to, że forum ma być safespacem i trzeba się wykazać subtelnością wypowiedzi, jak również wspierać wzajemnie, ale to też nie powinno być tak, żebyśmy nie mogli rozmawiać o swoich przemyśleniach na jakiekolwiek sprawy, bo coś może kogoś zaboleć czy urazić. świat na zewnątrz jest jeszcze gorszy i trzeba się na to przygotować, że są różne zdania na pewne tematy, a świat nie jest utopią. proszę spojrzeć na ludzi pokroju kai godek, którzy czują, że ich "uczucia religijne" są obrażane dosłownie na każdym kroku. samo moje istnienie obraża tę osobę religijnie. zawsze znajdą się ci, których coś wkurzy lub zaboli, każdemu nie dogodzisz. trzeba znaleźć złoty środek.

aczkolwiek faktycznie niektórzy użytkownicy przeginają i mówią chamskie, odklejone rzeczy, typu ziemia jest płaska. np. niedawny użytkownik: kwiecista(sty), który twierdził, że skoro on nie jest trans, to znaczy, że transseksualizm jest wymysłem i nie istnieje; również zostałam jakiś czas temu nazwana facetem, nieprawdziwą taransseksualistką, tylko dlatego, że w mojej tranzycji wygląd kobiety jest wyżej w hierarchii potrzeb od srs, co było dla tej osoby nie do zaakceptowania. aczkolwiek takie komentarze mnie nie bolą, bardziej brzydzą i denerwują. choć wiadomo, każdy jest inny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 9