Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepewność co do HRT
Autor Wiadomość
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2021-01-09, 17:19   Niepewność co do HRT

Witam, są tu osoby AMAB co nie są pewne, czy chcą HRT? Ja nie jestem pewna, choć ciągle o tym myślę. Z tych najbardziej przeszkadzających mi rzeczy to nie lubię męskiego ciała, owłosienia na twarzy, jego szybkiego wzrostu, męskich zaimków i imienia. Denerwują mnie też erekcje gdy nie podejmuję aktywności seksualnej, ale na szczęście występują u mnie rzadko. Lepiej się czuję bez owłosienia na twarzy, ale to strasznie szybko odrasta i rano mi to często psuje nastrój, jestem tym wtedy lekko zaniepokojona. Co do głosu, to nie jestem pewna, ale wolałabym chyba neutralny, ale jakbym miała kobiecy, to raczej by mi to nie przeszkadzało. Ubrania, buty i inne takie rzeczy lubię te uznawane stereotypowo za damskie albo te "uniwersalne". Nie chcę podejmować żadnych działań nie mając pewności, ale to bardzo złe uczucie jak się nie identyfikuję z płcią przypisaną przy urodzeniu i chcę tej zmiany, ale nie na tyle, żebym mogła zrobić to "teraz". Czuję się tak od około połowy 2019 - wtedy na początku szukałam testów na płeć (wiem, nie ma takiego wiarygodnego testu, ale tak było xD) i zaczęłam się zastanawiać nad swoją, identyfikowałam się później jako questioning i szukałam nazwy tożsamości, która do mnie pasuje, teraz określam się jako osoba niebinarna. Chyba wolałabym być binarną trans albo cis, ale niestety tożsamości płciowej nie da się wybrać. Gdzieś mi doradzono, żeby dać temu czas i tak też obecnie robię.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-01-09, 20:07   

Czasem i ja się nad tym zastanawiam, ale jednak trochę zniechęca mnie to, że nie mam na tyle dużej kontroli nad zmianami. Znaczy nooo najpewniej zacznie mi rosnąć biust, skóra zrobi się delikatniejsza, owłosienie może złagodnieć, itd, ale mogą powstać jakieś zmiany, które niekoniecznie będą mi odpowiadać i co wtedy? A tak np robiąc epilację dobieram partie ciała, które chcę i pełna kontrola.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-10, 00:02   

Jeśli chodzi o głos, jedyny hormon jaki wpływa na niego to testosteron, więc jeśli jesteś AMAB i po dojrzewaniu, hormony nic tutaj nie zmienią. Owłosienie na twarzy też raczej zbyt się nie zmieni, tutaj są rozwiązania takie jak elektroliza i depilacja laserowa jeśli chcecie się pozbyć tego owłosienia. Sugerowałabym poczytaćdokładnie o efektach HRT, żeby nie robić założeń co do tego jakie może mieć efekty tylko fakty.

Sugerowałabym myśleć o takich rzeczach jak ładniejsza i jaśniejsza skóra, piersi, potencjalnie obniżone libido czy inny rozkład tkanki tłuszczowej na ciele. Warto też myśleć o efektach ubocznych blokerów i efektów brania ich przez długi czas jeśli nie chcecie zrobić sobie orchidektomii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9