Poprzedni temat «» Następny temat
Ile czekaliście?
Autor Wiadomość
Lithium
użytkownik
Julia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Wysłany: 2021-01-04, 11:58   Ile czekaliście?

Hej. Za 3 dni mija miesiąc odkąd złożyłam pozew do sądu i nadal nie mam żadnej odpowiedzi z ich strony. Wiem, że często terminy są odległe, ale czy to normalne, że tak długo się czeka by w ogóle się tego terminu dowiedzieć? Ile Wy czekaliście na pierwszą odpowiedź? Dla przykładu, moja znajoma, która złożyła w tym samym sądzie odpowiedź, że ma donieść jakieś dokumenty miała po tygodniu. U mnie już miesiąc ciszy.

Not everybody lives, but everybody dies.

Amanda
użytkownik

Punktów: 1
Wysłany: 2021-01-04, 14:30   

Ja złożyłam pozew pod koniec października, w listopadzie rodzice dostali wezwania do odpowiedzi na pozew, pismo z terminem rozprawy przyszło do mnie na początku grudnia. Także czekałam ponad miesiąc. Myślę że wszystko zależy od miejscowości i obłożenia sądu. Jeszcze nie masz się czym martwić.

Nyaa
użytkownik
1312

Punktów: 33
Wysłany: 2021-01-04, 16:08   

Ja złożyłam pozew 15 czerwca, dopiero teraz dostałam pierwszą odpowiedź po opłaceniu, rozprawę mam w marcu. Pamiętaj że zawsze jest opcja składania skarg na zwłokę, ale pewnie lepiej będzie poczekać przed złożeniem wniosku.

OneLotusPetal
moderator
CIS KING

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 368
Wysłany: 2021-01-04, 19:27   

Po dwóch tygodniach od złożenia pozwu dostałem prośbę o uzupełnienie wniosku o zwolnienie z kosztów. Po tym czasie przez ponad pół roku żadnej informacji z sądu, nic.

Lithium
użytkownik
Julia

Punktów: 13
Wysłany: 2021-01-04, 20:40   

OneLotusPetal napisał/a:
Po dwóch tygodniach od złożenia pozwu dostałem prośbę o uzupełnienie wniosku o zwolnienie z kosztów. Po tym czasie przez ponad pół roku żadnej informacji z sądu, nic.

Szczerze mówiąc przerażajace... tak ciężko im między jedną kawą i torcikiem a kolejnymi przeczytać pozew i wyznaczyć termin?

Not everybody lives, but everybody dies.

Fallen_Angel
użytkownik
Madness

Punktów: 102
Wysłany: 2021-01-05, 01:38   

Papiery złożyłam w czerwcu 2019, zapłaciłam też z góry za sprawę przy składaniu pozwu (znaczek sądowy). Po tygodniu przyszedł list z wyznaczonym terminem rozprawy na listopad 2019, na której został wyznaczony biegły. Druga sprawa w lutym 2020 z pozytywnym wyrokiem.

Amethyst
użytkownik

Punktów: 7
Wysłany: 2021-01-07, 00:12   

Pozew złożyłam ub.r na początku maja, następnie w czerwcu przyszło pismo o terminie rozprawy która odbyła się na początku lipca, wyrok zapadał też na pierwszej rozprawie. Czyli zajeło im to 3 miesiące (Sąd we Wrocławiu) w pozwie napisałam że bardzo mi zależy żeby rozprawa odbyła się przed rokiem akademickim bo chce już mieć zmienione dane na studiach, może to miało jakiś wpływ na terminy.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 993
Wysłany: 2021-01-07, 01:17   

Lithium napisał/a:

Szczerze mówiąc przerażajace... tak ciężko im między jedną kawą i torcikiem a kolejnymi przeczytać pozew i wyznaczyć termin?

Może być ciężko wyznaczyć termin jak sąd ma powiedzmy zawalone terminy na 4 następne miesiące :P
Tu ludzie podają w większości dość krótkie terminy, ja dostałem termin chyba po dwóch miesiącach (to też dość szybko), niestety zanim dostaniesz jakąkolwiek odpowiedź to może i pół roku minąć i będzie to normalne.

Nyaa
użytkownik
1312

Wysłany: 2021-01-07, 17:12   

Fallen_Angel, wendigo, u mnie sędzia nawet nie miał czelności zajrzeć do papierków, to nie jest kwestia tego że można poprosić żeby było szybko, to bardziej loteria z niezliczoną ilością zmiennych, od obłożenia pracą po zgranie terminów z sezonami urlopowymi.

Swoją drogą, z biura podawczego udało mi się jakiś czas temu zdobyć nazwisko sędziego, którego nie ma nawet na moim wezwaniu, także sugerowałabym wydobyć informacje w ten sposób. W przyszłym tygodniu przegadam z moim biegłym czego spodziewać się na rozprawie.

OneLotusPetal
moderator
CIS KING

Punktów: 368
Wysłany: 2021-01-07, 18:56   

Lithium napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:

Żeby było śmieszniej, tyle czasu im zajęło, a przeczytali go i tak źle, bo nie zauważyli mojej umowy podpisanej z rodzicami, że chcemy mieć sprawę w Poznaniu. I odesłali nas do miejsca zamieszkania rodziców, czyli do Lublina. Problematyczne i dla mnie, i dla rodziców.

Helena
użytkownik

Punktów: 44
Wysłany: 2021-01-09, 19:48   

Mi w tym roku miną 3 lata jak czekam na wyznaczenie terminu rozprawy, ale powoli coś się zaczyna ruszać (wreszcie wyznaczyli biegłego xD). Sąd okręgowy w-wa praga
życie

Fallen_Angel
użytkownik
Madness

Punktów: 102
Wysłany: 2021-01-09, 21:25   

Helena, to jakaś kpina z ich strony. Nie składałaś żadnych skarg ani nic?

Nyaa
użytkownik
1312

Wysłany: 2021-01-09, 23:56   

Helena, pół roku to przesada uzasadniająca składanie zażaleń, w takim tempie sensowniej byłoby chyba lepiej wyjechać za granicę i tam naprostowywaćdokumenty.

Odpowiedz do tematu