Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Start HRT przed depilacją laserową
Autor Wiadomość
taksobie
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Wysłany: 2020-12-24, 11:32   Start HRT przed depilacją laserową

Cześć.

Szperając w internecie natknęłam się na informację, że nie powinno się zaczynać hormonów przed usunięciem włosów laserem. Bo po hormonach włoski zrobią się jaśniejsze, laser ich nie złapie i ma się później do końca życia jasne długie włosy na twarzy itd. Czy może ktoś to potwierdzić? O ile hrt mogę zaczynać w ciągu 1-2 mies. To jeśli musze zrobić najpierw laser to sytuacja się pogorsza. Tu gdzie żyje taki laser na samą twarz (5-6 zabiegów) kosztuje prawie tyle co zarabiam w miesiąc. Więc wolałabym go zrobić trochę później np. za pół roku, bo nie lubię wyczyszczać sobie konta i chcę mieć zawsze jakieś większe pieniądze na czarną godzinę. I nie wiem co teraz zrobić :( Najlepiej niech wypowiedzą się ludzie którzy najpierw brali hormony, a później laser, albo Ci którzy znają takie osoby. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-12-24, 12:59   

Ja branie HRT rozpoczęłam już 3 miesiące po tym jak uzyskałam pewność do tego kim jestem, więc laserem się nie zajęłam. Myślałam że zarost dalej będzie ciemny a się okazało że po miesiącu brania leków stał się jaśniejszy i słabszy. Zarost oczywiście jest i mnie wkurza, ale przez to że jest taki jasny to go nie widać nawet wtedy gdy się nie gole kilka dni. Zarost jasny można zawsze usunąć elektrolizą, więc nie trzeba koniecznie przeć na laser. Ja nie żałuję tego że tak szybko zaczęłam HRT, zmiany w ciele są bardziej istotniejsze niż jakiś zarost, ich bardziej pożądałam. Miałam w tym roku zaczynać usuwanie zarostu, ale przyszedł hehe covid i mi zepsuł plany. Więc nie ociągaj się dłużej dziewczyno, leć po leki a zarost możesz później usunąć elektrolizą.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
taksobie
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Wysłany: 2020-12-24, 13:38   

Emilia napisał/a:
Ja branie HRT rozpoczęłam już 3 miesiące po tym jak uzyskałam pewność do tego kim jestem, więc laserem się nie zajęłam. Myślałam że zarost dalej będzie ciemny a się okazało że po miesiącu brania leków stał się jaśniejszy i słabszy. Zarost oczywiście jest i mnie wkurza, ale przez to że jest taki jasny to go nie widać nawet wtedy gdy się nie gole kilka dni. Zarost jasny można zawsze usunąć elektrolizą, więc nie trzeba koniecznie przeć na laser. Ja nie żałuję tego że tak szybko zaczęłam HRT, zmiany w ciele są bardziej istotniejsze niż jakiś zarost, ich bardziej pożądałam. Miałam w tym roku zaczynać usuwanie zarostu, ale przyszedł hehe covid i mi zepsuł plany. Więc nie ociągaj się dłużej dziewczyno, leć po leki a zarost możesz później usunąć elektrolizą.


Cóż czekam na tyle długo na te hormony, że te pół roku nie robi jakiejś kosmicznej różnicy. A elektroliza jest przerażąjąca i jeszcze droższa.
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-24, 13:49   

Zdaje się że to jest bardziej sugestia niż twarde wymaganie. Powinnaś powiedzieć że jesteś na hormonach osobie, która robi tobie zabieg, ale nie powinno to byćprzeciwwskazaniem. Mi włosy rozjaśniły się na ciele, na twarzy nie osiągnęło to zauważalnego poziomu, a zawsze zostaje elektroliza jeśli nie masz innej możliwości. Miałam tylko jeden zabieg z laserem przed HRT i nie sprawiło to problemów. Rozpoczynania HRT nie ma sensu odkładać jeśli jesteś pewna, bo im wcześniej tym lepiej.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-24, 22:13   

https://www.google.com/ur...CwdoZMTKG_FPO7l

W salonie gdzie ja robiłam epilację właśnie terapia hormonalna była w wywiadzie medycznym wyszczególniona. Formularz pod tym linkiem
Acz np kosmetyczka pytała mnie czy planuję brać hormony.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-24, 22:15   

ile osób tyle efektów hrt. ja po prawie 3 latach hrt nadal mam ciemny zarost. moze nie tak gruby jak kiedyś, ale dalej ciemny, nadal go widać nawet pod makijażem, jedynie na policzkach się całkiem zminiaturyzował, nie widać go tam wcale, więc i lasera nie ma potrzeby tam używać. ale wąsy, broda, szyja dalej są tragiczne, prawie tak złe jak kiedyś. i właśnie zabieram się za laser. więc bez przesady z demonizowaniem rozpoczynania hrt przed laserem. i tak laser zadziala. a nawet jak jakims cudem zmienia ci sie wloski w blond, to zawsze jest elektroliza. a sesje lasera to nie jest tak, że przyjdziesz 3 razy i koniec, tylko trwają bardzo długo. z rok chodzenia najczęściej. sesje sa w odstepie 4-6 tygodni. więc odkładanie hrt o kolejny rok? serio? im bardziej odkladasz tym gorsze efekty będą
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-12-26, 01:32   

Weźcie pod uwagę, że elektroliza zajmuje o wiele więcej czasu niż laser, jest droższa i bardzo bolesna.

Po odstawieniu HRT kolor może wrócić do poprzedniego potem. Hormony niekoniecznie muszą dać efekt permanentny.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-26, 02:07   

Fallen_Angel, jedna opcja nie wyklucza drugiej, sama rozważam elektrolizę jako sposób na wybicie pozostałych włosów na mojej twarzy.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-12-26, 02:44   

Jak już ma się te jasne włosy na twarzy to laser nie daje efektów.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9