Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem początkującą trans
Autor Wiadomość
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-12-22, 10:32   Jestem początkującą trans

Witam was, co myślicie o tym jak ktoś zaczyna przedstawienie się na stronie internetowej z randkami, jakimś forum itd. przedstawia się jako "początkująca trans"? Mi osobiście się to kojarzy z TV fet, choć nie tylko takie osoby tego używają i przez to nie wiadomo o co chodzi.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-12-22, 12:05   

Albo tak, jak napisałaś.
Albo ktoś młody i nie potrafiący zbyt sprawnie operować językiem ojczystym.
_________________
Freja Draco
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-12-22, 14:57   

Ja na takich portalach się po prostu przedstawiam jako kobieta. Skoro nią jestem to po co mam jeszcze z miejsca się afiszować że jestem trans, chce być przecież odbierana jako kobieta przez obce osoby. Dopiero przy nawiązaniu znajomości mówię jak to ze mną jest. Dotychczas ludzie pozytywnie na to reagowali.

Już wiele razy widziałam ogłoszenia typu "Jestem początkującym trans", "Jestem przed zmianą płci", i prawdziwa bomba "Zmieniam płeć na kobietę" <rotfl3> . Takie sformułowania powstają oczywiście z niewiedzy i niepewności do siebie samej, ale to nadal jest dosyć śmieszne jak coś takiego się widzi. Jest to także przykre w pewnym sensie, takie słowa mogą zniechęcić ludzi do kontaktu. Ewentualnie przyciągnąć facetów napalonych na transki :-?
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-22, 15:23   

Początkująca trans- to jak na wyścigach konnych. Liga amatorów <rotfl3> <rotfl3> Tylko że na tych wyścigach nie dostaje się trofeum <rotfl3> <rotfl3> Chociaż czasami rzuca jak na rodeo <rotfl3> <rotfl3>

P.s ja zawsze piszę że jestem kobietą transpłciową / transgender woman..
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-22, 16:34   

Jeśli ktoś nie używa p*lskiego, określenie "baby trans" na osobę transpłciową we wczesnych fazach tranzycji bądź przed nią jest idealne.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-22, 16:37   

Cytat:
Tylko że na tych wyścigach nie dostaje się trofeum Chociaż czasami rzuca jak na rodeo


Słyszałam, że berła rozdają.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-22, 17:28   

Ada75, pytam się GDZIE!? <rotfl3> Ah nie ważne... pewnie na tych portalach <rotfl3> <rotfl3>
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sichmphu
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 15
Wysłany: 2020-12-22, 19:48   Re: Jestem początkującą trans

klaudia233 napisał/a:
"początkująca trans"? Mi osobiście się to kojarzy z TV fet

Niby na jakiej podstwie masz takie skojarzenia?
[Ciach]
Jak laska mówi że jest początkującą ts to znaczy że że jest początkującą ts.
Emilia napisał/a:
co mam jeszcze z miejsca się afiszować że jestem trans,

Nie wszystkie osoby trans czują się kobietą, i są osoby które są dumne że są trans i się lubią afiszować tym.
[ciach] zdajecie sobie sprawę że ktoś się może samookaleczać przez wasze odrażające uprzedzenia?
QueenK napisał/a:
ja zawsze piszę że jestem kobietą transpłciową / transgender woman..

Masz do tego prawo, tak samo jak inne osoby mogą się określać jako początkująca trans.
Ostatnio zmieniony przez 2020-12-22, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-22, 20:21   

Sichmphu, Nie upolityczniaj proszę wypowiedzi, tymbardziej jeśli nie są Twoje. Nie widzę powiązania więc takie komentarze są zbędne.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez QueenK 2020-12-22, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sichmphu
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 15
Wysłany: 2020-12-22, 20:29   

QueenK, Upubliczniłam by było widać komu odpowiadam, wiem że jesteś na mnie zła i cię przepraszam za to, zwyzywałam cię bo wywołałaś we mnie dysforię, tak naprawdę cię bardzo szanuję.
Chciałam podkreślić fakt że każdy ma prawo określać się jak chce i nie wolno nikogo na siłę nazywać tv fet jak się tv fet nie czuje.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-22, 20:35   

Nic się nie stało. Dziękuję i mam nadzieję że tak pozostanie. Tak, masz rację jednak użytkowniczki nie przeczą że tak nie jest. Dyskusja bardziej o terminologii niż o prawie do nazywania się. Więc chill out 😊
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-22, 20:46   

Cytat:
zdajecie sobie sprawę że ktoś się może samookaleczać przez wasze odrażające uprzedzenia?

Niestety to prawda. Czy to samookaleczanie, czy w ogóle niepotrzebne szkody w psychice.

Już abstrahując od konkretnej sytuacji, o której jest mowa w tym wątku, jako mniejszość mniejszości i to w trudnym położeniu, powinniśmy się bardziej wspierać. Wystarczy, że mamy lekarzy, którzy stostują przetarzałe kryteria transpłciowości i wiele z nas nie może dostać pomocy, której potrzebuje. I że często spotykamy się z brakiem akceptacji ze strony bliskich. Nie dowalajmy jeszcze sobie nawzajem. Jest tego w naszym środowisku zdecydowanie za dużo.

No, to tyle, co miałem do powiedzenia nieco bez związku z tematem.

Cytat:
prawdziwa bomba "Zmieniam płeć na kobietę"

Ja tam płci wolałbym nie zmieniać. 8-)
 
 
Sichmphu
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 15
Wysłany: 2020-12-22, 21:24   

QueenK, Ale terminologia to ideologia środowisk medycznych, więc przypisanie jej komuś kto ma inną ideologię jest jak mówienie katolikowi nonstop że bóg nie istnieje a okrągłozicowi że ziemia jest płaska.
Medykalizacja kogoś wbrew woli to rodzaj znęcania się.
Katolik to osoba uważająca się za atolika.
Transwestyta to osoba uważająca się za transwesrytę.
Kobieta to osoba uważająca się za kobietę.
Żywa lalka to osoba uważająca się za żywą lalkę.
[ciach]
Ostatnio zmieniony przez QueenK 2020-12-22, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-22, 21:42   

Sichmphu, terminologia w srodowisku nie jest raczej warunkowana medycznie wiec sie nie zgadzam z ta wypowiedzia.

I jednoczenie daje ostrzezenie ze dalsze porownania personelu medycznego do faszystow bedzie skutkowalo punktami karnymi.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-23, 00:35   

QueenK, jestem ciekawa jaką masz podstawę do tego, może jednemu moderatorowi wejdzie to prosto na jego ego? W sumie i tak możecie sobie dodać nowe zasady do regulaminu po fakcie.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-23, 00:38   

Nyaa napisał/a:
QueenK, jestem ciekawa jaką masz podstawę do tego, może jednemu moderatorowi wejdzie to prosto na jego ego? W sumie i tak możecie sobie dodać nowe zasady do regulaminu po fakcie.

W regulaminie od dawna jest zapis o zakazie atakowania/wyżywania się zarówno na konkretnych osobach, jak i ja grupach społecznych.

Edit: A co do tematu, to mi wszystko jedno, co kto jak nazywa, bo w moim przeczuciu od słów ważniejsze są intencje. Słownictwo zawsze można poprawić, z intencjami gorzej.
Jak widzę na portalu, że ktoś pisze o sobie "początkująca trans", to w 99% przypadków wystarczy przewertować resztę profilu, aby się upewnić, czy to transseksualizm, czy po prostu chodzi o fetysze.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-12-23, 00:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-23, 00:42   

^ up
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-23, 07:16   

Nyaa napisał/a:
QueenK, jestem ciekawa jaką masz podstawę do tego, może jednemu moderatorowi wejdzie to prosto na jego ego? W sumie i tak możecie sobie dodać nowe zasady do regulaminu po fakcie.
Podstawę mam taką że te określenia padły. Czyżbyś zarzucała mi stronniczość? Komentarz nie miał nic do kogokolwiek ego. Przykro mi że masz takie zdanie o naszej ekipie, nie jest to pierwszy post gdzie powiewa sarkazmem. Tak czy siak miłego użytkowania forum.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-12-24, 00:22   Re: Jestem początkującą trans

Sichmphu napisał/a:
klaudia233 napisał/a:
"początkująca trans"? Mi osobiście się to kojarzy z TV fet

Niby na jakiej podstwie masz takie skojarzenia?
[Ciach]
Jak laska mówi że jest początkującą ts to znaczy że że jest początkującą ts.

No cóż, ja też mam takie skojarzenia, a na jakiej podstawie? Na takiej, że poczatkującą to można być np. pływaczką - czyli postanawiasz sobie kiedyś że pływa się fajnie, ze to lubisz i dlatego będziesz częściej to robić, bardziej treningowo, może zawodowo itd., ale jest to Twoja świadoma decyzja. Natomiast nikt sobie nie postanawia, że jest transseksualny, tego nie można zacząć, bo to nie jest ubranie, które zaczynasz nosić. Więc jak ktoś mówi, że w czymś jest początkujący, to przywodzi to na myśl jakąś świadomą decyzję, pewien wybór, że od teraz np. będzie nosił damskie ciuszki. I dlatego to się kojarzy z TV fet. Ale fakt, że może wynikać po prostu z nieprecyzyjnego wyrażania się. A z resztą nie ma przecież też nic złego w byciu TV fet.
_________________
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-24, 18:04   

mnie też "początkująca transka" kojarzy się jednoznacznie z TV.
tym bardziej, że pod słowem "trans" może znaleźć się zarówno trans-seksualizm, jak i trans-westytyzm, oba zaliczają się w poczet bycia trans.
zdecydowana większość osób, które piszą o sobie, że są początkującymi trans, to transwestyci. więc po prostu jeśli ktoś jest TS to lepiej tak nie pisać, jeśli nie chce się być źle odebranym.

tak jak mówi wendigo, nie da się ZOSTAĆ transseksualistą, wiec tym samym ciezko byc rowniez "poczatkujaca transseksualistką". choc niektórym, którzy tak piszą, pewnie o to chodzi, że dopiero niedawno wyszli z "szafy", a może nadal jeszcze nie wyszli i się do tego przymierzają, no i powoli godzą się z tym, odkrywając swoją płciowość.

ale no mówię, lepiej tak nie pisać, bo to budzi niefortunen skojarzenia.
tak samo "zmiana płci" to niefortunne sformułowanie
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 130
Wysłany: 2023-03-08, 21:13   

Jeśli chodzi o transseksualizm jako termin medyczny, to rzeczywiście, formalnie nie można mówić o kimś takim jak
"początkująca transseksualistka".

Natomiast potocznie - owszem - można tak powiedzieć o osobie trans m/k, która dopiero wchodzi do damskiego świata i od bardzo niedawna występuje publicznie w roli żeńskiej, tak więc nie nauczyła się jeszcze kobiecych zachowań, ubioru, makijażu, wyczucia stylu, lub też ma tendencje do przesadnego eksponowania swojej kobiecości - np. ubierania się zbyt wyzywająco - ciesząc się, że już nosi się jak kobieta.
Kiedyś transdziewczyna o nicku simplenati opublikowała artykuł przedstawiający zbiór porad dla osób trans m/k, które dopiero niedawno się ujawniły i zaczęły żyć "po drugiej stronie" - i zatytułowała go "Poradnik początkującej transseksualistki".

https://www.salon24.pl/u/...ansseksualistki

W tym znaczeniu można, kolokwialnie, mówić o "początkującej transseksualistce".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11