Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-12, 23:50   Cześć

Hej, jestem Oliwia (biol. Oskar) i mam 12 lat (w regulaminie nie ma progu wieku więc jeżeli łamie jakiś punkt to przepraszam)

Jestem transseks. m/k przed terapia, pochodzę z Dolnego śląska, forum obserwuje od ok. tygodnia, przychodzę też z pytaniem od ilu lat można zacząć terapie i ile to mniej więcej kosztuje za całość? Z góry dziękuję!

Pozdrawia Oliwia.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-13, 07:39   

Dzień dobry.

Przed ukończeniem 18 roku życia każdy element twojej ewentualnej terapii zależy od decyzji rodziców. Bardzo proszę byś porozmawiała najpierw z nimi, zanim zaczniesz polegać na radach i opiniach obcych ci ludzi z internetu.
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-12-13, 09:41   

Witam. To określenie imię biologiczne jest dziwne, lepsze jest deadname.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-13, 10:32   

Witaj.

Zacznę od tego że jesteś bardzo dzielna i życzę Tobie jak najlepiej. Jak już wspomniała Ada najlepiej zacząć od rozmowa z rodzicami. Jesteś bardzo młoda i stoi przed Tobą całe życie otworem. Z mnóstwem możliwość!

Doskonale rozumiem twoją chęć zdobycia tej wiedzy- jednak myślę że pierwszy i najważniejszy krok to rozmowa z kimś dorosłym.

Jeśli rodzice/ opiekunowie potrzebują odpowiedzi na jakie kolwiek pytania to możesz śmiało podesłać im link do naszego forum.

We Wrocławiu powstają grupy wsparcia dla osób LGBT -
Równe Miejsce, Kniaziewicza 28/2.
http://kulturarownosci.org


Jeśli nie rodzice to może przyjazny pedagog szkolny?

Pozdrawiam
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-13, 11:38   

Witam, rodzice dowiedzieli się o tym ok. miesiąc temu kiedy jeszcze nie czułam dysforii i twierdziłam że jestem transgender, lecz od ok. pół miesiąca zaczełam ją czuć, od tygodnia też boli mnie jak ktoś mówi do mnie Oskar oraz w zaimkach męskich, wkurza mnie też mój głos, który sama słyszę (da się go wyćwiczyć?)

Nie wiem jak powiedzieć mamie o tym że jednak jestem TS, prosiłam moją mamę by mówiła do mnie oliwia, ale przyzwyczajenia robią swoje.

Do pedagoga będę szła ze względu na obowiązkową opinię, moja mama tam z kimś gadała podobno i dostała jakieś namiary na miejsce gdzie będę mogła z kimś pogadać ze społeczności LGBT+, nadal mama się zastanawia czy mam poruszyć ten temat czy nie, wolałabym powiedzieć.

Pozdrawiam.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-13, 12:04   

Hej.

To super. Zapowiada się bardzo pozytywnie. Rozmawiaj z mamą to naprawdę dużo daje.

Grupa wsparcia również byłaby dla Ciebie cudna w tym momencie. Pamiętaj że nie jesteś sama.

Trzymam kciuki.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
mlem
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 47
Wysłany: 2020-12-13, 12:26   

klaudia233 napisał/a:
Witam. To określenie imię biologiczne jest dziwne, lepsze jest deadname.


Nie wiedziałaś, że jak się nadaje imię przy urodzeniu to jest ono wtedy wryte w DNA? Ja też nie :)
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-13, 12:34   

Nie jestem pewna czy Wy tez w wieku 12 lat mieliscie pelne pojecie o terminologi uzywanej w srodowisku. Dlatego tez uprzejmie prosze o ciutke wyrozumialosci. Preety please
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-13, 12:54   

Moje biologiczne na tyle wbiło się w moje DNA, że ostatecznie zmieniłem tylko końcówkę :)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-13, 15:27   Re: Cześć

owi napisał/a:
Hej, jestem Oliwia (biol. Oskar) i mam 12 lat (w regulaminie nie ma progu wieku więc jeżeli łamie jakiś punkt to przepraszam)

Jestem transseks. m/k przed terapia, pochodzę z Dolnego śląska, forum obserwuje od ok. tygodnia, przychodzę też z pytaniem od ilu lat można zacząć terapie i ile to mniej więcej kosztuje za całość? Z góry dziękuję!

Pozdrawia Oliwia.


Coż chyba dalej obowiazuje icd10.

A. Pragnienie życia i akceptacji w roli osoby o przeciwnej płci, zwykle związane z żądaniem doprowadzenia ciała za pomocą zabiegów chirurgicznych lub leczenia hormonalnego do postaci tak zbieżnej z preferowaną płcią, jak to tylko możliwe.

B. Tożsamość transseksualna występuje trwale od co najmniej 2 lat.

C. Zaburzenie nie jest objawem innego zaburzenia psychicznego (np. schizofrenii) ani nie wiąże się z nieprawidłowościami chromosomalnymi

Zaburzenie to, pod nazwą Gender Identity Disorder[16], obecne jest również w klasyfikacji DSM-IV, w obrębie zaburzeń tożsamości płciowej. Klasyfikacja ta stosuje dlań następujące kryteria[18]:

A. Silne i utrwalone utożsamianie się z płcią przeciwną (nie wynikające z pragnienia uznawanych kulturowych korzyści związanych z przynależnością do niej).

B. Utrwalone poczucie niewygody związanej z własną płcią i poczucie niewłaściwości roli związanej z tą płcią.

C. Zakłócenie nie współwystępuje ze stanem fizycznego interseksualizmu.

D. Zakłócenie powoduje klinicznie istotne cierpienie lub ograniczenie funkcjonowania społecznego, zawodowego lub w innych ważnych dziedzinach

Wiec na poczatek badania, duzo badan. Psycholog, psychiatra, seksuolog. Wiec na te chwile zapomnij o (jesli ci to chodzi po glowie) rozpoczeciu tranzycji. Na miejscu twoich rodzicow zorganizowalabym ci wizyty u specjalistow o ktorych pisalam i dala ci przestrzen oraz obserwowala, unikajac jak ognia hormonoterapii. Na to mozna poczekac.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086

Wysłany: 2020-12-13, 18:55   

Cześć :)
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9