Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Coming out Elliot Page
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-02, 14:56   

Zawsze mi się podobało, jak się ubiera :mrgreen:
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-12-02, 16:11   

Super <spoko> choć sam bym nie pomyślał/powiedział/napisał, że "podoba mi się, że jestem trans". Co może się podobać w byciu osobą trans...?
_________________
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-02, 16:23   

Może zmienia się spojrzenie na ten temat, jak się człowiek deklaruje jako niebinarny, a tak się deklaruje ta osoba.
Osobiście wiele bym dał, by być cis i nie musieć faszerować się lekami ani operować, ale skoro komuś się podoba bycie trans, to niech sobie ma z tego frajdę...
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-02, 16:44   

Piccola, no pisze przecież, że używa they/them.
 
 
dorota745!
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 25
Posty: 115
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-12-02, 17:13   

Jak można kochać to, że jest się osoba transseksualną? Dla mnie jest to największe nieszczęście, jakie mnie w życiu spotkało. Mam to kochać?
_________________
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-12-02, 18:36   

Jest parę rzeczy które mi się podobają w byciu trans. Mogłam poszerzyć swoją wiedzę o transpłciowość, poznałam wielu fajnych ludzi z tego środowiska których bym nie poznała będąc cis. Mogłam sobie sama wybrać jakie chcę mieć imię, dzięki lekom jestem bezpłodna :mrgreen: i w pewnym sensie podoba mi się moja wyjątkowość, jestem jedyna w swoim rodzaju, kobieta z penisem, to jest takie zabawne i oryginalne <rotfl3> . Ale i tak bym znacznie bardziej wolała się urodzić jako cis kobieta, życie było prostsze i tańsze. Ja po prostu w porównaniu do większości środowiska trans, jestem bardzo optymistyczna, nie zamartwiam się niepotrzebnie tylko działam żeby poprawić swoje życie. No i odnoszę sukcesy, bez zbędnego płaczu spotkałam się z psychologiem i ruszyłam hormonoterapie, teraz żyje jako kobieta. Cisom bardzo się podoba takie podejście do życia.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-02, 23:15   

Piccola napisał/a:
Nieeee, napisane jest że prosi by używać zaimków he/they.
A w oryginale to w ogóle jest tak: "I want to share with you that I am trans, my pronouns are he/they and my name is Elliot."

Dla mnie to brzmi tak, jakby mówił, że jest nb. Nie wiem, jaki facet by prosił innych, żeby mówili na niego they, nawet jeśli jest to po ukośniku.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-02, 23:32   

No to po co to "They" ? Jak juz to byłoby he/his ... tez nie rozumiem. No chyb że znowu nie ogarniam ... 🤫😝😝😉

Lisku - tak. Mnie tez się tak wydawało ale na każdym portalu informatycznym interpretacja jest inna🤷‍♀️

Tak - co może być w tym fajnego? Fajne były buty na koturnie w latach 90tych... tak się zaczynają trendy.... #justsaying
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-03, 00:25   

Też mam takie rzeczy w byciu trans, które mi się podobają :)
No i super info!
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-03, 05:07   

tylko że taki "trend" to nie jest za bardzo nic pozytywnego, jak nagle co 2 osoba zacznie twierdzić, że jest trans. zrobi się takie wielkie boom jak np moda na bycie hipisem w XX wieku, potem ta moda przejdzie i zaczną się detranzycje, a spoleczenstwo się temu przyglądające tym bardziej zacznie transseksualizm traktować jako chwilową modę i fanaberię. no przynajmniej ja to tak widzę, że się odbije na osobach transseksualnych, które serio są transseksualne, czkawką.

co do eliota, to po 1 on nie jest nawet jeszcze na hormonach. nie wiadomo czy powodem jest chec kontynuowania grania w serialu jeszcze jako ona, i dlatego opoznia tranzycję, czy po prostu powodem jest to, ze ze swoim cialem nie ma zadnego problemu, lubi swój kobiecy wygląd, ma 0 dysforii płciowej i jedynie potrzebował oznajmić światu swoje nowe zaimki i tyle - innymi słowy ta sławetna PŁEĆ KULTUROWA, która tylko wprowadza zamieszanie. czas pokaże, która z tych opcji była prawdą. jeśli ta 1 to współczuję mu, że musi czekać. jeśli 2ga... to mój transseksualizm z jego praktycznie nie ma punktów wspólnych i to nie ta sama przypadłość.

no i tak jak mowicie, bycie trans to życie pod górkę. nie wiem jak można się z tego cieszyć, no ale ludzie są różni. ja zdaję sobie sprawę, że widzę wszytsko w jeszcze ciemniejszych barwach przez depresję, którą mam, więc cóż.. może on ma w przeciwną stronę. chyba że on faktycznie jest non binary i chodzi o płeć kulturową, nie planuje tranzycji, jest mu dobrze jak jest, nie ma dysforii, wystarczy mu zmiana zaimków, to się nie dziwie, że dla niego może to wtedy być ciekawa przygoda, zabawa.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-03, 11:58   

Cytat:
Ja myślę, że ona tak to powiedziała ku pokrzepieniu serc wszystkich osób trans, by wiedziały, że nie są same i że nie mają się czego wstydzić. Nie wiem no, to trochę naiwne ale mimo wszystko na mnie np. to działa.

Myślę, że o to chodzi.

Ludki. Błagam. To forum ma być przyjazne wszystkim osobom transpłciowym, w tym ze spektrum niebinarności. Na binarnych też można wypisywać różne rzeczy... ale po co to robić? Każdy ma swoje potrzeby. Ta osoba nigdzie nie twoerdziła, że płeć jest kulutorwa i przy tym pozostańmy. Jest dużo osób nb, które wcale nie uważają płci za coś kulturowego, zmienialnego, że jak ktoś ma potrzebę tranzycji, to wydziwia, itd. Postarajmy się - potrzeby jednych osób nie wykluczają potrzeb innych.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2020-12-04, 15:25   

QueenK napisał/a:
No to po co to "They" ? Jak juz to byłoby he/his ... tez nie rozumiem. No chyb że znowu nie ogarniam ... 🤫😝😝😉

Lisku - tak. Mnie tez się tak wydawało ale na każdym portalu informatycznym interpretacja jest inna🤷‍♀️

Tak - co może być w tym fajnego? Fajne były buty na koturnie w latach 90tych... tak się zaczynają trendy.... #justsaying


Nie rozumiesz, bo to mniej popularne w polskim. W angielskim mówi się they gdy się nie zna płci.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-04, 15:53   

Wild napisał/a:
W angielskim mówi się they gdy się nie zna płci

QueenK doskonałe o tym wie, bo od ponad dekady siedzi w Anglii.
Co innego powiedzieć they, gdy się nie zna płci, a co innego prosić innych, by tak się do ciebie zwracali.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9