Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień dobry.
Autor Wiadomość
Poprostu mama
użytkownik
Po prostu mama

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2020-11-08, 18:12   Dzień dobry.

Jestem mamą nastolatka, który wykrzykuje mi że jest niebinarny. Wymusza na mnie to abym zwracała się do niego w żeńskiej formie. Dzieje się to pod wpływem jakiegoś chłopaka z netu. Mam w sobie dużo tolerancji dla odmienności jak i chęci poznania tematu. Zaakceptuje wybory mojego dziecka jeśli je poznań i choć trochę zrozumiem.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-08, 18:28   

Dzień dobry mamo.

Jeśli jest niebinarny/a, to zapytaj dlaczego tylko na żeńskich końcówkach się skupia, wszak powinno akceptować obie. Ile latorośl wiosen sobie liczy?
 
 
Poprostu mama
użytkownik
Po prostu mama

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2020-11-08, 18:54   

Ma 14 lat. Zawsze był chłopcem delikatnym. Nie bawiły go samochody. Ale też nie lalki. Klocki. Bardzo narzuca mi swoje zdanie. Bardzo domaga się totalnej tolerancji i akceptacji. Ja nie wiem na ile on jest taki a na ile to styl czy moda czy też poszukiwanie siebie w okresie dojrzewania. Ma długie włosy często je farbowal za moją zgodą. Obiecałam mu zakup rożowej bluzy. Ale też martwię się o niego. Żyjemy w tej Polsce gdzie jest tak jak jest. Nie wiem czy on siebie nie skrzywdzić podążając np ścieżka z przekory czy z mody ? Jak mogę sprawdzić czy i na ile moje dziecko jest inne od schematycznej normy ? Seksuolog ?
 
 
Aneczka
użytkownik
Aneczka

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 1
Wysłany: 2020-11-08, 19:03   mama

WItajcie , wczoraj syn mnie zaskoczył, powiedział że czuję się jak kobietą. NIe wiem jak ruszyć temat, jak mu pomóc...W pobliżu zamieszkania nie ma specjalistów którzy zajmują się prawidłowo tematyką.. Powiedzcie od czego zacząć.. Syn jest pełnoletni..
_________________
Aneczka
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-08, 19:10   

Seksuolog, a na początek psycholog, tylko taki obeznany ż tematem. Poszukaj rekomendacji na forum, lub zapytaj dziecka, ono pewnie już znalazło. Nie bój się reakcji otoczenia na zapas, bo bywa bardzo różnie, z reguły pozytywnie. Nie miej zbytnich nadziei, że to minie lub lekarz przepisze cudowną pigułkę na transseksualizm. Mnie osobiście nie mija już że 30 lat.

Ja rozmawiała bym dużo z naciskiem na słuchanie i wyciąganie wniosków.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-08, 19:27   

Witaj Aneczko. Specjaliści są jedynie pomocą, na samym końcu sami musimy odpowiedzieć na pytanie kim jesteśmy. Porozmawiaj z dzieckiem, dowiedz się jak długo to trwa, to będzie dobry temat na początek.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-08, 19:37   Witaj :)

Cześć :) Witaj :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Poprostu mama
użytkownik
Po prostu mama

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2020-11-08, 20:30   

Cytat:
Nie bój się reakcji otoczenia na zapas, bo bywa bardzo różnie, z reguły pozytywnie. Nie miej zbytnich nadziei, że to minie lub lekarz przepisze cudowną pigułkę na transseksualizm. Mnie osobiście nie mija już że 30 lat.

Ja rozmawiała bym dużo z naciskiem na słuchanie i wyciąganie wniosków.


Nie oczekuje pigułki. Wiem że to nie tak. Ciężko mi rozmawiać. Nie krzyczę ani nie wyśmiewam ale ciężko mi to zrozumieć. Nie przygotowana jestem na taką ewentualność. To też dla mnie trudne choć nie przestanie być moim dzieckiem bo jest taki a nie inny. Dziekuje za rady.
Ostatnio zmieniony przez 2020-11-09, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-09, 10:44   

Poprostu mama, witaj na forum.

Poprostu mama napisał/a:
Bardzo domaga się totalnej tolerancji i akceptacji.

A czego byś chciała na jej miejscu? To naturalne chcieć być akceptowanym przez bliskich.

Aneczka, witamy na forum, ale załóż proszę swój własny wątek powitalny, bo możesz zostać inaczej przeoczona przez administratorkę.
 
 
Poprostu mama
użytkownik
Po prostu mama

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2020-11-09, 16:59   

Sven napisał/a:
Poprostu mama, witaj na forum.

Poprostu mama napisał/a:
Bardzo domaga się totalnej tolerancji i akceptacji.

A czego byś chciała na jej miejscu? To naturalne chcieć być akceptowanym przez bliskich.


Chcę i potrzebuje chwili. Od 15 lat wiem ze mam dziecko płci męskiej. Ma ukochane moje imię męskie. Zawsze myśląc o nim mydłam w kategoriach męskich. Potrzebuje chwili. Czy to jest dużo ? Nie jestem poznaną właśnie osobą której może przedstawić jak chce.
Ostatnio zmieniony przez 2020-11-12, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-09, 19:27   

Zmiana przyzwyczajeń na pewno wymaga czasu, ciężko się z tym kłócić.
Myślę, że Twoje dziecko może być od dawna sfrustrowane tym obrazem chłopaka, stąd naciskanie. Dużo z nas było w tym punkcie.
Myślę też, da się dojść do porozumienia przy wzajemnej cierpliwości. :-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-11-09, 19:56   

Poprostu mama napisał/a:
Obiecałam mu zakup rożowej bluzy. Ale też martwię się o niego. Żyjemy w tej Polsce gdzie jest tak jak jest. Nie wiem czy on siebie nie skrzywdzić podążając np ścieżka z przekory czy z mody ?

Noo jeśli w Polsce jest jak jest i panuje inna jednak moda niż różowe bluzy u chłopców, to trudno mówić żeby Twoje dziecko robiło to z powodu mody ;)
Może być bunt ale może nie być, a ta stanowczość czy nawet agresja może wynikać z cierpienia...
Akceptować i wspierać, seksuolog może być dobrym pomysłem, ale niech to będzie jakiś znający się na temacie dezaprobaty płci.
_________________
 
 
Poprostu mama
użytkownik
Po prostu mama

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Posty: 5
Wysłany: 2020-11-09, 20:16   

Nie jest łatwo. Nie z powodu braku tolerancji a wiedzy. Nie umiem tego pojąć a więc nie rozumiem. Dziś zaprosiłam do siebie swojego kumpla od lat geja. Jest dużo młodszy ode mnie bardziej w jego klimatach wiekowych niż ja i gadają od dwóch godzin. Może on będzie umiał mi to przetłumaczyć z ich na moje.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-09, 20:48   

Czy ja wiem, czy to się da w ogóle wytłumaczyć? To nie jest to rozumienia, bardziej do zobaczenia i do czucia. Moje przeczucie może być mylne, ale Twoje dziecko może mieć problem podobny do mojego kiedyś i niekorzystnie dla siebie rozwinęło osobowość pod naciskiem otoczenia. W sensie, że zachowanie można kształtować dowolnie w pewnych granicach, ale temperamentu nie da się zmienić, jest wrodzony, tak samo jak pewnych zachowań seksualnych/płciowych, są zamontowane na sztywno, nikt ich nie uczy ani nie da się ich oduczyć. Także... niestety z tej skorupy trzeba się wykluć nie tylko fizycznie, żeby czuć się komfortowo we własnej osobie, żeby to, co na zewnątrz nie szło w poprzek temperamentu ani tych wrodzonych zachowań. A czasem to jest takie typowe majstrowskie „nie da się” i nic poza tranzycją nie jest w stanie zrealizować tego temperamentu, dać satysfakcji, bo coś właśnie związanego z płcią jest w nim tak silnie zaznaczone. Zawsze czujesz się jak zjadając pół ciastka i drugie pół zostawiając na talerzu. Ale to chyba ciężko w pełni zrozumieć, jeżeli nie przeszło się czegoś podobnego...
 
 
Carbon
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 14
Wysłany: 2020-11-12, 14:25   

Poprostu mama napisał/a:
Sven napisał/a:
Poprostu mama, witaj na forum.

Poprostu mama napisał/a:
Bardzo domaga się totalnej tolerancji i akceptacji.

A czego byś chciała na jej miejscu? To naturalne chcieć być akceptowanym przez bliskich.

Chcę i potrzebuje chwili. Od 15 lat wiem ze mam dziecko płci męskiej. Ma ukochane moje imię męskie. Zawsze myśląc o nim mydłam w kategoriach męskich. Potrzebuje chwili. Czy to jest dużo ? Nie jestem poznaną właśnie osobą której może przedstawić jak chce.


Nie musisz rozumieć. Naprawdę. Myślę, że to nie jest nawet możliwe. Teraz dużo się w Twoim dziecku kotłuje. Może to właśnie hormony. Są dzieciaki, którym dojrzewanie daje w kość i właśnie tak reagują. Może to przejdzie. A może nie.
Rodzic jest. Powinien być :) Przede wszystkim. Nie musi wszystkiego rozumieć, ale jest od tego by dziecko czuło się bezpiecznie, akceptowane i wspierane.
To Twój problem (nie dziecka) że masz w głowie obraz i trudno Ci będzie go zastąpić czymś innym, co teraz jest nieznane. Ale poradzisz sobie z tym, bo to Twoje dziecko i je kochasz. Właśnie to dziecko a nie wyobrażenie o nim.
Powodzenia!
Ostatnio zmieniony przez 2020-11-12, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2020-12-02, 20:12   

Dzień dobry :)
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12