Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajlandia a zaleczone uzależnienia
Autor Wiadomość
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-11-21, 12:56   Tajlandia a zaleczone uzależnienia

Znacie moją historie odnośnie uzależnień. W skrócie bliska osoba podawała mi benzodiazepiny od 12 roku życia, opioidy sama popróbowałam od 16go. Przez to bałam się jechać na srs do Tajlandii w 2010.
Obecnie nie biorę totalnie nic z opiatów nawet zrezygnowałam z terapii substytutami pisałam o tym tam gdzie używki. Z leków psycho zostały: Symfaxin 150x1 -antydepresant, Baclofen 25 x4-na głody opiów i Clonazepam 2mgx3 z benzo nie udało się zejść - po nowym roku lekarz postara mi się zmniejszyć.

Mam pytanie jakbym chciała jechać do Tajlandii na FFS czy coś inne , gdzie jest mega rygorystyczne prawo antynarkotykowe, musiałabym zgłosić lekarzowi historie medyczną. Czy pociągnęło by to za mną problemy? Myślałam też o jednym rosyjskim chirurgu ale tam też już prawo jest surowe a wyroki 20 letnie nie należą do rzadkości. Do tego mam niski próg bólowy. W PL nie miałam żadnych problemów, nawet piersi powiększałam będąc na terapii substytucyjnej. Jak dumacie próbować do tajlandii czy zostać przy chirurgach w EU.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-21, 16:16   

A no właśnie, co ci podadza po operacji na zmniejszenie bolu? Zwykle się podaje morfinę przez kilka dni,albo więcej,po zabiegu. Zawsze się zastanawialam - Ciekawe Czy ktoś się wkopal w opiaty po takim używaniu pooperacyjnym.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-21, 16:52   

Alvena napisał/a:
A no właśnie, co ci podadza po operacji na zmniejszenie bolu? Zwykle się podaje morfinę przez kilka dni,albo więcej,po zabiegu. Zawsze się zastanawialam - Ciekawe Czy ktoś się wkopal w opiaty po takim używaniu pooperacyjnym.

Odpowiadam: nie, nikt nigdy się nie wkopał, ponieważ zażywanie tych leków w celach terapeutycznych (dawki dopasowane do złagodzenia bólu) nie prowadzi do uzależnienia. Tak się dzieje tylko wtedy, gdy bierze się je rekreacyjnie.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-11-21, 17:07   

Moi drodzy nie chodzi o powrót do uzależnienia-obecnie mam wstręt do tego,nawet do alkoholu. Tylko czy jest sens zgłaszania doktorowi przeszłości. I jak wytłumaczyć stałe branie Clonazepamu i Baclofenu?? A Tajlandia ma ZERO TOLERANCJI dla narkotyków. Więc nie wiem czy będę mogła spokojnie powiedzieć lekarzowi że byłam uzależniona od opioidów. Bo to nie jest Europa i inne mają podejście nawet do byłego uzależnionego. A Tajskie więzienia są pełne obywateli UE,USA,Australi
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-21, 17:16   

Nie musisz mówić o opio, jeśli nie chcesz.
Będzie bezpieczniej.

Benzo SA nielegalne tam? Jak tak to musisz przerwać ich branie, bo ich nie wwieziesz do kraju. A jak SA legalne i się boisz mimo to, to weź zaświadczenie od psychiatry,ze bierzesz na stany lękowe czy na co tam ci zlecil
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-21, 20:45   

Alvena napisał/a:
Benzo SA nielegalne tam? Jak tak to musisz przerwać ich branie, bo ich nie wwieziesz do kraju. A jak SA legalne i się boisz mimo to, to weź zaświadczenie od psychiatry,ze bierzesz na stany lękowe

Z tym może być problem, bo jedynym wskazaniem do długoterminowego stosowania klonazepanu jest padaczka (według chpl). W lękach itd. można stosować maksymalnie 4 tygodnie właśnie z tego względu, że prowadzi do zwiększonej tolerancji i uzależnienia... Jeśli psychiatra wypisałby jej takie zaświadczenie, to mógłby sobie narobić problemów nawet nie dlatego, że stosuje lek off label, a dlatego, że przepisuje go w celu odurzania się/osobie uzależnionej, czyli nie w celach terapeutycznych.

Cukierkowa, nie będą cię w Tajlandii karać za czyny, których dokonałaś zagranica (w Polsce). To już raczej zmartwienie Polski, co z tym zrobic. Więc o ile nie będziesz mieć przy sobie narkotyków, to jesteś bezpieczna. Niestety, lekarz jednak może odmówić ci zabiegu, gdy usłyszy, że wciąż bierzesz nałogowo jakieś leki (czyt. jesteś uzależniona), bo np. uzna, że nie jesteś stabilna psychicznie. Dlatego ja na twoim miejscu bym pojechał dopiero po wyleczeniu się z nałogu.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-11-22, 09:44   

Rozumiem ale inne są standardy leczenia osób uzależnionych od ''zdrowych'' odnośnie leków. Na narkomanów-lekomanów, wiele leków nie działa. Benzodiazepiny co dostawałam od mamy od 12 roku życia bym nie denerwowała się gnębieniem w szkole sprawdzianami itp. A sama mama bierze Relanium 35 lat i nigdy dawki nie zwiększała. Nie będę zwalać winy na nikogo bo mama chciała mi ulżyć. Opium sama popróbowałam. Jak zaczęłam hormony w 18,5 roku. Dostałam euforii i pod osłoną lekową zeszłam z opio. Nie używałam wtedy ich. Benzo dawali lekarze dalej. Przed operacją u prof Krajki tydzień wcześniej zeszłam na sucho, nie spałam itp. W szpitalu dali mi na sen, potem dostawałam znieczulacze jak wyszłam ze szpitala to miałam wrażenie że ktoś stoi mi butami na klatce piersiowej po benzo ustępowało to. Potem znieczulałam się do laserów i fotoepilacjii babci lekami opioidowymi. I tak poszło. W skrócie: byłam w programie: Buprenorfinowym lek Bunondol w przeciwieństwie do Metadonu, można na receptę brać do domu. Mimo uczestnictwa w programie, zrobiłam operacje piersi wraz z liposukcją, jeździłam za granice,poznałam chłopaka. Musiałam wracać co miesiąc po recepty. I dostawałam też Clonazepam. Ale chciałam zejść z tego bo zaparcia były po 14 dni. Zeszłam na profesjonalnym detoksie. Też próbowali Clona usunąć ale nie dało się przestałam jeść, wymiotowałam itp. I zostawili ten Klonazepam i dali Baclofen. Zaświadczenie mam od lekarza z poradni uzależnień i piszę lekarz POZ. Ja jak byłam w programie Buprenorfinowym pisałam do dr Kamola i był problem że nie mają cienkich rurek bo byłam po zmianie głosu. I wysłałam mu dokumentacje jakie leki biorę leki nie były problemem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9