Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak funkcjonować w otoczeniu, przed którym nie jestem jawna?
Autor Wiadomość
deepdream
użytkownik
bezsennie

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-12, 02:00   Jak funkcjonować w otoczeniu, przed którym nie jestem jawna?

Zacznę od tego, że w moim przypadku moment przejścia na pracę zdalną okazał się wybawieniem, odkąd narzekam na część mojego towarzystwa w pracy korporacyjnej. Te problemy wynikają prawdopodobnie z tego, że ludzie wokół coś chyba wyczuwają, choć nie jest to oczywiste, ponieważ funkcjonuję jako on, jakkolwiek dość nietypowo. Raczej nie zachowuję się w odbiorze innych jak facet, niemniej jednak w moim kierunku padały nierzadko dziwne sugestie, nieraz odnosiłam wrażenie, że otoczenie chce coś wybadać albo mnie wręcz nadzorować. Była u mnie do niedawna ujawniona les, do uszu której chyba doszedł poprzez środowisko LGBT fakt, że jestem trans. Nie wiem, na ile dochowała tajemnicy, x nią zresztą miałam bardzo dobre relacje, niemniej od pewnego momentu zaczęły się pojawiać niewygodne pytania w typie normików o związki, o dziewczyny itd., na tym tle wystąpiły jakieś pomruki itd., co tym bardziej mnie drażniło, że jako homoseksualna m/k mam wyjątkowo pod górkę, bo żeby żyć w zgodzie z sobą, mogę co najwyżej zaprzyjaźniać się z dziewczynami, co już bywa dziwacznie odbieranie, nie mam też wymówki o byciu gejem itd., ewentualnie asem, ale niestety w przypadku tych ludzi poziom tolerancji jest znikomy. Niektórzy sprawiają wrażenie dość transfobicznych, nieraz zupełnie otwarcie. Czy mieliście jakieś metody na przetrwanie okresu bycia niewyoutowanymi? Szczerze, nieraz doprowadzało mnie to do furii, a to otoczenie coraz bardziej chciało niemal jak na przesłuchaniu wyciągać ode mnie te kwestie.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-11-12, 07:44   

Nie mam dla Ciebie żadnej rady bo chyba nie ma... najlepiej zrobić coming out i mieć problem z głowy. Skoro już dziwnie się patrzą... ucielabym ploty i nie dala szansy na spekulacje. Mniej stresu, uwierz mi. Powodzenia!
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Credo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-11-15, 16:58   

Chyba pozostaje przejść tranzycje a poki co się męczyć. Ja póki co unikam kontaktów z innymi albo sa one bardzo powierzchowne. Ludzie nas w większości nie rozumią.
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-15, 17:04   

Nie wiem gdzie pracujesz, więc ciężko stwierdzić z jakimi ludźmi masz do czynienia, ale patrząc na to jak wygląda prawo pracy i precedens jeśli chodzi o osoby trans, coming out może bardzo pomóc.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-12-03, 12:38   Re: Jak funkcjonować w otoczeniu, przed którym nie jestem ja

deepdream napisał/a:
Szczerze, nieraz doprowadzało mnie to do furii, a to otoczenie coraz bardziej chciało niemal jak na przesłuchaniu wyciągać ode mnie te kwestie.


Jak się to dalej rozwiązało?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10