Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Lockdown czy może przeszkodzić w tranzycji?
Autor Wiadomość
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2020-11-05, 00:20   Lockdown czy może przeszkodzić w tranzycji?

Hejka hej kochane osoby :)
Wiem, że odrobinę trąci polityką, ale wydaje mi się, że to jednak dobre miejsce na forum o poruszenia tej kwestii. Nie o samym potencjalym lockdownie chcę pogadać, ale czy może on przeszkodzić w tranzycji. Otóż mam obawy, że niebawem może zostać zamknięte prawie wszystko jak na wiosnę kiedy wprowadzono lockdown i że może to utrudnić tranzycję. Cóż ja jako non binary w ramach 1 etapu swojej tranzycji m.in usuwam laserem zarost - epilacja. No i tak się zastanawiam....co jak dojdzie do zamknięcia salonów kosmetycznych, ile to potrwa, czy nie nasili mi się dysforia (Bo jednak to czarne paskudztwo mnie przyprawia o łzy wręcz). Dzisiaj zadzwoniłam do salonu i zmieniłem sobie termin na przyszły tydzień - 12.11 zamiast 21.11 bo po prostu mam obawy, że mogę nie zdążyć i zamiast 6 tygodni (odstęp między moimi zabiegami) będzie 12 albo ileś tam dużo i że to na mnie źle wpłynie :-|
Jak to widzicie? Czy kiedy wiosną wszystko prawie zamknięto to mieliście jakieś problemy z kontynuowaniem tranzycji, mieliście podobne obawy do mnie? Że np nie zdążycie czegoś zrobić, albo coś się opóźni i dysforia mocniej Was dobije? Jak sobie radziliście ew z tym?
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-05, 00:28   

Miałem problem z sądem, niestety... Moja sprawa przeleżała długo nietykana. A miałem spore problemy bez męskich papierów.

Nie radziłem sobie z tym. Musiałem brać antydepresanty, bo każdy dzień to był strach, że nie uda mi się utrzymać danych w tajemnicy (uczelnia na każdym kroku mnie "testowała" pod tym względem) i w końcu wszyscy dowiedzą się o mojej sytuacji (żyję stealth).
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-11-05, 03:55   

Salonów kosmetycznych to chyba nie zamkną, ogólnie jest obawa, że gospodarka sobie nie poradzi i jeśli coś zamykają, to pewnie potrwa to krócej niż wiosną i mniej miejsc.
Aczkolwiek z pewnością utrudnienia będą... jak np. sądy - one sobie akurat i zamknięte poradzą, więc niestety takie sprawy pewnie się przedłużą :/ I w ogóle jak tak patrzę jak to w Polsce wygląda... u Was też nie można pójść do lekarza tylko konsultacje telefoniczne? (chyba że dopiero po konsultacjach telefonicznych), ci biedni lekarze oddzwaniają do pacjentów cały dzień, toż to się zajechać można... :shock: Podczas gdy tutaj w trakcie wiosennego lockdownu można było normalnie do lekarza chodzić (chyba że się miało symptomy grypopodobne), tylko nikt nie chodził, bo ludzie bali się na poczekalni innych pacjentów - lekarze mieli luz :D
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-05, 09:13   

Wendigo, zależy od lekarza. Ja do dermatologa chodzę cały czas normalnie. Raz tylko dzwoniłem teleporadą, żeby dostać samą receptę.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-11-05, 09:34   

A jak myślicie czy 13.12.2020 mam zgłosić się na korektę SRS. Jak dumacie odbędzie się ona czy nie :( :(
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-05, 09:46   

No ja 8 grudnia mam niby konsultację w sprawie klaty, w zupełnie innym mieście... Będę tam dzwonił parę dni przed, żeby potwierdzić, w sumie tobie polecam to samo.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-11-05, 10:56   

Jak znów wszystko zamkną jak na wiosnę to chyba zejde z uma - oszaleje :( :(
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-05, 23:34   

Piccola, dzięki za miłe słowa i wsparcie.
Stay positive :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-06, 01:42   

wendigo napisał/a:
Salonów kosmetycznych to chyba nie zamkną


To zależy. Moja miejscówka z laserem jest w salonie stomatologicznym, i podczas wiosennego lockdownu była dość długo zamknięta, myślę że moja wizyta obsunęła się o jakieś dwa miesiące, i była przeniesiona do innego lokalu żeby była możliwość jej wykonania.

Było tak, że niektóre biznesy i branże nie miały odgórnych zarządzeń, tylko miały dogadać się z sanepidem, a akurat stomatolodzy mieli ciężko ze swoimi lokalami (np. nie da się wykonywać zabiegów z założoną maseczką). To nie jest taki prosty temat i zależy od wielu czynników.

Ja sama obawiam się że mój pozew obsunie się jeszcze bardziej (mimo że nadal nie mam ustalonego terminu rozprawy), a to jedyny powód dla którego dalej przebywam w polszy.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-06, 05:20   

przeciez salony kosmetyczne BYŁY zamknięte na wiosnę -_- wszystkie. niezaleznie gdzie się znajdowały. takie było rozporządzenie i kropka.
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-06, 17:28   

Alvena, były, ale zamknięcie było dla nich dłuższe jeśli były na przykład w tym samym lokalu co stomatolog.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-11-07, 02:11   

Alvena, tak, ale to było na wiosnę, my się zastanawiamy jak będzie teraz. Tutaj też na wiosnę były zamknięte salony kosmetyczne i fryzjerskie, a teraz fryzjerzy nie będą zamknięci... ale salony jednak tak (właśnie doczytałem) :/
_________________
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-07, 06:40   

wendigo napisał/a:
Alvena, tak, ale to było na wiosnę, my się zastanawiamy jak będzie teraz. Tutaj też na wiosnę były zamknięte salony kosmetyczne i fryzjerskie, a teraz fryzjerzy nie będą zamknięci... ale salony jednak tak (właśnie doczytałem) :/

kiedy niby mają być zamknięci?
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-07, 20:18   

wendigo, Gdzie znalazłeś tą informację? :(
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-08, 08:12   

wendigo coś kręci, szukałam info i zarówno fryzjerów, jak i salonów kosmetycznych, nie zamykają
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-11-08, 09:26   

W uk wszystko zamknięte oprócz spożywki i " niezbędnych" rzeczy. Niestety fryzjer- cała branża kosmetyczna, fitness... wszystko zamknięte. Nie można wychodzić z domu jeśli nie ma się do tego powodu.

Generalnie wydaje mi się że jest łatwiej tym razem. Ja jak narazie nie odczuwam większej zmiany. Na ulicach pusto... ale na szczęście nadal pracuje i to nie zdalnie. Mogę normalnie chodzić do pracy.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-11-09, 19:19   

Alvena napisał/a:
wendigo coś kręci, szukałam info i zarówno fryzjerów, jak i salonów kosmetycznych, nie zamykają

Sorry, nieprecyzyjnie się wyraziłem - porównywałem Polskę do Niemiec i miałem na myśli, że w Niemczech.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9