Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagraniczny dokument tożsamości
Autor Wiadomość
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-07-19, 18:04   Zagraniczny dokument tożsamości

Szukam informacji, jak uzyskać dokument tożsamości w innym kraju, który potwierdzi moją płeć - jestem po zmianie danych w PL. Obecnie wyjechałam do Niemiec ponieważ boję się, że zrobią to samo co na Węgrzech. Traktuję to jako zabezpieczenie na wypadek takiego rozwoju sytuacji i nie chcę czekać, aż tak się stanie. Mam na myśli ogarnięcie tego bez czekania na obywatelstwo, kraj dowolny choć preferuję UE. Jak tego dokonać w Wielkiej Brytanii i czy są jakieś inne opcje poza Wielką Brytanią, na przykład w Niemczech?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-19, 22:54   

Ale skoro jesteś po zmianie danych w PL, to po co Ci jakiś inny dokument niż polski dowód osobisty? Jakbyś była przed zmianą, to pewnie mogłabyś dostać w Niemczech coś w rodzaju Trans-Karty, bo jest coś takiego, ale skoro jesteś prawnie kobietą, to po prostu nią jesteś i masz przecież w dowodzie właściwą płeć.
_________________
 
 
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-07-19, 23:10   

Rzeczywiście! Tobie niepotrzebne! Trans-Karty mnie nie interesują, wolę Pokera.
Cytat:
Osoby transpłciowe przestaną być uznawane przez węgierskie prawo? Płeć określona po urodzeniu bez możliwości korekty
Joanna Wróżyńska
06.04.2020
Premier Węgier Viktor Orban w parlamencie

Premier Węgier Viktor Orban w parlamencie (Tamas Kovacs / AP)
Propozycja nowej ustawy złożona przez Fidesz wprowadza we wszystkich dokumentach pojęcie "płci przypisanej w momencie narodzin". W praktyce uniemożliwia to jej korektę w późniejszych latach w przypadku np. osób transpłciowych


Pytanie jest dalej aktualne, chcę mieć dokument, który nie straci swojej ważności po podobnym ruchu. Polska podąża drogą Węgier..
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-19, 23:26   

Już bez przesady :roll: (a mnie faktycznie niepotrzebne - mam zamiar wkrótce dostać obywatelstwo).
Ale dobra, to powiem inaczej: teraz masz dowód z poprawnymi danymi, po prostu będziesz go używała za granicą nadal. Przyjechałaś do Niemiec i jesteś kobietą - niby jak miałoby to zostać wymazane. Tu dla urzędów będziesz kobietą.
Albo jeszcze inna opcja: masz prawo jazdy? to możesz dostać niemieckie bez problemu - to wprawdzie nie dowód osobisty ale niemiecki dokument z Twoimi danymi (z resztą miejscowe prawo jazdy możesz dostać w każdym kraju UE).
_________________
 
 
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-07-20, 17:58   

Drogi Wendigu, dajmy się wypowiedzieć innym. Prawo jazdy nie zdałam. Ponad to, nie widzę płci w prawie jazdy.
Węgrom już unieważnili płeć w dowodach.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-20, 18:15   

Hej Natalia.


Wiesz wydaje mi się że nawet gdyby w Polsce coś takiego nastąpiło to raczej nie wzywali by ludzi żeby oddali już te zmienione dokumenty. Logistyczne nawet nie miało by to racja bytu. Kto by za to zapłacił? Rząd? Wątpię. Jeśli nawet taki zakaz by wszedł dotyczył by bierzacych aplikacji.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-07-20, 18:27   

QueenK, wtedy Polizei w Niemczech odbierze go jako nieważny. Co PiS zapisze, tego nie wiemy. Ile kosztuje 3 tyś. dowodów? Ile nas jest? My za to zapłacimy.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-20, 19:07   

Lol nie mogą unieważnić. Nie dajm się zwariować.
Łola boska częstochowska. Apokalipsa idzie. Pisory z Duda na czele będę nam zabierać dokumenty, tatuaż na czole ze trans i wyślę nas wszystkich do Rydzyka na zbawienie za 500+. Proszę Cię.

Choć by skały srały nie mogę unieważnić tych dokumentów. 3 tysiące? Wątpię ze na tak wielką populację jest nas tylko tyle.

Spokojnie. Nie ma co panikować. Głowa do góry.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-20, 22:52   

Natalia. napisał/a:
QueenK, wtedy Polizei w Niemczech odbierze go jako nieważny.

Nie sprawdzają ważności Twojego dowodu. Baa, nawet nie musisz posiadać polskiego dowodu przebywając za granicą (nie ma takiego obowiązku).

Natalia. napisał/a:
My za to zapłacimy.

Obecnie nie płaci się za wydanie dowodu. Musieliby znowu zmieniać jakieś ustawy...
_________________
 
 
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-07-21, 00:50   

wendigo napisał/a:
Baa, nawet nie musisz posiadać polskiego dowodu przebywając za granicą (nie ma takiego obowiązku)./quote]

Aby podpisać umowę muszę coś posiadać. Chcę pracować. Dowód ma termin i kolejny może być bez K :(

wendigo napisał/a:
Obecnie nie płaci się za wydanie dowodu. Musieliby znowu zmieniać jakieś ustawy...

Płacimy za to podatkami! 500+ też daje Kaczyński ze swojej kieszeni!
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-21, 01:42   

Natalia. napisał/a:
wendigo napisał/a:
Baa, nawet nie musisz posiadać polskiego dowodu przebywając za granicą (nie ma takiego obowiązku)./quote]

Aby podpisać umowę muszę coś posiadać. Chcę pracować. Dowód ma termin i kolejny może być bez K :(

Mieszkałem w UK bez polskiego dowodu, pracując... Dowód zrobiłem po powrocie do Polski, byłem już na studiach i miałem 21 lat (w momencie wyrobienia).
Jeśli masz polski dowód z kobiecymi danymi, to paszport chyba też, nie możesz używać paszportu, jak cię poproszą o dokument tożsamości? Ja tak robiłem.

Natalia napisał/a:
Dowód ma termin i kolejny może być bez K :(

Totalnie panikujesz i przesadzasz, niby jak mieliby ci zmienić znacznik płci? Musieliby zrobić od nowa rozprawę sądową itd., żeby ustalić płeć, bo takich rzeczy nie można zmieniać o tak sobie. Już widzę, jak urzędnicy siadają i przeglądają pełne akty urodzeń wszystkich obywateli, aby wyłapać transów i dać ich do sądu, żeby im znowu zmienić płeć w dokumentach :roll:
Jeśli uniemożliwią prawną tranzycję, to raczej osobom, które jeszcze nie zmieniły dokumentów.
 
 
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-07-21, 09:51   

OneLotusPetal napisał/a:
eśli masz polski dowód z kobiecymi danymi, to paszport chyba też, nie możesz używać paszportu, jak cię poproszą o dokument tożsamości?

Jeżeli PiS zmieni prawo, stracą ważność oba, jak w Węgrzech.

OneLotusPetal napisał/a:
Totalnie panikujesz i przesadzasz, niby jak mieliby ci zmienić znacznik płci?

Jak w Węgrzech. Bez sądów, bez zgodności z konstytucją, po pisowemu. Jak wybory i jak uciszanie sędziów. Chcę się zabezpieczyć zanim będzie za późno.
Ostatnio zmieniony przez 2020-07-21, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-21, 11:05   

Natalia serio. Wyluzuj gumę w gaciach. Stwierdzenie że jakieś dokumenty w Węgrzech straciły ważność osobą trans to FAKE NEWS. Skąd wzięłaś ta informacje?

Please. 🤭😜
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-07-21, 11:15   

QueenK, wyluzowałam, ale nadal pytam. Proszę o rozwiązania, a nie uspokajanie. Tego nie potrzebuję.

https://queer.pl/news/204460/
Palą akty, ponieważ im cofnięto zmianę, wbrew Trybunałowi Konstytucyjnemu!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-21, 11:33   

Proszę o przestrzeganie netykiety. Już któryś raz piszesz pogrubieniem. To kłuje w oczy.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-21, 12:16   

Oh lol Palą sami sobie w ramach protestu a nie to że rząd im nakazuje. Ale ok... odpuszczam temat...
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-21, 13:45   

W artykule jest napisane o paleniu akt w ramach sprzeciwu wobec tej ustawy, a nie dlatego, że im ktoś cofnął dokumenty.
Jeżeli to prawda z ta zmiana dokumentów u osób już PO korekcie prawnej, to proszę o zamieszczenie wiarygodnego artykułu w ramach dowodu.

Natalia. napisał/a:
Proszę o rozwiązania, a nie uspokajanie.

Jeżeli nie ty, to inni użytkownicy potrzebują uspokojenia.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-28, 23:00   

Tak, mam pomysł.

Żeby inne państwo mogło Ci wydać dokument tożsamości jakikolwiek, w ogóle, to powinnaś uzyskać formalny status uchodźcy w danym kraju (niezależnie od tego, że jako obywatelka UE masz tam prawo pobytu). Gdyby w Polsce sytuacja osób trans aż tak by się pogorszyła, to powinnaś go dostać. A nawet i teraz pewnie miałabyś szanse - strefy anty-LGBT odbiły się szerszym echem, niż ludzie myślą.

Dobrze by było ten wyrok, który masz już teraz w Polsce, przetransponować do porządku prawnego tego drugiego państwa. Np. w Polsce jest coś takiego jak postępowanie o uznanie w Polsce orzeczenia zagranicznego sądu/organu administracji, i w 2016 roku prawnicy współpracujący z Trans-Fuzją pomogli w uzyskaniu pierwszego wyroku, który potwierdzał, że jak ktoś już uzyskal w innym państwie wyrok ustalający płeć metrykalną, to może go przenieść do polskiego porządku prawnego w tym trybie, nie musi pozywać rodziców. Jeśli więc w tym innym państwie też mają odpowiednik tego postępowania, to możesz iść teraz, by uznali Twój obecny polski wyrok. Musisz z tym iść do wykwalifikowanego prawnika, który się zna na systemie prawnym tego państwa, gdzie to chcesz zrobić, czy takie postępowanie istnieje i czy można to zastosować do prawnego ustalenia płci, bo ja się nie znam na prawie innych państw niż Polska :|

Kodeks postępowania cywilnego napisał/a:
Art. 1145. [Uznanie orzeczeń sądów zagranicznych]
Orzeczenia sądów państw obcych wydane w sprawach cywilnych podlegają uznaniu z mocy prawa, chyba że istnieją przeszkody określone w art. 1146.

Art. 1146. [Przesłanki uznania]
§ 1. Orzeczenie nie podlega uznaniu, jeżeli:
1) nie jest prawomocne w państwie, w którym zostało wydane;
2) zapadło w sprawie należącej do wyłącznej jurysdykcji sądów polskich;
3) pozwanemu, który nie wdał się w spór co do istoty sprawy, nie doręczono należycie i w czasie umożliwiającym podjęcie obrony pisma wszczynającego postępowanie;
4) strona w toku postępowania była pozbawiona możności obrony;
5) sprawa o to samo roszczenie między tymi samymi stronami zawisła w Rzeczypospolitej Polskiej wcześniej niż przed sądem państwa obcego;
6) jest sprzeczne z wcześniej wydanym prawomocnym orzeczeniem sądu polskiego albo wcześniej wydanym prawomocnym orzeczeniem sądu państwa obcego, spełniającym przesłanki jego uznania w Rzeczypospolitej Polskiej, zapadłymi w sprawie o to samo roszczenie między tymi samymi stronami;
7) uznanie byłoby sprzeczne z podstawowymi zasadami porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej (klauzula porządku publicznego).
§ 2. Przeszkody określone w § 1 pkt 5 i 6 stosuje się odpowiednio do sprawy zawisłej przed innym niż sąd organem polskim lub organem państwa obcego oraz do rozstrzygnięcia wydanego przez inny niż sąd organ polski lub organ państwa obcego.
§ 3. Przepisów § 1 pkt 5 i 6 nie stosuje się, gdy orzeczenie sądu państwa obcego stwierdza, zgodnie z przepisami tego państwa o jurysdykcji krajowej, nabycie przez osobę mieszkającą albo mającą siedzibę w Rzeczypospolitej Polskiej mienia spadkowego znajdującego się w chwili śmierci spadkodawcy na obszarze państwa obcego.

Art. 1147. [Wymogi dotyczące uznania orzeczenia zagranicznego]
§ 1. Osoba powołująca się na uznanie orzeczenia sądu państwa obcego jest zobowiązana przedstawić:
1) urzędowy odpis orzeczenia;
2) dokument stwierdzający, że orzeczenie jest prawomocne, chyba że prawomocność orzeczenia wynika z jego treści;
3) uwierzytelniony przekład na język polski dokumentów wymienionych w pkt 1 i 2 oraz w § 2.
§ 2. Jeżeli orzeczenie zostało wydane w postępowaniu, w którym pozwany nie wdał się w spór co do istoty sprawy, należy przedstawić dokument stwierdzający, że pismo wszczynające postępowanie zostało mu doręczone.
Art. 1148. [Ustalenie, czy orzeczenie sądu zagranicznego podlega uznaniu]
§ 1. Każdy, kto ma w tym interes prawny, może wystąpić do sądu z wnioskiem o ustalenie, że orzeczenie sądu państwa obcego podlega albo nie podlega uznaniu.
§ 2. Do wniosku o ustalenie, że orzeczenie sądu państwa obcego podlega uznaniu, należy dołączyć dokumenty wymienione w art. 1147, a do wniosku o ustalenie, że orzeczenie nie podlega uznaniu, urzędowy odpis orzeczenia wraz z jego uwierzytelnionym przekładem na język polski.

Art. 1148^1. [Postępowanie w sprawie uznania orzeczenia sądu zagranicznego]
§ 1. Wniosek, o którym mowa w art. 1148, rozpoznaje sąd okręgowy, który byłby miejscowo właściwy do rozpoznania sprawy rozstrzygniętej orzeczeniem sądu państwa obcego lub w którego okręgu znajduje się miejscowo właściwy sąd rejonowy, a w braku tej podstawy - Sąd Okręgowy w Warszawie.
§ 2. W terminie dwóch tygodni od doręczenia wniosku strona może przedstawić sądowi stanowisko w sprawie. Sąd może rozpoznać wniosek na posiedzeniu niejawnym.
§ 3. Na postanowienie sądu okręgowego w przedmiocie ustalenia przysługuje zażalenie, a od postanowienia sądu apelacyjnego - skarga kasacyjna; można także żądać wznowienia postępowania, które zostało zakończone prawomocnym postanowieniem w przedmiocie ustalenia, oraz stwierdzenia niezgodności z prawem prawomocnego postanowienia wydanego w tym przedmiocie.


Alternatywnie, możesz od razu iść do wykwalifikowanego prawnika w tym państwie i może on od zera wymyśli lepszy pomysł niż ja ;)

Z dobrych wieści: trybunał w Strasburgu uznał w ostatnich dniach, że państwo strona europejskiej konwencji praw człowieka ma obowiązek umożliwić zmianę płci metrykalnej uchodźcy mieszkajacemu w tym państwie. Pewnie coraz więcej państw będzie umieszczało taką możliwość w swoich ustawach :)

Co do prawdopodobieństwa odebrania możliwości zmiany płci metrykalnej, to prawniczka zajmująca się tematem, mec. Anna Mazurczak uważa to za niemożliwe (bo jak zmienić coś, co wynika z praktyki sądów, nie z ustawy); a ja za bardzo mało prawdopodobne. Ponadto OneLotusPetal ma rację - bardzo ciężko by było przefiltrować osoby, które przeszły prawną tranzycję w przeszłości, żeby im się zmienić w dokumentach.

Mam dużą prośbę - jeśli będziesz coś z tym działać, to podrzucisz info, jak poszło?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-07-30, 09:41   

Mnie się kończy ważność paszportu, czy mogę bez stresu zmienić na nowy??, czy np dowód osobisty wymienić? Sama zaczynam się bać
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-30, 20:28   

Cukierkowa, to przeczytaj cały temat. Co za bez sensu plotki...
_________________
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-10-31, 16:23   

Zmienili mi paszport bez problemów tylko 8 dni czekałam :D tylko od dawnego jest różnica jest plastik tam gdzie dane a paszport robiony pod 100 lecie niepodległości ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10