Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hejka
Autor Wiadomość
Malwinacr
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-07, 22:13   Hejka

Cześć Wszystkim :-)
Przebieram się odkąd pamiętam.
Lubię być kobietą, choć na codzień funkcjonuje jako facet.
Chciałabym poznać osoby podobne do mnie.
Pozdrawiam Serdecznie wszystkich :-) :-) :-)

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-10-14, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-10-07, 22:39   

Witam. Tylko się przebierasz czy masz też problem z ciałem? Chcesz żyć na co dzień jako kobieta?
 
 
Annie
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 4
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2020-10-08, 10:02   

Chyba ja mogę być do ciebie podobny/a.
Od zawsze chyba ciągnęło mnie w obie strony kobiecą i męską, czasem jedna jest silniejsza od drugiej. Też się tak czujesz?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-10-14, 22:03   

Dzieńdobrywieczór :)
_________________
Freja Draco
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 12:19   

Też się przebieram i jak tylko mam okazję funkcjonuję jak dziewczyna. Marzę o zmianie płci. Jeśli macie ochotę odezwijcie się.
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-18, 12:54   

michalina1988, nie marz o zmianie płci tylko ją wykonaj. Siedzisz na tym forum 5 lat i naprawdę dalej nic nie zrobiłaś w tym kierunku? Nie chcę być niemiła ale to dziwne że nawet na jedno spotkanie z psychologiem nie pójdziesz, a z tego co wiem masz możliwość by działać. Pamiętam że kilka osób na jednym serwerze Cię gorąco zachęcało do działania, ale ty niemal zawsze szybko opuszczałaś rozmowę. Czy od tamtego czasu zrobiłaś coś w kierunku tranzycji?
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 13:07   

Emilia właśnie szukam też kontaktu z tamtymi osobami. Myślisz że to takie proste gdy boisz się reakcji najbliższych ci osób? Najłatwiej jest mówić gdy jest się już na jakimś tam etapie korekcji.
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-18, 13:58   

Wybacz, ale twoja skłonność do nieoczekiwanego opuszczania rozmowy po paru minutach, działa zniechęcająco. W życiu trzeba być trochę egoistycznym, naprawdę chce ci się odkładać w nieskończoność swoje marzenia z powodu strachu? Masz 32 lata, pora wziąć się garść i zadbać o swoje życie zamiast się ciągle bać. Jak rodzice nie zaakceptują, to mówi się trudno, w tym wieku nie powinnaś mieć problemu z usamodzielnieniem. Jak masz drugą połówkę to też się olewa tą osobę, trzeba zadbać o swoje szczęście i ułożyć sobie życie tak jak Ty pragniesz. Zamiast przez kolejne 5 lat marudzić na swoje ciało i marzyć o tranzycji, to po prostu zacznij działać. Gdybyś miała chęci to bym chętnie pomogła, myślę że i reszta forum by ci coś podpowiedziała.
Sama pamiętam swój strach przed powiedzeniem rodzinie kim jestem, ale byłam świadoma że tylko droga zmian jest w stanie zapewnić mi szczęście, dlatego długo nie zwlekałam i się ujawniłam. No i na dobre mi to wyszło. To samo polecam Tobie.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-18, 14:16   

Zgadzam się z Emilią.

Trzeba być konsekwentnym. Marzenia o niebieskich migdałach i pogawędki na necie nic nie dadzą na dłuższą mete.

Mnie by wręcz dołowało ze inni robią jakieś postępy a ja siedzę w szafie od lat i nic z sobą nie robię. Ile można rozmawiać i się radzić?

Moje ulubione powiedzenie tutaj " spinaj poślady i cocojumbo słońce "

Każdy ma swoje tempo i wiem jak jest to trudne ale w końcu Trzeba się przełamać.

Po 12 latach bycia sobą nie wyobrażam sobie tego co było wcześniej, czasami mam koszmary że zmieniam się spowrotem 🤣🤣

Jak ja podjęłam pierwsze kroki swojej tranzycji (2004) świat był jeszcze okropniejszy niz jest teraz. Nie było takiego wsparcia i zrozumienia. Nie było tylu informacji. Teraz osoby trans mają o wiele lepiej. Więc po co tracić czas? Działać, Działać. Walczyć i żyć! Trzymam kciuki
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 15:11   

Emilia widzisz ze mną to jest tak że ja po prostu nie mam zaufania do ludzi może też dlatego uciekałam od rozmów z reguły tez staram się jak najmniej rozmawiać nie wiem dlaczego ale tak mam. Może to też po części wina trochę rodziców że jestem zamknięta, skryta i nieufna wobec świata. Chęci mam tylko nie bardzo wiem jak mogła byś ty lub inni na tym forum mi pomóc?
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-18, 15:30   

Na przykład kierując do odpowiednich lekarzy i psychologów. Nie wiem, idź do Zakliczyńskiej, wyrobisz u niej opinię i ci przypisze leki. No przydałoby się spiąć poślady i nauczyć się rozmawiać. Skoro starasz się jak najmniej rozmawiać to po co te ciągłe zachęcanie każdego do rozmów z Tobą, jeśli i tak szybko uciekniesz z konwersacji? Nie, nie masz chęci, inaczej już dawno byś działała w kierunku tranzycji i przyjęłabyś pomoc jaką ci ludzie oferowali.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 15:41   

Bo pomału chcę otworzyć na ludzi dlatego zachęcam do rozmowy. Zakliczyńska zapisuje leki na pierwszej wizycie?
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-18, 15:48   

Opinie się robi u niej w około 6 spotkań, potem wypisuje leki. Na pierwszej wizycie wypisuje tylko Liber, ale nawet i do niego szkoda ci iść. Ja go nie polecam, nie dba o pacjentów w przeciwieństwie do tej babki. Eh, po prostu weź się w garść, zacznij działać jak osoba dorosła.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 15:59   

Ok. Ile bierze za wizytę? Najlepiej jeszcze będzie jak okaże się że według niej nie jestem osobą transseksualną.
Ostatnio zmieniony przez michalina1988 2020-10-18, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-18, 16:05   

Masz ręce, sprawdź sobie https://www.medfile.pl/he...rznych/gliwice/ Więcej nie wiem, umów się i popytaj jej jak się u niej robi opinie. Chyba dalej można się umawiać na wizyty online.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-18, 16:19   

michalina1988, znasz się sama najlepiej. Nikt nie może Tobie wmówić czy potwierdzić czy kimś jesteś czy nie.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 16:42   

QueenK ale lekarz może wydać taką decyzję/opinię.
 
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-18, 17:10   

michalina1988, Owszem ale to zdarza się bardzo żadko. Nie wiem co byś musiała im tam naopowiadac. Diagnoza / opinia lekarska to nie widzimisię lekarza tylo potwierdzenie TWOICH uczuć, TWOICH emocji, TWOICH pragnień. I to wszystko zależy od CIEBIE. I to TY jesteś siła która to prowadzi. Idź do lekarza i dzialaj.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-10-18, 17:14   

michalina1988, teoretycznie jutro może nastąpić koniec świata. Lekarz może wstrzymać się z postawieniem diagnozy, jeśli dasz mu ku temu powody.
Po prostu, zastanów się, czego tak naprawdę chcesz i co Cię blokuje przed podjęciem działania. Być może jest to strach przed tym, co powiedzą/pomyślą inni albo strach przed odrzuceniem - sama wiesz najlepiej. Z tym da się walczyć i często trzeba walczyć, bo dopóki strach jest większy niż cierpienie spowodowane życiem w niewłaściwym ciele, nie pójdziesz dalej.
_________________
 
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 20:32   

Wiem że samo powiedzenie lekarzowi że jest się osobą transseksualną m/k (a bynajmniej taką się czuję) nie wystarczy by rozpocząć dyskusję ze mną i im bliżej jestem tego by zdecydować się na rozmowę tym dalej mi do tego jak ją prowadzić.
 
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2020-10-18, 20:45   

michalina1988 napisał/a:
Wiem że samo powiedzenie lekarzowi że jest się osobą transseksualną m/k (a bynajmniej taką się czuję) nie wystarczy by rozpocząć dyskusję ze mną i im bliżej jestem tego by zdecydować się na rozmowę tym dalej mi do tego jak ją prowadzić.


To nie Ty masz prowadzic rozmowe tylko lekarz. Idz. Przekonaj sie. Proponuje jakas kobiete. Liber jest dosyc bezposredni co moze zrazic. Mnie to akurat nie przeszkadza ale rozumiem, ze duzo zalezy od osoby. Przeciez lekarz nie bedzie Cie przekonywal, ze czyjesz sie inaczej niz myslusz. On ma jedynie zbadac czy to jak sie czujesz nie jest wynikiem np choroby psychicznej. Rozumiem, ze sie denerwujesz ale kazdy i kazda z nas miala takie obawy przed pójściem do lekarza. Wez pod uwage ze to pierwszy krok a za nim konieczne sa kolejne. Trzymam kciuki.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-10-18, 21:17   

Nikita napisał/a:
kazdy i kazda z nas miala takie obawy przed pójściem do lekarza.

Oj tak :D Też obawiałem się, co mogę usłyszeć.

michalina1988, "nasi" lekarze to nie pluton egzekucyjny, oni robią wszystko żeby nam pomóc, więc wchodź do gabinetu z takim przekonaniem. A podczas rozmowy? Bądź sobą - to zawsze procentuje.
_________________
 
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 21:35   

Chyba będę musiała zaryzykować. Tylko kompletnie nie wiem jak się przygotować do jakiejkolwiek rozmowy z lekarzem bo to że na wstępie powiem "Dzień dobry. Jestem osobą transseksualną m/k" nie wystarczy do samej rozmowy i obawiam się że na tym mogła bym się zaciąć bo ode mnie to niemal wszystko siłą trzeba wyciągać a sam lekarz przecież tego robił nie będzie.
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-10-18, 21:43   

Jeśli wybierzesz któregoś z lekarzy to na pewno znajdą się tu osoby, które opiszą, jak wyglądała ich pierwsza wizyta. Powinno być Ci wówczas łatwiej przygotować się psychicznie.
_________________
 
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-18, 22:31   

OK rozumiem.
 
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-19, 15:53   

Zobaczę obdzwonię lekarzy i wtedy do któregoś pójdę.
 
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-19, 19:42   

michalina1988, Jak tam? Dodzwoniłaś się? Jakieś postępy?
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-19, 21:10   

QueenK jak narazie czytam opinie o lekarzach. Szukam też czy jest jakiś lekarz w Poznaniu który zajmuje się transseksualizmem u osób m/k.
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-20, 20:27   

To endokrynolog wypisuje ci leki, rozpoczyna hrt i ustala dawki. U seksuologa się nie leczysz i oni ci nie dają recept. Seksuolog ci wypisuje opinie, a z nią idziesz do endo. Jest jedno ALE, seksuolog może mieć specjalizacje która mu pozwala na wypis leków, i dlatego wymieni przez ciebie seksuolodzy dają recepty. Do otrzymania leków zawsze musisz mieć opinie seksuologiczną (nie licząc Libera).
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-20, 20:35   

Tzn lekarz seksuolog może wypisywać leki, psycholog seksuolog nie.
Lekarz endokrynolog, ginekolog, androlog, psychiatra - też może wypisywać leki.
Psycholog zarówno seksuolog jak i nie seksuolog nie może.
Leki lekarz teoretycznie przepisuje po konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego. Do sądu potrzebne są opinie: psychologiczna, seksuologiczna, psychiatryczna. Jeden specjalista może pełnić jednocześnie dwie funkcje, np. psycholog seksuolog, psychiatra seksuolog.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-21, 20:59   

QueenK napisał/a:

Po 12 latach bycia sobą nie wyobrażam sobie tego co było wcześniej, czasami mam koszmary że zmieniam się spowrotem 🤣🤣

Ja też :P Raz się zerwałem jak z koszmaru, bo mi się śniło, że miałem okres :D budzę się, a był to taki realny sen, i tak myślę powoli... że przecież SRS... że to niemożliwe, taka była ulga :D Ale to miłe budzić się z koszmaru do rzeczywistości zamiast odwrotnie :P

LadyKwiecista99 napisał/a:
Polecam Libera.

Nie dla Michaliny, która wydaje się osobą nieśmiała i zamkniętą w sobie - bezpośredniość Libera może ją zrazić i onieśmielić jeszcze bardziej :/

Piccola napisał/a:
Myślałam, że większość leczy się u seksuologów jak Liber, Robacha, Zakliczyńska itd.

Bo tak jest. I moim zdaniem to wystarczy jeśli w miarę szybko usunie się gonady, a dopiero po ich usunięciu dobrałbym leki ostatecznie u endokrynologa i już tylko do niego chodził (i tak z resztą sam zrobiłem).
_________________
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-10-21, 22:13   

wendigo napisał/a:


LadyKwiecista99 napisał/a:
Polecam Libera.

Nie dla Michaliny, która wydaje się osobą nieśmiała i zamkniętą w sobie - bezpośredniość Libera może ją zrazić i onieśmielić jeszcze bardziej :/




wendigo Zgadza się jestem osobą nieśmiałą i zamkniętą w sobie choć staram się otwierać na ludzi. Na razie powiedziałam jednej koleżance o tym że czuję się nią i staram się pisać z nią w formie żeńskiej.[/quote]
Ostatnio zmieniony przez michalina1988 2020-10-21, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13