Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
iPhony i inne telefony
Autor Wiadomość
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-07, 20:53   

Czemu IPhone są takie fajne? chętnie się dowiem :P Bo ja nie lubię Androida, a na Windows Phone jest niestety najmniej aplikacji :( dlatego może warto rozważyć IPhone...

[proszę o wydzielenie tematu tego, kto może to zrobić :) ]
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-01-07, 21:15   

Phi, iPhone. Arisu fangirl Apple'a nie majaca pojecia o rzeczywistosci. Andek i telefony wielkosci patelni? Reflash co pol roku? Lol. Co ci sie zacina?
_________________
Male inside, human outside.
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-01-07, 21:42   

Z zadnym Andkiem od 1.5 nie mialem takich problemow. Motoroli nie uzywam. Zaden telefon mi takich problemow nie robil, a tym bardziej w takim czasie od kupna. Kazda firma dostosowuje do siebie Androida. Czasem cos spieprza. Firmy tak maja. Patrz Microsoft i Windows.

Nieoficjalne update'y maja to do siebie, ze moga cos spieprzyc i instaluje sie je na wlasne ryzyko. ;)

Dla mnie Android jest najlepszym wyjsciem. Nie jest idealny, niestety. Pewnie kiedys wymienie go na Ubuntu.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-07, 21:47   

Belial napisał/a:
Phi, iPhone. Arisu fangirl Apple'a nie majaca pojecia o rzeczywistosci. Andek i telefony wielkosci patelni? Reflash co pol roku? Lol. Co ci sie zacina?

Hmm, ale wielu ludzi chwali IPhone, więc to nie może chodzić tylko o szpan itp.

Arisu napisał/a:
Cóż, są drogie i kruche, to zdecydowanie minus... ale za to są ładne,

Czy ja wiem? Telefon jak telefon :P (najładniejsze są Nokie Lumie, ale te kanciaste :P fajne też są, jestem zadowolony, tylko no Windows Phone... /który też bardzo lubię ale aplikacje.../)

Arisu napisał/a:
P.S: Zaraz nas pogonią za offtopic, zobaczycie :mrgreen:

Po pierwsze to wątek z offtopami, ale i ta już poprosiłem o wydzielenie :) Teraz tylko nie mieszać w jednym poście wątków offtopowych i tych do tematu, to będzie moderatorowi łatwo wydzielić :)
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-01-07, 22:08   

Miliony much nie moga sie mylic, co Wendigo? ;)
_________________
Male inside, human outside.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2016-01-08, 00:43   

najciekawsze zjawisko to to ze w temacie starych trans najwiecej rozmowy o najnowszej komurce Apple! Znaczy, starosc to [terefere], chyba ze masz IPhone, wtedy to cymes i git! Wlasciwie to jesli sie bardziej patrza na twoj telefon niz na twoja twarz to po co komu passing...
 
 
Maria_G
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Posty: 45
Wysłany: 2016-01-08, 00:57   

inka napisał/a:
najciekawsze zjawisko to to ze w temacie starych trans najwiecej rozmowy o najnowszej komurce Apple!


Korzystanie z iPhone czyni s mężczyznę kobietę. Nie jestem tak kobiece że używać IPhone ;-)
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-08, 01:28   

Wydzieliłem Wam nowy wątek, cieszycie się? :D

Ja mam Lumię z Windowsem. Wcześniej miałem Samsunga z Androidem i o rany, jak! to! się! wieszało! W ogóle wszystko na Androidzie mi się wiesza, kolegom też, matce też, za to tanie Lumijki śmigają nam na Windowsie bez żadnych problemów :) Lumia <3 Windows <3 I jeszcze się nie niszczy, a mój sprzęt elektroniczny regularnie zalicza twarde lądowanie. A, raz mi się popsuł podczas aktualizacji systemu, ale wgrałem system od nowa i okazało się, że mam wszystkie potrzebne dane :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-08, 08:26   

Ze smutkiem muszę stwierdzić, że iPhone'y podobnie jak MacBooki to jedne z najlepszych urządzeń jakie miałam okazję obsługiwać.
Nie chodzi o ich parametry, ale o coś co - z racji wykonywanego zawodu - mnie najbardziej interesuje, czyli o szeroko pojęte "doświadczenie użytkownika". iPhone'y są po prostu intuicyjne w obsłudze, a tego nie zastąpią żadne "cuda" w Androidzie. Drugą kwestią jest to, że iPhone'y się nie zacinają, co nie znaczy, że się nie psują :P
Z kolei jeśli chodzi o telefony, które mają być telefonami, to Lumie nie mają sobie równych. Szybki, intuicyjny interface, świetny design, dostosowane pod dotyk i przede wszystkim nie przepłaca się za nie. Minusem jest to, że Windows Phone nie nadaje się do dużych ekranów - interface nie nadaje się do obsługi na ekranach większych niż 4.5 cala. Jeśli szuka się dobrego telefonu, który ma spełniać przede wszystkim funkcję telefonu i przerywnika internetowego, to Lumie najlepsze - dużo lepiej radzą sobie właśnie z przeglądaniem internetu.
Odradzam za to BlackBerry ;D od tego szajsu jak najdalej. Jedyny telefon jakim rzuciłam o ścianę (i nie dlatego, że się zawiesił, popsuł czy coś w tym stylu).
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Paushan
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 08:30   

Ja również korzystam z Lumii i jestem zachwycona. Wszystko działa mi bez zarzutu, szybko i sprawnie. Mała ilość aplikacji mi nie przeszkadza, bo i tak najważniejsze dla mnie apki są. Telefonu nie używam do grania, bardziej przydaje mi się służbowo i do tego Windows nadaje się idealnie.
Wcześniej miałam Samsunga Galaxy SIII mini i LG Spirit - ten ostatni to chyba najgorszy telefon jaki miałam w życiu, ciągle coś przycinało, zawieszał się co chwilę.
Teraz mam Lumię 535 i jedyne czego mi w niej brakuje to LTE - ale da się żyć bez tego.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-08, 08:52   

Paula83 napisał/a:
Teraz mam Lumię 535

Świetny telefon, za naprawdę przyzwoite pieniądze. W lumiach, tych lowendowych, niestety aparaty są trochę słaba.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-08, 09:59   

Bo w Lumii OIW cena zależy właściwie tylko od aparatu, inne parametry są niemal identyczne.
Ja mam 532, kosztowała mnie 350 zł z gwarancją i uważam to za właściwą cenę za dobry telefon. W życiu nie zapłaciłbym tysiąca złotych za coś, co nie jest komputerem, lustrzanką itp.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2016-01-08, 11:28   

Ie... tam :P
Moim najlepszym "iPhonem" była Nokia 3210 - trzy tygodnie bez ładowania.
Od kilku lat używam Nokii x2 a rozważam Nokię 6700 Classic.

Telefon, ma się dla mnie przede wszystkim sprawdzać jako telefon i mieć sensowny czas pracy bez ładowania. Radio, mp3, dyktafon, aparat, GPS są ok, ale już przeglądania z własnej woli internetu przez "dziurkę od klucza" zwyczajnie nie ogarniam. Dla mnie to jak chodzenie na jednej nodze :p
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-08, 11:44   

Freja napisał/a:
Moim najlepszym "iPhonem" była Nokia 3210 - trzy tygodnie bez ładowania.

W takim przypadku... Nokia 7210 - super!!! ;D i oczywiście kultowa 6310i (ale tej nie miałam, tylko jej poprzedniczkę)

Freja napisał/a:
Od kilku lat używam Nokii x2 a rozważam Nokię 6700 Classic.

Jeśli lubisz klasyczne telefony, to polecam ci Nokię E51 i 52, są świetne, ale już wiekowe - rocznik bodajże 2006/7. Z nowszych to Nokia 515 - elegancka i naprawdę dobra.

Freja napisał/a:
Telefon, ma się dla mnie przede wszystkim sprawdzać jako telefon i mieć sensowny czas pracy bez ładowania.

Telefon może i tak - i to dla Ciebie ;P Smartfon to jednak smartfon ;D

Freja napisał/a:
ale już przeglądania z własnej woli internetu przez "dziurkę od klucza" zwyczajnie nie ogarniam. Dla mnie to jak chodzenie na jednej nodze

Bo na telefonach korzysta się z aplikacji dedykowanych konkretnym witrynom (hybrydy i aplikacje natywne) - wówczas naprawdę można wykorzystać go do tego. Szczególnie tweeter jest idealny do ogarnięcia na telefonie ^^

Sama za to nie rozumiem idei tabletów - chyba, że do przeglądania flipboarda i od biedy zamiast Kindla ];> Bardziej użyteczne są netbooki albo 2in1 xD
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-08, 13:50   

Arisu napisał/a:
A Mace... cóż, ogółem doświadczenia z użytkowania są inne, lepsze niż np. Windows. Zwłaszcza że Windows 10 to kompletna porażka (mam w klasie K/M'a który go używa), a linux... jak to linux, niby jest ale nikt go praktycznie nie używa i trzeba się znać na komputerach jednak.

Czy ja wiem?
Ubuntu i Mint są bardzo intuicyjne. Moim zdaniem Ubuntu "używalnością" bije OSX'a na głowę, ale brak Axure i pakietu Adobe to niestety duża wada. Windowsy też nie są złe - wiele rzeczy jest w nich lepiej przemyślanych niż w Makach - szczególnie położenie prawego "alt" a do tego wygodniejsze skróty. W makach dobija brak "delete" i nieintuicyjne dublowanie funkcji "command" i "control".
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-01-08, 14:41   

Pracuje na Linuksie od lutego 2010. Raczej Ubuntu, ktore bardzo mi pasuje pod wzgledem ergonomii. Nie przepadam za KDE. Mam tez Win7 (MMO). Mama zostala przesadzona na Ubu pare lat temu i od tego czasu ilosc "omg! Ratunku!" bardzo zmalala chociaz niestety przesiadka nie byla latwa bo "przyzwyczajenie druga natura czlowieka".
Gdy dodatkowy okres obslugi Win7 sie skonczy bede pracowac tylko na Ubu. Win10 zupelnie mi nie pasuje, poza tym nie podoba mi sie wymuszanie coponiektorych rzeczy. To samo z Apple, ktore na dodatek za bardzo sie ceni w stosunku do jakosci.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-08, 21:11   

Belial napisał/a:
Miliony much nie moga sie mylic, co Wendigo? ;)

To akurat głupie powiedzenie, porównujmy się z ludźmi, nie z muchami :)
I tak, zazwyczaj większość ludzi ma rację...

Ryu napisał/a:
Lumia <3 Windows <3

Ja też :) nie zacząłem dyskusji dlatego że mam z nimi jakiś problem, po prostu czasem ten niedobór aplikacji przeszkadza...

Paula83 napisał/a:
Mała ilość aplikacji mi nie przeszkadza, bo i tak najważniejsze dla mnie apki są.

Znaczy to nie tak, że ja jestem jakimś szaleńcem co musi mieć pełno apek :P To raczej jest tak, że... o, no chcę zacząć sprzedawać przez neta tutaj - najtańsze przesyłki, aplikacja do szybkiego nadawania paczek, o super brzmi, już ściągam... ekhm, IPhone i Android, na WP nie ma, no cóż... i tak nie sprzedaję jeszcze...
Ale komunikacja miejska! Mam aplikację wyszukującą połączeń, więc nie ma problemu. Ale jest nowa aplikacja! Gdzie można bilet za jej pośrednictwem od razu kupić! No git, fajna rzecz, mam starą aplikację, ściągnę zaraz nową... ups... a jednak nie, nowa tylko na IPhone/Android :? Nic, już napisałem do nich, ma być na WP jeszcze w tym roku...
I list z kasy chorych! Hasło do aplikacji mobilnej i przedstawienie jej, można wszystko zrobić, kontakt z kasą chorych, przesłać zwolnienie, chyba sprawdzić historię, no co tylko, wystarczy parę kliknięć! Super, już ściągam! Wchodzę na stronę... zgadnijcie :? Tak, IPhone/Android :? Też już do nich napisałem. "Na WP będzie jak będzie zapotrzebowanie". Ja mam zapotrzebowanie! Co mam im napisać? :?
Dawno się tak zdyskryminowany nie poczułem ;) Bo do tej pory to rzeczywiście nigdy mi żadnych apek nie brakowało - GG, Skype, WhatsApp, Instagram, Shazam, Latarka, czytnik ebook, nawigacja, PayBack, Vitay, Ceneo, eBay, Allegro, mBank, Geocaching, operator komórkowy, komunikacja miejska - wszystko jest.

Freja napisał/a:
Telefon, ma się dla mnie przede wszystkim sprawdzać jako telefon

Phi, to się przydaje tylko tym którzy mają przyjaciół :lol: ;) (albo nie mają telefonu domowego :P )

Freja napisał/a:
i mieć sensowny czas pracy bez ładowania.

A właśnie, może tu jakieś doświadczenia? Które smartfony trzymają najdłużej?

[quote="Freja"]ale już przeglądania z własnej woli internetu przez "dziurkę od klucza" zwyczajnie nie ogarniam. Dla mnie to jak chodzenie na jednej nodze :p
ElżbietaFromage napisał/a:
stęp do komputera :P Ale w pracy na przerwie... albo w domu jak już leżysz w łóżku, masz wyłączony komputer, a najdzie Cię ochota na sprawdzenie czegoś (albo xxx :mrgreen: ), to się sprawdza :P

[quote="ElżbietaFromage"]Sama za to nie rozumiem idei tabletów - chyba, że do przeglądania flipboarda i od biedy zamiast Kindla ];> Bardziej użyteczne są netbooki albo 2in1 xD

Też nie rozumiem - w domu lepiej włączyć kompa, poza domem lepiej włączyć smartfon.

Arisu napisał/a:
ale... 3500zł za telefon?

Też tego nie kumam. Jakby nie był wygodny czy intuicyjny, dać za coś prawie 3000zł więcej tylko dlatego że jest trochę bardziej wygodny? o.O

Arisu napisał/a:
A Mace... cóż, ogółem doświadczenia z użytkowania są inne, lepsze niż np. Windows.

Ja tylko przez chwilę miałem okazję pobawić się Macem i w ogóle mi się nie podobał.

Arisu napisał/a:
Zwłaszcza że Windows 10 to kompletna porażka (mam w klasie K/M'a który go używa)

Też go używam i nie narzekam :P mi się podoba (a funkcjonalność podobna do WIn7).
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 21:20   

No to i ja się wypowiem.

Mam iPhone 4s ale już na szczęście nie muszę go używać. Jest ładny, dobrze działa i ma Siri... i chyba tyle jego plusów. Narzekać mogę bardzo długo. W ogóle nienawidzę tego, jak urządzenie próbuje być mądrzejsze ode mnie. Nawet się muzyki nie da wgrać normalnie.. a to dopiero początek narzekania... :-P Teraz mam znów telefon z starym dobrym androidem i wszystko działa prawidłowo - choć trochę brakuje mi teraz Siri (i budziki znów muszę ustawiać ręcznie).
Co do komputera. To używam Windowsa i Ubuntu. Kiedyś używałam SuSe ale potem w pracy jak się przestawiłam na Ubuntu to już tak zostało.

Arisu napisał/a:
linux... jak to linux, niby jest ale nikt go praktycznie nie używa i trzeba się znać na komputerach jednak.
Nie prawda. Linuxa używa się bardziej intuicyjnie niż windowsa. Pamiętam, że jak daliśmy kiedyś mojej babci laptopa z linuxem to nawet nie zauważyła, że ma inny system i myślała, że dalej używa windowsa...
Arisu napisał/a:
android, bez reflashu co pół roku ani rusz
To zależy. Jak instalujesz masę aplikacji i gier to pewnie tak, bo one nieźle śmiecą. Ale jak się normalnie używa to nie trzeba zbyt często. Na moim pierwszym smartphonie od samsunga jak przestał mi działać poprawnie system i nie było aktualizacji, to go z rootowałam i wgrałam cyanogenmod i system działa bez przywracania już kilka ładnych lat.

Belial napisał/a:
Mam tez Win7 (MMO).
A na Wine nie da się odpalić tego MMO?
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 22:48   

Ja mam jakąś używaną, tanią Nokię sprzed 3 lat, z pękniętym wyświetlaczem, czarno białym w dodatku, bez aparatu i bayerów i nie potrzebuję nic lepszego ;-) Jako człowiek stojący jedną nogą w latach 90tych, myślę o nabyciu tel komórkowego rocznik '93 lub '94, bo wtedy to były prawdziwe mercedesy wśród telefonów... nie to co dziś, że zaraz się zepsuje :roll: A swój pierwszy tel, z roku 2005go miałem chyba z 6 lat i miałbym go do dziś... Przy okazji dodam, że poszukuję dyktafonu kasetowego na chodzie ( jak przystało na człowieka lat 90tych... )
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-08, 23:39   

Emiele, a może być dyktafon na minikasety?
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Emiele
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 23:43   

Ryu napisał/a:
Emiele, a może być dyktafon na minikasety?

Nie bardzo, bo mam od grona tych dużych. Małych nie mam wcale. Ale dzięki.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2016-01-09, 09:00   

Ją przed miesiącem spędziłem kilka dni na analizowaniu telefonów ze sredniej polki, bo naszlo mnie że pora kupić coś lepszego po 3 latach użytkowania kupionej używki Samsung mini, i jestem zadowolony póki co z mojej nowej Motki :)
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-01-09, 09:40   

Wendigo, taaaak. Oczywiscie. ;)

Lagertha, pewnie tak, ale wczesniej wydalem 600 zl na Ultimate.
_________________
Male inside, human outside.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-09, 10:01   

Mnie kusi Xiaomi Note 2 - wydaje się być całkiem sympatyczny. Choć ostatnio znów choruję na jakiegoś dobrego netbooka. Więc mam zagwozdkę.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-09, 14:25   

Arisu napisał/a:
Moja siostra ma Redmi 2 i to jest jakaś porażka

Redmi 2 faktycznie jest porażką, ale Note jest jednak inny.

Arisu napisał/a:
ja na moją Motorolę dostałam już Androida 6.0

Z tym, że Andka 7ki już nie dostaniesz - Motorola wycofuje się z rynku.

Arisu napisał/a:
na wciąż ma 4.4.4 (i żaden nieoficjalny nie działa dobrze, a Android 5 wprowadził całkowicie nowy, ładniejszy interfejs i jest znacznie szybszy).

A czy czasami nie ma na Redmi 2 MIUI7? Powinna już dawno być aktualizacja - nieoficjalne niestety najlepiej działają na Nexusach i Samsungach, co jest trochę bezsensu.

Arisu napisał/a:
No i te 5,5 cala, życzę powodzenia.

Idealne. Dzięki temu nie będę musiała już używać swojego siedmiocalowego tableciku.

Arisu napisał/a:
Chyba że masz szpony jak Volverine

wyczuwam stalking ];>
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Nadiyah
użytkownik
użytkowniik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 502
Skąd: EPWA/EPMO
Wysłany: 2016-01-10, 12:28   

Mój pierwszy komputer to nie był PC a własnie mac, i jakoś taka miłość pozostała we mnie do jabłek :P
Tak samo przed iPhoneami przesiadałam się z jednego telefonu na drugi, bo coś mi zawsze w nich nie pasowało, a jak dostałam swojego pierwszego iPhonea 3GS, to w końcu zostałam przy tych telefonach. Teraz iPhone 6 mam, i jakoś nie mogłabym przesiąść się na Androida na stałe.
Co ciekawe, iPhone 3GS jest nadal przeze mnie użytkowany, a ma już conajmniej 6(!) lat. I poza naturalnymi zadrapaniami czy pęknięciami obudowy, to (odpukać) nic się nie stało z nim. :D
_________________
我喜欢吃鸡

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-11, 06:20   

Freja napisał/a:
)...) i mieć sensowny czas pracy bez ładowania.

Nokia Lumia 730 - "Czas od ostatniego ładowania: 5 dni 17 godzin", pozostało 17% baterii - Szaleństwo! aż się musiałem pochwalić :mrgreen:
Fakt faktem, że nic prawie na nim nie robiłem (bo co tu można robić będąc bezrobotnym :P jedynie poczta mi się synchronizuje mniej-więcej co godzinę), ale no sam jestem pod wrażeniem ;) chyba rzeczywiście jeden z najdłużej trzymających smartfonów.
_________________
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2016-01-12, 10:34   

A ja też mam telefon z Androidem, i jest taki mały, że w jednej dłoni mi się zmieści :D ale może to "wina" rąk moich, kto widział ten zrozumie :lol:

Ale baterię ma koszmarną, o czym też kiedyś wspominałem.
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-13, 16:44   

A ja w dalszym ciągu używam archaicznej komórki z czarno-zielonym wyświetlaczem. :) Niedawno miałam okazję coś sprawdzać na cudzym bajerotelefonie i stwierdzam: klawiatura dotykowa naprawdę jest nie dla mnie. Jestem grubokoścista, mam grube paluchy, a do takiej klawiatury trzeba mieć cieniutkie paluszki.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-13, 18:02   

@Emu: Też kiedyś tak myślałam, ale to tylko kwestia wprawy.

Mi się, za to kiedyś zdarzył epic fail. Bo zgubiłam się w lesie i rozładowała mi się bateria w telefonie. Zdecydowałam się pójść do wsi obok i poszukać możliwości podładowania telefonu. Możliwości takiej nie było, ale udostępniono mi taką starą nokię. Problem w tym, że nie umiałam wykręcić numeru, bo tak bardzo się przyzwyczaiłam do dotykowego, że zapomniałam jak to się kiedyś robiło...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2016-01-13, 18:32   

Emu napisał/a:
A ja w dalszym ciągu używam archaicznej komórki z czarno-zielonym wyświetlaczem. :) Niedawno miałam okazję coś sprawdzać na cudzym bajerotelefonie i stwierdzam: klawiatura dotykowa naprawdę jest nie dla mnie. Jestem grubokoścista, mam grube paluchy, a do takiej klawiatury trzeba mieć cieniutkie paluszki.

Na nie-dotykowej klawiaturze mogę pracować bez patrzenia. Odpalam automatycznie wyćwiczone sekwencje. Na dotykowej niczego się nie da namacać, trzeba patrzeć i pilnować, żeby trafić we właściwy "guzik" i jeszcze uważać, żeby przypadkiem nie nacisnąć zgięciem dłoni któregoś z tych specjalnych (również dotykowych) klawiszy sterujących.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-01-14, 08:15   

Emu napisał/a:
i stwierdzam: klawiatura dotykowa naprawdę jest nie dla mnie. Jestem grubokoścista, mam grube paluchy, a do takiej klawiatury trzeba mieć cieniutkie paluszki.

Ale twoja klawiatura jest również dotykowa, nawet jeszcze bardziej xD
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2016-01-15, 04:36   

Freja napisał/a:
Na dotykowej niczego się nie da namacać, trzeba patrzeć i pilnować, żeby trafić we właściwy "guzik" i jeszcze uważać, żeby przypadkiem nie nacisnąć zgięciem dłoni któregoś z tych specjalnych (również dotykowych) klawiszy sterujących.

Są juz lepsze opcje - np. Swype :P piszesz nie odrywając palca, resztę robi słownik ;) chociaż no oczywiście trzeba skorygować czasem :P
_________________
 
 
Kokosica
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-08, 07:41   

Iphone to szroty ja kupiłam lg g6 po premierze bo mnie stać zawsze kupowałam flagowce a nie średniej klasy ścierwo mój ojciec kiedyś kupił nokia 8800 scirocco obecnie ma huavei mate 9 porsche design
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-04, 10:58   

A ja nigdy w życiu nie miałam iPhone. Cały czas mam Samsungi Galaxy, mój obecny nabytek to A51. Bardzo jestem z niego zadowolona.
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-04, 11:11   

Kocham kocham kocham samsunga! Miałam IPhone xs max i pozbyłam się go bo nie podoba mi się interface. IPhone sa dla mnie za nudne. Wszystkie mojej służbowe telefony byly Apple i to chyba spowodowało że ten dzwonek terroryzuje mnie psychicznie za każdym razem 🤣🤣

W ogóle mam obsesję na punkcie gadżetów Samsunga. Telefony aktualnie to Galaxy s10+ , Mam Samsung 55 cali smart tv w salonie, 32 w sypialni. A w kuchni mam tez pralke ecobubble, lodowko zamrażarkę Samsunga , mikrofalówka i zmywarkę tez Samsunga- w sumie to dlatego że pracowałam dla Samsunga przez 5 lat i miałam mega zniżkę dla pracowników 🤭🤭🤭 Ale i tak uważam że to najlepsza marka. Zero problemów
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-04, 12:20   

Ja Androida porzuciłam gdzieś tak w okolicach 2016. Od tego czasu nie używam smartfonów. Obecnie mam Nokię 3310 z 2017 i to najlepszy telefon jaki miałam, jedyny problem taki że to europejska wersja tylko z 2g, więc jest szansa że za jakiś czas będę musiała sprowadzić wersję z USA z 3g żeby nadal móc chociażby zadzwonić.
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-10-04, 13:00   

Teraz Xiaomi Mi 9 i jest to najlepszy smartfon jaki miałam. Przed nim używałam LG G6. Lubię sprzęt Apple, ale on jest dla mnie za drogi, by kupić w miarę nowoczesne modele. Prócz tego nie chciałabym używać iPhone'a z samym Windowsem, jak już to z Mac OS.
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-04, 14:54   

QueenK napisał/a:
Kocham kocham kocham samsunga! Miałam IPhone xs max i pozbyłam się go bo nie podoba mi się interface. IPhone sa dla mnie za nudne. Wszystkie mojej służbowe telefony byly Apple i to chyba spowodowało że ten dzwonek terroryzuje mnie psychicznie za każdym razem 🤣🤣

W ogóle mam obsesję na punkcie gadżetów Samsunga. Telefony aktualnie to Galaxy s10+ , Mam Samsung 55 cali smart tv w salonie, 32 w sypialni. A w kuchni mam tez pralke ecobubble, lodowko zamrażarkę Samsunga , mikrofalówka i zmywarkę tez Samsunga- w sumie to dlatego że pracowałam dla Samsunga przez 5 lat i miałam mega zniżkę dla pracowników 🤭🤭🤭 Ale i tak uważam że to najlepsza marka. Zero problemów

To jest nas dwie :D dla mnie też Samsung jest numerem jeden. Co prawda telewizor w salonie to Philips, ale ten do sypialni kupowałam sama i oczywiście jest to Samsung. :D

Odnośnie telefonów. Mój facet swego czasu miał Galaxy J5 z 2017 roku. Ja mialam J3 z tego samego roku, potem wymieniłam na A. Gdy jemu padł ekran w jego telefonie, oddałam mu swojego J3. Dla niego plus, bo to w zasadzie taki sam telefon :D nie musiał się uczyć od nowa.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-04, 23:49   

O, dawno się tu nie wypowiadałem widzę ;) od tych kilku lat się trochę zmieniło... Windows Phone już całkiem odpadł i na początku 2019 przeszedłem na Androida (aczkolwiek od początku używam nakładki Launcher 10, z taką nakładką nawet się da z Androidem żyć :P szkoda tylko że na Ustawienia nie ma nakładki ;) ). Moje doświadczenia są takie, że tak z grubsza to bez różnicy jaki telefon, wszystkie są podobne ;) Przez rok miałem Xiaomi Redmi 6 bo akurat taki dali nam gratis do telefonu stacjonarnego, a teraz mam Realme XT i to już był mój świadomy wybór, bo robił najlepsze zdjęcia a połowę ceny Huawei P30 Pro ;) No i ogólnie - zawsze popierałem i zawsze będę popierał dobrą jakość za jak najniższą cenę :) Z telefonu jestem zadowolony, choć jak intensywnie używam to codziennie ładować muszę, ale ładuje się bardzo szybko, więc nawet tego specjalnie nie odczuwam.
_________________
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-10-05, 01:45   

Do iPhona można się przyzwyczaić, ale wymaga chwili gdy ktoś wcześniej używał tylko androida. Aplikacje na ios są bardziej dopracowane i sam system chodzi przez cały czas płynnie, a nie jak każdy telefon na androidzie (nawet topowy) po jakimś czasie zaczyna zamulać. Apple też wspiera bardzo długo swoje stare modele. Cena jest jaka jest, ale moim zdaniem warto. Osobiście czekam na 12tke teraz.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-10-05, 09:43   

Fallen_Angel napisał/a:
Do iPhona można się przyzwyczaić, ale wymaga chwili gdy ktoś wcześniej używał tylko androida. Aplikacje na ios są bardziej dopracowane i sam system chodzi przez cały czas płynnie, a nie jak każdy telefon na androidzie (nawet topowy) po jakimś czasie zaczyna zamulać. Apple też wspiera bardzo długo swoje stare modele. Cena jest jaka jest, ale moim zdaniem warto. Osobiście czekam na 12tke teraz.

Każdy smartfon spowolni, najbardziej winne są rosnące wymagania aplikacji: https://www.komputerswiat...czy-mit/h38vfj2
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-10-05, 22:32   

Pewnie tak, ale bazując na moim osobistym doświadczeniu sytuacja wygląda o wiele lepiej na iPhonie.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-05, 22:45   

Fallen_Angel napisał/a:
Do iPhona można się przyzwyczaić, ale wymaga chwili gdy ktoś wcześniej używał tylko androida. Aplikacje na ios są bardziej dopracowane i sam system chodzi przez cały czas płynnie, a nie jak każdy telefon na androidzie (nawet topowy) po jakimś czasie zaczyna zamulać.

Być może rok używania to za mało, ale nie zauważyłem zamulania w moich... albo nie wiem o czym mowa :P

iPhony odrzuciłem na samym początku, bo nie miały dual sim, teraz z tego co wiem mają tam jakąś opcję dual sim z wirtualną kartą (ale to też nie każdy operator wspiera, no chyba że już każdy :P ), no i nie było wtedy opcji upodobnienia do Windows Phone, a teraz to nie wiem, mają one jakieś skórki?
_________________
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-10-06, 20:15   

Dlaczego ten dual sim jest dla Ciebie tak wazny? Ja na okazje wyjazdow do Polski mam drugi tanszy telefon i jego uzywam z polska karta. Z moim ajfonkiem juz bym sie chyba nie mogl rozstac. Mam w sumie stary model bo SE kupiony w 2017, lubie jego wymiary i wlasnie to ze nie zamula. Teraz czekam na modele skladane, mam nadzieje ze moj telefon do tej pory wytrzyma. Jesli nie to bede musial sprawic sobie jakis inny nowy model.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-10-06, 21:25   

southener, no właśnie. Ja mam XS i nic w nim mi nie brakuje poza może lepszym aparatem jak na obecne czasy dlatego też czekam na 12 Pro teraz. Rozmiar w XS bardzo mi odpowiada i większe to patelnie.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-06, 22:17   

U mnie opcja dual sim to konieczność jeśli nie chcę nosić dwóch telefonów naraz, bo mam dwa numery telefonu. I do tej pory to też mi przemawiało za Androidem :P
A tu taka nutka nostalgii, moje dwa stare telefony. Oba jeszcze działają :D



Szczerze, czasem mi tęskno do tych starszych telefonów. Smartfon dobra rzecz, ale czasem chciałabym poczuć, że mam przy sobie telefon, a nie minikomputer :P
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-10-06, 22:52   

Fallen_Angel napisał/a:
southener, no właśnie. Ja mam XS i nic w nim mi nie brakuje poza może lepszym aparatem jak na obecne czasy dlatego też czekam na 12 Pro teraz. Rozmiar w XS bardzo mi odpowiada i większe to patelnie.

A mój telefon ma 6,39 cala i szkoda, że tylko tyle. Lepiej jakby miał około 7 cali.
Myślałam też nad tabletem, ale nie wiem, czy mi by się spodobało. W dzisiejszych czasach tablety są mało popularne, ale dla mnie zaletą jest duży wyświetlacz i możliwość podłączenia klawiatury w razie potrzeby.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-06, 23:16   

southener napisał/a:
Dlaczego ten dual sim jest dla Ciebie tak wazny? Ja na okazje wyjazdow do Polski mam drugi tanszy telefon i jego uzywam z polska karta.

Bo czasem robię przelewy między polskimi kontami albo zakupy w polskim internecie i nie chce mi się wtedy szukać drugiego telefonu żeby wpisać hasło jednorazowe :P Poza tym do mnie czasem ktoś dzwoni na polski albo piszą sms-y (choć fakt, najczęściej to dzwonią handlarze XD ). No i ogólnie lubię nadal mój polski numer, to chcę go mieć przy sobie ;)
_________________
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-10-07, 00:11   

klaudia233 napisał/a:
A mój telefon ma 6,39 cala i szkoda, że tylko tyle. Lepiej jakby miał około 7 cali.

Mi by się do kieszeni nie zmieścił, nie wspominając już o mniejszych torebkach i obsługi jedną ręką...

Może do męskich spodni, które mają duże kieszenie i wielkich dłoni spoko, ale nie dla mnie.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-07, 12:55   

klaudia233 napisał/a:
Fallen_Angel napisał/a:
southener, no właśnie. Ja mam XS i nic w nim mi nie brakuje poza może lepszym aparatem jak na obecne czasy dlatego też czekam na 12 Pro teraz. Rozmiar w XS bardzo mi odpowiada i większe to patelnie.

A mój telefon ma 6,39 cala i szkoda, że tylko tyle. Lepiej jakby miał około 7 cali.
Myślałam też nad tabletem, ale nie wiem, czy mi by się spodobało. W dzisiejszych czasach tablety są mało popularne, ale dla mnie zaletą jest duży wyświetlacz i możliwość podłączenia klawiatury w razie potrzeby.

Moim zdaniem warto, z powodów które wymieniłaś :D wyświetlacz to plus, bo duży.
Ja też piszę tu z tableta. Mój laptop jest nie pierwszej młodości i rzadko po niego sięgam, a tablet jest czasem wygodniejszy niż telefon. Przydał mi się też, kiedy mieliśmy lekcje online w szkole, tym bardziej, że mój komputer ma bardzo kiepskie głośniki i mikrofon.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-12, 02:43   

Leesh napisał/a:

Ja też piszę tu z tableta. Mój laptop jest nie pierwszej młodości i rzadko po niego sięgam,

Nie lepiej zainwestować w lepszego laptopa zamiast tablet? ;)
_________________
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-12, 06:26   

A tam, tablet bywa wygodniejszy :mrgreen: na nowego laptopa też przyjdzie czas :mrgreen:
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-10-12, 08:43   

wendigo napisał/a:
Leesh napisał/a:

Ja też piszę tu z tableta. Mój laptop jest nie pierwszej młodości i rzadko po niego sięgam,

Nie lepiej zainwestować w lepszego laptopa zamiast tablet? ;)

To zupełnie inne urządzenie. Prędzej mógłbyś napisać o jakimś 2w1. Nie lubię Windowsa na tabletach, jak dla mnie słabo przystosowany do takich urządzeń.
Ja mam ultrabooka, smartfona i komputer stacjonarny. Miałam rok laptopa 2w1 HP Spectre x360, ale sprzedałam, bo to za ciężkie i za duże, żeby używać wygodnie jako tablet i praktycznie tylko używałam jako laptopa.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-12, 09:27   

wendigo napisał/a:
Leesh napisał/a:

Ja też piszę tu z tableta. Mój laptop jest nie pierwszej młodości i rzadko po niego sięgam,

Nie lepiej zainwestować w lepszego laptopa zamiast tablet? ;)
Tak! Zgadzam się.

Może jestem za bardzo old school w tej dziedzinie 😂 Też preferuję laptop nadal nad tabletem. Nadal wolę mieć klawiaturę;)
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2020-10-12, 10:01   

Nie znacie się bo jesteście stare [terefere] ;) Tablety są super, szczególnie gdy mają fizyczne klawiatury ;) )))
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-12, 10:08   

ElżbietaFromage, 😂😂😂😂 i wszystko jasne 😉
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-12, 17:26   

😂 mój nie ma fizycznej klawiatury, chociaż ma opcję by mieć 😂
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-10-12, 21:18   

QueenK napisał/a:
Może jestem za bardzo old school w tej dziedzinie 😂 Też preferuję laptop nadal nad tabletem. Nadal wolę mieć klawiaturę;)

Ja wolę zwykły komputer niż laptop. Najbardziej wygodny. Tablet byłby męczący.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-13, 05:48   

Mnie się tablet bardzo przydał w podróży tego roku. Ekran większy niż telefon, a przy przesiadkach łatwo było go spakować do torby :mrgreen:
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-13, 06:24   

I co robisz z tabletem? :P mam też tablet bo dostałem w prezencie, zabrałem go raz w podróż zamiast komputera... no coś tam przejrzałem w necie ale ciężko było. Zaraz potem kupiłem sobie mini laptopa podróżnego XD No ale nadal mam ten tablet, trochę mi szkoda sprzedać, bo ładny i zgrabny i nawet dość płynnie działa... tylko kurcze CO ja mam z nim robić?? bo serio nie mam pomysłu :D
_________________
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-13, 12:51   

A to już chyba kwestia indywidualna, komu jak wygodnie :-p U mnie tablet robi czasami za telewizor, bo nie wszystkie aplikacje działają mi w telewizorze. W podróży zaś słuchałam na nim muzyki i czytałam e-booka :mrgreen:
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2020-10-13, 14:42   

wendigo napisał/a:
I co robisz z tabletem? mam też tablet bo dostałem w prezencie, zabrałem go raz w podróż zamiast komputera...

Na tablecie projektuję (szybkie szkice i low-fi), korzystam z aplikacji takich jak Affinity Designer czy Affinity Photo; korzystam też z WebEx, a także z IDE do pythona, , robienie odręcznych notatek, uczenie się emisji głosu przy użyciu dostępnych narzędzi.
Do tego rzeczy bardziej oczywiste: oglądanie kotów w internecie i tym podobne. Kiedyś również granie, ale obecnie Switch przejął tę funkcję niemal w 100%

Ale bez normalnego komputera nie dałabym rady, ale może to kwestia czasu ;)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-14, 02:15   

ElżbietaFromage, ok... ja nie znam nic z tego :P Mógłbym czytać książki ale do tego wystarcza mi w sumie komórka... Myślałem żeby z niego ramkę elektroniczną zrobić ale ciągnąć to będzie prąd i w sumie tyle z tego ;) Jako alternatywny ekran może i można by było poużywać (ale mam ten podróżny komputerek i na nim pewnie to i tak byłoby wygodniejsze :P )... no chyba żeby dało radę zrobić z niego tablet graficzny, kupiłem rysik podobno cienki, tylko jeszcze nie miałem okazji wypróbować ;)
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-10-14, 23:55   

Leesh napisał/a:

A tu taka nutka nostalgii, moje dwa stare telefony. Oba jeszcze działają :D

Obrazek

Szczerze, czasem mi tęskno do tych starszych telefonów. Smartfon dobra rzecz, ale czasem chciałabym poczuć, że mam przy sobie telefon, a nie minikomputer :P


Co wy wiecie o nostalgii :D

_________________
Freja Draco
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-15, 00:04   

Freja napisał/a:
Leesh napisał/a:

A tu taka nutka nostalgii, moje dwa stare telefony. Oba jeszcze działają :D

Obrazek

Szczerze, czasem mi tęskno do tych starszych telefonów. Smartfon dobra rzecz, ale czasem chciałabym poczuć, że mam przy sobie telefon, a nie minikomputer :P


Co wy wiecie o nostalgii :D

Obrazek
Jeez!! Kochałam ten telefon!! ❤ P.S Frejka ale masz super pazurki 💅
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-15, 04:04   

QueenK napisał/a:
Jeez!! Kochałam ten telefon!! ❤

Nokia 3310 była lepsza :P
_________________
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-15, 10:04   

wendigo napisał/a:
QueenK napisał/a:
Jeez!! Kochałam ten telefon!! ❤

Nokia 3310 była lepsza :P
Tak, tak też!! A pamiętasz ta faze na "im mniejszy telefon tym lepszy" 🤣🤣 6510 też miałam. Następny super telefon. Szkoda że Nokia trochę podupadła na rynku smartphone bo marka była świetna!


https://youtu.be/CHB6SC93PrA
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-15, 12:45   

Eee :-D Freja, taki też miałam :mrgreen: i później jeszcze taki:



Oraz taki:



A to był szpan na dzielni, ten drugi to miał już aparat fotograficzny <rotfl3>

Później był ten:



A pamiętam jak swego czasu była faza na tę "płaskocienkie" Motorole. One były chyba cieńsze niż współczesne smartfony <rotfl3>
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-15, 12:55   

Leesh napisał/a:
A pamiętam jak swego czasu była faza na tę "płaskocienkie" Motorole. One były chyba cieńsze niż współczesne smartfony
Taaaaaak!

Aby go dostać szantażowała ojca że ujawnienie jego romans.... cóż to były za czasy 🤣🤣🤣


n
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-10-15, 13:45   

A kto miał takie cuda? :)



A swoją drogą to kiedyś trafiały się ładne i oryginalne telefony. A teraz każdy wygląda jak prostokątna, kolorowa szybka.
_________________
Freja Draco
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-15, 13:48   

Freja napisał/a:
A kto miał takie cuda? :)

Obrazek


🤣🤣🤣 To był mój pierwszy telefon!!
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-15, 16:14   

Takiego to akurat nie mialam, ale pamiętam je jeszcze <rotfl3> w ogóle kiedyś to były czasy, człowiek musiał kupować karty ze zdrapką, były limity rozmów i smsów, Internet to w ogóle ledwo co... wyobraźcie sobie co by było, gdyby pandemia wybuchła w tamtych czasach <rotfl3>
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-15, 16:39   

Nikt by nawet nie wiedział, że jest pandemia... Jeżeli nikt by lokalnie nie chorował, to tylko by powiedzieli w telewizji i tyle ludzie widzieli.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-16, 01:55   

QueenK napisał/a:
A pamiętasz ta faze na "im mniejszy telefon tym lepszy" 🤣🤣

Pamiętam :P

Freja napisał/a:
A kto miał takie cuda? :)

Rodzice mieli podobny ale nie Nokię ;)
A ja jeszcze nawet taki pamiętam, nasza pierwsza "domowa komórka":
https://ic.pics.livejournal.com/vintage_mobile/24275352/25123/25123_320.jpg nawet karty sim jeszcze nie miał, bo one wtedy działały jakoś inaczej :P

Piccola napisał/a:
Ja największym sentymentem darzę swój pierwszy smartfon - HTC One S, był nie do zajechania, szybki, stabilny i do tego miał fajny sofwtare. 8-)

Poza Nokią 3310, o której marzyłem i strasznie się cieszyłem jak ją w końcu kupiłem, to w sumie też mój pierwszy smartfon darzę dużym sentymentem :) Sony Ericsson Xperia X1 - pełna klawiatura wysuwana, ekran oporowy i ogólnie telefon miał wszystko... No i nigdy wcześniej ani później nie udało mi się osiągnąć takiej prędkości pisania sms-ów jak na nim rysikiem :(
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-10-16, 02:53   

wendigo napisał/a:
ekran oporowy i ogólnie telefon miał wszystko... No i nigdy wcześniej ani później nie udało mi się osiągnąć takiej prędkości pisania sms-ów jak na nim rysikiem :(

Ech... mnie te pojemnościówki do rozpaczy doprowadzają. Naturalnym odruchem jest dla mnie to, że piszę i naciskam przyciski paznokciami, na ekranie pojemnościowym oczywiście tak się nie da. Smartfonów używam głównie do testowania robionych stron www, więc o wszelkim "słownik pomoże" możecie zapomnieć i przy każdym wpisywanym adresie internetowym przynajmniej raz szlag mnie trafia podczas dziubania go po literce krawędzią małego palca.

Chociaż w sumie to podziwiam laski, które miewają pazury trzy razy dłuższe niż ja i bezproblemowo jakoś radzą sobie na tym ustrojstwie opuszkami palców obu dłoni.
_________________
Freja Draco
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-16, 07:18   

Cytat:
Obecnie oprócz Iphona posiadam od kilku lat jako prywatny telefon, ledwo już zipiącą Microsoft Lumię 950 - ostatni chyba telefon od Microsoft. Ogólnie telefon ten od początku był mega wadliwy, zawieszał się, przeglądanie internetu na nim to była masakra ale miał rewelacyjny aparat, który do dzisiaj robi na mnie wrażenie. Trzymam go bo za kilka lat wierzę, że będzie to biały kruk dla kolekcjonerów. Co ciekawe kilka razy ten telefon był w filmach gdzie działał bez zarzutów, zawsze śmiać mi się z tego chciało bo w rzeczywistości bohater nie mógłby wezwać pomocy bo akurat ten telefon najpewniej by mu się zawiesił.


Microsoft zabił projekt Lumia windowsem 10. Posiadałam 730 (albo 40 nie pamiętam, ten z aluminiowym korpusem) i to był mój najlepszy smartfon. Kupiłam 950, bo myślałam, że ciągnie windows 10, ale nic z tego. Do dziś.mam nakładkę na androida z kafelkami i telefon Nokia. Następny też będzie tej marki.
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-16, 09:50   

U siebie zauważyłam tendencje, w erze przed smartfonem moimi telefonami z wyboru były telefony marki Nokia, a w erze smartfonów za każdym razem jest Samsung Galaxy. Do Samsungów tak się przyzwyczaiłam, że nie chcę innej marki :P
Moim pierwszym i drugim telefonem był jednak Sagem. Nie byłam ich wielką fanką, pierwszy się wieszał, drugi miał kiepski aparat.

Freja napisał/a:
Chociaż w sumie to podziwiam laski, które miewają pazury trzy razy dłuższe niż ja i bezproblemowo jakoś radzą sobie na tym ustrojstwie opuszkami palców obu dłoni.

M. in. dlatego trzymam swoje paznokcie raczej krótkie, bo inaczej to nie wiem, jak pisać <rotfl3> koleżanka z pracy ma tak długie paznokcie jak stąd do Madrytu i śmiga na telefonie tak, że ja z myśleniem nie nadążam. Jak ona to robi, kwestia wprawy pewnie :mrgreen:
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-17, 06:01   

Freja napisał/a:
więc o wszelkim "słownik pomoże" możecie zapomnieć

taa, słownik to czasem pomaga, a czasem nie... ostatnio chciałem komuś napisać "moją Colę", a słownik usilnie chciał wysłać "moja cipkę" <rotfl> dobrze, ze zauważyłem :D

Ada75 napisał/a:
Microsoft zabił projekt Lumia windowsem 10.

Czemu? Ja swoją 730 zaktualizowałem do Windows Phone 10 i dobrze to działało.

Ada75 napisał/a:
Do dziś.mam nakładkę na androida z kafelkami i telefon Nokia. Następny też będzie tej marki.

Nakładkę to też mam, ale z nią to już w sumie bez różnicy jaki telefon - wcześniej miałem Xiaomi, teraz Realme.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-17, 08:35   

wendigo napisał/a:
Ada75 napisał/a:
Microsoft zabił projekt Lumia windowsem 10.

Czemu?


Niestety nie działało to tak płynnie i bezproblemowo jak na 8.1, poza tym większość aplikacji dziwnie nie była kompatybilna w górę i nie szło ich używać na win 10.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 10