Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Co mogę dostać od Libera ?
Autor Wiadomość
alex197
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 20
Wysłany: 2020-09-29, 23:35   Co mogę dostać od Libera ?

Z tego co pamiętam jako ts potrzebuję zaświadczenia psychologa, psychiatry i seksuologa. Które z nich dostane od Libera ? I co jeszcze potrzebuje, totalnie nie wiem co i jak ani kiedy. Proszę niech mi ktoś odpowie
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-30, 00:06   

Liber jest ginekologiem-seksuologiem, wiec dostaniesz od niego opinię seksuologiczną, ale na sam koniec, jak doniesiesz mu opinie psychologiczną i psychiatryczną.

"Co, jak i kiedy" dowiesz się, jeżeli choć trochę poczytasz forum. To było pisane wielokrotnie w wielu miejscach.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-30, 15:40   Re: Co mogę dostać od Libera ?

alex197 napisał/a:
Z tego co pamiętam jako ts potrzebuję...


A Niebieska Strona już padła? A nie, działa...

LadyKwiecista99 napisał/a:

Liber jest najlepszym lekarzem, przepisuje zazwyczaj estrofem, divigel i androcur.
Możesz też poprosić o ampułki z estrogenem i samodzielnie wykonywać zastrzyki w domu.


To zły pomysł aby mieszać dwa wątki w jednym i akurat tu pisać kto jest naj a kto nie naj.
Ja bym była bardzo ostrożna przy wyborze elakrza, zwłaszcza po innych ciekawostkach jakie były tu opisywane.
Oczywiście każdej/mu z nas zależy na czasie a Liber potrafi/ł dawać leki już na I wizycie, ale nie zawsze się to dobrze kończyło. Warto po prostu wiedzieć czego potrzebuje nasz organizm. Przyspieszanie brania hormonów może się skończyć opóźnieniem ze wzgledu na złe reakcje naszego ciała.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-09-30, 17:20   

LadyKwiecista99 napisał/a:
marta napisał/a:
Przyspieszanie brania hormonów może się skończyć opóźnieniem ze wzgledu na złe reakcje naszego ciała.


co to znaczy? Nie słyszałam o czymś takim.


to jest antynaukowy mit. że niby jak powoli wprowadzasz hormony, to tranzycja jest szybsza xD taki zabobon typu nie idź, gdy przebiegnie ci czarny kot, bo będziesz mieć pecha.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-30, 19:14   

Mój organizm bardzo silnie zareagował na testosteron i zrobiła mi się nadkrwistość. Gdybym robił to drugi raz, to trochę zmniejszyłbym dawki. Nie wiem, czy to o takie coś chodziło, w sensie o działania uboczne.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-30, 19:40   

Alvena napisał/a:
LadyKwiecista99 napisał/a:
marta napisał/a:
Przyspieszanie brania hormonów może się skończyć opóźnieniem ze wzgledu na złe reakcje naszego ciała.

co to znaczy? Nie słyszałam o czymś takim.

to jest antynaukowy mit. że niby jak powoli wprowadzasz hormony, to tranzycja jest szybsza xD taki zabobon typu nie idź, gdy przebiegnie ci czarny kot, bo będziesz mieć pecha.


Pudło, nie o to mi chodziło.
Miałam na myśli to, że w naszym przypadku MK blokery mogą spowodować reakcje organizmu, które wychodzą poza przewidywane skutki uboczne przez lekarzy przepisujących te leki, i wtedy zaczyna się jazda z dodatkowymi problemami. I wtedy jedyną opcją jest dla zdecydowanej większości lekarzy odstawienie wszystkich leków i wyleczenie tego co się objawiło, a czego nie ma kiedy nie bierze się leków ;)
Dodatkowo długotrwałe branie leków hormonalnych powoduje dodatkowe sługotrwałe skutki uboczne obecne nawet po ich odstawieniu, co jest dodatkowym czynnikiem utrudniającym rozpoznanie, diagnostykę i podjęcie właściwego procesu leczenia.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-09-30, 20:51   

Piccola napisał/a:
Cytat:
Miałam na myśli to, że w naszym przypadku MK blokery mogą spowodować reakcje organizmu, które wychodzą poza przewidywane skutki uboczne przez lekarzy przepisujących te lek


Jakie to są na przykład nieprzewidywane skutki uboczne?


jedyny nieprzewidywalny skutek uboczny o jakim słyszałam, to post finasteride syndrome, ale liber finasterydu nawet nie przepisuje zwykle... wszystkie skutki uboczne są na ulotkach leków.
i nie zgadzam się z tym, że trzeba odstawić wszystkie leki, gdy wystapi jakis problem. nie widzę sensu przerywania terapii i odstawiania estradiolu, gdy to bloker moze wywolac dany problem, marta demonizuje leki hormonalne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10