Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć wam :)
Autor Wiadomość
poziomka123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2020-09-17, 00:09   Cześć wam :)

obserwuję forum od paru miesięcy i dopiero zdałam sobie sprawę, że się nie przywitałam :)

Mam 26 lat, jestem trans m / k przed terapią hormonalną z samego serca górnego Śląska. Na forum znalazłam się parę miesięcy temu zastanawiając się czy w moim wieku warto jeszcze dokonywać tranzycji.

Czułam się psychicznie coraz bardziej rozdarta i mimo, że wiele razy wcześniej marzyłam o tym żeby obudzić się rano "w swoim ciele" dopiero teraz podjęłam kroki w tym kierunku. Nie wierzyłam, że dla mnie jest to w ogóle możliwe. Brakowało mi pewności siebie i sądziłam, że nigdy nie uzyskam passingu (zabawne bo im później tym ciężej, ehh głupi Ja z przeszłości...). Aż doszłam do takiego etapu, w którym już nie mam sił dalej udawać.

Nie powiem było ciężko,w lipcu pierwszy raz byłam u psychologa, a w czerwcu miałam coming out u dziewczyny, którą mocno kochałam, jakiś czas potem zakończyliśmy nasz 3 letni związek. Przez te 3 miesiące strasznie zamknęłam się w sobie, nie miałam ochoty się z nikim widywać a chodzenie do pracy to była męczarnia. Nawet nie miałam siły, żeby cokolwiek napisać na forum. Wcześniej byłam osobą dość towarzyską, lubię imprezy, muzykę, miałam sporo znajomych od których się odcięłąm, bo czułam, że to wszystko jest nieprawdziwe, że tak naprawdę mnie w ogóle nie znają - ale nie jestem jeszcze gotowa wszystkim wyznać prawdy.
Na szczęście czuję, że już wracam do siebie i wszystko zmierza w odpowiednim kierunku :-D


Ogółem pewnie historia jakich wiele, ale cieszę się, że już nie jestem tutaj totalnym anonimem :mrgreen: Co do forum, po cichu liczę, że poznam osoby, które mnie zrozumieją i które będą dla mnie wsparciem a ja dla nich :-)

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
sailormars
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-17, 00:46   

Czesc :)
Odnosnie ostatniego akapitu, to masz ode mnie pw :)
 
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-17, 07:46   

Hej! 🥰

Nigdy nie jest za późno!!

Witamy i mówię to chyba w imieniu wszystkich- jesteśmy i nigdzie nie idziemy. Pisz, pytaj, rozmawiaj, złość się i marudź, ciesz się, zdobywaj nowe szczyty, dyskutuj, płacz, śmiej się... będziemy tutaj z wsparciem ❤
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-17, 14:46   

Witaj na forum. Fajnie, że się przywitałaś poziomka123 :-)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-09-17, 15:10   

Cześć, poziomka123.
_________________
 
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-17, 21:28   

hejo :) )))
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-09-18, 09:04   

Alo, alo ;)
_________________
Freja Draco
 
 
Carbon
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 14
Wysłany: 2020-09-22, 10:33   

hej :) Nie wyszło Wam ze względu na ts?
Odsunięcie się od wszystkiego i wszystkich brzmi jak depresja... masz jakieś wsparcie/pomoc/terapię?
 
 
poziomka123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 8
Wysłany: 2020-12-09, 12:44   

Carbon napisał/a:
hej :) Nie wyszło Wam ze względu na ts?
Odsunięcie się od wszystkiego i wszystkich brzmi jak depresja... masz jakieś wsparcie/pomoc/terapię?


Tak, ona chciała faceta więc to zaakceptowałam, żeby każdy mógł być szczęśliwy :)

Chodziłam do psychologa i miałam wsparcie mamy, ale nie brałam żadnych antydepresantów.
Bardzo się obwiniałam o zwlekanie z tranzycją tak długo, czułam się jakbym zmarnowała życie i już tego nie odzyskam. Że nie będę w stanie uzyskać takich efektów jakie miałabym zaczynając w wieku 18 lat (w wieku 18 lat praktycznie nie miałam jeszcze zarostu bo dość późno dorastałam tak jakby moje ciało dawało mi znak, że to idzie w złym kierunku). Ale pogodziłam się z rzeczywistością i przestałam traktować swoje życie jakby czas jako chłopak był czasem straconym. Zaakceptowałam też to, że nie muszę być męska jeśli nie chcę, nawet jeśli wciąż funkcjonuję jako chłopak.
Po za tym fakt, że już zaczęłam tranzycję, że te powolne zmiany w moim ciele już zachodzą, sprawia, że czuję się szczęśliwa. Wiem dokąd zmierzam i mimo, że droga jest trudna to cieszę się, że na niej jestem, po prostu :)
 
 
michalina1988
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 61
Skąd: Kościan
Wysłany: 2020-12-11, 22:58   

Hejka poziomka123
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9