Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dostaną wyrok?
Autor Wiadomość
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-17, 15:22   Czy dostaną wyrok?

Czy ktoś wie jak to jest z odpisem wyroku po rozprawie? Czy rodzice dostają odpis wyroku i po jakim czasie od ogłoszenia go przez sąd? Czy naliczanie uprawomocnienia wyroku liczy się od dnia ostatecznej rozprawy? A może naliczanie okresu uprawomocnienia nalicza się od daty potwierdzonego odbioru wyroku przez rodziców?
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-17, 17:02   

Moi nic nie dostali. Ja też nic nie dostałem, musiałbym się sam upominać o odpis (nie upominałem się).

Uprawomocnienie liczy się od dnia ogłoszenia wyroku.
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-17, 17:59   

OneLotusPetal z tego co już widzę to wiele jest indywidualne dla każdej sprawy. Wiele zależy od tego co ustalimy w sądzie na sali rozpraw. A potem także w sekretariacie sądu. Ja mam otrzymać odpis wyroku sądu na mój obecny adres zamieszkania. To może być jutro lub w następnym tygodniu? Poczta jest jaka jest. Tobie polecam upomnienie się o odpis wyroku w jednym lub dwóch egzemplarzach. Warto mieć ten ważny dokument. Choćby dlatego by móc załatwić formalności w USC lub WKU.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-17, 18:13   

Ja mam już dokumenty zmienione.
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-17, 18:42   

Rozumiem że USC wyrok sądu nie był potrzebny. Może dostali inny dokument a może na słowo? Tak czy owak warto mieć ten dokument. To moje zdanie.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-17, 19:11   

Sąd sam wysyła wyrok do USC, a USC sam nanosi poprawki na akcie urodzenia. Kiedyś zdarzyła się sytuacja, że jakiś sąd nie wiedział, że ma wysłać wyrok (chyba na Niebieskim o tym czytałem). Przy próbie dostarczenia aktu samodzielnie, USC odmówił jego przyjęcia.
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-17, 20:53   

Ok. Ale nawet gdy sąd wysyła sam dokument do USC, to dokument że wszydtkimi pieczątkami i podpisami jest ponad tym wszystkim. To oczywiste. Skoro USC zawsze stwarza problem, to po prostu USC samo zaczyna być problemem dla wszystkich. To nie banał. To fakt. Mam dokument z pierwszej ręki i nie ma on znaczenia praktycznego? Może mnie ktoś uszczypnąć? A może w urzędach mamy niestety taką konserwę światopoglądową? Mnie się wydaje, że skoro mam papier to powinien otwierać on wszelkie potrzebne drzwi i koniec. Jakieś przesyłki za plecami są bez wartości. Taka jest sytuacja zdrowa. Tak to widzę. Jeśli nie mam dokumentu z sądu to g załatwię i już. Tak to widzę. Dlaczego zmiana płci prawnej jest traktowana w totalnie inny sposób? Ja mogę tylko kleczec i głowić się nad tym. Ale i tak nie dojdę do prawdy. Myślę że mamy problem. Ze sobą. Z życiem które wszystkich nas przerasta i z całą prawną gmatwanina. To straszne. Ja wiem jedno. We wszystkich innych kwestiach bytu zawsze dokument w grabie otwiera wszystkie drzwi co potrzeba, i już. I wszystko w temacie. Przy tym nie kwestionuję, że urzędasy mają problem. Niedawno krawaciarz z polskiego banku miał wątpliwość czy system bankowy zaakceptuje korektę danych osobowych? Ja pytam. W czym problem? W korekcie cholernego imienia, czy w korekcie oznaczenia płci jego mości? Brak konstruktywnej odpowiedzi. Dane osobowe zawsze podlegają możliwości korekty. Jak świat istnieje. Mamy problem. Mają problem urzędnicy. Ja obstawiam przepisy i psycho.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-17, 23:39   

Nie wiem, co ci odpowiedzieć, ponieważ załatwiłem sam wszystko, mimo że wyroku nigdy nie dostałem do ręki. Mój USC dostał wyrok bezpośrednio od sądu i wprowadził zmianę do systemu. Wystarczyło, że od razu umówiłem się na zmianę imienia i nazwiska (nie musiałem nawet nic robić z aktem urodzenia). Potem decyzję o zmianie imienia i nazwiska zaniosłem na uczelnię i w miejsce wyrabiania dowodu. Został mi do ogarnięcia bank i świadectwo maturalne. Co do banku, to już wiem, że wystarczy im pokazać decyzję o zmianie imienia i nazwiska, bo to właśnie ich interesuje. Co do matury, to nie wiem. Na chwilę obecną jeszcze ani razu nie potrzebowałem korzystać z wyroku sądowego. Chociaż na wszelki wypadek pewnie rzeczywiście nie zaszkodzi go mieć.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-09-18, 03:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-18, 01:00   

To może ja po 2 tygodniach pójdę do USC zgłosić wniosek o nadanie nowego imienia lub także nazwiska. Pewnie będą mieli w kompie co potrzeba. A potem tylko pocztą papierową doślą odpis wyroku i tyle. To mogłoby proces dokumentów przyspieszyć co najmniej o tydzień. Może to jest nawet dobra myśl?
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-18, 04:04   

To nie jest zły pomysł, ale najpierw spróbowałbym przedzwonić do urzędu z pytaniem, czy już dostali wyrok, zedytowali akt urodzenia i nadali ci nowy PESEL. Jeżeli powiedzą, że tak, to idziesz złożyć papiery o zmianę danych. Jeżeli powiedzą, że nie, to pospieszasz sąd, bo niestety czasem się ociągają z wysłaniem wyroku. Mój sąd wysłał wyrok do USC dopiero dwa tygodnie po uprawomocnieniu...

W sumie teraz myślę, że odpis wyroku może być potrzebny np. do SRS... Ale to też raczej zależy od lekarza, bo skoro dokumenty zmienione, to wiadomo, że i wyrok musiał być.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-18, 16:00   

OneLotusPetal napisał/a:
Sąd sam wysyła wyrok do USC, a USC sam nanosi poprawki na akcie urodzenia.


Czy na pewno sam nanosi od razu poprawki na akcie urodzenia który wydaje na wniosek? Raczej wpisuje sobie do systemu ewidencji ludności czy w czymś podobnym i tam to sobie czeka. I jak poprosisz o akt urodzenai to dostaniesz imię+nazwisko z nowym PESELem odpowiadającym osobie przeciwnej płci niż ta określona imieniem i odmianą nazwiska.

W moim przypadku przyszedł polecony o zmianie numeru PESEL, z nim pobiegłam do USC aby zmienić imię i nazwisko.

Po uprawomocnieniu się wyroku idziecie do sekretariatu i składacie wniosek o wydanie X kopii odpisu wyroku, który będziecie potrzebowali do załatwiania kolejnych spraw. Odpisy są WASZĄ włąsnością i nikt nie ma prawa ich sobie zatrzymać. Jak już naprawdę muszą to tylko ksero.

Rodzic nic nie dostał bo o to nie wnioskował. Z defaultu nic się samo nie dzieje poza zmainą numeru PESEL i przesłaniem info o tej zmianie do nas.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-18, 16:12   

Mi sami nanieśli poprawki. Nowego aktu urodzenia nigdy nie dostałem nawet do ręki. Jak poszedłem do USC, to powiedzieli, że dostali już wyrok, że wprowadzili zmiany do systemu, nadali mi PESEL i jedyne, co muszę zrobić, to wypełnić podanie o imię i nazwisko. Decyzję o zmianie imienia i nazwiska dostałem razem z karteczką o nadaniu nowego numeru PESEL. Nie składałem żadnego wniosku o wydanie nowego aktu urodzenia.


Poleconego listu nigdy nie otrzymałem.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-09-18, 16:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-18, 16:17   

Ja na szczęście dostałam.
Bo wyobraź sobie że pracujesz na etacie, kadry rozliczają składki i nagle podczas wysyłania danych o ubezpieczonych do ZUSu/US okazuje się, ze dany PESEL nie istnieje. Oooops?
[
ZUS i US dostaje info z automatu ale i tak WARTO się udać aby potwierdzić czy na pewno dostali.
ZUS i US to państwa w państwie i one działają... tak jak działają...
]
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-18, 16:19   

Ja w pracy pokazałem nowy numer PESEL na karteczce z USC
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-18, 18:44   

Bo odpisu uprawomocnionego wyroku ani odpisu aktu urodzenia ze wzmianką się nie dostaje za free. Trzeba dokonać stosownych opłat i złożyć wniosek. :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-19, 11:52   

Kicur, a ja dostanę bez wniosku i bez opłat. Co Ty na to? Zastanawiam się czy przebieg formalności może być inny ze względu na czasy oraz lokalizację sądu? Może tak? Takie pewniki pisane w necie to nie jest dobre zbytnio. Ja wiem od sądu, że mi wyślą i to pocztą na wskazany adres. Gdyby żądali opłaty za to co mi się z automatu należy, to już by ją pobrali podczas rozmowy w sądzie o wysyłce i ustalania adresu wysyłki. Obecnie czekam tylko na listonosza. Liczę każdy dzień. We wtorek wyrok był już prawomocny. W środę tygodnia kolejnego chcę iść do USC. Powinni mieć już w systemie co trzeba. Tu dalsza kolejność formalności może być trochę inna jak u niektórych osób. Aczkolwiek na danym etapie niczego nie może brakować.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-09-20, 01:57   Re: Czy dostaną wyrok?

Liza napisał/a:
Czy ktoś wie jak to jest z odpisem wyroku po rozprawie? Czy rodzice dostają odpis wyroku i po jakim czasie od ogłoszenia go przez sąd?

Nie dostają. Dostaniesz tylko Ty i to o ile zapłaciłaś za odpis (chyba, że jesteś zwolniona z opłat).

OneLotusPetal napisał/a:
Kiedyś zdarzyła się sytuacja, że jakiś sąd nie wiedział, że ma wysłać wyrok (chyba na Niebieskim o tym czytałem). Przy próbie dostarczenia aktu samodzielnie, USC odmówił jego przyjęcia.

To nie była wcale jednorazowa sytuacja :P np. u mnie tak było ale nie tylko u mnie.

Liza napisał/a:
Ok. Ale nawet gdy sąd wysyła sam dokument do USC, to dokument że wszydtkimi pieczątkami i podpisami jest ponad tym wszystkim. To oczywiste.

Nie jest tak, USC musi dostać wyrok z sądu, ze specjalnymi pieczątkami, nie takimi jakie Ty dostaniesz na odpisie dla siebie ;) Tam musi być pieczątka, że to jest dla USC.

Liza napisał/a:
Kicur, a ja dostanę bez wniosku i bez opłat. Co Ty na to? Zastanawiam się czy przebieg formalności może być inny ze względu na czasy oraz lokalizację sądu? Może tak? Takie pewniki pisane w necie to nie jest dobre zbytnio. Ja wiem od sądu, że mi wyślą i to pocztą na wskazany adres.

Jeżeli jesteś zwolniona z kosztów, to faktycznie wyślą Ci za darmo - czy więcej odpisów niż jeden, to nie wiem, ja prosiłem o dwa, a przysłali mi i tak tylko jeden :P (ale nie szkodzi, nie potrzebowałem nigdy więcej). Czy na pewno Ci wyślą, to też nie wiem, ludzie dużo mówią ;) jakby za długo nie przychodził to dzwoń do sekretariatu sądu i przypominaj się - ja musiałem dzwonić kilka razy...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9