Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[LUBLIN] Zmiana imienia i nazwiska w USC na Wieniawskiej
Autor Wiadomość
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-16, 13:57   [LUBLIN] Zmiana imienia i nazwiska w USC na Wieniawskiej

Postanowiłem napisać, bo wizyta nie obyła się bez problemów, a może dzięki temu wpisowi ktoś zdecyduje się na inny USC lub lepiej przygotuje na wizytę.

Urzędnicy w USC na Wieniawskiej zgadzają się na zmianę jedynie imienia. Nie wydają zgody na zmianę nazwiska na inne niż przeciwne płciowo do tego, które masz. Czyli jeżeli jesteś emką o nazwisku Kowalski i chcesz zmienić na Malinowska, to powiedzą "nie" i zgodzą się wyłącznie na Kowalska.

W takim wypadku trzeba im po prostu udowodnić, że nazwiska używasz. Zmieniasz wtedy nazwisko nie trybem korekty płci, a przez fakt, że już od dłuższego czasu posługujesz się twoim wybranym nazwiskiem. Niestety, trzeba mieć dokumentację. Ja pokazałem starą umowę o pracę, na której kiedyś przypadkiem podpisałem się nie deadname'em, a wybranym nazwiskiem (oczywiście potem zostało to przekreślone, ale przekreślenie udało się odczytać :) ), pokazałem tez profil na Facebooku :D pokazałem zaświadczenia o działalności naukowej na mojej uczelni wystawione na wybrane nazwisko oraz opinię od mojej psycholożki (tej od tranzycji), która na szczęście napisała, jakim nazwiskiem się jej przedstawiam (a opinia wystawiona grubo ponad rok temu). To wszystko ostatecznie przekonało urzędniczkę. Jednak była gotowa odesłać mnie z kwitkiem (jak twierdziła, dowody "na gębę" nie wystarczają), dlatego przestrzegam was.
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-16, 15:51   

Jak rozumiem to nowe imię oraz nazwisko powinny być nowe. Tak samo jak nowa klasyfikacja płci. Osoba po prawomocnym wyroku nie powinna mieć problemu. Administracja nie powinna przekraczać swych kompetencji i blokować następstw wyroku sądu okręgowego. Ze względu na kolizję z prawem. Osobiste przekonania i frustracje urzędnik zostawia w domu. Jeśli takie sprawy jak zmiana płci prawnej, imienia, nazwiska, numeru PESEL mają mieć istotny sens, to należy to przyjąć jako nowe i bezproblemowe w tym samym czasie. Zmiana nazwiska rzadko jest niezbędna. Bardziej wskazana jest zmiana pracy oraz środowiska, a najlepiej miejsca zamieszkania. Jeśli rodzina należy do problematycznych to wybrała sama ograniczenie z nią kontaktu do minimum lub zamknięcie z nią kontaktu.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-16, 16:20   

Dzięki za informację. Ja sama nie będę potrzebowała zmiany nazwiska, nawet z obecną pisownią jest ono neutralne. Nie przepadam za nim, ale traktuję je jako panieńskie.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-16, 16:23   

Buractwo w Polskich urzędach. Cieszę się że załatwiłeś to i nie dałeś się odesłać z kwiatkiem. Czasami trzeba tupnąć nogą.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9