Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Offtop: pogromy
Autor Wiadomość
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-08-29, 20:01   

JuicyLucy napisał/a:
A idz sie zapisz na studia, poucz sie, popracuj w jakims think tanku a potem zawiera glos. Pamietaj "Odi profanum vulgus et arceo" . I ciesz sie ze mloda zona Borisa lubi trans, bo inaczej
[ciach] A z tymi prawami, ze niby trans maja jakies przywileje to jest smieszne. Jest lepeij niz w PL ale nie lepiej niz w Holandii albo Irlandii.

Ustawa o równości z 2010 r. Wymienia zmianę płci jako jedną z jej chronionych cech. Oznacza to, że ludzie nie mogą być dyskryminowani na podstawie fizjologicznej zmiany cech ich płci. Obejmuje to osoby, które przeszły, planują przejść lub są obecnie w trakcie jakiejś zmiany. Zaproponowano rozszerzenie definicji na wszystkie osoby transpłciowe, niezależnie od tego, w jaki sposób wyrażają swoją tożsamość płciową.

Mam Ci wrzucać masę linków gdzie karali za dyskryminacje? Czy za obelgi? Mamy bawić się w statystyki? Zastanów się co wypisujesz bo się ośmieszasz. Borysa żona decyduje o losie trans... <idiota> <idiota> <idiota>


Poprawiłem tylko cytat /Sven
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez 2020-08-29, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-08-29, 20:09   

No to masz, jak te cudowne UK prawa sie maja
https://www.forbes.com/si...t/#1ebe4473756d

A Co do artykulu, Co wczesniej zapuscilam to moglabys chociaz abstract przeczytac. To przez nasza ignorance oni nas ogrywaja.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-08-29, 20:18   

JuicyLucy napisał/a:
No to masz, jak te cudowne UK prawa sie maja
https://www.forbes.com/si...t/#1ebe4473756d

A Co do artykulu, Co wczesniej zapuscilam to moglabys chociaz abstract przeczytac. To przez nasza ignorance oni nas ogrywaja.
To tylko gdybanie. Takie artykuły sa pisane przez snowflakes... gdybabie, bzdury, tezy bez poparcia oficjalnymi protokołami czy faktami. To tak jakby martwić się i nakręcac atakiem nuklearnym pracując w kopalni... BEZSENSOWNIE I NIEPOTRZEBNIE. Pewnie ludzie mają tendencje do dramatyzowania...

I żadne prawa w uk w tej dziedzinie się nie zmieniają. Nie mają nic wspólnego z Brexitem tylko z prawami człowieka. Zero powiązania
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-29, 20:22   

Ja z tego artykułu wyciągnąłem tyle, że skoro UK już nie jest w Unii, to Unia nie będzie już mogła kontrolować, czy przestrzega się praw LGBT w UK. Tylko że gdyby UK rzeczywiście chciało, to i tak by cofnęło prawa gejom, lesbijkom, transom itd., bo np. Polska czy kilka innych krajów europejskich (patrz: Węgry) tak postępuje i Unia jakoś nic z tym nie robi. UK jest jednym z najbardziej przyjaznych LGBT krajów, dosłownie niemal każdy Brytyjczyk w sondażach przyznaje, że całkowicie popiera równość, dzieci mają edukację seksualną w szkołach, itd. Nie sądzę, by Brexit miał tu zaszkodzić.

JuicyLucy napisał/a:
No to masz, jak te cudowne UK prawa sie maja

Znaczy... jak się mają?
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-08-29, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-08-29, 20:26   

OneLotusPetal, 👏👏👏👏 Tak! Tak! Tak! Masz 100% racji.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-08-29, 20:33   

Chodzi o to ze wiele lgbt praw w UK ma prawne umocowanie na bazie traktatow EU. Teraz trzeba to przepisac, ale jak to jest z przepisywaniem. Mozna to zrobic lepeij albo I nie. Po brexicie gospodarka UK bedzie w rozkladzie I torysi moga uruchomic kurturalna wojne aby przykryc swoja indolence. Zreszta w US tak robi GOP a w PL Pis I maja sie dobrze.
Ostatnio zmieniony przez JuicyLucy 2020-08-29, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-08-29, 20:37   

Ja uciekam bo sobota I trzeba zaszalec. Tak czy owak wszystko zalezy od reelekcji Trumpka. Milego weekendu :p
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-08-29, 23:29   

Ja tego nie napisalam ale ktos ma ze mna kontakt telepatyczny.
https://wiadomo.co/cezary-michalski-co-zrobi-kaczynski-bez-trumpa/?fbclid=IwAR1W1g9Gdx5lp0qghU4iYcwFw--WTCBVxDzgkZ48R4cnAN10FIFmTCxl-Zw
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-30, 08:13   

Ale to jest oczywiste, że z racji na siłę gospodarczą USA, polityka w Stanach ma wpływ na inne kraje, właśnie poprzez poparcie lub nie dla pewnych ruchów, partii, postaw w przedsiębiorstwach. Ale tego typu wydarzenia dzieją się ciągle - więc czy spowoduje to jakiś kataklizm - raczej będzie jak zwykle. Kataklizmy czasem się zdarzają, ale z definicji są rzadkie i pytanie brzmi, co zrobić, żeby im zapobiec, jednocześnie nie zaniedbując swoich interesów, jeżeli ten bardziej zwyczajny i prawdopodobny scenariusz miałby mieć miejsce?
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-08-31, 15:38   

Rapport pokazujacy gdzie sa przyjazne kraje dla trans. Uzyteczne dla osob trans, ktore chca emigrowac z PL
https://tgeu.org/publications/?fbclid=IwAR3u60g8gf0GUvWzSdaPGKkDacz0QAD9HuLiTRq49aGVvpsPXsnMtSGYYpM
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-01, 16:05   

No i slowo cialem sie staje
https://www.pinknews.co.u...OItpaoas-I4y5fU
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-01, 16:16   

JuicyLucy, to sensacjonalizm. Tak jak nienawidzę katoli, zwłaszcza tego rzędu, nie ma nigdzie mowy o zmuszaniu, więc to clickbait.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-01, 16:19   

Czekam na dzień, kiedy Kościół zacznie się zajmować sprawami boskimi, a nie świeckimi.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-09-02, 20:58   

Nie offtop, pogromy będą. https://www.tvp.info/4967...mil-prokurature

LadyKwiecista99, w imieniu całego środowiska i naszego bezpieczeństwa, dziękujemy:
https://archive.is/frqAq
_________________

 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-02, 21:37   

Vichan napisał/a:
Nie offtop, pogromy będą. https://www.tvp.info/4967...mil-prokurature

LadyKwiecista99, w imieniu całego środowiska i naszego bezpieczeństwa, dziękujemy:
https://archive.is/frqAq
Ten koleś lada moment spadnie ze stołka. Nawet gdyby sprawa trafiła do prokuratury to jaki to pogrom? Pogrom czyjejś głupoty? Że był częścią jakiejś grupy lunatykow? Nie ma co się napędzać wiadomościami TVP. Oczywiście- całą ta akcja nie pomaga naszemu wizerunkowi w opini publicznej, jak już to konsekwencje poniosą osoby które były w to zaangażowane.

A co do kwiecistej to piszesz serio? Czy to sarkazm?
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-09-02, 21:44   

QueenK napisał/a:
Ten koleś lada moment spadnie ze stołka.

Który?

Cytat:
Nawet gdyby sprawa trafiła do prokuratury to jaki to pogrom?

Zostanie użyte przeciwko całemu środowisku.

Cytat:
konsekwencje poniosą osoby które były w to zaangażowane.

Zniesienie refundacji? Orban 2? Wprowadzenie zakazu publicznego mówienia o trans - ACTA3? Możliwe, że kary za diagnozowanie transseksualizmu?

Cytat:
A co do kwiecistej to piszesz serio? Czy to sarkazm?

Oczywiście. Przeczytaj ostatni post w archiwum do końca. "Gej przeciwko światu" też zamierzał zgłosić. Też się ze wszystkimi wykłóca jak Lady Kwiecista. Wyczuwam tajniaka w środowisku.
_________________

 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-02, 21:49   

Mnie najbardziej powala, że ten Rzecznik oskarżył edukatorów poznańskich o wciskanie hormonów dzieciom... kiedy nie mogą nawet przepisać leku na grypę czy szczepionki, bo sporo z nich, jeśli nie większość, to studenci z mojej uczelni.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-02, 21:54   

Cytat:
Który?
Rzecznik Praw Dziecka.
Cytat:
Zostanie użyte przeciwko całemu środowisku.

Cytat:
konsekwencje poniosą osoby które były w to zaangażowane.

Zniesienie refundacji? Orban 2? Wprowadzenie zakazu publicznego mówienia o trans - ACTA3?
Bardzo wątpię że kiedykolwiek dojdzie do takich akcji - pisałam już o tym wiele razy. Polski rząd już powoli zmienia śpiewkę. Wychodzą powoli wszystkie syfy pisu. Masz prawo wierzyć w co chcesz, to tylko moje zdanie 😊

A co do kwiecistej... czytałam tez na innych źródłach o tym co piszesz. Nie jest tajemnicą że mamy spięcia. Jeśli to naprawdę Waldek to ma fajną brodę 😉 Nigdy się nie dowiemy prawdy.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-02, 21:59   

OneLotusPetal napisał/a:
Mnie najbardziej powala, że ten Rzecznik oskarżył edukatorów poznańskich o wciskanie hormonów dzieciom... kiedy nie mogą nawet przepisać leku na grypę czy szczepionki, bo sporo z nich, jeśli nie większość, to studenci z mojej uczelni.
Media dziś aż trzaskają po tej wypowiedzi. Magiczne pigulki zmiany płci! 😂🤣😂🤣 Co się stało z czasami gdzie było zagrożenie że ktoś Ci wrzuci pigulki gwałtu do drinka? Polska 2020 - Boją się że córka wyjdzie na drinka i wróci jako syn! A co gorsza jak taką pigulke dostanie czyjas żona? 🤣😂🤣

Śmiać się czy płakać?
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2020-09-02, 22:24   

OneLotusPetal napisał/a:
Mnie najbardziej powala, że ten Rzecznik oskarżył edukatorów poznańskich o wciskanie hormonów dzieciom... kiedy nie mogą nawet przepisać leku na grypę czy szczepionki, bo sporo z nich, jeśli nie większość, to studenci z mojej uczelni.

Czy w administracji Twojej uczelni jest radca prawny? Wydaje mi się, że prawie każda publiczna uczelnia ma takiego, więc jeśli jest to powinien zająć się tą sprawą. Zwłaszcza, że jest to publiczne pomówienie przez Rzecznika Praw Dziecka i jego wypowiedź podpada pod zniesławienie (art. 212 kk).
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-02, 22:31   

Jest, ale mi się osobiście nie chce w to bawić sądownie, zwłaszcza że facet i tak nie sprecyzował, o jakich edukatorów mu chodziło.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-09-03, 00:15   

Vichan napisał/a:
QueenK napisał/a:
Ten koleś lada moment spadnie ze stołka.

Który?

Ten niepoważny, który uzasadniając to zawiadomienie, powołał się na artykuł „Zmień sobie płeć, dzieciaku”, opublikowany w sierpniowym wydaniu „Tygodnika Solidarność”. <rotfl> Nie wiedziałem, że tak można, powołać się na to że ktoś tam sobie coś tam napisał :D
_________________
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-03, 14:26   

Tak czy siak ta Margotbzrobila swietna robote. Co do Londynu to informuje o tegorocznym trans pride
https://m.facebook.com/events/1146277945760547
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-03, 14:51   

Cytat:
Co do Londynu to informuje o tegorocznym trans pride
https://m.facebook.com/events/1146277945760547
Super. Ktoś się wybiera? Chętnie się podczepię!
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-03, 15:31   

https://www.rp.pl/Konfede...jrzewaniem.html
Kolejny "mądry"
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-03, 15:50   

Co xD
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-03, 15:59   

Tego też nie trawie. Z taką fryzurką pewnie siedzi w szafie- dlatego ma taki problem z LGBT. Zresztą tak jak Jarek... 😉🤭
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-03, 16:22   

QueenK napisał/a:
Tego też nie trawie. Z taką fryzurką pewnie siedzi w szafie- dlatego ma taki problem z LGBT. Zresztą tak jak Jarek... 😉🤭


Sama jestem ciekawa ile kryptogejów siedzi w PiSie. Mam nadzieję że odczepią się od osób trans i nie zaczną utrudniać życia osobom mieszkającym w tym zacofanym kraju.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-11, 21:28   

Taki kosciol mi sie podoba.
https://www.facebook.com/...692568901335345

Chyba czas zmienic wyznanie. Chyba to jest latwiejsze niz wypisac sie z KK.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-12, 02:57   

A ja chodzę na mszę dosyć często i się modlę bo wiem że Bóg mnie kocha.
Nie uważam się za katoliczkę, tylko za dziecko boże.
Księża moim zdaniem są hipokrytami i urzędnikami instytucji zwanej kościołem, która to jest przeciwieństwem miłości, wsparcia i akceptacji każdego stworzenia.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-14, 06:06   

Zamieszczam link do sobotniego protestu w Londynie. Fanjnie aby takie wydarzenia odbywaly sie tez w PL

https://www.facebook.com/...221894834392781
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2020-09-14, 19:02   

Nyaa napisał/a:
QueenK napisał/a:
Tego też nie trawie. Z taką fryzurką pewnie siedzi w szafie- dlatego ma taki problem z LGBT. Zresztą tak jak Jarek... 😉🤭


Sama jestem ciekawa ile kryptogejów siedzi w PiSie. Mam nadzieję że odczepią się od osób trans i nie zaczną utrudniać życia osobom mieszkającym w tym zacofanym kraju.

Dlaczego mieliby się odczepić od tak ponętnego "chłopca" do bicia? Szczególnie kiedy jest to im na rękę?
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2020-09-14, 19:03   

Misia napisał/a:
A ja chodzę na mszę dosyć często i się modlę bo wiem że Bóg mnie kocha.
Nie uważam się za katoliczkę, tylko za dziecko boże.

Kiedyś mówiło się "boże dzieci" na sieroty.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-14, 20:18   

No juz chyba blisko. Jak Trump wygra to EU bedzie oslabiona. Wtedy sie zacznie. W Rwanda KK tez nie mial oporow

https://www.pinknews.co.u...Zakh9QkSXlSpnCg
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-16, 14:46   

Europe murem za nami

https://kph.org.pl/parlament-europejski-murem-za-spolecznoscia-lgbt-w-polsce-relacja-z-debaty/

Polski rząd pod obstrzalem .

UK upraszcza zmianę dokumentów bez wymogu diagnozy lekarskiej:

https://www.dailymail.co....consent-UK.html

Tak jak już pisałem kilka tygodni temu... Pogromy to bzdury.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-17, 20:43   

Poczekajmy z fanfarami do listopada. Mam nadzieje ze moje czarnowidztwa sie nie spelnia ale wciaz jest 25 procent ze niestety tak.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-20, 16:12   

OneLotusPetal napisał/a:
Czekam na dzień, kiedy Kościół zacznie się zajmować sprawami boskimi, a nie świeckimi.


No to się chyba tego nighdy nie doczekasz, ale życzę Ci powodzenia... ;)

JuicyLucy napisał/a:
Margo robi cudowna robote. W koncu cos konkretnego.


[do Moderatorów - jak napiszę coś źle to prosze o poprawienie i niewalenie ostrzeżeniami...]
Nie zgadzam się.
Akcja Margot wypadła w złym okresie:
- rządów wiadomej partii
- zjednoczenia społeczeństwa zgodnie z marzeniami naszego utajonego kryptogeja
- i przede wszystkim w momencie kiedy nasze społeczeństwo myli pojęcia, gdzie ludzie głosujący nie wiedzą czym się różni TS od TG a ten od TV. A jakby im powiedzieć że jest jeszcze transwetytyzm podwójnej roli to by dostali oczopląsu...
Bardzo proszę o wybaczenie Osoby Niebinarne, wybaczcie.
Niestety Wasz czas jeszcze - moim zdaniem - nie nadszedł.
Proszę, nie bierzcie mi tego za złe. Ten czas w Polsce będzie dopiero po tym jak nasz (który?) rząd zalegalizuje i przegłosuje ustawę o korekcie płci i pozwoli aby ta korekta była robiona za państwowe - czyli nasze, podatników - pieniążki.

Wyobraźcie sobie panów z tego filmiku, których widać już na miniaturce tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=_3AlpuL6Trs
Występują od 0:26 i potem w 6:50.
Jak im chcecie wytłumaczyć kim jest TS a TV skoro oni nie są w stanie zaakceptować gejów?
Inaczej.
Jak chcecie nauczyć ludzi czym sa logarytmy jeśli oni nie umieją mnożyć a dodawanie mylą z odejmowaniem?
Jak pokażecie ludziom co to jest Antarktyda, skoro oni do tej pory widzieli tylko "globus Polski"? ;)

Freja napisał/a:

Jak po czymś takim mam z czystym sumieniem i w imieniu środowiska LGBT krytykować Narodową Dzicz wyrywającą np. drzewka podczas Marszu Niepodległości, skro w każdej chwili mogę usłyszeć: "ale przecież wy zachowujecie się tak samo"?


Nie da się.
Działania Margot zrównały nas ze zdarzeniami z 11.11.11
Moze nie w cąłości, ale wiele nie trzeba. Pierwszy lepszy grafik z PiSu może to wykorzystać do zrobienia spotu przeciwko nam na wybory w 2023 czy pierwsze, które ogłosi pierwszy kryptogej.

Alvena napisał/a:
widzę agresywnego faceta, kipiącego testosteronem. i powtarzam, mówiąc "faceta" chodzi mi o samo zachowanie tej osoby, jej mimikę, ruchy. no i jeszcze fakt, że raczej tranzycji też nie podjęła i nie widzę po niej dysforii, raczej zabawę w trans. nie widziałam nigdy kobiety, która tak się zachowuje i tak tańczy (2:20), nawet taniec pogo, nawet będąc transkobietą przed hormonami. powiem wręcz, że tańczy tak męsko, że, gdy tańczy, nawet trochę mi się podoba xD


1. Duża część z nas spędziła zdecydowaną większość czasu w tej drugiej płci i nie za bardzo kiedy miała okazję się zmienić.
2. Obecnie jak się rozejrzysz na ulicy to w zasadzie nie zobaczysz takiej Extra Kobiety Z Klasą jak z 20-lecia międzywojennego. Ja nie widzę różnicy obecnie pomiędzy kobiecym a męskim chodem.
3. Mimika, ruchy - czy my aby nie wchodzimy w strefę dyskusji, kto jest a kto nie "truTS"?
Każdy z nas jest inny.
Nie patrzmy na to KTO, tylko CO zostało zrobione, jakie działania zostały wykonane. Jaka grupa ludzi.
[nie wiem czy zostanę dobrze zrozumiana, pewnie nie]

Piccola napisał/a:
Może masz rację. Jednak jak widzisz wielu osobą w środowisku nie podoba się to że ona reprezentuje osoby trans. Chodzi o odbiór publiczny, społeczeństwo nie jest w stanie tego sprocesowac. Rozumiesz o co mi chodzi? Jeśli będą mowy o transgenged ludzie odrazu będą widziec Margot- i to trochę nas boli.


Otóż to.
Nas, zwykłych TS nie widać bo zaraz po przejściu, staramy się wniknąć na nowo w społeczeństwo, zrobić operację jedną i drugą i tzrecią i... nie ma po nas śladu. 99% z nas jak sądzę chce żyć normalnie, bez ekstrawertywnego pokazywania się, tak jak to zrobiła Rafalala czy teraz Margot. A przecież dobrze wiemy, że one nie są naszymi przedstawicielkami.
Tylko tego przeciętny Obywatel tego Kraju nie wie i nie rozumie.

JuicyLucy napisał/a:
Wiem, ze przygotowywane sa listy z osobami lgbt. Jam sie kryzys poglebi to maja te listy byc przekazane srodowisku kibolskiemu w celu siania ferment tak aby przykryc kryzys.


Ale masz na to jakieś dowody? Gdzie takie listy powstają? Pokaż część tych list? (bez danych osobowych)

QueenK napisał/a:
Już możesz. Np w Anglia. I tak masz pewne prawa odrazu ale możesz się starać o obywatelstwo odrazu. Urzędy tutaj doskonale zdają sobie sprawę z sytuacji.


SUPER :D
Ale czy osoby po zmianie dokumentów tez mogą się o taki azyl ubiegać?

Nyaa napisał/a:
Sama jestem ciekawa ile kryptogejów siedzi w PiSie. Mam nadzieję że odczepią się od osób trans i nie zaczną utrudniać życia osobom mieszkającym w tym zacofanym kraju.


Złudne nadzieje. Jarek musi mieć wrogów aby miał z kim walczyć on i jego poddani którym on tych wrogów wyznaczy.
Mooooże za kilka lat Jarek wynajdzie lepszego wroga od nas, może wyjawi mu się kto inny, a LGBT mu się znudzi? Na pewno się znudzi społeczeństwu, bo jakby nie było jesteśmy już na czele listy od ponad roku...
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2020-09-20, 16:32   

marta napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Czekam na dzień, kiedy Kościół zacznie się zajmować sprawami boskimi, a nie świeckimi.


No to się chyba tego nighdy nie doczekasz, ale życzę Ci powodzenia... ;)

JuicyLucy napisał/a:
Margo robi cudowna robote. W koncu cos konkretnego.


[do Moderatorów - jak napiszę coś źle to prosze o poprawienie i niewalenie ostrzeżeniami...]

- zjednoczenia społeczeństwa zgodnie z marzeniami naszego utajonego kryptogeja
- i przede wszystkim w momencie kiedy nasze społeczeństwo myli pojęcia, gdzie ludzie głosujący nie wiedzą czym się różni TS od TG a ten od TV. A jakby im powiedzieć że jest jeszcze transwetytyzm podwójnej roli to by dostali oczopląsu...



Ja tez nie rozrozniam :mrgreen:
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2020-09-23, 23:57   

marta napisał/a:
Nyaa napisał/a:
Sama jestem ciekawa ile kryptogejów siedzi w PiSie. Mam nadzieję że odczepią się od osób trans i nie zaczną utrudniać życia osobom mieszkającym w tym zacofanym kraju.

Złudne nadzieje. Jarek musi mieć wrogów aby miał z kim walczyć on i jego poddani którym on tych wrogów wyznaczy.
Mooooże za kilka lat Jarek wynajdzie lepszego wroga od nas, może wyjawi mu się kto inny, a LGBT mu się znudzi? Na pewno się znudzi społeczeństwu, bo jakby nie było jesteśmy już na czele listy od ponad roku...

Może nie będzie tak źle, gdyż... nieoficjalnie mówi się, że J. Kaczyński postawił ziobrzystom następujące warunki pozostania w koalicji:

Cytat:
- poparcie ustaw o "bezkarności" i ochronie zwierząt
- zawieszenie ofensywy ideologicznej przeciw LGBT
- rezygnacja z jakichkolwiek inicjatyw w sprawach światopoglądowych

-> https://www.polsatnews.pl...ia-1850_6777073 (od 03:24)

Cytat:
Na tym nie koniec ustaleń. "Politycy, zarówno PiS jak i Solidarnej Polski, z którymi dzisiaj rozmawialiśmy potwierdzają także doniesienia Onetu o warunku porzucenia przez ziobrystów postulatów ideologicznych" – czytamy.

-> https://www.msn.com/pl-pl...C?ocid=msedgntp
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-24, 15:08   

Bruce napisał/a:
zawieszenie ofensywy ideologicznej przeciw LGBT


To kwestia utrzymania narracji PiSu że prześladowania nie ma a nie zaprzestania nagonki. Zdawało mi sięże dość oczywiste jest jak oni prowadzą swoją walkę i zakrzywiają rzeczywistość.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-25, 11:14   

Niezwykle interesujace. Trump chce wygrac wybory uderzajac w trans-dzieci.

https://www.them.us/story...4kzThOOYQ1F2WhE
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-29, 23:36   

Juz sie zaczyna to Co przewidzialam.
https://oko.press/byli-ambasadorowie-rp-nie-bojcie-sie-lgbt-bojcie-sie-perwersyjnych-falszywych-ludzi/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR04A4i3EjJtL1Z0r14TXoRkZmry8hW0olK71LEUeb_gnh8ALhefoLSF9GQ#Echobox=1601410496
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-30, 08:42   

JuicyLucy napisał/a:
Juz sie zaczyna to Co przewidzialam.
https://oko.press/byli-ambasadorowie-rp-nie-bojcie-sie-lgbt-bojcie-sie-perwersyjnych-falszywych-ludzi/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR04A4i3EjJtL1Z0r14TXoRkZmry8hW0olK71LEUeb_gnh8ALhefoLSF9GQ#Echobox=1601410496
Co się zaczyna? Przeczytałaś ten artykuł? To raczej pozytyw nie negatyw. W końcu świat protestuje i pokazuje że tak byc nie może.

"Tak jak przewidziałam ..." moistyczna Meg sie znalazła z ch****wą czarną kulą w której widać tylko apokalipse. Idz stąd precz. [ciach]
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez 2020-10-05, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-30, 14:30   

Bruce napisał/a:

Może nie będzie tak źle, gdyż... nieoficjalnie mówi się, że J. Kaczyński postawił ziobrzystom następujące warunki pozostania w koalicji:
Cytat:
- poparcie ustaw o "bezkarności" i ochronie zwierząt
- zawieszenie ofensywy ideologicznej przeciw LGBT
- rezygnacja z jakichkolwiek inicjatyw w sprawach światopoglądowych

-> https://www.polsatnews.pl...ia-1850_6777073 (od 03:24)


Właśnie - czy jarkaczce się po prostu odechciało walczyć z LGBT bo przestał odczuwać taką potrzebę, temat mu się znudził? Czy raczej po prostu źle to wygląda sondażowo? Co jak co - PR to najważniejsza rzecz :D

Nyaa napisał/a:
Bruce napisał/a:
zawieszenie ofensywy ideologicznej przeciw LGBT

To kwestia utrzymania narracji PiSu że prześladowania nie ma a nie zaprzestania nagonki. Zdawało mi sięże dość oczywiste jest jak oni prowadzą swoją walkę i zakrzywiają rzeczywistość.


Cóż... Pamiętacie słowa niejakiego Kurskiego? "Ciemny lud wszystko kupi" - i tak właśnie jest. Ludzie mają w głębokim poważaniu czym się różni LGBT od 5G i czemu warto korzystać z AGD ;) Dla nich liczy się Jedyna Słuszna Droga Jedynej Właściwej Partii!
Kiedyś było to PZPR - dzisiaj jest PiS.
Nieważne CO głoszą - byleby głosili że chcą walczyć z [wpisztacochceta].
Aaa i jeszcze. Ważne aby głosili walkę z czymś, czego się nie rozumie, to znacznie ułatwia wybór ;)
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-30, 14:34   

Teraz korzystam na codzień z 5G i jeszcze macki mi nie wyrosły ;-) Nie mam też korony.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-30, 15:00   

Trump chyba przegra to ta kato-prawicowa miedzynarodowka zostanie rozjechana i strachy na lachy. No ale ciagle 20% , ze nie.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-30, 19:27   

Moze byc problem, bo Trump w razie przegranej skonczy w wiezieniu. A to oznacza , ze jest zdesperowany i zrobi wszytko. Aczkolwiek debata pokazala,ze jest idiota a Biden ciagle z wigorem. Z drugiej strony nie sadze aby pozwolono Trumpowi zostac uzurpatorem i coraz wiecej kolegow go opuszcza bo widza, ze statek tonie. Ja mam naieje, ze Biden wygra a pozniej zastapi go pani Harris, ktora szczerze lubie i podziwiam. Tylko ciekawi mnie z kim bedzie sie ukladal Kaczynski. EU nie, USA nie. Putin? No i jak Biden wygra to mozemy w koncu liczyc, ze EU zrobi porzadek z Pisem w Polsce, bo na dzien dzisiejszy jedynym parasolem ochronnym Pisu na arenie miedzynarodowej jest Trump i jego coraz chudsza swita.

Tu sa sondaze przyzwoite
https://projects.fivethirtyeight.com/2020-election-forecast/
Ostatnio zmieniony przez JuicyLucy 2020-09-30, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-30, 19:33   

Jak Biden wygra to zamieszki ustana, beda reformy tj. bogaci zaczna placic podatki, wroci obama care i powrot do protokolu paryskiego ws klimatu. Jak wygra Trump to USA rozedrze wojna domowa, tj. stany wschodniego i zachodniego wybrzeza beda walczyc ze stanami centralnymi.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-30, 20:21   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Nie wiem czy orientujesz się jakie są zamieszki na tle rasowym, na dodatek pożary w kaliforni i na dodatek tysiące ludzi śpiących w namiotach na plaży w LA bo stracili pracę i w efekcie bank zabrał im mieszkanie.
Jeśli Biden wygra to będzie się działo, ciągłe zamieszki BlackLM BlueLM strzelaniny,kradzieże, coraz większa bieda.
Ja przewiduję wojnę domową w usa. Trump wyborów nie wygra i to jest pewne.


W życiu pewne są podatki i śmierć. U nas miał wygrać Komorowski 5 lat temu i co?
I wygrał 4 ligowy polityk, co to co najwyżej buty mógłby Komorowskiemu wiązać.

Pożary, tysiące namiotów, BLM i inne *LM, zamieszki - nie spowodują wojny domowej i nie zmienią sondaży ani wyborów. Niezależnie też czy wygra Trump czy Biden czy ktokolwiek inny - powodów ww wydarzeń to nie zmieni. Biden nie wyjdzie na plażę w LA i nie zacznie budować tam bloków mieszkalnych, tak samo jak i nie ugasi pożarów. Jak również nie powstrzyma BLM od wywoływania burd.

JuicyLucy napisał/a:
Jak Biden wygra to zamieszki ustana, beda reformy tj. bogaci zaczna placic podatki, wroci obama care i powrot do protokolu paryskiego ws klimatu. Jak wygra Trump to USA rozedrze wojna domowa, tj. stany wschodniego i zachodniego wybrzeza beda walczyc ze stanami centralnymi.


A jak ja wygram wybory w Polsce to spadnie 10 gwiazdek z nieba! I każdy będzie miał słonia w domu na łańcuchu, chcecie?! Głosujcie na mnie! :D
To tak nie działa. Spójrz na sondaże. Ani jeden ani drugi nie mogą zaproponować skrajnych rozwiązań bo stracą wyborców. I nie liczy się tzw beton wyborczy który zawsze zagłosuje na X czy Y, tylko te środkowe 20%, które trzeba przekonać na głos na siebie.
Biden:
- jakby nie było zamieszki wywołują BLM, czyli jego potencjalni wyborcy
+ ale te BLM powstało bo ichnia Policja przegięła pałkę - jak zawsze to robi, to nic nowego
- Biden i ogólnie demokracji w USA raczej nie mają dobrych pomysłów na gospodarkę (ale może się mylę?), wręcz utożsamiani są chyba z socjalistami?
Trump:
- oszust
- krętacz
- podatnik z niego taki jak ze mnie Eskimoska
- na sprawach międzynarodowych wyznaje się jak karaluch na bursztynie
+ ma firmę/y i mniej więcej kojarzy jak się zarabia
+ zna podstawy działania gospodarki
+ wydaje mi się że za jego rządów poprawiła się sytuacja sił zbrojnych US a co za tym idzie gotowość USA do powstrzymywania Chin i Rosji
ŻADEN z tych dwóch panów nie zapewni polsce niepodległosci i nie obroni nas przed jakimkolwiek atakiem z zewnątrz.

JuicyLucy napisał/a:
Moze byc problem, bo Trump w razie przegranej skonczy w wiezieniu.


Ale jaki to problem i dla kogo? Dla niego na pewno :D Dla nas bez znaczenia.

JuicyLucy napisał/a:

Tylko ciekawi mnie z kim bedzie sie ukladal Kaczynski. EU nie, USA nie. Putin?


Wygrana Bidena nie oznacza że JarKacz nagle nie będzie chciał pogadać z kimś innym. Polscy politycy liżą wiadomo_co w USA niezależnie czy rządził Obama czy Bush.
EU - nie? JarKacz może grozić wyjściem, ale wyjść nie może bo straci miliardy ojro$. Na to sobie pozwolić nie może.
Ale EU może się w końcu nam postawić. Gdybym była w PE i nie była Polką - postawiłabym sprawę jasno: dostajecie to co MY uznamy a jak nie to tam są drzwi. Raz dwa trzy. Przeciw? Dziękujemy - WON. I niech se towarzysz Jarkacz tfumaczy się sam przed Polakami. Po co się bawić z krajem, który nie przedstawia żadnej wartości dodanej poza tym że wysysa pieniądze z Brukseli? Wywalenie Polski z UE znacznie by wzmocniło też Francję a zredukowało wpływy Niemiec, dla których jesteśmy niezłym rynkiem zbytu ichnich towarów.

JuicyLucy napisał/a:
No i jak Biden wygra to mozemy w koncu liczyc, ze EU zrobi porzadek z Pisem w Polsce, bo na dzien dzisiejszy jedynym parasolem ochronnym Pisu na arenie miedzynarodowej jest Trump i jego coraz chudsza swita.


Pomarzyć dobra rzecz, prawda?
Zarówno w i dla UE oraz USA jesteśmy... Nie istniejemy. Jesteśmy krajem gdzie białe niedźwiedzie chodzą po ulicach, Amerykanie pytani o Polskę zastanawiają się gdzie ten stan leży i czy to nie jest obok Pennsylvani albo Michigan. Dobrze chociaż, że niektórzy kojarzą Lecha Wałęsę...
UE? Fakt: w Europie wiedzą gdzie jesteśmy, ale po takich akcjach jakie JarKacz & s-ka odwalają przeciwko nam, to jesteśmy uznawani już na pewno za kraj nie III ale IV świata. Jak Korea Północna.
Trump nie jest i nigdy nie był żadnym parasolem dla nikogo poza sobą samym. To, że on podał rękę dudzie czy pozwolił mui się pochylić nad jego biurkiem aby duda miał gdzie położyć papiery aby je podpisać - o niczym nie świadczy. Zresztą co było w tych umowach? Że się kochamy wzajemnie jak zawsze ale do niczego więcej się nie zobowiązujemy? ŁAŁ.

Przejrzyjcie na oczy. Wiem, że to trudne że chciałoby się wierzyć w Wielką Rzeczpospolitą, każdy Polak by tego chciał.
Prawda jest taka, że obecnie nie jesteśmy częścią Rosji czy Białorusi tylko dlatego, że Putinowi się to [jeszcze] nie opłaca.
Jeśli w przyszłości chcemy istnieć na mapie Europy to musimy wreszcie zacząć liczyć na siebie. Nie na śliczne uściski rączek i klepanie po plecach czy możliwość wymienienia kilku słów z jakimś prezydentem w Gabinecie Owalnym.
Tylko na siebie.
NIKT, ŻADEN kraj nie przyjdzie Polsce z pomocą.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-30, 21:27   

Polska nie moze liczyc na siebie bo jest efemeryda - dziwadlem i abberacje, aka Rosa Luxemburg miala racje. W panstwach zachodnich Polska jest postrzegana doslownie jako kraj idiotow (sorry za wyrazenie ale tak jest), ktory nie ma zbyt wielu lacznikow intelektualnych z kultura zachodu. Stad tez tak jak nikt nie umieral za Gdansk w 1939, tak nikt nie bedzie umieral za Polske w czasach obecnych.
Trump to zaden biznesmen. Jego firma to pola golfowe, a durnie placa mu aby realizowac swoje interesy. Republikanie gospodarczo sa skonczeni. Zamieszki maja charakter strukturalny - wynikaja z rozwarstwienia spolecznego. Demokraci proponuja 40 % podatek dochodowy i to jest wspaniala sprawa (tlumaczyc mi sie nie chce , odsylam do wlasciwych tekstow. Poza tym pandemia w US mialaby lagodniejsze skutki gbymy amerykanie nie bali sie chodzic do lekarza tj. obamacare. Poza tym, to Obama z Bidenem wyciagneli amerykanska gospodarke po kryzysie 2008 a trump tylko spijal mleko przez pierwsze trzy lata, wiec mowienie ze republikanie znaja sie na gospodarce jest co najmniej niechlujstewm intelektualnym albo ignorancja. Oni de facto dobili amerykanska gospodarke i miedzynarodowa poycje USA.

PS A moglby mi ktos mi wytlumaczyc dlaczego to Republikanie czy konserwatysci mieliby sie lepiej znac sie na gospodarce niz Demokraci ?? ?
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-09-30, 22:53   

JuicyLucy napisał/a:
Polska nie moze liczyc na siebie bo jest efemeryda - dziwadlem i abberacje, aka Rosa Luxemburg miala racje. W panstwach zachodnich Polska jest postrzegana doslownie jako kraj idiotow (sorry za wyrazenie ale tak jest), ktory nie ma zbyt wielu lacznikow intelektualnych z kultura zachodu. Stad tez tak jak nikt nie umieral za Gdansk w 1939, tak nikt nie bedzie umieral za Polske w czasach obecnych.


Możemy liczyć na siebie, bo nam się udawało wiele razy w historii jeśli tylko udało nam się dogadać w naszym własnym gronie.

JuicyLucy napisał/a:

Trump to zaden biznesmen. Jego firma to pola golfowe, a durnie placa mu aby realizowac swoje interesy. Republikanie gospodarczo sa skonczeni.


Dlaczego są skończeni gospodarczo? Uzasadnij?

JuicyLucy napisał/a:

Zamieszki maja charakter strukturalny - wynikaja z rozwarstwienia spolecznego. Demokraci proponuja 40 % podatek dochodowy i to jest wspaniala sprawa (tlumaczyc mi sie nie chce , odsylam do wlasciwych tekstow.


Właściwych czyli jakich? Jak ja czytam o tym, że podatek dochodowy i to w dodatku w wysokości 40% jest dobry to:
+ przypomina mi się rozmowa Profesora Gwiazdowskiego z Ś.P. Janem Guzem, podczas której było świetnie pokazane jak Profesor ucieszył się słysząc o takiejw ysokości podatku, co Pana Jana Guza mocno zaskoczyło. Po chwili Profesor wyjaśnił dlaczego się cieszy - bo On sam będzie miał więcej Klientów na swoje usługi dotyczące omijania przepisów podatkowych :D
[niestety nie mogę znaleźć na YT tego filmu]
+ ŻADEN podatek dochodowy nie jest dobry i nie jest rozwiązaniem na braki w budżecie, w dodatku tak duża wysokość zachęca do omijania tych przepisów jak tylko się da i wynoszenia firm poza granice kraju. Sprawdź gdzie jest polska firma LPP? ;)
+ KAŻDY podatek dochodowy to nic innego jak KARA za to, że ktoś pracuje i zarabia. Powiedz mi - w czym ja jestem gorsza, że po przekroczeniu progu pdoatkowego mam płacić więcej niż ktoś inny? Dlaczego mam płacić więcej? Bo dorobiłam się czegoś więcej własną pracą, kiedy ktoś inny siedział w barze i żłopał wieczorami piwo?
+ Krzywa Laffera: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera
Czyli im większy podatek tym mniej osób go płaci
+ _ile_ konkretnie kasy dostaniesz więcej od tych złych niedobrych bogaczy kiedy zwiększysz im podatek o 1%? Ilu z nich wtedy ucieknie z kraju z firmą? Ile nowych ulg podatkowych i innych furtek zażądają lobbyści owych bogatych aby "wyjść na swoje" i jednak zbudować 4 pałac i kupić 6 jacht?
+ gdybym była pracodawcą... Powiązałatym ściśle wysokość płaconych pensji i dodatków do nich od opodatkowania jakie ja bym musiała płacić za nich. 40% zamiast 32%? Ok, od jutra wszyscy pracownicy podpisują aneks, gdzie od każdej ich pensji brutto brutto odliczam sobie te 8% różnicy aby mieć "swoje" :D

Jeśli _koniecznie_ ktoś chce pozostać na podatku dochodowym i karać za pracowitość - ok, ale wtedy ten podatek musi być liniowy. On nie może być zwiekszany na zasadzie: "Kowalski ma jeszcze więcej to jemu zabierzemy znacznie więcej niż innym!". Dopóki nie udowodnimy Kowalskiemu że faktycznie ten pierwszy milion ukradł - to ma być traktowany tak samo jak każdy inny podatnik. Jest niesprawiedliwością społeczną wymuszanie aby osoby więcej zarabiające płaciły podatek większy bo jakiś socjalista sobie tak wymyślił.

JuicyLucy napisał/a:
Poza tym pandemia w US mialaby lagodniejsze skutki gbymy amerykanie nie bali sie chodzic do lekarza tj. obamacare.


Skutki pandemii? Jakiej znowu pandemii? Gdzie widzisz tą pandemię?
Bo jeśli wspominasz o tym przeziębieniu czyli jakimś tam koronawirusie to ja przepraszam ale to są bzdury.
Odnośnie ichniego systemu ubezpieczeń medycznych to ja się nie znam, ale jestem za tym aby każdy obywatel ze względu na koszty miał podstawowy dostęp do opieki zdrowotnej taki sam jak inni.

JuicyLucy napisał/a:

Poza tym, to Obama z Bidenem wyciagneli amerykanska gospodarke po kryzysie 2008


Może jeszcze dopisz, że u nas gospodarkę ratowali Kaczyńscy między 2005 a 2007 rokiem, a potem Tusk i spółka ją niszczyli między 2007 a 2008 rokiem i jeszcze po 2009 roku kradli ośmiorniczki i wino na potęgę ;)
Aaaaa i nie zapomnij napisać, że od 2015 nasz wzrost gospodarczy ponownie zawdzięczamy wyłącznie PiSowie i Jego Najjaśniejszości Jarosławowi Kaczyńskiemu, Genialnemu Przodownikowi i Ekonomiście. :D

Na poważniej - dobrze wiesz, że w tych ostatnich latach PiS swoim rozdawnictwem na lewo i prawo doprowadził do takiej dziury budżetowej, przy której nie tylko trzeba zacząć zaciskać pasa, ale nie wolno już wydawać na nic co nie jest niezbędne. Czyli właśnie te wszystkie plusy powinny zostać właśnie w tej chwili wycięte w pień. A zaoszczędzone pieniądze które by nie poszły na plusy i minusy - teraz by się przydały na ratunek gospodarce.
Tyle, że woleliśmy je przejeść.

JuicyLucy napisał/a:

a trump tylko spijal mleko przez pierwsze trzy lata, wiec mowienie ze republikanie znaja sie na gospodarce jest co najmniej niechlujstewm intelektualnym albo ignorancja. Oni de facto dobili amerykanska gospodarke i miedzynarodowa poycje USA.
PS A moglby mi ktos mi wytlumaczyc dlaczego to Republikanie czy konserwatysci mieliby sie lepiej znac sie na gospodarce niz Demokraci ?? ?


Cóż, u nas właśnie ta "prawa część" jest za obniżaniem podatków i zmniejszaniem socjalu co dobrze robi gospodarce, więc być może u nich podobnie.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-30, 23:07   

Twoje wywody sa bledne i nieaktualne. Najwiekszy poziom zycia US osignely po wojnie od 1955 do lat 80, a to wtedy podatki byly w stanach na poziomie 80% i nawet Buffet chwalil to. Chore jest, jak 10% ludzi kumuluje 90% zasobow i je blokuje. W zasadzie to ludzie sie nie bogaca ale tylko korporacje i uprzywilejowane grupy.
Obecnie Republikanie to jest Pis a Demokraci to PO. Fakt faktem, ze to Obama postrawil US ecomomie na nogi po kryzysie i z tym nie ma sie co klucic.
Odnosnie wirusa, wirus ten to fake, ale nie to ze go nie ma ale to ze jest to patogen sztuczny. Analizowalismy jego BLAST/FASTA na uniwerku i mamy przeslanki, ze to nie jest naturalne (Zajmuje sie Dynamic Programming to troche sie na tym znam). Widzialam, w naszym uniwersyteckim szpitalu ludzi umierajcych na to i nie polecam. Poza tym my mamy szczescie, bo bylismie szczepieni na gruzlice, a Anglicy nie i dla nich wirus jest bardziej zjadliwy.

Generalnie odsylam to klasyki czyli np. Pikety, bo twoje poglady sa po prostu przestarzale i maja sie nijak do modelu ekonomii ograniczonego wzrostu(zasobow), ktory w krotce zosatanie zaimplementowany na globie.

PS Moj punk widzenia jest inny bo moja wiedza jest z Brytyjskich uniwersytetow, ktore jednak przoduja w Europie w innowacjach, publikacjach itd. Tj. to co u nas jest juz norma u was jeszcze nie wystepuje.

Linki ponizej, ten drugi ma bogata ilosc odnosnikow
https://www.jasonhickel.o..._LSHS5cyNV7gl78

https://krytykapolityczna.pl/gospodarka/wzrost-gospodarczy-nie-pomoze-swiatu-umiar-mu-nie-zaszkodzi-polemika/?fbclid=IwAR3ya-oxqUVM5Q3UandMhXrHAM7qClf_spIXGV5h5NIuGMtLK_050_wlee4

Pozdrawiam
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-10-02, 15:22   

Powoli Polska idzie śladem Węgier
https://oko.press/cenzura-i-czystka-na-uczelniach-minister-czarnek-chce-zakazac-gender-studies-i-marksizmu/

(2018 rok) https://www.independent.c...t-a8599796.html
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2020-10-02, 18:30   

W panstwach zachodnich podatek liniowy jest po prostu uwazany za nieetyczny. Ekonomisci wspominaja tez o tym, ze tylko podatek progresywny zapewnia odpowiednie srodki na rozwoj infrastruktury. Tylko elity krajow postkomunistycznych myslaly, ze dostaly gwiazdke z nieba gdy amerykanska skrajna prawica gospodarcza przyslala im gotowe plany przeksztalcen gospodarczych. Myslicie ze Balcerowicz sam wypracowal plan, ktory zostal nazwany jego imieniem? Poglad jak najbardziej bledny. Plan zostal wypracowany przez amerykanskich bogaczy, mial w zalozeniu sluzyc wielkim korporacjom, Zostal zaakceptowany jeszcze przed czerwcowymi wyborami wspolnie przez rzad Rakowskiego i opozycje. Zostal w teczce przywieziony przez Jeffrey'a Sachs'a i dopiero po tym zaczeto szukac w Polsce ekonomisty, ktory bedzie go firmowal swoim imieniem, aby wygladalo na to ze to Polacy sami sobie taki plan napisali. Zaden ze znanych wowczas polskich ekonomistow nie zgodzil sie udzielic temu planowi poparcia, bo uwazali ze plan ten jest szkodliwy dla Polski. Solidarnosc miala za doradcow znanych ekonomistow i to do nich najpierw zwrocono z prosba o poparcie planu. Wszyscy oni odmowili. Dopiero po tym do realizowania planu zaangazowano Balcerowicza - osobe nikomu nie znana, bez zadnych osiagniec, bez zadnego dorobku naukowego. Balcerowicz wszedl do rzadu we wrzesniu 1989, plan ekonomiczny dla Polski zostalm opublikowany na lamach Financial Times kilka miesiecy wczesniej bo 22 czerwca 89. 2 lipca 89 przedrukowano go w polskim czasopismie Forum. Wszystkim po tym wmawiano jakim geniuszem jest Balcerowicz, jak cudowny plan opracowal. Po latach jeden z czolowych dzialaczy Solidarnosci (Tadeusz Mazowiecki) przyznal ze w tym czasie tzn na poczatku przemian wszyscy byli jak dzieci bladzace we mgle, nnie majacy pojecia jakie szkody przyniesie Polsce przyjecie skrajnie prawicowego planu przeksztalcen gospodarczych.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-02, 20:45   

JuicyLucy napisał/a:
Twoje wywody sa bledne i nieaktualne.[...]


Z takimi argumentami nie da się dyskutować, EOT :D
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-02, 21:03   

Droga Marto, niestety bazujesz na wiedzy i teorii sprzed 30 lat co najmniej.
Ponizej link jak sie obecnie walczy z prawica, ktora w tym momencie nalzy utozsamiac z nowa fala nazizmu.
Trzeba tez dodac, ze polska prawica to juz jest jakies abberacyjne zboczenie intelektulne a ludzie, ktorzy to popieraja albo sa bez serca albo bezdennie glupi.

https://www.theguardian.c...3uspmjGFSs2F3Mw

A tutaj dlaczego nas tak nie nawidza ludki prawicy; no i to my odwalamy gross roboty do wolnosci
https://www.theguardian.c...jCb-2m4JQAnouEc
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-02, 21:39   

zgadzam się w jednym na pewno z martą
"KAŻDY podatek dochodowy to nic innego jak KARA za to, że ktoś pracuje i zarabia. Powiedz mi - w czym ja jestem gorsza, że po przekroczeniu progu pdoatkowego mam płacić więcej niż ktoś inny? Dlaczego mam płacić więcej? Bo dorobiłam się czegoś więcej własną pracą, kiedy ktoś inny siedział w barze i żłopał wieczorami piwo?"

dokladnie! im więcej zarabiasz tym więcej musisz łożyć na państwo, sponsurując ludzi na zasiłkach. czyli po prostu państwo cię karze za to, że ci się powodzi. mokre marzenie lewicy, która nienawidzi ludzi sukcesu.

to tak samo jak bykowe, gdzie panstwo cie karze za to, ze nie jestes taki, jak rząd chce. w sumie to juz teraz mamy bykowe, tylko ukryte. rozpłodowcy dostają 500 zł, a więc tak jakby bezdzietni płacą większy podatek, bo mogliby placic 500 (po 250 dla par) mniej, gdyby sie rozmnazali. tylko że obecnie bykowe to nie jest kara wprost, jest ukryta. a podatek dochodowy to kara wymierzona wprost - rząd wprost mówi, że zarabiasz wiecej, wiec jestes nam winien wiecej! wyskakuj z hajsu!
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-02, 22:01   

Droga JuicyLucy...
http://100aferpis.pl/
Żadna z tych afer nie została rozliczona, a przecież to jest tylko wierzchołek góry lodowej.
Dopóki nie będzie możliwości rozliczenia tych afer, dopóty nie będzie możliwości zrobienia dla nas kompletnie nic. Ba, nasze podskoki to dodatkowe paliwo dla akcji robionych przez PiS & okolicę przeciwko nam. Wszystko w ramach walki z ideologią rzecz jasna i "szkodliwym działaniem dla dzieci".
PiS nie ma się czego bać. W PL kupili sobie ludzi jak chcieli, a UE kasę i tak da i tak. I dali. Bo US pogrozi paluszkami i 50 ambasadorów napisze liścik? OCH JEJ. No to się JarKaczek przejął, nie ma co.

Jeśli dodatkowo będziemy prowokować jakiekolwiek ostrzejsze akcje to będą one wykorzystywane do jeszcze większego:
- przywalenia nam
- utwardzenia pozycji PiS i to nie tylko na ich betonie, ale również na społeczeństwie, które chce spokoju i niczego więcej

PiS doskonale wie że może sobie pozwolić na bardzo duzo, bo kupił sobie wyborców 500+ i innymi programami rozdawniczymi. Wie również że ilość wychodzących ludzi jest obecnie znacznie mniejsza niż na początku 2016 roku więc ludzie pogodzili się już z tym co się dzieje i zobojętnieli. Zresztą nawet te tysiące jakie wtedy wyszły nie były tak zdesperowane aby zrobić prawdziwą akcję, ograniczyli się tylko do głośnego krzyczenia i machania transparentami.
Dzisiaj nie ma nawet tego. Ludzie mają dość bo takich akcji było po prostu już za dużo i nic one nie dały. Więc jaki jest sens robienia czegoś nowego, skoro:
- nikt nie przyjdzie bo już się nie chce i nie ma nadziei
- nawet jak przyjdzie te 50 tysięcy ludu jak za najlepszych czasów w 2016 roku to co zrobicie? Pomachacie flagami? Super, ale to dotrze tylko do wybranych mediów bo na wsiach nie oglądają nic poza TVP bo tak każe Jedyna Słuszna Partia KC PiS i ksiądz z ambony mówił że wszystko inne jest złe i pochodzi od diabła, szatana i z piekła
- TVP tego nie pokaże, albo pokaże małą grupkę
- w aktualnym stanie gospodarki wszystko dla ludzi jest ważniejsze niż jakieś LGBT

"Pójdziemy do posła, senatora i...".
Ci posłowie, senatorzy i nawet całe kluby czy koła poselskie mają setki ustaw, a sprawy LGBT są obecnie w ogóle nietykane bo to przynosi ataki PiS i utrudnia inne działania w temacie innych ustaw
Pójdziecie do wicemarszałka sejmu i marszałka senatu - pierwszy podejmie próbę, po czym podejdzie pani marszałek i wypędzi a projekt wrzuci do zamrażarki. Game over. Marszałek Senatu? I tak Sejm to odrzuci, a PiS wykorzysta do wykazania że Opozycja działa przeciwko wszystkim

Jedyną opcją wg mnie - to praca od podstaw.
Od samego dołu, czyli od wyborców. Z nimi tzreba rozmawiać, im podrzucać ulotki i niestety zacząć od ściany wschodniej. Tłumaczyć, dyskutować, argumentować że chodzi tylko o nasze życia i my im z butami pod kołdrę nie wchodzimy. Za to oni nam - tak. W imię swoich przekonań narzuconych przez księdza i PiS.
Oczywiście jest nas za mało na takie akcje i środki mamy zbyt małe aby zajrzeć do każdej wsi i w każdej zostawić jakiś dobry ślad po nas.

A może się mylę i są inne sposoby na obecny stan społeczny?
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-02, 22:04   

A po co ci miliard. Milion ci wystarczy. Teoria skapywania nie dziala. Poza tym Bog kazal sie dzielic. Ja w zamian za panstwo na wysokim poziomie jestem sklonna placic bardzo wysokie podatki i po wyborch do tego bedziemy zmierzac, czy sie to komus podoba czy nie. Jednak aby to mialo sens to panstwo musi byc uczciwe. Polska sie nie zalapuje.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2020-10-06, 17:47   

Oszczednosci z placenia mniejszych podatkow sa tylko pozorne. Jesli panstwo ma pieniadze na wydatki na cele socjalne to w ten sposob tylko chroni sie przed konsekwencjami finansowymi, jakie przynosza zaniedbania w tej dziedzinie. Jesli biednym ludziom nie da sie srodkow do zycia to oni sobie te srodki zdobeda kradnac, dokonujac rozbojow, handlujac narkotykami itp. Wtedy panstwo chcac nie chcac musi wziasc na siebie koszty zakwaterowania i utrzymania tych ludzi - w wiezieniu. Koszt utrzymania wieznia jest kilka razy wiekszy niz to 500+. obecnie miesiecznie ten koszt wynosi 3150 miesiecznie. Im wiecej biednych zdesperowanych ludzi tym wydatki na utrzymanie wiezniow wieksze. Im wieksza przestepczosc tym zas mniejszy komfort zycia w danym kraju, tym wiecej pieniedzy bogaci musza wydac na rozne systemy zabezpieczenia mienia.
Tak samo w innych dziedzinach - im mniejsze naklady na sluzbe zdrowia tym wieksze koszty leczenia chorych w przyszlosci.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-06, 17:55   

Nie byłoby problemu z płaceniem niskich podatków, gdyby tylko te podatki były wykorzystywane mądrze... Całe miliony, jeśli nie miliardy, idą na Kościół, pod kilkoma maskami: a to ucząca nienawiści religia w szkole (obowiązkowe pensje dla ksiezy i katechetów), tu hyc na Rydzyka, tam fundusz Kościelny... 80 milionów zmarnowanych na karty do głosowania, bo PiS upierał się na wybory do samego końca, mimo że już kilka miesięcy wcześniej była ogłoszona pandemia. Gigantyczne (niewspółmierne do zarobków obywateli) pensje polityków. Gigantyczne nagrody rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Posłów w Sejmie prawie 500.

System opieki zdrowotnej niedofinansowany. PKB na ochronę zdrowia jedno z najmniejszych w Unii. Kolejki do specjalistów czasem po rok czy dwa. Nie ma lekarzy i pielęgniarek, a większość sprzętu w szpitalach jest od WOŚP. Badanie przesiewowe dla dzieci pod kątem słuchu wprowadził Owsiak. Na NFZ słuch był badany przez klaskanie i patrzenie, czy dziecko reaguje...

Ten kraj nie umie i nie chce nauczyć się mądrze zarządzać pieniędzmi. Podatki nie mają nic do tego. Choćby podatki wyniosły 60℅, to Polska dalej będzie biedna, bo te pieniądze nie trafią tam, gdzie są potrzebne.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2020-10-06, 18:39   

Kto doprowadzil do tego, ze tyle pieniedzy wydajemy na pasozytow z KK? To zaczelo sie juz u progu transformacji ustrojowej, To nie stalo sie teraz po dojsciu PIS-u do wladzy, za rzadow PO tez szly duze pieniadze na na cele koscielne. Solidarnosc byla tak naprawde organizacja lewicowa zarowno w zakresie gospodarki jak tez wsprawie laickosci panstwa. Dzisiaj opozycja pomstuje na KK popierajacy PIS, ale przy tym wynosi na piedestaly Walese, podczas gdy tak naprawde cale to zlo od niego sie zaczelo. Walesa i jego slynny medalik z Maryja. Najwazniejsze to jednak to, ze to wlasnie Walesa po sierpniu 80 odsunal na bok dzialaczy o lewicowych korzeniach. Ludzie tacy jak Kuron czy Frasyniuk mieli inna od Walesy i koscielnych elit wizje kraju. Jednak to Walesa byl bohaterem - wiedzieli ze walczac z nim, z popierajacym go kosciolem i Zachodem nic nie osiagna. Dlatego tez teraz wydaje sie, ze oni zawsze byli z Walesa - podczas gdy oni tak naprawde w swojej bezsilnosci musieli do niego wrocic. Dla tych ktorzy poznaja Walese u zrodel - czyli z relacji osob ktore w latach 70-tych i 80-tych znali go osobiscie Walesa nie jest zadnym bohaterem - co najwyzej takim na temat filmu 'Kariera Nikodema Dyzmy'
Taki wlasnie jest Walesa - wielki bohater dla tych ktorzy nigdy osobiscie go nie spotkali w czasach walki. Dla znajomych z dawnych Wolnych Zwiazkow Zawodowych czlowiek bez zasad rozpychajacy sie lokciami w celu zrobieniu kariery, Poczytajcie sobie relacje wspolpracownikow Walesy z tamtych czasow, co oni o nim wtedy sadzili, czego byli swiadkami, jak zachowywal sie Walesa w czasie strajku sierpniowego.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-06, 21:41   

JuicyLucy napisał/a:
A po co ci miliard. Milion ci wystarczy. Teoria skapywania nie dziala. Poza tym Bog kazal sie dzielic. Ja w zamian za panstwo na wysokim poziomie jestem sklonna placic bardzo wysokie podatki i po wyborch do tego bedziemy zmierzac, czy sie to komus podoba czy nie. Jednak aby to mialo sens to panstwo musi byc uczciwe. Polska sie nie zalapuje.


W Nowym Testamencie jest też chyba i o nas, że mężczyzna nie może się ubierać jak kobieta i na odwrót ;)
Nie sięgajmy do spraw Boga bo każdy z nas może mieć swojego i modlić się do inngo niż inni. Państwo zaś uczciwe nie jest, nie było i nie będzie. Nie jest, nie było i nie będzie też sprawiedliwe. Nikt z rządu nie jest w stanie sprawdzić komu dać, kto cierpi i jak bardzo cierpi, jak podzielić podatki tak aby dać i tym co z LGBTQ i tym z kościoła i biednym i pracownikom i słuiżbie zdrowia, i Milicji Obywatelskiej i Straży Pozarnej itd.
Jedyne rozsądne rozwiązanie, które ukraca wszystko - to wyciachanie wszystkich ulg oraz dotacji i jednoczesne obniżenie podatków.

southener napisał/a:
Oszczednosci z placenia mniejszych podatkow sa tylko pozorne. Jesli panstwo ma pieniadze na wydatki na cele socjalne to w ten sposob tylko chroni sie przed konsekwencjami finansowymi, jakie przynosza zaniedbania w tej dziedzinie. Jesli biednym ludziom nie da sie srodkow do zycia to oni sobie te srodki zdobeda kradnac, dokonujac rozbojow, handlujac narkotykami itp.


I od tego są samorzady lokalne, od tego ludzie mają oczy i uszy aby zobaczyć że Nowakowi nie idzie i że trzeba do niego się przejść, zobaczyć czego mu potrzeba i mu pomóc. Normalnie, po Ludzku bo Ludźmi jesteśmy. Skoro 9x % z nas jest katolikami i w coś wierzy, a 3x % chodzi regularnie do kościoła, to niech idąc i wracając z tego kościoła pokaże że są wiernymi i dobrymi bliźnimi nie tylko w budynku kościelnym - ale również poza nim.
Natomiast wytwarzanie specjalnej instytucji do tego takich jak MOPSy, zatrudnianie urzędników którzy nie mają czasu aby sprawdzić co się dzieje powoduje takie chore sytuacje - których jest naprawdę więcej niż tych gdzie są realnie potrzebujący biedni - gdzie ludzie siedzą i nic nie robią bo i tak dostaną kasę. Czy się stoi czy się leży... Żyć nie umierać!
Nie zgadzam się na to.
Ja chętnie przeleję swojemu biedniejszemu sąsiadowi trochę kasy, pomogę w załatwieniu dobrej pracy, czegoś na start, zaopiekuję się dzieckiem kiedy on będzie w pracy. Ale nie będę dawała kasy ZA NIC, za samo krzyczenie: "DAAAAJJJ!!!".

southener napisał/a:
Wtedy panstwo chcac nie chcac musi wziasc na siebie koszty zakwaterowania i utrzymania tych ludzi - w wiezieniu. Koszt utrzymania wieznia jest kilka razy wiekszy niz to 500+. obecnie miesiecznie ten koszt wynosi 3150 miesiecznie.


I tu trzeba spojrzeć na państwa skandynawskie i koszty przeznaczane na tego więźnia zwiększyć prawdopodobnie z tych 3k do np 5k miesięcznie, ponieważ nasze więzienia nie działają na zasadzie resocjalizacji ale na zasadzie mszczenia się na przestępcach. Jeśli bowiem nadal będziemy się mścili na nich zamiast im pomagać, to niestety ale będziemy musieli ciągle budować nowe i nowe więzienia.

southener napisał/a:
Im wiecej biednych zdesperowanych ludzi tym wydatki na utrzymanie wiezniow wieksze. Im wieksza przestepczosc tym zas mniejszy komfort zycia w danym kraju, tym wiecej pieniedzy bogaci musza wydac na rozne systemy zabezpieczenia mienia.


A skąd się biorą ci biednie zdesperowani ludzie?
Właśnie z tego wysokiego opodatkowania.
Bo pracodawcy nie opłaca sie zatrudnić pracownika, jeśli jego koszt zatrudnienia jest większy niż wydajność. A tu wchodzi w grę nie tylko minimalna kasa jaką do ręki ma dostać pracownik, ale jeszcze opodatkowanie pracy - czyli PIT, ZUS, emerytalne itd. I o ile pracownik dostanie na rękę np 2.000 złotych, to Ty jako pracodawca musisz zapłacić za niego łącznie 3.268 zł.
A gdyby tak wielkiego opodatkowania nie było, to ten sam pracodawca mógłby zatrudnić nie 1 ale 2 pracowników. Niestety nie może, bo go na to nie stać. I ten 1 biedny pracownik będzie w firmie zapieprzał na 200%, jak za dwóch pracowników bo musi zarobić na siebie i koszt swojego zatrudnienia + zysk dla pracodawcy.
Skąd się bierze dobrobyt? A czy czytałeś przypowieść o mrówce i pasikoniku?
Dobrobyt bierze się z umiejętności zarządzania posiadanymi pieniędzmi.

Zobacz to:
https://www.worldometers.info/gdp/gdp-per-capita/
Zobacz - Norwegia 11 miejsce, Netherlands na 15, Dania na 16, Niemcy na 19, przed Szwecją która jest na 20. Biedna Hiszpania ma 34 lokatę, Czechy na 37 a Polska? 46.
Czy stać nas na to aby wydawać tyle samo na socjal co ww państwa?

OneLotusPetal napisał/a:
Nie byłoby problemu...[...]
Ten kraj nie umie i nie chce nauczyć się mądrze zarządzać pieniędzmi. Podatki nie mają nic do tego. Choćby podatki wyniosły 60℅, to Polska dalej będzie biedna, bo te pieniądze nie trafią tam, gdzie są potrzebne.


Jeśli ktoś zarabia 3200 złotych, to 60% z tego to 1920 złotych. Z tego zostaje 1280 złotych. Co z tego kupisz? Stać będzie przeciętnego Polaka na chleb i na masło i na kino i teatr? A co z opłatami? A kredyt? A wynajem mieszkania?
Na Zachodzie 2.000 E$ - opodatkowane nawet tak samo, to 1280 E$ zostaje i z tegos pokojnie opłacasz najem pokoju i jeszcze zostaje Ci nie tylko na przeżycie, ale i zobaczenie czegoś i jeszcze na wycieczkę raz w roku odłożysz. Inna wartość pieniądza = inne możliwości nabywcze.

Zresztą sami zobaczcie: (pierwsze lepsze miasta)
https://www.numbeo.com/co...patchComparison

Drożej? No jasne, ale wartość nabywcza pieniądza większa nie o te 150-200%, ale 4.3. Czyli przy zarobkach takich samych, Irlandczyka stać na więcej.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-06, 21:47   

southener, PiS rządzi drugą kadencję. Nie można wiecznie oskarżać o ruinę PO czy Wałęsę, zwłaszcza że od czasu objęcia rządu przez PiS sytuacja ze złym rozlokowaniem pieniędzy z podatków uległa raczej pogorszeniu niż poprawie.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2020-10-07, 16:29   

Nic nie pisalem o ruinie, chodzilo mi o cos zupelnie innego - o wplywy jakie kosciol katolicki uzyskal w tym kraju dzieki obydwom partiom. Gdyby w latach 90-tych wplyw na polityke panstwa mialy osoby dazace do laicyzacji kraju to dzisiaj nie mielibysmy tylu zacofanych ludzi. Jednak Walesa i inni doprowadzili do podpisania konkordatu, do wprowadzenia religi do szkol i w rezultacie do oglupienia spoleczenstwa.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-07, 17:06   

A mi chodzi o to, że sytuacja pogarsza się z roku na rok. Konkordat i cały ten cyrk był błędem, to prawda, ale nie jest czymś, czego nie daloby się odkręcić. Mówisz o Wałęsie itd., bo znasz historię, żyłeś w tych czasach, doświadczyłeś ich i być może widzisz co mogło wtedy zostać zrobione lepiej, dzieki czemu teraz też byłoby lepiej. Po drugiej stronie barykady masz osoby takie jak ja, które urodziły się po PRL-u i których interesuje teraźniejszość i to, co mogłoby być zrobione teraz, by było lepiej, ale nie jest.
Poza tym te 10 lat temu mimo wszystko dużo mniej kasy było rozwalanych na głupoty. Nie mówię, że poprzedni rząd był idealny, bo ja nawet nie jestem zwolennikiem PO (nigdy nie głosowałem na tę partię; jedyna sytuacja, kiedy głosowałem na kogoś z PO, to by nie wygrał PiS, np. podczas ostatnich wyborów prezydenckich). Zmierzam do tego, że PiS nie tyle nie zrobił nic, by poprawić sytuację, a wręcz jeszcze bardziej ją pogarsza.
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-07, 17:10   

Co do zmian, ja bym powiedziała że nawet noworodki żyły w czasach lepszych dla osób LGBT. Sama byłam ostro nękana w każdej szkole w której byłam ze względu na moje zachowanie, ale nie było żadnej nagonki z góry, to po prostu było buractwo osób, z którymi się uczyłam. Sytuacja się pogorszyła głównie dlatego że rząd pozwala sobie na mówienie niedopuszczalnych rzeczy. Ja wiem jak zachowująsię ludzie i jakie mają podejście, oraz widzę, jaki wpływ mają wypociny Czarnka i towarzystwa na klimat w kraju.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-08, 00:22   

OneLotusPetal napisał/a:
southener, PiS rządzi drugą kadencję. Nie można wiecznie oskarżać o ruinę PO czy Wałęsę, zwłaszcza że od czasu objęcia rządu przez PiS sytuacja ze złym rozlokowaniem pieniędzy z podatków uległa raczej pogorszeniu niż poprawie.

<spoko> Dokładnie.

OneLotusPetal napisał/a:
A mi chodzi o to, że sytuacja pogarsza się z roku na rok.


Jak dasz komuś palec to w końcu dojdzie do Twoich 4 liter.

OneLotusPetal napisał/a:
Konkordat i cały ten cyrk był błędem


To było podzielenie się "zyskiem" z księżmi, które w czasach PRL wspomagały Solidarność i ich działaczy. Podobno. A dzisiaj rezultat mamy taki, że kościół posiada 3% (trzy procent) powierzchni Polski. I ciągle im mało.

OneLotusPetal napisał/a:
Poza tym te 10 lat temu mimo wszystko dużo mniej kasy było rozwalanych na głupoty.


Wtedy nie było jeszcze takich pomysłów jak dzisiaj, ichni politycy nie wyobrażali sobie sięgania po takie metody zdobywania wyborców jakie są dzisiaj. Tamci politycy wywodzili się z innej części kulturowej tego państwa. A obecni wywodzą się z tego prawdziwego - gorszego sortu.


OneLotusPetal napisał/a:
Nie mówię, że poprzedni rząd był idealny, bo ja nawet nie jestem zwolennikiem PO (nigdy nie głosowałem na tę partię; jedyna sytuacja, kiedy głosowałem na kogoś z PO, to by nie wygrał PiS, np. podczas ostatnich wyborów prezydenckich). Zmierzam do tego, że PiS nie tyle nie zrobił nic, by poprawić sytuację, a wręcz jeszcze bardziej ją pogarsza.

Otóż to.
Przy czym PO obiecywało w 2005 roku rzeczy sensowne, w 2007 roku ratowało Polskę przed kaczyzmem, w 2011 szło siłą rozpędu, a w 2015 sromotnie oddali pola tym, którzy się w końcu obudzili i przygotowali dobry plan przejęcia władzy.

@Nyaa - ataki na LGBT to ataki na Wroga, który musi istnieć aby PiS miał sens istnienia. Tak jak NSDAP w latach '30 zeszłego wieku i ataki na Żydów. Jarosław "Mściwy" Kaczyński musi mieć z kim walczyć, bo on nie umie w inny sposób skoncentrować wyborców na swojej partii.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-08, 09:20   

PIS to najgorsze co mogło się przytrafić Polsce.
jednocześnie kradną (mnóstwo afer) + niszczą gospodarkę, ekonomię + szczują na inność.

Lewica też niszczyłaby kraj gospodarczo, ale przynajmniej LGBT miałoby dużo lepszą sytuację.
zaś konfederacja to są jeszcze gorsze oszołomy i fanatycy od pisowców, chętnie zniszczyliby życie LGBT, ale przynajmniej na gospodarkę mają dobry plan.
PiS również ma sporo afer i sporo nakradli, tak samo jak PO, które prawie nic dobrego nie zrobiło (chociaż jednak parę ważnych rzeczy im zawdzięczamy, to chyba za PO zniesiono obowiazkowa sluzbe wojskowa, to tez za PO mamy refundacje niektorych leków jako trans), ale też nie szkodziło wibitnie gospodarczo i światopoglądowo.

tak więc pis łączy wszystko co najgorsze ze wszystkich światów :)
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-08, 20:18   

Alvena napisał/a:
PIS to najgorsze co mogło się przytrafić Polsce. jednocześnie kradną (mnóstwo afer) + niszczą gospodarkę, ekonomię + szczują na inność.


Nie ma chyba branży czy dziedziny życia, której PiS nie dotknęło i w której nie wywołało jakiejś afery.

Alvena napisał/a:

Lewica też niszczyłaby kraj gospodarczo, ale przynajmniej LGBT miałoby dużo lepszą sytuację.


No nie powiedziałabym bo oni mieli swoje lata (1993-1997) przed AWS+UW, a potem od 2001 do 2005 roku i jakoś im "nie wyszło".

Alvena napisał/a:
zaś konfederacja to są jeszcze gorsze oszołomy i fanatycy od pisowców, chętnie zniszczyliby życie LGBT, ale przynajmniej na gospodarkę mają dobry plan.


Konfederacja? Taaa, gospodarka podobno to jest coś w czym oni czują się dobrze. Podobno. Bo jednak część ustaw przygotowanych przez Mentzena z tych 100 nadawały się prosto do kosza a i tak nie wnosiły nic istotnego co koniecznie trzeba w tym kraju zrobić.
Konfederacja ma olbrzymie szczęście, że trafiła na rządzącą partię PiS a nie np PO z udziałem PSL albo Nowoczesnej. Bo gdyby w PiSie byli ludzie z ciutkę większą IQ to by zaorali dzisiaj np Bosaka za brak maseczki bez wyłączania mu mikrofonu. Przedstawiając go jako człowieka skrajnie nieodpowiedzialnego, hipokrytę. Pokazując społeczeństwu osobę kandydującą na Prezydenta tego Kraju, który absolutnie nie dba o innych nawet w takim małym miejscu jakim jest Sejm. Który wykorzystuje okazję aby powalczyć z Marszałkiem o noszenie maseczki w obliczu Kryzysu i Pandemii.
To się nadawało do tak pięknego rozegrania...!

Na szczęście dla Bosaka pan Terlecki posiada nikły potencjał inteligencji, prawdopodobnie zjedzony przez wąchanie kleju i nie tylko. I nie zareagował (jak zawsze nie reaguje zresztą) w sposób odpowiedni. A mógłby. Ale może to też kwestia doboru odpowiednich osób o podobnym wychowaniu (braku) i niższej wartości inteligencji - specjalnie dobranych przez pana Kaczyńskiego.
W normalnym zresztą kraju, w takich przypadkach polityk ląduje na zapleczu partii i wkrótce znika ze sceny politycznej. Często sama partia brutalnie się z nim rozprawia dla pokazania że nie toleruje pewnych zachowań. Bosak i Terlecki - oni obaj mają olbrzymie szczęście że to Polska i przy tak wielkiej obojętności tego społeczeństwa jaka panuje obecnie - tylko wybuch bomby atomowej w tym kraju mógłby obudzić Polaków i zmusić ich do wyjścia z domów i potrząśnięcia (dosłownie i w przenośni) politykami. Niektórych z nich przy okazji wysyłając w drodze ekspresowej na pobliskie latarnie...

Alvena napisał/a:

PiS również ma sporo afer i sporo nakradli, tak samo jak PO, które prawie nic dobrego nie zrobiło (chociaż jednak parę ważnych rzeczy im zawdzięczamy, to chyba za PO zniesiono obowiazkowa sluzbe wojskowa, to tez za PO mamy refundacje niektorych leków jako trans), ale też nie szkodziło wibitnie gospodarczo i światopoglądowo.


Przepraszam, ale to są błahostki. PO wykorzystało moment kiedy do woja garnął się każdy ze wsi bo nie miał pracy a jakoś na życie musiał zarobić. PO wykorzystało świetny moment kiedy wchodziliśmy do UE, keidy zaczęliśmy dostawać dotacje i faktycznie część z tej kasy widać do dzisiaj ot chociażby w postaci autostrad i ekspresówek jakie wtedy powstają i nadal powstają dzięki kasy z UE.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-08, 20:23   

Pogromów nie będzie. Na najbliższe tygodnie, oby nie miesiące, wrogiem nr 1 corona.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-08, 21:15   

marta, o czym ty w ogóle mówisz? ja piszę o ekonomii, bo konfederacja teoretycznie ukróciłaby socjalizm, zmniejszyła podatki i wzmocniła wolny rynek. teoretycznie. jakby było w praktyce - nie wiemy. a ty mi wyskakujesz z długim wywodem próbującym mi udowodnić to, że są oszołomami, co już sama przecież stwierdziłam, że przebijają w tym nawet pis.

a co do PO to nie są błahostki. NIKT nie kazał im znosić obowiązkowej służby wojskowej, ani NIKT nie przystawił im pistoletu do głowy i nie kazał dawać transom leków na refundację. zrobili to z własnej woli i to jedyne, za co ich szanuję, bo jeśli chodzi o resztę, to straszna partia i nakradli tak samo, jak teraz kradnie pis.

a lewica zniszczyłaby gospodarczo ten kraj. przecież podatki i socjale typu 500+ (które lewicowcy popierają i chcą dawać jeszcze więcej programów), wywindowałyby w kosmos, i to tak bardzo, że nie opłacałoby się w polsce pracować, zresztą juz teraz się nie oplaca i ludzie wyjeżdżają za granicę.
zresztą prl upadł właśnie dlatego, że był niewydolny gospodarczo/finansowo, a nie dlatego, że wałęsa zmiótł prl swoim wąsem, albo że jp2 przyjechał i magicznie odmienił obliczę ziemi, tej ziemi. gierek utopił polskę finansowo.
 
 
marta
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 38
Posty: 122
Wysłany: 2020-10-08, 22:24   

Alvena napisał/a:
a co do PO to nie są błahostki. NIKT nie kazał im znosić obowiązkowej służby wojskowej, ani NIKT nie przystawił im pistoletu do głowy i nie kazał dawać transom leków na refundację. zrobili to z własnej woli i to jedyne, za co ich szanuję, bo jeśli chodzi o resztę, to straszna partia i nakradli tak samo, jak teraz kradnie pis.


W ten sposób chcesz?
OK, w takim razie ja powinnam otwarcie chwalić pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego i cały PiS oraz LPR za wprowadzenie bezpatencia żaglowego na jachty do 7.5 metrów długości ;)
Nadto koniecznie trzeba ich pochwalic za obniżenie podatków PIT do odpowiednio 18% i 32% :D
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-08, 22:50   

no to ciesze sie, ze potrafisz dostrzec jakies pozytywy w pisie mimo niechęci.
ja zawsze dostrzegam 2 strony medalu, nawet jak kogos/czegos nienawidzę. jeśli robi coś dobrego - to trzeba wroga docenić.
 
 
Bruce
użytkownik
Realista


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 164
Wysłany: 2020-10-08, 23:23   

Alvena napisał/a:
ja piszę o ekonomii, bo konfederacja teoretycznie ukróciłaby socjalizm, zmniejszyła podatki i wzmocniła wolny rynek. teoretycznie. jakby było w praktyce - nie wiemy. a ty mi wyskakujesz z długim wywodem próbującym mi udowodnić to, że są oszołomami, co już sama przecież stwierdziłam, że przebijają w tym nawet pis.

Fajnie Alvena, że mamy podobne poglądy polityczno-gospodarcze :) I właśnie pomimo programów wolnorynkowych (uproszczenie podatkowe itp.), Konfederacja jest u mnie skreślona ze względu na promowanie p. Bosaka oraz p. Brauna i ich fundamentalistycznych przekonań, wynikających ze skrajnego katolicyzmu, które chcą narzucić innym obywatelom poprzez organizację O.I., podobno finansowaną przez Kreml.

BTW, pamiętam jak kilka lat temu forum było opanowane przez kilka dziewczyn, które promowały skrajny socjalizm, wręcz anarchokomunizm i pisały o tym dużo postów. Opanowały również shoutbox, który potem został zlikwidowany. Ponadto, były rekordzistkami ostrzeżeń. Ciekawe, czemu już nie piszą :D
_________________
Na HRT w ch.. czasu
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-09, 05:16   

swoja droga do zabawne, ze konfederaci nazywają się wolnościowcami xD kiedy oni chcą wprowadzić katolicki szariat, nawiedzony braun to nawet chce chrystusa królem polski mianować, sam korwin też jest prokatolicki i chce zakazac marszów równosci, bo... bo tak. bo jest przecież wolnościowcem xD bosaczek chce wprowadzic zakaz sądownej zmiany płci. tacy wolnościowcy, że ich D piecze, że ktoś chce sobie życie ułożyć. pewnie jeszcze narodowa część chętnie przywróciłaby obowiąskową służbę wojskową dla mężczyzn, bo przecież wolność.
oni są pozbawieni zdolności samokrytyki, bo mnie by było na ich miejscu wstyd nazywać się konserwatywnym wolnościowcem, zapadłabym się pod ziemię. KONSERWATYWNY WOLNOŚCIOWIEC. trzymajcie mnie. to tak samo logiczne jak sucha woda, gorące zimno, czarna biel.

szkoda, że nie ma w polsce żadnej partii libertariańskiej z prawdziwego zdarzenia.

co do anarchokomunistów to była tu ostatnio w tym wątku helenka, ale robiła zadymy i dostała bana, chyba nie był permanentny, ale wygląda na to, że strzeliła za niego focha na forum.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-09, 21:04   

Wy nie rozumiecie. Ja mowilam nie o tym zeby opodatkowac 90 % ludzi ktorzy nie zaliczaja sie do milionerow. Tym trzeba podatki obnizac I oferowac dobry socjal czyli mi i wam. Ja mam na mysli 10% ktorzy sa bogaczami typu Bezos, Zuckerberg itd. Takze mam mowie o korpo jak Google, Amazon, Facebook, ktore nie placa podatkow w ogole. Wy caly czas mysli ie o sobie a my jednak chcemy dowalic bogaczami I korporacjom. Tych w PL za duzo nie ma ale zgadzam sie, ze kler nalezy zlikwidowacna a koscioly przerobic na dyskoteki.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-09, 21:43   

JuicyLucy napisał/a:
Wy nie rozumiecie. Ja mowilam nie o tym zeby opodatkowac 90 % ludzi ktorzy nie zaliczaja sie do milionerow. Tym trzeba podatki obnizac I oferowac dobry socjal czyli mi i wam. Ja mam na mysli 10% ktorzy sa bogaczami typu Bezos, Zuckerberg itd. Takze mam mowie o korpo jak Google, Amazon, Facebook, ktore nie placa podatkow w ogole. Wy caly czas mysli ie o sobie a my jednak chcemy dowalic bogaczami I korporacjom. Tych w PL za duzo nie ma ale zgadzam sie, ze kler nalezy zlikwidowacna a koscioly przerobic na dyskoteki.


w jednym się zgadzam, że jak płacić podatki, to każdy powinien. a kler to w ogóle święta krowa i niezłe przekręty idą z tego tytułu. choćby zakup ziemi po taniosci, bo na cele religijne, a potem odsprzedaż komuś innemu, np premierowi pis :) z naszych podatków kler tez ma emerytury. nic nie muszą na fundusz emerytalny wpłacać. ogolnie maja podatkowe eldorado. jeszcze dofinansowania dostaja np na budowe kosciolow od panstwa. to jest mafia, którą trzeba pogonic. ale to chyba nigdy nie nastapi, bo polacy nie są jak czesi. czesi to spoko naród, świadomy.

ale nie zgadzam sie, ze trzeba wyjatkowo dowalic bogaczom. wlasnie to jest najwiekszy problem z lewicą, traktuje osoby, ktore sa na szczycie hierarchii jako złe i usiłuje wszystkich sprowadzać do jednego poziomu. ludzie sukcesu, którzy zarobili, bo mieli na siebie pomysł, mają za to za karę pokutować i być okradani. no dlaczego? i jaki wtedy jest sens dla kogokolwiek, by zakladac firmę w polsce? jaki w ogole jest sens by cokolwiek tu osiagnac, jesli dostajesz za to karę? oczywiscie, wielkie korporacje powinny placic podatki, jak kazdy, ale no też bez przesady z wielkoscia tego podatku.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-10-10, 00:24   

Alvena, choćby z ostatnich dni...

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tajemnice-lasow-panstwowych-kosciol-pieniadze-polityka/ynkd9ef
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-10, 00:39   

Oj Alvena Alvena. Oni nie sa okradani. W wiekszosci odziedziczyli swoje majtki czy pozycje. U nas ludzie juz zaczyna ja to rozumiec. Beda wkrotce wielkie zmiany. A jak niby Bezos bedzie ukarany jak dowalimy mu 80 pc podatku. I tak mu zostanie 200 mld w kieszeni. Wy Polacy jestes ie strasznie a ty a ty ale z naszej perspektywy to was a historian, upadle uniwersytety I nauka, jedynie wielkie panstwo w Europe ktir bylo kolo ia w czasach kolonialnych. Patrzac na to obawiam sie ze Roza Luxembourg miala szluszna racje o Polsce. No I teraz ten uoadek, zacietrzewienie I polpotyzacja wladzy. Tak rzadzi wami Polpot wypisz wymaluj. No I ten kosciol. No I dalej wegiel fedruja a powietrzem to sie w PL nie danoddychac. Sa badania ze zanieczyszczone powietrzem obniza IQ trwale😅😜🤣😝
https://www.unenvironment...on-intelligence
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-10, 00:53   

JuicyLucy napisał/a:
Oj Alvena Alvena. Oni nie sa okradani. wiekszosci odziedziczyli swoje majtki czy pozycje.

Zabieranie odziedziczonego majątku to nie kradzież?
Pytam, bo Ruscy zabrali mojej prabababci dworek...
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-10, 01:13   

JuicyLucy napisał/a:
Oj Alvena Alvena. Oni nie sa okradani. W wiekszosci odziedziczyli swoje majtki czy pozycje. U nas ludzie juz zaczyna ja to rozumiec. Beda wkrotce wielkie zmiany. A jak niby Bezos bedzie ukarany jak dowalimy mu 80 pc podatku.


80% podatku? jakim prawem on ma prawie calymi swoimi zarobkami utrzymywac panstwo polskie. to czysta kradzież, rozporządzasz czyimś mieniem, motywując to tym, że wiesz lepiej na co te pieniadze przeznaczyc.
moze ja ci wbije na chatę i porozporządzam twoim majątkiem? bo nie mam na hormony, a tobie nie potrzeba tyle tego AGD moim zdaniem, wiec cos opchne w lombardzie
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-10, 10:38   

No coz, probowalismy tlumaczy ale to jak sciana o groch I musielismy wprowadziccudownego covidka. Poza tym "Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem."

Źródło: Andrzej Garlicki Józef Piłsudski 1867–1935, Kraków 2008.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2020-10-10, 13:33   

W tym kraju ludzie nie rozumieja co to jest sprawiedliwosc spoleczna, na czym polega ochrona najslabszych przed wyzyskiem ze strony moznych i bogatych, nie ma wspolczucia dla dzieci pochodzacych z biednych rodzin - tak jakby te dzieci byly winne temu ze ich rodzice nie maja pracy, lub popadli w nalog - przyklad - propozycja 300+ Nowoczesnej - ktore to pieniadze poszlyby przede wszystkim do rodzin najbogatszych (bo ci zarabiajac najwiecej mogliby najwiecej odliczyc od podatku) Jak widze jednego czy drugiego zwolennika Konfederacji to mysle sobie ze ten kraj zasluzyl sobie na to co ma obecnie. Lata lekcewazenia problemow ludzi biednych, lata wyzyskiwania pracownikow, lata umow smieciowych zrobily swoje - ludzie maja w nosie te tkz elity ktore nie potrafily ujac sie za najslabszymi, za tymi ktorzy przez cale lata byli wykorzystywani przez tych ktorym sie udalo. Pisalem kiedys o teori Karla Polyany. Sprawdzila sie ona w przypadku faszyzmu w Niemczech, sprawdza sie teraz w Polsce - im bardziej masy ludzi sa wykorzystywane tym chetniej popieraja tych ktorzy daja im jakas nadzieje na zmiane ich losu. A ze ci ktorzy daja taka nadzieje sa przy tym nieobliczalni to juz tych zdesperowanych ludzi jak najmniej obchodzi. Jesli wiec ludziom systam zabierze przynalezne im prawa ekonomiczne tym mniej wolnosci demokratycznych taki system uzyska w zamian.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-10, 19:47   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Alvena napisał/a:
moze ja ci wbije na chatę i porozporządzam twoim majątkiem?


Problem w tym że bogaci sami się nie dorobili, dorobili się wypłacające 10% zarobków albo i mniej pracownikom a resztę zabierając dla siebie.

To oni są złodziejami i obrzydliwymi wyzyskiwaczami.



czyli każdy kto się dorobił, bo miał na biznes pomysł, jest z automatu złodziejem i wyzyskiwaczem? i ma oddawać cały swój dorobek innym ludziom? jaki jest wtedy sens osiągać cokolwiek w takim kraju, gdzie tłamsi się ludzi sukcesu? gdyby anarchokomunisci przejeli wladze, to skonczylibysmy żyjąc w lepiankach.

w lewicowej wizji nie ma miejsca na jakikolwiek sukces, bo kazdego, kto jest na szczyscie hierarchii, traktują jako zło wcielone. to w sumie takie bardzo polskie podejście, jak komuś się udało to na pewno "NAKRAT".

jeśli chodzi o zarobki w firmach tych osób, to oni mają święte prawo wypłacać ludziom tyle, ile chcą, a nie oddawać im cały swój zarobek. może zbierają ten hajs, bo chcą np kupić sobie za to prom kosmiczny, dlaczego pozbawiasz ich marzeń? dlaczego rozporządzasz ich hajsem?
przecież to oni mieli pomysł na biznes, jak np taki zucc, to oni osiągneli sukces. dlaczego nie należy im się za to nagroda?
jeśli zarobki ci gdzieś nie pasują, to wtedy się zwalniasz i szukasz lepszej pracy, gdzie szef nie jest CH. nie musisz pracować za miskę ryżu. jeśli każdy by się szanował, to te korpo zaczęłyby traktować ludzi z szacunkiem i wypłacać im więcej pieniędzy, inaczej zostałyby bez pracowników.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-10, 20:01   

Mamy pandemie i AI. Ludzie sa wypierani przez maszyny. Praca bedzie tylko dla 10% super wyksztalconych ludzi. To co ma zrobic te 90%. Poza tym tu jest ciekawy eksperyment, ktory obaala argumenty Alveny calkowicie i bezapelacyjnie.

https://biznes.interia.pl/finanse/news-kanada-w-vancouver-bezdomnym-dano-pieniadze-do-reki,nId,4784847
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-10, 20:38   

w.t.f., ten link niczego nie obala xD
ty naprawde zyjesz w swoim swiecie xDDD
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-10, 20:47   

JuicyLucy napisał/a:
Mamy pandemie i AI. Ludzie sa wypierani przez maszyny. Praca bedzie tylko dla 10% super wyksztalconych ludzi. To co ma zrobic te 90%. Poza tym tu jest ciekawy eksperyment, ktory obaala argumenty Alveny calkowicie i bezapelacyjnie.

https://biznes.interia.pl/finanse/news-kanada-w-vancouver-bezdomnym-dano-pieniadze-do-reki,nId,4784847



Się nie martwię. Jestem super wykształcona i super inteligentna. Mam tez udziały w Boston Dynamics i KUKA.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2020-10-10, 21:49   

Pracodawcy nie mieli by odwagi byc Ch.. gdyby w systemie byl szacunek dla drugiego czlowieka, gdyby ludzie na szczycie wladzy mieli odrobine przyzwoitosci. Tak jednak w tej Tuskowej Polsce nie bylo. Caly aparat panstwa byl nastawiony na obrone interesow bogaczy - ich i nikogo wiecej. Moze niektorym ludziom zyjacym w Polsce wydaje sie to normalne, ale jak ktos pomieszka troche na zachodzie to przestaje mu sie to wydawac normalne. W UK jest szereg przepisow chroniacych pracownikow przed zlym traktowaniem przez pracodawcow, poza tym media naglasniaja wszelkie naduzycia, a w slad za informacjami podazaja dzialania wladz ktore szybko uszczelniaja wszelkie luki w prawie. Uber wyzyskiwal kierowcow, media zostaly o tym poinformowane i wkrotce firma musiala sie pozegnac z pozwoleniem na prowadzenie dzialalnosci w Londynie. Jesli w UK zdarzaja sie jakies afery to po ich naglosnieniu cos sie w tej sprawie dzieje sa sledztwa parlamentarne, sprawy sa kierowane do sadu.

Pracodawcy, ktorzy sie dorobili dorobili sie tego dzieki ciezkiej pracy zatrudnionych przez nich ludzi, lub dlatego ze zawod ktory wykonuja jest wyceniany zbyt wysoko w stosunku do swojej uzytecznosci dla spoleczenstwa jak np zawod pilkarza czy piosenkarza. Rzadko kto dorabia sie milionow tylko swoja wlasna praca. Tymczasem to ludzie biedni procentowo oddaja panstwu najwiecej pieniedzy w ramach VAT - az 130% ich zarobkow jest objete tym podatkiem. Najbogatsi placa VAT od zaledwie 20% zarobionych przez siebie pieniedzy. Dzieje sie tak poniewaz ludzie niezamozni przeznaczaja calosc swoich zarobkow plus czesto pozyczki na zakup towarow objetych VAT-em. Bogaci wiekszosc swoich dochodow przeznaczaja na lokaty kapitalowe od ktorego nie odprowadza sie VAT-u, na konsumpcje przeznaczaja jedynie 20% swoich dochodow. Jest jak najbardziej za tym sluszne aby zarabiajacych wiecej obciazyc wiekszymi podatkami bo ich nieopodatkowane pieniadze nie sluza dobru spoleczenstwa - nie wplywaja do budzetu w postaci VAT-u w ilosci proporcjonalnej do osiaganego dochodu, nie nakrecaja popytu (takiego jakby nalezalo oczekiwac po ich ilosci) a wiec tym samym nie przyczyniaja sie do wzrostu gospodarczego. Mitem jest tez to ze im wiecej sie zostawi bogatym pieniadzy tym chetniej beda oni inwestowac w rozwoj swoich firm. Gdyby bogaci zarabiali swoje pieniadze w calkowitej spolecznej prozni, bez wspoludzialu innych ludzi to prosze bardzo niech sobie te pieniadze zachowaja dla siebie. Jest jednak zupelnie inaczej - nie placa swoim pracownikom tyle aby tych bylo stac na godne zycie, nie zapewniaja im dobrych warunkow pracy. Ponadto swoje wplywy wykorzystuja w celu naklaniania wladz to tworzenia prawodawstwa ktore chroni ich interesy kosztem ludzi ktorych zatrudniaja. Pytam po raz kolejny jesli rzad PO byl tak dobry to dlaczego pracownicy musieli 30 lat czekac na rzad PIS i na skrocenie przez ten rzad umow na czas okreslony?
Nie, nie popieram PIS wiem ze ma na swoim koncie afery, ale wiem tez ze takie afery miala na swoim sumieniu PO, w dodatku obecna opozycja przypisuje PIS-owi afery ktore tak naprawde sa aferami PO Chodzi mi o nastepujace afery:
SKOK - to ludzie powiazani z WSI (a co za tym idzie z majacymi z nimi zwiazki dzialadczami PO jak Komorowski) juz od 2003 roku masowo przywozili do Wolomina roznych meneli aby ci nie majac zadnych zrodel utrzymania wyludzali z banku kredyty (tak jakis tam dzialacz PIS przeslal jakies tam pieniadze na swoje konto zagraniczne ale to byl niewielki procent tego co przywlaszczyli sobie ci ktorzy zorganizowli to cale przedsiewziecie).
Get Back - afere zorganizowal maz pani Pienkowskiej prezenterki TVN i czolowej wspierajacej opozycje. Pan Czarnecki przez fikcyjna firme odkupil od samego siebie Get Back, pieniadze uzyskane od tych ktorzy kupili trefne obligacje przeznaczyl na ratowanie swoich bankow zagrozonych w zwiazku z wprowadzeniem korzystnych dla frankowiczow przepisow prawnych Nie che mi sie w tym miejscu wchodzic w szczegoly ale dla mnie jest zupelnie jasne kto jest w tym przypadku aferzysta. PIS zas obwinia sie o afere bo nie potrafilo w pore jej odkryc - to tak jakby obwiniac policja o morderstwo tylko dlatego ze nie potrafi znalezc sprawcy.

Poza tym wszystko juz bylo - PO zatrudnialo znajomkow, tak samo robi PIS, PO nie dbalo o interesy rodzimych producentow (ciagniki Ursus na przyklad ktore pomimo spelniania wszystkich norm byly blokowane przez rzad niemiecki i nie mogly wejsc do sprzedarzy w Niemczech - jedna rozmowa przedstawiciela rzadu )z PIS-u z niemieckim odpowiednikiem sprawila ze ciagnii zostaly dopuszczone do sprzedarzy na rynku niemieckim), PIS sprowadza wegiel z zagranicy. Wszystko sie powtarza. PO welug swoich wlasnych slow rzadzila 'panstwem teoretycznym' a ludzie mieli za... za miske ryzu. Dla mnie najbardziej porazajace bylo to jak politycy PO wyrazali sie o panstwie ktorym zarzadzali 'ch.. d... i kamieni kupa'. Tak wlasnie podsumowali swoje osiagniecia w rzadzeniu Polska. Dla mnie sa skonczeni na zawsze i zeby nie wiem co to nigdy na nich nie zaglosuje.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-10, 22:11   

Alvena napisał/a:
w.t.f., ten link niczego nie obala xD
ty naprawde zyjesz w swoim swiecie xDDD


Wszystko obala. Panstwo ma dac ludziom dach nad glowa , sluzbe zdrowia, wyksztalcenie i wyzywienie oraz media. Chcesz wiecej to idz do pracy, ale podstawowe potrzeby winny byc dostarczone przez panstwo. Jak sa bezdomni to dac im piniadze i lokum. A pieniadze z podatku dochodowego od bogaczy. Ten experyment pokazal, ze to dziala. A jak sa takie osoby jak ty, ktore nie chca z czegos korzystac to niek nie korzystaja.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-11, 05:39   

nic nie obala. naucz się odróżniać swoje opinie od faktów. to wedlug ciebie i twojej wizji panstwo ma tak działać.

poza tym w kanadzie podatek dla firm jest mały w porównaniu do innych krajów z tego co czytam. dla osób fizycznych jest max 33% (niektóre źródła mówią o 29). ty chcesz dowalic 80%, co sprawiłoby, ze wszystkie firmy uciekna z kraju i nie bedzie juz frajerów, którzy będą utrzymywać innych. i skończy się high life :) będzie wielki powrót do mieszkania w lepiankach.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-11, 09:00   

A gdzie uciekna? Do Chin albo Konga? To mit i ich wymowka. A niby czemu Google ma nie placic podatku od obrotu danymi jak klikam myszka. Oni maja z tego niebotyczna kase a to moje klikanie. A po Co nam monopol Google. A nie lepiej aby powstalo kilka mniejszych firm. A po Co nam Starbucks czy Mcdonald placacy ochlapy I serwujace papke wymiotna. Ja uwazam ze lepsze rodzinne czy kameralne kafejki niz korpo monopole. Ty mylisz pojeca. My nie checmy opodatkowac ludzi tylko korporacje. Poza tym nawet jak bedziesz bardzo duzo zarabiac ale wypracowany zyskbinwestowac to I tak zaplacisz 0 podatku a nawet dostaniesz zwrot.
Artukul nie byl napisany przez ze mniem wiec przytoczylam czyjes wyniki badan naukowych a nie moje.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-11, 09:40   

JuicyLucy napisał/a:
My nie checmy opodatkowac ludzi tylko korporacje.

Z Twoich postów nie wynika to w sposób jednoznaczny. Używasz wielu pojęć ogólnych. Nawet w tym zdaniu - kim jesteście „wy”? Tak samo często odwołujesz się do jakichś „onych” i „bogaczy”, co pozwala na mnogość interpretacji, co to znaczy bogacz. A tak naprawdę o postawienie tej granicy rozbija się cała polityka. W teorii wszystko jest jasne, w praktyce nie koniecznie.

Dokładnie. Przedsiębiorcy wyniosą się do krajów 3 świata. To tam wielkie koncerny wyzyskują pracowników za miskę ryżu. Być może średni przedsiębiorca też miałby tam łatwość otworzenia i prowadzenia działalności ze względu na brak obwarowań prawnych.

Niemniej, monopole to osobny problem też niekorzystny dla „zwykłego” przedsiębiorcy.

A tak w ogóle piszę właśnie sieć neuronową. Pozdrawiam. I drapię się tylko w głowę jak to wszystko czytam...
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-11, 10:13   

JuicyLucy napisał/a:
Alvena napisał/a:
w.t.f., ten link niczego nie obala xD
ty naprawde zyjesz w swoim swiecie xDDD


Wszystko obala. Panstwo ma dac ludziom dach nad glowa , sluzbe zdrowia, wyksztalcenie i wyzywienie oraz media. Chcesz wiecej to idz do pracy, ale podstawowe potrzeby winny byc dostarczone przez panstwo. Jak sa bezdomni to dac im piniadze i lokum. A pieniadze z podatku dochodowego od bogaczy. Ten experyment pokazal, ze to dziala. A jak sa takie osoby jak ty, ktore nie chca z czegos korzystac to niek nie korzystaja.
Oh lol. Ja już nawet nie czytam. Jeszcze niedawno był zakaz korzystania z toalet. Teraz... atak cyborgów zabierających nam pracę i podatek korporacyjny... <rotfl> <rotfl> Dziewczyna chyba pali jakieś śmieszne papierosy <rotfl>
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-11, 11:59   

<rotfl3> <rotfl3> <rotfl3> <rotfl3>
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-11, 11:59   

Taaa Musk to taki wizjoner ktorego finansuje NASA a sama zajmuje sie ambitnymi projektami. W jego Teslach odpadaja zderzaki i kierownice a calosc montowana jest z taka jakoscia jak by to robil troglodyta w stodole. Wlasciwie przed chwila Tesla kupila firme produkujaca zaawansowane centra obrobcze oraz firme budujaca systemy automatyki przemyslowej konstruujaca roboty przemyslowe. U Muska jest 90% lansu medialnego a reszta ... Nie jest zbyt imponujaca.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-11, 12:13   

Co to za dziki wątek, najpierw było dołowanie się, potem jasnowidztwo, przez kolejne 2 strony się kłócili o nic, a teraz jest jakiś komunistyczny [terefere] wywołany przez zrzędy.

Widzę tu jakiś potomków Robin Hooda. Ludzie mają pomysł na biznes, rozkręcają go, zatrudniają pracowników, poświęcają wiele lat aby firma odniosła sukces, a teraz przychodzą jacyś samozwańczy komuniści i rządają by ci ludzie sukcesu rozdali swoje majątki. Jaki to ma cel? Jaki byłby sens tworzenia biznesów wtedy? Powiedzcie wprost że jesteście złe na cały świat i nie chce się wam pracować zamiast to ukrywać za płaszczem komunistycznych bzdur.

JuicyLucy napisał/a:
A niby czemu Google ma nie placic podatku od obrotu danymi jak klikam myszka. Oni maja z tego niebotyczna kase a to moje klikanie

Ponieważ udostępniają swoje strony internetowe, infrastrukture, serwery za darmo dla każdego. Przed założeniem konta masz ich regulamin i się zgadzasz na to że część twoich danych będzie zbierana. Może jeszcze mają płacić tobie za korzystanie z ich usług?

JuicyLucy napisał/a:
A po Co nam monopol Google. A nie lepiej aby powstalo kilka mniejszych firm.

Przecież mamy sporo mniejszych firm które tworzą własne przeglądarki (Opera), serwisy z filmami (CDA), oprogramowania telefonów (Windows phone), tłumacze (babla), dyski w chmurze (MEGA), sklepy z grami (AppStore) itd. Ciekawi mnie czy to celowe wprowadzanie czytelnika w błąd czy autorce brakuje szerszego spojrzenia na sprawę. To że usługi Google są tak popularne, jest nam na rękę, mamy dostęp do największej bazy danych w dziejach i łatwość dostępu do tych usług.

JuicyLucy napisał/a:
. A po Co nam Starbucks czy Mcdonald placacy ochlapy I serwujace papke wymiotna. Ja uwazam ze lepsze rodzinne czy kameralne kafejki niz korpo monopole.

I po raz kolejny wprowadzasz w błąd. W Polsce mamy dziesiątki tysięcy prywatnych, polskich firm gastronomicznych, świat się nie kręci wokół Maca ;) Płacą mało bo ta praca nie wymaga jakiś specjalnych kompetencji, niemal każdy może się tam zatrudnić. Wiesz o czymś takim że stawka za pracę rośnie wraz wymaganiami do podjęcia pracy? Im większe są to tym mniej ludzi może się zatrudnić i przez to stawka płacy rośnie. Nie na darmo programiści zarabiają kupę kasy.

JuicyLucy napisał/a:
My nie checmy opodatkowac ludzi tylko korporacje

Jacy "my"? Co ci zrobiły te biedne korporacje że tak ich nienawidzisz? A te pieniądze z podatków do kogo miałyby pójść, do rządzących aby je wydali na kolejne głupoty, czy może nawet rozdać ludziom, tak aby ich zachęcić do nic nie robienia.

Cytat:
Moja droga, wkrótce da, cały ten tak śmiertelny wirus po którym padają całe wioski nie został wymyślony bez powodu
Za niedługo czeka nas upadek systemu.
Wkrótce czekają nas wielkie zmiany jak wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego możesz się śmiać ale tak będzie.

Ktoś tu dalej żyje w świecie fantazji i myśli że wirusa nie ma. Może przedstawisz na te dowody na jego nie istnienie? Po wątku z sprzed miesiąca dalej się niczego nie nauczyłaś.
Oh, super, mamy jasnowidzke na forum, powiedz nam od razu jakie będą szczęśliwe numerki w lotto :D

LadyKwiecista99 napisał/a:
Ludzie już za niedługo zostaną wam wyjawione takie rzeczy które są ukrywane jeszcze choć coraz więcej ludzi się budzi, że wam włosy staną a połowa waszych babć dostanie zawału serca.

Zamiast zachowywać się jak wszechwiedzące guru to nam od razu zdradź te wielkie tajemnice :p
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-11, 12:33   

Wolę Starbucksa. A moja prababcia była szlachcianką. Zabranie dworku, który był moim rodzinnym majątkiem, dalej było kradzieżą i nikt mi nie powie, że nie.

Ci, którzy dorobili się kasy, zazwyczaj wiedzą, jak ją utrzymać. Jeśli wprowadzić jakiś podatek 80%, to wszyscy przenieśliby swoje firmy do rajów podatkowych lub po prostu nawet najbliższego możliwego kraju, bo przecież dosłownie wszędzie ten podatek byłby niższy niż 80%, czyli bardziej by się to oplacalo. Ja przynajmniej bym tak zrobił. Efekt byłby przeciwny do zamierzonego. Zamiast więcej kasy, do budżetu państwa wpływałoby jej mniej, bo nikomu nie opłacałoby się w Polsce prowadzić dużej, dochodowej działalności. Czemu rozliczać się w kraju, który kosi z ciebie chore ilości pieniędzy? Nikt by tak nie robił, ludzie mają rozum.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-10-11, 12:40   

Queen zyje w socjalistycznym kraju , gdzie czy sie stoi czy sie lezy to dach nad glowa i 500 funtow sie nalezy. Dla mnie osobiscie te korporacje sa dobre, ale dla was nie! Dajecie sie kiwac przez ich narracje, my to nazywamy mug's game.
Cytat:
A tak w ogóle piszę właśnie sieć neuronową. Pozdrawiam. I drapię się tylko w głowę jak to wszystko czytam...


Piszesz ja dlugopisem czy patykiem? A moze robisz ja drutach. U nas to przedszkolaki na Keras juz umieja to.
Tu jest moj przyklad jak zrobic residual NN, ale trzeba wiedziec co to PyTorch. Mozesz sobie zeskalowac architekture w poziomie i delikatnie poglebic. Dostaniesz 97% accuracy.

https://github.com/LucyNowacki/Adversarial-PyTorch/blob/master/FGSM.ipynb
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-11, 12:46   

Cytat:
Piszesz ja dlugopisem czy patykiem? A moze robisz ja drutach. U nas to przedszkolaki na Keras juz umieja to.
Tu jest moj przyklad jak zrobic residual NN, ale trzeba wiedziec co to PyTorch. Mozesz sobie zeskalowac architekture w poziomie i delikatnie poglebic. Dostaniesz 97% accuracy.

To miało mi zaimponować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 13