Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjazna praca
Autor Wiadomość
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Wysłany: 2020-08-01, 15:48   Przyjazna praca

Szukam pracy, nigdy nie pracowałam własnje z tego powodu że jestem osobą trans i chciała bym to zmienić, czy jest tu jakaś osoba która zna jakieś miejsca przyjazne osobą trans w Trójmieście? Lub sam poszukuje pracownika?

Piccola
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Punktów: 17
Wysłany: 2020-08-02, 15:55   

Hejka, na pewno sklepy H&M (choć oczywiście ostatecznie jak zostaniesz przyjęta zależy od załogi konkretnego sklepu, ale mimo wszystko zasadą jest to, że osoby LGBT mogą czuć się zupełnie swobodnie i bardzo dobrze) i podobno również Ikea.

Pozdrawiam :)

anka17q
użytkownik

Punktów: 2
Wysłany: 2020-08-02, 23:09   

Piccola napisał/a:
Hejka, na pewno sklepy H&M (choć oczywiście ostatecznie jak zostaniesz przyjęta zależy od załogi konkretnego sklepu, ale mimo wszystko zasadą jest to, że osoby LGBT mogą czuć się zupełnie swobodnie i bardzo dobrze) i podobno również Ikea.

Pozdrawiam :)

To już coś, ja mam taki problem ze nie mam jeszcze zmienionych danych, bo wygląd mam z natury bardziej kobiecy +hormony trochę pomagają, i boję się właśnie jak ktoś zareaguje jak zobaczy moje imię i nazwisko formalne.

Katarzyna
użytkownik
Katarzyna

Punktów: 381
Wysłany: 2020-08-02, 23:21   

Oczy mu wypadna jak moim terazniejszym szefom. :D

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Punktów: 31
Wysłany: 2020-08-02, 23:34   

Ja mam taktykę że nawet się nie tłumaczę 🙃 . Nie wiem czy w Polsce też jest tak że muszą oficjalnie wysłać ofertę pracy i potwierdzenie że przeszłaś przez rekrutacje? Ja zawsze proszę o potwierdzenie zanim zaświecę swoimi polskim paszportem. Później nic nie tłumacze, daje dokumenty z kopią listu od lekarza i tyle. Gdyby coś warczeli i zaczęli kombinować mam potwierdzenie ze przede dokumentami było ok więc nie ryzykowali by sprawy o dyskryminację.

Piccola
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Punktów: 17
Wysłany: 2020-08-03, 10:19   

QueenK - nie spotkałam się z czymś takim, że wysyła się oficjalne potwierdzenie tego iż przeszło się przez rekrutację, zastanawiam się też jak przyszły pracodawca zareagował by na prośbę o coś takiego - mógłby się zdziwić i pomyśleć, że pracownik odrazu robi jakieś dziwne problemy. :-p Można to ewentualnie byłoby ugrać tym, że potrzebuje się tego w ramach jakiejś promesy w celu wynajęcia mieszkania czy coś w tym stylu ale może być ciężko bo umowy z reguły podpisywane są odrazu na koniec okresu rekrutacji (piszę o korpo nie o Januszach biznesu); po za tym z tego co się nauczyłam to w Polsce pracodawcy nie lubią dawać żadnych promes bo obawiają się tego,że będą mogłby być one później wykorzystane przeciwko nim.

anka17q - jeśli funkcjonujesz na co dzień wciąż jako chłopak i obawiasz się tego, że wyglądasz kobieco to dobra wiadomość - przynajmniej u jednego z tych pracodawców nie masz się czego obawiać. :) Możesz zatrudnić się jako chłopak i dopóki wyglądasz modnie / estetycznie / gustownie (w końcu przyjdzie Ci pracować z klientami) to nikt Ci nie będzie robił problemów, a jeśli będzie to sam będzie miał problemy. Pamiętaj, że pracowałabyś wśród ludzi którzy sami często musieli mierzyć się z brakiem tolerancji. Z czasem gdy zmiany będą coraz większe możesz (ale nie musisz) po prostu poinformować kierownictwo i kolegów z czego to wynika i poprosić o to by zwracali się do Ciebie per ona.

Jeśli jednak funkcjonujesz już na co dzień tak jak się czujesz, lub chcesz odrazu zacząć tak funkcjonować w nowej pracy to po prostu przyjdź na rozmowę tak jak się czujesz, bądź na rozmowie szczera, powiedz z czego wynika różnica między danymi w CV a tym jak wyglądasz i powiedz, że chcesz by zwracano się do Ciebie tak i tak i jeśli nie chcesz by inni wiedzieli o tym, to odrazu o tym powiedz że to dla Ciebie ważne by zostało to między Tobą a kierownictwem (tylko z tym akurat trzeba być realistą - gdyby to była jedna osoba która zna sytuację to nie byłoby problemu, ale w tym wypadku to jest zazwyczaj aż kilka osób które zajmują się formalnościami kadrowymi, dlatego w związku z tym, iż ludzie to plotkarze, to niestety mała szansa na to by któraś z osób tego nie wypaplała). Jeszcze pozostaje kwestia tego jakie dane wpisać do CV - możesz wpisać swoje przyszłe dane albo oficjalne dane; i jedno i drugie może być ok ale ja mimo wszystko chyba wpisałabym oficjalne dane, bo wiem iż ludzie źle reagują gdy czują się w pewnym stopniu wprowadzeni wbłąd. Dla pracodawcy przede wszystkim liczy się uczciwość, dobra praca i bycie dobrym członkiem zespołu, reszta nie ma znaczenia.

3mam kciuki by wszystko Ci się udało; jak pójdziesz na rozmowę i jeśli będziesz miała chwilkę to proszę podziel się wrażeniami jak było. Pozdrawiam. :)

Odpowiedz do tematu