Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z MMPI
Autor Wiadomość
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 18:18   Problem z MMPI

Czy komus wyszla moze wysoka skala klamstwa w MMPI? Jak sobie z tym poradziliscie, co zrobiliscie? Psycholog mi wlasnie napisala, ze mam wysoki wynik w tej skali i ze to jest problem. Szczerze nie wiem, co robic, bo odpowiadalem tak jak czulem i zgodnie z prawda. Jak z tego wybrnac, co powiedziec psycholog na spotkaniu?
Ostatnio zmieniony przez 2019-09-11, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-11, 18:25   

Kłamstwo ma krótkie nogi :mrgreen:

Jeżeli cię nie obserwowała podczas wypełniania (co powinna robić)
Powiedz że byłeś tak zdenerwowany że nie wiedziałeś co odpowiadasz.

A następny razem myśl co piszesz

MMPI można robić nie częściej niż co pół roku - miłego czekania :D
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 18:30   

Obserwowala, nie bylem zdenerwowany, co jakis czas wymienialismy parę zdan czy zarty, zrobila mi herbatę itd.
Nie klamalem, szczerze jestem zaskoczony.
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-11, 19:50   

usunięto
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
Ostatnio zmieniony przez 2019-09-13, 07:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-11, 19:51   

BlackDays123 napisał/a:
kazdy człowiek ma prawo żyć jak chce dopóki nie wyrządza krzywdy innym ludziom. i nie powinien potrzebować na to aprobaty jakis psychologów czy psychiatrów .


Ależ żyj jak chcesz kto ci może zabronić ?
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 19:55   

Morgan napisał/a:
usunięto

Moje pytanie nie brzmi, co mi jest, tylko: co mogę zrobic i co powiedziec psycholog na następnym spotkaniu, jak się przygotowac, jak się wybronic. Jestem prawie pól roku na HRT i potrzebuję opinii do sadu i zmiany danych, bo na co dzien mam problem z papierami.
Ostatnio zmieniony przez 2019-09-13, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-11, 20:09   

Napisałam wyżej co masz powiedzieć. Choć wszystko zależy od konkretnego psychologa.

A swoją drogą to pani psycholog jest wysoce nieprofesjonalna. Podczas wykonywanie testu MMPI-2 nie wolno rozmawiać z wykonującym a tym bardziej żartować. Ne wolno także dawać niczego do picia. Instrukcja do testu dokładnie określa jakimi słowami można się zwracać do osoby wykonującej ten test.

Nie powinna ci także pisać że coś wyszło nie tak tylko omówić to z tobą w cztery oczy. Zanalizować które odpowiedzi dały taki wynik i na jakim poziomie.

Jeżeli ma podejrzenia że jesteś kłamcą powinna ci dać do wykonania inny test.

Reasumując po prostu musisz z nią pogadać.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 20:13   

Morgan napisał/a:

A swoją drogą to pani psycholog jest wysoce nieprofesjonalna. Podczas wykonywanie testu MMPI-2 nie wolno rozmawiać z wykonującym a tym bardziej żartować. Ne wolno także dawać niczego do picia. Instrukcja do testu dokładnie określa jakimi słowami można się zwracać do osoby wykonującej ten test.

Ja tam wtedy ponad 4h u niej siedzialem, bo robila mi jeszcze jakies inne testy. Jak przez 4h nie odezwac sie slowem ani niczego nie napic?
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-11, 20:32   

OneLotusPetal napisał/a:
Morgan napisał/a:

A swoją drogą to pani psycholog jest wysoce nieprofesjonalna. Podczas wykonywanie testu MMPI-2 nie wolno rozmawiać z wykonującym a tym bardziej żartować. Ne wolno także dawać niczego do picia. Instrukcja do testu dokładnie określa jakimi słowami można się zwracać do osoby wykonującej ten test.

Ja tam wtedy ponad 4h u niej siedzialem, bo robila mi jeszcze jakies inne testy. Jak przez 4h nie odezwac sie slowem ani niczego nie napic?


Miedzy testami tak w trakcie nie
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-11, 20:39   

BlackDays123 napisał/a:
Morgan napisał/a:
BlackDays123 napisał/a:
kazdy człowiek ma prawo żyć jak chce dopóki nie wyrządza krzywdy innym ludziom. i nie powinien potrzebować na to aprobaty jakis psychologów czy psychiatrów .


Ależ żyj jak chcesz kto ci może zabronić ?


Np nieprzychylny psycholog nie wystawiający ci opini do sądu . pozniej nie możesz zmienić danych masz problem ze znalezieniem pracy.....


Seksuolog z zasady wysyła do przychylnych (patrz znajomych) psychologów.

Jeżeli psycholog staje się w twoim odczuci nie przychylny czyli śmie mieć wątpliwości co do twoich możliwości prawidłowego postrzegania rzeczywistości to należy skonsultować się z innym specjalistą na przykład psychiatrą a nie wypisywać że psycholodzy są do niczego bo ty wiesz lepiej.

Szpitale psychiatryczne pełne są Napoleonów którzy wiedzą lepiej że bitwę pod Waterloo wygrali :mrgreen:
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 20:42   

Morgan napisał/a:

Miedzy testami tak, w trakcie nie.

Trochę utopijne podejscie i malo realne, ale jak chcesz, mi bez róznicy, a wręcz nie wyobrazam sobie cokolwiek pisac, jak czuję, ze mnie suszy, a na zewnatrz jest 30 stopni.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 22:01   

Morgan napisał/a:
BlackDays123 napisał/a:
Morgan napisał/a:
BlackDays123 napisał/a:
kazdy człowiek ma prawo żyć jak chce dopóki nie wyrządza krzywdy innym ludziom. i nie powinien potrzebować na to aprobaty jakis psychologów czy psychiatrów .


Ależ żyj jak chcesz kto ci może zabronić ?


Np nieprzychylny psycholog nie wystawiający ci opini do sądu . pozniej nie możesz zmienić danych masz problem ze znalezieniem pracy.....


Seksuolog z zasady wysyła do przychylnych (patrz znajomych) psychologów.

Jeżeli psycholog staje się w twoim odczuci nie przychylny czyli śmie mieć wątpliwości co do twoich możliwości prawidłowego postrzegania rzeczywistości to należy skonsultować się z innym specjalistą na przykład psychiatrą a nie wypisywać że psycholodzy są do niczego bo ty wiesz lepiej.

Szpitale psychiatryczne pełne są Napoleonów którzy wiedzą lepiej że bitwę pod Waterloo wygrali :mrgreen:



Ojjj chyba znam tego lekarza prowadzącego. ;D Hormony są - diagnozy psychologicznej - nie.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-11, 23:00   Re: Problem z MMPI

OneLotusPetal napisał/a:
Czy komus wyszla moze wysoka skala klamstwa w MMPI? Jak sobie z tym poradziliscie, co zrobiliscie? Psycholog mi wlasnie napisala, ze mam wysoki wynik w tej skali i ze to jest problem. Szczerze nie wiem, co robic, bo odpowiadalem tak jak czulem i zgodnie z prawda. Jak z tego wybrnac, co powiedziec psycholog na spotkaniu?


Mi kiedyś wyszła wysoka w depresji, ale tamten psycholog i tak pisał dziwne opinie i musiałem wyrabiać nową.
Generalnie możesz spróbować dociekać u niej skąd wyszła ta wysoka kłamliwość skoro nie kłamałeś, może wyjdzie że nie zrozumiałeś dobrze części pytań i stąd ta sprzeczność. Musisz jakoś udowodnić że nie jesteś patologicznym kłamcą
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-12, 04:48   

OneLotusPetal napisał/a:
co mogę zrobic i co powiedziec psycholog na następnym spotkaniu, jak się przygotowac, jak się wybronic.

Na pewno musicie wyniki omówić, nie wiem na ile dokładnie ona może to z Tobą omówić ale może się dowiesz jakie pytania i o co chodziło. Jeśli odpowiadałeś spokojnie i według swojej najlepszej wiedzy, to musiałeś nie zrozumieć pytań - nic innego mi do głowy nie przychodzi. No chyba, że naprawdę nie jesteś czegoś świadomy jeśli chodzi o siebie... Ale to omówicie może.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-13, 02:54   Re: Problem z MMPI

BlackDays123 napisał/a:

Ja na twoim miejscu dala bym sobie spokój z tym psychologiem poprostu znalazla innego który wystawia zaswiadzczenie do sądu po 1 wizycie i tyle

A są tacy psycholodzy? to niezbyt kompetentne... Na pewno nie pomyliłaś z psychiatrą?
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-13, 04:01   

Umówiłem się na wizytę, na omówienie, pierwszego października.

Myslicie, ze jesli wszystkie inne testy wyszly dobrze (nie jestem chory, nie mam zaburzen, rysowanie i czytanie z obrazków poszlo ok itd.) i tylko w tym wysoka skala kłamstwa, to jest ryzyko, ze mi napisze zła opinię? Czy po rozmowie z nia powinno byc okej? Bo nie za bardzo wiem, jak mialbym udowodnic, ze nie jestem patologicznym kłamca, jak to ujął Mr.X. Ja serio chcę tylko papierek, ze jestem facetem i tyle...

Czy ktos tu poza mna w ogóle mial taka sytuację? Byloby fajnie, gdyby się podzielil, jak to się skonczylo. Chcę jeszcze dodac, ze to jest psycholog ogarniajaca sprawy trans, Anna Roszyk. Ktos mi na priv polecil jakas inna psycholog, ale jesli ona tez robi ten test, no to bez sensu, zebym tam szedl i wydawal kolejne pieniadze, jesli nie znam wszystkich pytan, na które odpowiedzialem źle

Trochę mnie to martwi, moich rodziców tez, bo chcielismy zlozyc pozew jeszcze we wrzesniu, po wizycie u Libera, tylko czekalismy na tę opinię. Rodzice się wręcz przestraszyli, chyba mysla, ze wszystkie testy sa zafalszowane, i doradzaja mi przerwanie HRT, dopóki się to nie wyjasni
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-13, 08:04   

Omów to i wyjaśnij, że nie zrozumiałeś pytań. Swoją drogą, jestem ciekaw, co Ty tam takiego napisałeś w tym teście, że Ci kłamanie wyszło. Zapoznałeś się z MMPI przed zrobieniem go czy rozwiązywałeś na żywioł?
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-13, 13:48   

Jak zapoznac przed zrobieniem? To w internecie są gdzieś odpowiedzi?
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-09-13, 19:25   

BlackDays123, opinia musi zawierać wyniki testów - absolutne minimum to IPP Kuczyńskiej i właśnie MMPI-2.

OneLotusPetal, postaraj się dowiedzieć skąd wynika taki a nie inny wynik skali L.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-13, 21:04   

To nie jest test do którego są prawidłowe odpowiedzi. Trzeba poszperać, bo ktoś upomniał się o prawa autorskie, ale przynajmniej część pytań w necie jest. Są też wskazówki do interpretacji różnych skal tego testu, czyli co różne pytania z założenia mają wykazywać.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-13, 21:36   

Sven, ja wiem, na czym polega ten test i jaką ma strukturę, nie musisz mi tego tlumaczyc, bo nie jestem idiota. Niestety, i tak nie udalo mi się zidentyfikowac wszystkich pytan ze skali klamstwa w trakcie wypelniania.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-13, 21:43   

Kurczę. Post wcześniej mnie zapytałeś o prawidłowe odpowiedzi. Czytaj zanim klikniesz "wyślij", co piszesz. Zamiast od razu wchodzić w ton opierniczu w stosunku do innych.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-13, 22:19   

Zatem dziękuję, ze powiedziales, ze ten test nie ma "prawidlowych" odpowiedzi, co jest oczywiste, a częsc pytan jest na necie, ale to akurat nijak nie odpowiada na moje pytanie ani nie pomaga w moim problemie, bo dalej nie wiem, w jakich konkretnie pytaniach nawaliłem

Jezeli to bylo niezrozumiale, to mówiac prawidlowe, mialem na mysli takie odpowiedzi, które nie spowoduja wysokiego wyniku w skali kłamstwa. I tak, podchodzac do testu wiedzialem, ze istnieje taka skala, ale mimo to i tak skonczylo sie, jak skonczylo.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-14, 10:37   

Okej... Ja natomist nie poczynię tak dużego wysiłku jak rozwiązanie MMPI dla Ciebie, podczas gdy ja umiem odróżnić te pytania i ten test wyszedł mi wzorowo, bo nie byłeś dla mnie okej, a teraz też jesteś wrogi.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-14, 11:52   

W tym teście bada sie też korelacje po miedzy odpowiedziami. Bez obrazy ale trzeba pytania czytać ze zrozumieniem i konsekwentnie odpowiadać na pojawiające sie zagadnienia. Taki wydumany przykalad: pytanie czy lubisz sukienki a następne czy kobiety w spodniach wygladaja lepiej od kobiet w sukienkach? - oddzielone 50 innymi pytaniami. Na jedno odpowiesz tak na drugie tak i masz sprzeczność.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-14, 15:29   

No to jak nie "poczynisz", to po co się odzywasz. Nie masz nic uzutecznego do powiedzenia, tylko to, ze tobie poszlo super, to gratuluję, ale mnie to nie interesuje.

Katarzyna, wiem.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-09-14, 15:32   

OneLotusPetal, jak chcesz wiedzieć które to pytania, odezwij się na PW.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-14, 20:05   

Jest różnica między 100% a 0%, ale jak tego nie widzisz to nie pomogę Ci na to. Jak nie chcrsz czytać cudzych postów to nie pytaj na forum.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-09-14, 22:27   

Mi wyszedł rezultat lekko obronny, no ale bałam się o pytania o "wysłanie się do świata aniołków", bo w dalszym ciągu jestem przekonana, że wysłaliby mnie na zamknięty za same myśli :-p Cały test to jedno wielkie czytanie ze zrozumieniem i konsekwencja, nic ponad siły
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-15, 04:13   

BlackDays123 napisał/a:
Wiecie czy da się uzyskać opinie do sądu bez robienia tych testów?

Uważam, że tak, przynajmniej dało się kilka lat temu. Potrzebujesz opinii, a na jakiej podstawie da Ci ją psycholog, seksuolog i psychiatra, to zależy od tych konkretnie przez Ciebie wybranych specjalistów.

remick76 napisał/a:
BlackDays123, opinia musi zawierać wyniki testów - absolutne minimum to IPP Kuczyńskiej i właśnie MMPI-2.

To jakiś wymóg nowy czy coś? Ja nie robiłem MMPI-2.
_________________
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-09-15, 11:46   

Nie ma wymogu robienia testów przy sporządzaniu opinii dla sądu. Dlaczego wyjaśniam poniżej.

Bo ogólnie testy niczego nie wykrywają a jedynie wskazują na możliwość istnienia zaburzenia.

Nie każdy psycholog używa MMPI z powodu o którym tu wspominacie czyli można znaleźć odpowiedzi w necie co czyni ten test dla psychologa bezwartościowym.

Ale i dlatego że skala męskości-kobiecość w tym teście była wymyślona do określania orientacji seksualnej a nie tożsamości płciowej :mrgreen:

Test Kuczyńskiej czyli IPP jest spolszczoną i okrojona wersją testu BSRI pani Sandry Bem który możecie rozwiązać tutaj:
http://www.crossdressing....php?lv3_id=668&

Wiarygodność tego testu (IPP) jest i była wielokrotnie podważana z powodu błędów w testowaniu polskiej wersji. Test polskiej wersji był przeprowadzany na dwu grupach:
- kontrolnej - studenci psychologii (dość specyficzna nacja nie koniecznie zdrowa psychicznie)
- badawczej - osoby TS M/K uczęszczające do dr. Dulki w latach o ile pamiętam 90. Wtedy Dulko prowadził tylko specyficzne osoby a resztę wywalał z drzwi. Wiec nie jest to w żadnym calu miarodajne dla całego środowiska TS. Z tego testu psycholodzy się wyśmiewają ale i tak duża cześć go robi.
Dlaczego ?

Bo często przy diagnozie robi się test tylko po to żeby w razie podważenia opinii psychologa było cokolwiek "na papierze". Ale też dlatego że sędzia nie zna się na tym a ładnie i "profesjonalnie" wygląda jak psycholog napisze że zrobił baterie (czasami bezwartościowych) testów.

Najważniejsza jest rozmowa z psychologiem. Dlatego opinia po jednej wizycie jest tyle warta co ta kupiona na bazarze.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-15, 13:22   

Morgan napisał/a:
Nie ma wymogu robienia testów przy sporządzaniu opinii dla sądu. Dlaczego wyjaśniam poniżej.


Nie, ale niektórzy biegli sądowi mogą nie chcieć wydać opinii bez MMPI; tylko wysłać do psychologa, zrobić i wrócić z wynikami, albo sami przeprowadzić, jak są psychologiem i umieją zrobić ten test.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-15, 15:46   

Sven, wątek zalożyłem, bo chciałem uzyskac porady i pomoc, i je otrzymalem. Ty natomiast tego nie zrobiles, za to zaczales mowic, na czym polega ten test, jakbym tego nie wiedzial, a potem napisales, ze ci dobrze poszlo, bo byles na tyle inteligentny, ze wychwyciles pytania. Moze z łaski swojej zalóż sobie wlasny watek samouwielbienia, a tutaj mi nie zaśmiecaj.

Otrzymalem na priv zestaw pytan na skale klamstwa i juz wiem, gdzie popelnilem bledy. Najwyrazniej za klamanie uznaje sie, jesli napiszesz, że glosujesz na znane ci osoby, nie dopuscilbys sie kradziezy, gdyby mialo ujsc ci to na sucho, albo ze nie jesz w domu jak świnia.

Strasznie głupkowaty ten test.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-15, 20:43   

OneLotusPetal, coś ci się chronologia sypie.

Do tego teraz ty rozwalasz swój wątek dziwnymi pretensjami. Weź wyluzuj, to nie jest niczyja wina, że w teście coś poszło źle. Testy nie zawsze muszą obejmować pewne specyficzne rozwiązanie nie przewidziane przez autora. Będziesz o tym miał okazję porozmawiać ze swoją psycholog. Zapewne z jej inicjatywy wyjdzie rozwianie wszelkich wątpliwości.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-03, 20:55   

Alexandra napisał/a:
Czy kiedykolwiek kłamałeś? Czy kiedykolwiek nadepnąłeś owada lub ślimaka... To są pytania na pewną skalę... Do większości innych skal raczej będą miały inną formę, aby odawały aktualny stan osobowości. No może poza pytaniami o objawy wytwórcze (i tu chyba test nie przewiduje, że ktoś mógł mieć okreś gdy ćpał).

Nigdy nie nadeptywałem na ślimaki, kłamać mi się zdarzało, jak chyba każdemu.
Nie wiem, o co ci chodzi/do czego dążysz, ale po wyniosłości po raz kolejny widzę ambicję na Arisę.

Alexandra napisał/a:
Kfiatek, sam to piszesz teraz, to nie są moje słowa. Ja stwierdziłam, że "Kłamałeś, że masz osobowość psychopatyczną" - czyli dokładnie coś przeciwnego. Czyli że przed testem (przy teście?) udawałeś taką osobę. xD

Tak, specjalnie u psychologa, który ma mi dać papierek do sądu, udawałem psychopatę. To ma sens...

Alexandra napisał/a:
Ale jak widzisz wyniki podlegają interpretacjom - same skale dla laika są nic nie warte - one nie mierzą rzeczywistej schizofrenii czy psychopatii...

To fajnie, że doszliśmy do konsensusu, że te skale nie mówią o rzeczywistych zaburzeniach, jakie ktoś ma, co próbowałaś mi wmówić, twierdząc, cytuję: "Czyli kompetentna psycholog i to jest jej na plus. W końcu nawet stwierdzone zaburzenia psychopatyczne nie wykluczają według ICD-10 bycia osobą transseksualną".

Ja nie wiem, czy ty po prostu masz takie zachowania, że lubisz prowokować/obrażać ludzi w taki sposób jak powyżej, czyli poprzez sugerowanie/stwierdzanie im zaburzeń, czy może masz jakieś problemy i właśnie tak to się uzewnętrznia.

Alexandra napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Życiorys emocjonalny spisuje ona w trakcie rozmowy z pacjentem na pierwszje wizycie. Uzupełnia go potem sama na kolejnych wizytach, gdy pacjent jej zdaniem rzuci "coś ciekawego".

Dziwna technika pisania życiorysu, że tak to ujmę. W mojej opinii życiorys to powinnna być autobiografia.

Odsyłam do testu numer jeden z wątku o Roszyk: ten życiorys nazywa się dokładnie "Rozmowa kliniczna w wersji standaryzowanych informacji pt. "Biografia psychoseksualna" w połączeniu z obserwacją". Roszyk raczej wiedziała, co robi.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-11-03, 21:02   

OneLotusPetal, To z pewnością Arisa, wróciła zza grobu aby nas znowu obrażać i męczyć swoimi "mądrościami" <rotfl3>
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-03, 21:27   

Alexandra napisał/a:
Na prawdę nie nadepnąłeś nawet przypadkiem gdy gdzieś biegłeś...

Ne przypominam sobie.

Resztę wywodu pominę, bo to zabawa w chowanego, nie chce mi się brać w tym udziału.

Alexandra napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Roszyk raczej wiedziała, co robi.
No a ja pytałam o życiorys emocjonalny, czy trzeba było u niej pisać. Dla wielu osób jest to ciężka rzecz. Wiele ludzi płacze pisząc to. Itp itd. stąd zapytałam. A że taka forma jest dla mnie dziwna, to normalne, bo nie jestem psychologiem. Pytałam o autobiografię...

Zatem odpowiadam --> nie, samemu nic pisać nie trzeba, ale Roszyk przeprowadza bardzo długą i wyczerpującą rozmowę na temat przeszłości i sama wszystko spisuje na bieżąco na komputerze lub nagrywa i potem spisuje.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-03, 22:09   

Alexandra napisał/a:
Cytat:
lub nagrywa i potem spisuje.


A pyta chociaż o zgodę? :o

Tak.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-07-26, 17:11   

Przykładowe pytanie mmpi. Czy wyszedłeś w konflikt z prawem.
I teraz rozkmina jako przestępstwo kryminalne czy jak interpretować, bo jak codziennie łamiesz ograniczenie prędkości to wchodzisz w konflikt z Ustawą prawo o ruchu drogowym. Więc w zasadzie 90 procent spoleczeństwa jest w konflikcie z prawem. Jakby tak na to patrzeć.
_________________
Sandra
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 18:13   

Powiem tak: ten test ma wychwytywać zaburzenia. Jeżeli wlepili Ci mandat za przekroczenie prędkości, nie jest to znaczący konflikt z prawem. Test pyta o znaczące odstępstwa od normy.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-07-26, 18:53   

No ok. I właśnie o to chodzi, ja nigdy nie dostałam mandatu, a przekraczam prędkość nagminnie więc teoretycznie także pod to się łapię. Ale rozumiem że bardziej chodzi o konkretne przestępstwa
_________________
Sandra
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 19:28   

Test jak test. Nie ma co strachac. A pytanko o konflikt z prawem podchwytliwe. :D test jest na tyle obiektywny na ile sie sama widzisz obiektywnie. Wiec jak uwazasz mandat za ZLO to zaznaczasz tak jesli nie to nie.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 19:31   

Sven napisał/a:
Powiem tak: ten test ma wychwytywać zaburzenia. Jeżeli wlepili Ci mandat za przekroczenie prędkości, nie jest to znaczący konflikt z prawem. Test pyta o znaczące odstępstwa od normy.

Mi psycholog powiedziała, że pyta o wszelkie przekroczenia prawa, nie tylko "poważne".
Z tym "wychwytywaniem zaburzeń".
Ten test został stworzony do badań naukowych, a nie do celów diagnostycznych. Żaden lekarz nie zleca mmpi w celu diagnostyki, ja też nigdy nie zlecę, bo po co... To nie jest zresztą wiedza tajemna, że mmpi ma być podkładką do sądu i tyle.

Mi w teście wyszło, że jestem psychopatą 🤭
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-07-26, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 19:32   

Cytat:
Wiec jak uwazasz mandat za ZLO to zaznaczasz tak jesli nie to nie


A sprawny interpretator po analizie innych pytań będzie wiedział gdzie jest twoja granica. Tak działają te testy. Nie chodzi w nich o "prawidłowe" odpowiedzi.
 
 
Sandra
użytkownik
Sandra44

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 29
Posty: 175
Wysłany: 2020-07-26, 20:01   

To że nie chodzi o prawidłowe to wiem, ale rozkmina jest w takim przypadku nie ma co
_________________
Sandra
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 20:07   

OneLotusPetal napisał/a:
Mi w teście wyszło, że jestem psychopatą 🤭


A teraz jeszcze ktoś ci kliknął popieram, także ten, no...
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-07-26, 21:57   

Konia z rzędem temu kto mi powie jak "prawidłowo" odpowiedzieć na 567 pytań :-D
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-07-26, 22:00   

OneLotusPetal napisał/a:

Mi psycholog powiedziała, że pyta o wszelkie przekroczenia prawa, nie tylko "poważne".


Jeżeli tak odpowiedział to ewidentnie znaczy że robi MMPI bez odpowiedniego szkolenia.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 22:35   

Morgan napisał/a:
Konia z rzędem temu kto mi powie jak "prawidłowo" odpowiedzieć na 567 pytań :-D


Moje podejrzenie jest takie, że MMPI ma w punktacji sprawdzanie czy odpowiedzi na podobne pytania się nie gryzą. Zdaje mi się, że wypełniając test podczas diagnozy widywałam to samo pytanie, tylko znegowane, więc wymagające przeciwnej odpowiedzi. Może fakt że rozwiązałam cały test za jednym podejściem pomógł mi nie wyłożyć siępodczas pisania.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 23:00   

Nyaa napisał/a:
Morgan napisał/a:
Konia z rzędem temu kto mi powie jak "prawidłowo" odpowiedzieć na 567 pytań :-D


Moje podejrzenie jest takie, że MMPI ma w punktacji sprawdzanie czy odpowiedzi na podobne pytania się nie gryzą. Zdaje mi się, że wypełniając test podczas diagnozy widywałam to samo pytanie, tylko znegowane, więc wymagające przeciwnej odpowiedzi. Może fakt że rozwiązałam cały test za jednym podejściem pomógł mi nie wyłożyć siępodczas pisania.

Przeciez to wynika z jego tresci. To zadna tajemnica. Sa pytania zadawane na ten sam temat na rozne sposoby. I nie rozumiem na czym tam sie mozna wylozyc czytajac ze zrozumieniem.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 23:01   

Morgan napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:

Mi psycholog powiedziała, że pyta o wszelkie przekroczenia prawa, nie tylko "poważne".


Jeżeli tak odpowiedział to ewidentnie znaczy że robi MMPI bez odpowiedniego szkolenia.

Anna Roszyk, można sobie poszukać w internecie, jakie na uprawnienia/szkolenia
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-26, 23:02   

Nyaa napisał/a:
Może fakt że rozwiązałam cały test za jednym podejściem

Ten test robi się za jednym podejściem, bo ważny jest też czas, w którym udzieliło się odpowiedzi.
_________________
 
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-07-27, 17:10   

OneLotusPetal napisał/a:


Anna Roszyk, można sobie poszukać w internecie, jakie na uprawnienia/szkolenia


Nie widać by miała szkolenie do wykonywania testu MMPI-2. Zresztą to hasło jasno o tym świadczy że nie doczytała nawet instrukcji.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-07-27, 17:13   

WojtekM napisał/a:
Nyaa napisał/a:
Może fakt że rozwiązałam cały test za jednym podejściem

Ten test robi się za jednym podejściem, bo ważny jest też czas, w którym udzieliło się odpowiedzi.


Instrukcja mówi jasno że test można wykonywać w dwu podejściach i przerywać go w bardzo określonym momencie a nie gdzie popadnie. Choć zalecane jest zrobienie go za jednym razem.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-27, 17:56   

Morgan napisał/a:
Instrukcja mówi jasno

Moja instrukcja /czytaj: psycholog/ wymagała jednego podejścia i 60 minut na wypełnienie testu.
_________________
 
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-07-27, 18:12   

60 minut ?? ??? Bzdura kobieta jest totalnie niedouczona.
Powiedz jeszcze że to było na papierze robione?
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-27, 18:35   

Tak, na teście w formie papierowych kartek. Nie wiem tylko, czy nadal ta psycholog wymaga tego, co napisałem wyżej (test robiłem 3 lata temu), ale podejrzewam, że nic się nie zmieniło.
_________________
 
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-27, 20:46   

WojtekM napisał/a:
(test robiłem 3 lata temu), ale podejrzewam, że nic się nie zmieniło


Ja z tego co pamiętam rozwiązywałam MMPI-2, które wyszło w 1989 roku, więc raczej niewiele się zmieniło od tamtego czasu.
 
 
Majka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 26
Wysłany: 2024-01-29, 21:27   

Witajcie wszyscy ten test jest dopiero przede mną może ktoś mi napisać jak to pisanie przebiega może jakieś pytanka ktoś ma żebym miała jakiś obraz tego co mnie czeka z góry dziękuję
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2024-01-29, 23:51   

To są takie ogólne pytanie odnośnie tego, co czujesz, myślisz i jak się zachowujesz. Nic do czego trzeba by się było wcześniej jakoś przygotowywać, tylko że każde zadane po kilka razy na różne sposoby. I do tego jeszcze trochę pytań do wyłapywania zaburzeń psychicznych, których intencja będzie dla ciebie w oczywisty sposób widoczna o ile np. sama nie rozmawiasz na co dzień z aniołami albo coś w ten deseń. No i te testy do dopiero pod koniec diagnozy, więc nie wcześniej niż za 2-3 miesiące albo i później.
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12