Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Liza
Autor Wiadomość
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-25, 20:47   Liza

Witam wszystkich co przybyli tu ostatnio i tych którzy są tu od dawna. Byłam na tym forum już w 2018 roku. Przypomnę, że od zawsze mam tak iż nie utożsamiam się z płcią męską. Zawsze też czułam się nieswojo gdy ktoś zwracał się do mnie słowem pan lub używał zaimka on. Zawsze też miałam nieco dziewczęcą lub kobiecą urodę. Na przykład nogi, ważny element urody u kobiety wyglądały zawsze kobieco. Od czasu HRT nabrały one wyglądu jeszcze bardziej kobiecego. Denerwuje mnie i obraża gdy jakiekolwiek kobiety na świecie są obrażane, wykorzystywane w jakikolwiek sposób lub zaniża się ich znaczenie jako istot ludzkich. Zawsze irytowało mnie gdy zamiłowanie do piękna u siebie lub w otoczeniu traktowane było społecznie jako coś gorszego, a mocne łokcie, siła fizyczna, męskość i wola podporządkowania sobie wszystkiego uważane było jako cnota niezaprzeczalna niemal. Urodziłam się w zimie przy słonecznej pogodzie, zaśnieżonym krajobrazie i sporym mrozie, przed południem. Kocham zimę bo jest taka biała i resetuje zgiełk lata. Jest taka niemal baśniowa. Lecz nie lubię chłodu i chętniej oglądam ją na obrazkach. Bardziej wolałabym by cały rok było bezdeszczowe i ciepłe lato, a wokół uśmiechnięci, rozumni i życzliwi ludzie. Jak byłam 3 letnim dzieckiem i mieszkałam z rodzicami u dziadków, to zapytałam się pewnego razu babci tak: BABCIU, CZY TO PRAWDA, ŻE MAM TAKI WYSOKI GŁOS? Ku mej wewnętrznej radości a jednocześnie memu zdumieniu babcia odpowiedziała: TAK MASZ WYSOKI GŁOS. Nie dane mi było jeszcze przez długie lata zrozumieć potrzeby takiego pytania jakie wtedy trafiło do mej małej dziecięcej główki. Z upływem wielu, wielu lat gdy nauczyłam się korzystać z komputera oraz uzyskałam internet zrozumiałam dużo na swój temat. Gdy zrobiłam zdjęcie aury coś we mnie jakby się poruszyło gdy okazało się, że większość mej energii astralnej to energia typu żeńskiego. To był moment przełomowy. Po kilku miesiącach przełamywania strachu przed reakcją rodziny oraz otoczenia postanowiłam zrobić diagnostykę medyczną by potwierdzić medycznie moją tożsamość płciową. To po to by umożliwić również tranzycję medyczną oraz prawną i metrykalną. Obecnie jestem już 2 lata i 4 miesiące na hormonach żeńskich. Passing mam dobry i miłą jak przypuszczam aparycję. Z upływem lat bardziej rozumiem z czym muszą zmagać się osoby z niezgodnością płciową. Teraz jestem na etapie kończenia tranzycji prawnej. Nie wiem dokładnie czy potrwa on miesiąc czy może trochę dłużej. Takie procedury oraz tempo mamy w Polsce. Musiałam porzucić dom rodziców. Rodzina nie chce ze mną kontaktu. Ja zresztą mam swoje lata i powinnam mieć od dawna całkowicie samodzielne życie bez wtrącania się kogokolwiek w moje sprawy osobiste. Zawsze byłam kobietą i zawsze nią będę i nic tego nie zmieni, bo nic nie może zmienić mojej duszy.

Dodałam do użytkowników. /Freja
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-25, 21:20   

Witaj.

Jesteś w temacie specjalistką, więc się ciebie poradzę: w jaki sposób mogę sprawdzić moją energię astralną?
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-25, 21:26   

Wiesz z tą specjalistką to pewna przesada. Ale podpowiem Ci jedno. Poszukaj w necie gdzie aktualnie robią foto kirlianowskie nowszej generacji z analizą komputerową. Jeśli dasz radę to zrobić, to czasem napotkasz w opisie wskazanie która połowa ciała jest mocniejsza w sensie energii życiowej czyli astralnej. To jest rodzaj matrycy energetycznej - pośrednika pomiędzy świadomością a warstwą materialną - ciałem biologicznym.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
bakchai
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 41
Wysłany: 2020-06-25, 21:37   

https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-25, 22:00   

Rozumiem... Dziekuję. Jeszcze jedno pytanie, czy nie szybciej w takim wypadku postawić tarota?
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-25, 22:12   

Możesz stawiać Tarota ale to nie to samo i ponoć kryją się za tym jakieś niebezpieczne siły? Foto jest bardziej techniczne i nie ma w tym magii.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-26, 00:51   

Lizo, witaj z powrotem. Brakowało mi Ciebie :)
_________________
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-26, 01:13   

Dzięki Remick 76 za miłe przyjęcie :)
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-26, 13:18   Re: Liza

Liza napisał/a:
na hormonach żeńskich. Passing mam dobry i


Cześć. Jaki masz zawód? Czym zajmujesz się?
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-26, 19:27   

Melk4 dzięki za przywitanie. Co do moich danych osobowych to nikomu nie wolno ich ujawniać z tego co wiem. A więc informacje o ukończonych zawodach itp. raczej nie mogą być na tym forum ujawniane. Powiem może tyle, że pracowałam już na prawdę w różnych zawodach. Dotąd nie dane było mi jeszcze na przykład wykonywać pracy przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. Są na przykład firmy z takimi liniami produkcyjnymi na których praca zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. I obojętnie co byś robiła to i tak takiej pracy Ci nie dadzą o ile masz jeszcze papiery męskie. Sam passing nic nie daje w takich kwestiach. Liczy się wtedy nade wszystko dokument osobisty i mogą mieć znaczenie także właściwie WYGLĄDAJĄCE świadectwa pracy. Poza tym z tego co wiem Polska nie należy do najbardziej nowoczesnych państw jeśli idzie o poziom społeczeństwa oraz organizację życia społecznego i mentalność społeczną. Więc te kwestie na pewno w wielu firmach w Polsce utrudniają zdobycie pracy dla kobiet bez pasującego dokumentu. Passing mam dobry. Nie chcę pisać, że faceci się na mnie lampią albo mnie podrywają bo mi znowu ktoś coś odpali.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-27, 01:50   

Cytat:
Co do moich danych osobowych to nikomu nie wolno ich ujawniać z tego co wiem. A więc informacje o ukończonych zawodach itp. raczej nie mogą być na tym forum ujawniane.

Ups xD

Witaj ponownie, Liza. <spoko>
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-27, 02:36   

Liza napisał/a:
Dotąd nie dane było mi jeszcze na przykład wykonywać pracy przeznaczonej wyłącznie dla kobiet.

Do głowy przychodzi mi tylko bycie surogatką.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-27, 09:56   

Witaj :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-06-28, 04:32   

OneLotusPetal napisał/a:
Liza napisał/a:
Dotąd nie dane było mi jeszcze na przykład wykonywać pracy przeznaczonej wyłącznie dla kobiet.

Do głowy przychodzi mi tylko bycie surogatką.

Jej chodziło o firmy, w których zatrudniają wyłącznie kobiety. Wiadomo że faceci też by to mogli robić ale z jakiegoś powodu są takie miejsca pracy, gdzie pracodawcy zatrudniają tylko kobiety (jak np. wspomniała - niektóre produkcje).
_________________
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-10, 20:36   

Aktualności. Zaliczyłam grymasy pani prokurator z dobrym skutkiem dla mnie. Wynik celujący. Teraz spokojnie czekam już na ścisły finał tranzycji prawnej. Po niej oczywiście nastąpi jeszcze tranzycja administracyjna czyli nowe dokumenty. Pozdrawiam.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-07-10, 21:18   

Liza napisał/a:
Aktualności. Zaliczyłam grymasy pani prokurator z dobrym skutkiem dla mnie. Wynik celujący. Teraz spokojnie czekam już na ścisły finał tranzycji prawnej. Po niej oczywiście nastąpi jeszcze tranzycja administracyjna czyli nowe dokumenty. Pozdrawiam.

Co to za grymasy pani prokurator?
Czemu grymasiła i po co?
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-10, 22:53   

Rozumiem, że ciekawość jest najsilniejszą oprócz głodu cechą człowieka ale tak jak teraz wydaje się zbyt daleko drążyć. To są kwestie natury poufnej, urzędowej i osobistej. Nikomu nie wolno tego przekraczać. Sorry. To co napisałam powinno wystarczyć. Ach ta ludzka ciekawość...
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-10, 23:24   

Liza, co jest złego w tym, że ludzie są ciekawi jakie problemy mogą napotkać i jak sobie z nimi radzić? Nie chcesz mówić, to nie mów, spoko, rozumiemy, ale ten karcący ton też jest zbędny, bo tu się dzielimy problemami jakie mamy i tym jak je ewentualnie rozwiązać.
_________________
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-10, 23:37   

No dobra. Powiem, że pani prokurator zabłysnęła wnosząc wniosek o powołanie aż 3 biegłych. Jaki miała pretekst? Stwierdziła oficjalnie, że z mojej dokumentacji nie jest jasne czy test mmpi-2 jest już całkiem ok? To było tylko to i to było tylko jej jedynej wrażenie. Dlaczego grymasy? A no dlatego, że tu także postanowiła zabłyszczeć i wniosła o powołanie aż trzech biegłych. Jakich to chyba wiadomo? Nie dość, że psycholog sądowy, to także seksuolog sądowy, oraz psychiatra sądowy (!) Fajnie? Gdyby była merytoryczna - to najwyżej wystarczyłby psycholog sądowy. Albo jest transfobiczna i także nie zna tematyki albo miała jakiś inny trudny do odgadnięcia problem wewnętrzny. Czy to już wystarczy?
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-07-11, 13:02   

Wystarczy.
Obawiam się prokuratora, bo mam udokumentowaną chorobę psychiczną.
A jak ktoś chce psa uderzyć, to kij znajdzie.
Obawiam się, że takiego "psa", jak ja każdy prokurator zechce "uderzyć", i to nie jednym biegłym.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-11, 13:34   

Liza, ja też miałam 3 bieglych. Jak się dowiedziałam, to mi łzy popłynęły.
Sędzia ewidentnie się bała i nie rozumiała problemu.
A opinie bieglych chciała dla siebie jako "dupochron".
Przez to cały proces przedłużył się do 1,5 roku...
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-12, 01:32   

U mnie na rozprawie nie było ani jednego biegłego. Dopiero podczas rozprawy pani prokurator po wysłuchaniu lamentowania matki na sądowym korytarzu wniosła o powołanie aż 3 biegłych (!) Dodam, że podczas badań przez biegłych zarówno dokumentacji jak i przeprowadzeniu ze mną 3 wywiadów - biegli sądowi dziwili się czemu w ogóle owa pani zawnioskowała o biegłych? Na badaniu dodatkowym wypadłam bardzo dobrze.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-07-12, 10:50   

No to fajnie.
Ludzie w sądach widocznie nie są upierdliwi.
Może, jak już wcześniej pisano na tym forum, sędziowie będą nas traktować coraz częściej rutynowo, nie robić nam problemów.

Mam piękne, bardzo korzystne opinie lekarskie i psychologiczną, a moja matka wręcz będzie nalegać na szybkie załatwienie tej sprawy, jeśli ją sąd zapyta o zdanie.
Ojciec nie żyje, a kuratorzy chyba nie mają zdania.
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-07-13, 08:06   

Dla tych rodziców, którzy lamentują, powinna być powoływana instytucja/wycinka/

Dodatkowy punkt za troling. WojtekM
Ostatnio zmieniony przez WojtekM 2020-07-13, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11