Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
takie tam niewinne pytanka
Autor Wiadomość
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
  Wysłany: 2020-07-05, 19:29   takie tam niewinne pytanka

Witajcie,
z racji, że mam już niezbędną dokumentację do sądu, zająłem się pisaniem pozwu, albo raczej częściowym zmienianiem treści już gotowego wzoru pozwu użytkowniczki lamarta.
Trochę sie boję bo kompletnie się na tym nie znam, dlatego chcę prosić o kilka rad:

1. Czy w części "3. Dotychczasowe procedury uzgadniania" poza tematem tego, jakie procedury uzgadniania mam za sobą, pisać również o nieodbytej mastektomii wyłącznie ze względów finansowych?
2. Czy w części "5. Realizacja Standardów Opieki w Polsce" wystarczy przytoczenie tekstu "Zgodnie z zaleceniami WPATH (SOC-7), korekta danych osobowych stanowi element umożliwiający proces społecznego uzgodnienia płci i warunek jego powodzenia, który nie powinien być odwlekany."
3.To pytanie może być trochę dziwne ale... mam wydrukować i podpisać 4 pozwy, z pierwszym (dla sądu) sczepić orginalne dowody a z resztą (każdym oddzielnie) sczepić kopie dowodów? :shock:
4. Rozumiem, że dowody w stylu oświadczeń WPATH czy definicji transseksualizmu WHO mam wydrukować? Tylko, że one są po angielsku...
5. Czy opinię psychologiczną, która ma więcej niż rok należy odświeżyć przed złożeniem do sądu? Pozostałe opinie mam świeżutkie.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-05, 19:52   

1. Ja bym nie pisał o tym, czego nie przeszedłem, po co sobie niepotrzebnie stwarzać ewentualne problemy? Jeśli sąd będzie chciał koniecznie wiedzieć, to cię zapyta na rozprawie.
2. Powołałbym się raczej na to, że bez zmiany danych nie posuniesz się dalej w operacjach (np. bez tego nie można zrobić histerektomii). Ewentualnie na to, że twoje obecne dane nie przystaja do twojego wyglądu i sprawia to kłopot nie tylko tobie, ale też innym (dziwne pytania, potrzeby tlumaczenia się, posądzanie cię o podszywanie się, itd.). Pisząc coś o standardach opieki czy WPATH zachęcasz tylko sąd do tego, by dowalił biegłego ("ja się na medycynie nie znam, niech biegły wszystko oceni").
3. Łącznie cztery sztuki. Jeden oryginalny, pozostałe to kopie. Każdy egzemplarz pozwu musi zawierać dokładnie to samo, czyli wszystkie pisma, wszystkie opinie itd. (kopie oczywiście)
4. A to w ogóle potrzebne? Ja nic o WPATH nie pisałem... Przytoczyłem, a raczej streściłem własnymi słowami definicję z ICD-10, bo obowiązuje on w Polsce.
5. Nie trzeba.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-05, 20:04   

Tylko dodam że wg pana Dominika Haaka opinie psychologiczne zachowuja wartosc przez dwa lata.
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2020-07-05, 20:07   

no dobra, dzieki. O tej niemozliwosci wykonania histerektomii bez zmiany danych mam cos w dalszej czesci pozwu, coś tam jeszcze pozmieniam zgodnie z poradami i powinno być git :)
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-05, 20:13   

Katarzyna napisał/a:
Tylko dodam że wg pana Dominika Haaka opinie psychologiczne zachowuja wartosc przez dwa lata.

Według tej logiki ci, u których sprawa ciągnie się ponad rok, mają przewalone 😂
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-05, 20:31   

OneLotusPetal napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Tylko dodam że wg pana Dominika Haaka opinie psychologiczne zachowuja wartosc przez dwa lata.

Według tej logiki ci, u których sprawa ciągnie się ponad rok, mają przewalone 😂


Nie uzywam logiki a cytatu. :) Coz sama sie sprezam na wszelki wypadek i przwd koncem roku zamierzam zlozyc pozew.

Nigdzie nie moglam znalezc informacji ile te opinie/diagnozy sa wazne.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-05, 20:36   

Nie mają ustalonego terminu ważności. To kwestia umowna, indywidualna.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-05, 20:41   

OneLotusPetal napisał/a:
Nie mają ustalonego terminu ważności. To kwestia umowna, indywidualna.


Tak mi to wygladalo. Ale wole sie sprezyc i miec mimo wszystko to za soba.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-06, 08:59   

Ad. 3 - Wydaje mi się, że nie spina się dowodów z pozwem (ja tak na pewno nie robiłem). Ja nie robiłem chyba nawet kopii dowodów (trzeba? już nie pamiętam ale wydaje mi się, że dowody dałem w jednym egzemplarzu tylko), ale jak chcesz to możesz porobić kopie, ale nie spinaj ich z pozwami, pozew to osobny dokument i spinasz tylko pozwy. Resztę dałbym luźno (tak z resztą dałem ale ja tego bardzo mało miałem), ewentualnie po każdym pozwie kopia dowodów (tak ułożone, chyba wiesz o co chodzi :P ).
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-06, 09:06   

To chyba w takim razie zależy od praktyki sądu. Ja zaniosłem wszysztko niespięte i pani spięła na moich oczach xD (ale też wydaje mi się, że nie ma nigdzie wymogu, by tak robić). Kopie dowodów, jak nie zrobi się ich samemu, to i tak zrobi to sąd, bo przecież wysyłają wszystko w listach do rodziców. IMHO lepiej zanieść od razu całość niż zostać odesłanym z kwitkiem.
Plus jest taki, że nie musi być poświadczone notarialnie (bo i tak dajesz w sądzie jeden oryginał), wystarczy zwykłe ksero.
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2020-07-10, 18:35   

Transformer, wszystko w takiej formie wydrukowałam, z odpowiednimi fragmentami klasyfikacji w oryginale. O ile nie będziesz się jakoś obszerniej do definicji odnosił i nie jest jesteś oblatany, to moze nie trzeba. Przygotowywałam ten pozew z myślą o tym, żeby uniknąć biegłego i przekonać sąd, że dalej już się nie ma co zastanawiać, i przedłużać, bo wszystko co potrzebne już jest i przedłużanie będzie tylko niepotrzebnym okrucieństwem.

Skończyło się na pierwszej rozprawie. Bez biegłego i wątpliwości. Pisałam o tym szerzej w innym poście.

W swoich kopiach spięłam poszczególne dokumenty osobno kategoriami. Komplet każdej z 4 kopii zapakowałam do teczki, podpisałam na okładce. Razem 4 teczki wsadziłam do koperty i wysłałam.

Trzymam kciuki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9