Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklepy odzieżowe Trans Friendly
Autor Wiadomość
Wolf00
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Posty: 33
Wysłany: 2018-05-04, 15:12   Sklepy odzieżowe Trans Friendly

Hej hej. Wpadł mi do głowy pewien pomysł, otóż za niedługo będę na swoich pierwszych prawdziwych zakupach ubrań. Problem tylko w tym, że no matka natura wzrostem to nie podarowała. Kieruje pytanie do panów K/M, ale panie też są mile widziane :) polecacie może jakieś fajne sklepy z ubraniami, które są modne, nie za wielkie itd? Pomyślałem żeby tutaj zrobić listę, żeby każdy mógł popatrzeć jeśli ktoś też ma taki problem jak ja. Miłego dnia!
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-05-04, 20:19   

S praktycznie wszędzie jest, na modzie się nie znam, ale w każdym sklepie z męską odzieżą dla niepuszystych zawsze były na mnie ciuchy, gorzej z butami, męska stopa w żadnym etapie rozwoju nie ma 39. Nie wiem na tereferój nazywać coś na siłę trans friendly dlatego że osoba trans lubi to używać. Biedronka jest spoko ;p , primark też
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-04, 21:47   

Ok, wiem, że to może Ci trochę uderzyć w dumę, ale może warto zerknąć na rozmiarówkę młodzieżową? Teraz nawet dla dzieciaków mają kolekcje od projektantów, więc może i tu się coś ciekawego znajdzie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-05, 21:11   

lexel napisał/a:
męska stopa w żadnym etapie rozwoju nie ma 39.

Nie pomyliłeś czegoś? 39? mój ojciec nosi 38-40 :P więc bez przesady. 39 to jeszcze spoko rozmiar, poza tym od 40 się najczęściej męskie zaczynają, więc o numer za duże buty to jeszcze można przeżyć. 38 i mniejsze ciężej jest kupić więc jak ktoś ma np. 37 to gorzej... zostaje tylko młodzieżowe kupować.

torjus napisał/a:
Ok, wiem, że to może Ci trochę uderzyć w dumę, ale może warto zerknąć na rozmiarówkę młodzieżową? Teraz nawet dla dzieciaków mają kolekcje od projektantów, więc może i tu się coś ciekawego znajdzie.

Jaka tam duma, warto, bo jeszcze do tego często jest to samo tylko taniej :P

Ogólnie do tematu: www.transseksualizm.pl - tam na forum jest długi wątek.
Z moich doświadczeń/obserwacji wynika, że H&M ma najmniejsze rozmiary ciuchów męskich.
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-05, 23:02   

Jeśli małe i ktoś lubi wysyłkowo to Alixpress. Kupowałem tam kurtkę. Sprzedawca zastrzegał że ich rozmiary sa mniejsze od naszych. Prawda. Noszę M przysłali XL i jest lekko przyciasna.
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-05, 23:05   

Odnośnie butów - jak chcesz mieć męskie buty, które jednocześnie optycznie powiększą Ci stopę, proponuję glany. Nie do zdarcia, podeszwa dodaje kilku centymetrów, a fakt, że są dość ciężkie (tylko te prawdziwe, nie podróby) także wpływa na sposób poruszania się. W żadnych butach nie czułem się tak pewnie i przyjemnie, jak właśnie w glanach. Idziesz i czujesz się jak cholerny pan świata. Gdybym nie miał rozwalonego kolana, chodziłbym w nich cały czas. Poza tym nie przypominam sobie, żeby był jakiś widoczny podział na męskie i kobiece glany (wszystkie chyba wyglądają tak samo), więc rozmiar spokojnie znajdziesz nawet i 36. Ja normalnie noszę 39, więc w glanach mam 40. Naprawdę polecam, nawet jeśli to nie Twoje klimaty.
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-05, 23:37   

jatadosh, glany były dla mnie najpraktyczniejszymi butami, jakie kiedykolwiek posiadałem. Nigdy nie było mi w nich zimno, nigdy mi nie przemokły i nigdy się w nich nie ślizgałem. Ale fakt, nie pasują każdemu, dlatego były jedynie moją sugestią ;) Btw, ja tam je nosiłem do bardziej wyjściowych ubrań także. Wszystko zależy od stylizacji i wyczucia. I też pytanie, o jakich glanach mówimy - fakt, te z klamrami trochę słabo by pasowały do garniaka, ale zwykłe, gładkie, na które naciągniesz nogawkę? Dla mnie to buty uniwersalne, ale fakt, że wcześniej miałem dość gotycko-metalowo-rockową garderobę, więc pewnie dlatego to ze sobą grało.

Natomiast buty militarne powinny być dobre dla każdego. Też planuję ich zakup w przyszłości.

Tak pozwolę sobie zapytać w tym temacie, bo rzuciło mi się w oczy, że dziewczyny gdzieś tam wspominały o tym, że rozmariówka męska różni się dość mocno od damskiej. To prawda, że damskie 39 to męska 40?
 
 
torjus
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-05, 23:55   

jatadosh, ok, przyznaję, w ulewie po drzewach w glanach nie chodziłem :D

Co do tych bardziej wyjściowych ubrań miałem na myśli bardziej koszulę, krawat i jeansy, ewentualnie marynarkę, ale takiego prawdziwego garnituru (jeszcze) nie posiadam.

Tak się właśnie zastanawiałem, bo obecnie noszę rozmiar 39-40, ale mam dość wąską stopę, więc nie wiem, jak to będzie, gdy zacznę się rozglądać za typowo męskimi butami. Dzięki za info. Chyba faktycznie najlepiej patrzeć po długości wkładki.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-05-06, 21:31   

Arisa napisał/a:

W CCC lub Deichmannie też mają buty męskie w niskich rozmiarach (nie pamiętam czy 40 czy 39)

Dla mnie rozmiar 40 to nie jest mały rozmiar... od 40 męskie buty to są chyba w każdym sklepie, więc jak ktoś ma 40 to chyba nie ma żadnego problemu z zakupem (gorzej jak się ma 36-38).
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-05-07, 13:47   

Jakiś czas temu trafiłem na reklamę takich butów:
https://www.abcslubu.pl/p...on-dla-mezczyzn
https://betelli.pl/Jak-to-dziala-cinfo-pol-32.html

Moim zdaniem bardzo ciekawy patent. Zwłaszcza jeśli do stylizacji nie pasują ciężkie, grube zelówy.

Wczoraj byłem też w sklepie marki Bytom i kupiłem dwie koszule męskie, które wcześniej mierzyłem w przymierzalni razem z marynarką. Pani była bardzo miła i pomogła wyszukać rozmiar. Nie mam passingu, nie robię tranzycji. Nie spotkałem się, by robiono problem także np, w Wólczance. Można też zamówić ubrania w necie i zwrócić jeśli nie będą pasować. Na stronach często mają promocje cenowe. Bytom i Vistula dopasowują też garnitury, jeśli trzeba, lub można zamówić szycie na miarę.
Bytom ma jedynie większą rozmiarówkę. Najmniejszy kołnierz 38, ale mi pasuje. Wzrost 176 jeśli chodzi o koszule, ale to bez znaczenia, bo przynajmniej mi nie wyłazi koszula z gaci. Bardzo dużo koszul jest teraz w modelu wyszczuplonym (slimfit), więc nie ma się przesadnego wora na plecach.
Wólczanka ma mniejszą rozmiarówkę. Kołnierzyki od 37cm, wzrost od 164cm.

Z mojego doświadczenia wynika też, że dobrze jest szukać koszul, które mają dwa guziki wszyte w taki sposób, że można regulować szerokość mankietu. Jesli nie ma takiej opcji, to po prostu przeszywam guzik, by go zwęzić. W przypadku koszul z krótkim rękawem jest trochę gorzej, bo rękawki bywają przepastne nawet w koszulach slimfit. Wtedy lepiej to wygląda jak się je podwinie.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Kokosica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 50
Skąd: Ja to znam
Wysłany: 2020-04-19, 14:46   

Siema jeśli jesteś z Krakowa polecam Pasaż 13 i Vitkac bardzo fajne ciuchy i obsługa jak najbardziej trans friendly
 
 
katana92
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2020-06-20, 20:58   

torjus napisał/a:
Ok, wiem, że to może Ci trochę uderzyć w dumę, ale może warto zerknąć na rozmiarówkę młodzieżową? Teraz nawet dla dzieciaków mają kolekcje od projektantów, więc może i tu się coś ciekawego znajdzie.


W moją dumę to nie uderza :D często korzystam i wiem, że moi znajomi też korzystają, bo ubrania z działu dziecięcego, często są identyczne z tymi dla dorosłych, a nawet o połowę tańsze.

Problem jest z butami wizytowymi, bo ich rozmiarówka nie pokrywa się z butami sportowymi, ja normalnie noszę 38-39, a jak kupiłem na aliexpres [zarąbiste] buty z klamrą nr 39, to się okazało, że są takie wielkie, że weszła wkładka 41, więc musiałem kupić chłpięce rozmiar... 35 :shock:

Z ubrań polecam sklepy
https://www.denley.pl/
https://ozonee.pl/

tanio, mają małe rozmiary i modnie
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-21, 00:39   

Praktycznie każdy Carry w Poznaniu jest ts-friendly.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9