Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybki porost owłosienia u AMAB bez HRT
Autor Wiadomość
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-06-19, 07:05   Szybki porost owłosienia u AMAB bez HRT

Witam użytkowników, jak to jest u was z tym porostem owłosienia na twarzy u AMAB bez HRT? U mnie w ciągu dnia strasznie dużo odrasta, chyba gdzieś pod koniec szkoły średniej zaczęło tyle tego rosnąć :c A rano to już tragedia. Trzeba codziennie się golić. Z czym jest to związane?
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-19, 07:35   

Podpinam się bo mam podobnie jako AMAB. Na szczęście epilacja jest kwestią czasu, ale póki co golarka co rano bo inaczej łzy w oczach i silny dyskomfort.
Gdzie indziej włosów ni mam tak wiele, ale ten zarost ugh....
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-19, 10:10   

klaudia233 napisał/a:
Witam użytkowników, jak to jest u was z tym porostem owłosienia na twarzy u AMAB bez HRT? U mnie w ciągu dnia strasznie dużo odrasta, chyba gdzieś pod koniec szkoły średniej zaczęło tyle tego rosnąć :c A rano to już tragedia. Trzeba codziennie się golić. Z czym jest to związane?
Z poziomami hormonów - TST i DHT i z przekształceniem zarostu w tzw "terminal hair".

https://en.wikipedia.org/wiki/Terminal_hair
_________________
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-19, 13:40   

WiktoriaJangmi napisał/a:
klaudia233, To rada jest jedna, HRT.


Podobno HRT łagodzi owłosienie, ale na dobre by się go pozbyć to podobno bez epilacji ani rusz
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-19, 13:44   

światełkoPEACE napisał/a:
Podobno HRT łagodzi owłosienie, ale na dobre by się go pozbyć to podobno bez epilacji ani rusz
Tak, spowalnia tempo wzrostu i (niekiedy) odbarwia ale nie spowoduje że włosy przestaną rosnąć ani wypadną.
_________________
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-19, 15:23   

Sprawdź nitkowanie, metoda turecka.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-19, 17:43   

Mechaniczne wyrywanie może być mało skuteczne. Swojego czasu próbowałem na swoim zaroście, ale myślę, że skoro ja miałem syndrom kobiety z wąsem, i mi nie szło w ten sposób, to skoro mk raczej mają silniejszy zarost, może być nawet trudniej. Oszczędźcie sobie tych wątpliwych przyjemności i idźcie na laser.

Leki w jakimś stopniu pomagają, ale raczej będą niewystarczające, żeby całkowicie usunąć zarost.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-19, 17:50   

Sven napisał/a:
Oszczędźcie sobie tych wątpliwych przyjemności i idźcie na laser.
Zasadniczo tak, tylko laser ma swoją skuteczność o której dość niechętnie piszą w ulotkach/na stronach - realistycznie mniej więcej 90%. I nie jest to bynajmniej metoda trwałego usuwania owłosienia jak się reklamują.
Sven napisał/a:
Leki w jakimś stopniu pomagają, ale raczej będą niewystarczające, żeby całkowicie usunąć zarost.
Zarost trwale da się usunąć tylko elektrolizą, żadne leki nic tu nie pomogą.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-19, 17:52   

A daj Boże to 90%...
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-19, 18:08   

remick76 napisał/a:
Sven napisał/a:
Oszczędźcie sobie tych wątpliwych przyjemności i idźcie na laser.
Zasadniczo tak, tylko laser ma swoją skuteczność o której dość niechętnie piszą w ulotkach/na stronach - realistycznie mniej więcej 90%. I nie jest to bynajmniej metoda trwałego usuwania owłosienia jak się reklamują.
Sven napisał/a:
Leki w jakimś stopniu pomagają, ale raczej będą niewystarczające, żeby całkowicie usunąć zarost.
Zarost trwale da się usunąć tylko elektrolizą, żadne leki nic tu nie pomogą.


Czy ja wiem, czy laser nie jest do trwałego usuwania?
Elektroliza słyszałem, że się też nadaje, ale robiłam swojego czasu niedawno research i z niego wynika, że laserem można dokonać trwałego usunięcia:

- https://www.poradnikzdrow...-cPkH-uew3.html
-https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-na-stale-usunac-zarost
-https://uroda.abczdrowie.pl/co-musisz-wiedziec-o-depilacji-laserowej

Do tego jeszcze mogę zasugerować odcinek 1 serialu ,,W obcym ciele'', dostępny jest na playerze (swoją droga jak wszystkie 6 odcinków). Jest tam scena jak ts m/k dokonuje epilacji laserowej i pyta kosmetolożkę, co jak ktoś nie decyduje się na leczenie hormonalne - słyszy, że odrosną ewentualnie pojedyncze włosy (mówimy o samej epilacji, z hormonami pewnie jeszcze lepsza skuteczność)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-19, 18:10   

Laser jest do ciemnych włosów. Elektroliza do jasnych.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-19, 18:22   

światełkoPEACE napisał/a:
Jest tam scena jak ts m/k dokonuje epilacji laserowej i pyta kosmetolożkę, co jak ktoś nie decyduje się na leczenie hormonalne - słyszy, że odrosną ewentualnie pojedyncze włosy (mówimy o samej epilacji, z hormonami pewnie jeszcze lepsza skuteczność)
No cóż, to zależy od wieku, ilości i jakości owłosienia i paru innych zmiennych. Może pojedyncze a może więcej.

I HRT tu może pogarszać sprawę a nie polepszać.

A serial obejrzę bo zdaje się nie widziałam :)
_________________
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-12, 14:42   

No więc zobaczymy jak to będzie finalnie
Ja dzisiaj miałam swój 1 zabieg i konsultację.
Wywiad medyczny to 5 kartek A4 z zaznaczeniem czy na coś choruję, jakie leki biorę, kremy, kosmetyki, czy zawierają to i to, jest tez pytanie o leczenie hormonalne przy okazji, też czy pijesz zioła światłouczulające, korzystasz z sauny, solarium, itd, klauzula RODO, zgody marketingowe i oświadczenie, że podajesz prawdziwe info, jbc to salon odpowiedzialności nie bierze jak coś zmyślisz, dane kontaktowe, też zastrzeżenie, że ilość zabiegów i efekt końcowy zależą m.in o predyspozycji genetycznej, indywidualnych predyspozycji i różnych innych czynników.
Kosmetolożka powiedziała mi kilka info, jak to będzie, kiedy mogę spodziewać się 1szych efektów, co mogę, a czego nie (bo terapia laserem to konkretne obostrzenia, niektóre przez 2 tygodnie po zabiegu, inne przez cały okres epilacji). Sam zabieg ok 10 minut, najpierw zakryte oczy, potem nawilżenie twarzy, nałożenie i rozsmarowanie żelu, a potem przyłożone to coś (nie wiem jak się zwie) co emituje laser i przejechanie po twarzy i brodzie. Na początku zimno czuć, potem gorąc, bo ten laser jest rozgrzany do jakoś 100 stopni chyba, a włosów UGH :| u mnie sporo więc przez to ból jest, no ale warto.
Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Być może będę musiała za jakiś czas zainwestować w hormony. Póki co spokojnie z rok cała seria zabiegów potrwa.

Całość dzisiaj trwała jakoś 25 minut. Wywiad + zabieg i rozmowa
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-06, 23:40   

Jestem aktualnie po 2 zabiegach i już widzę białe plamy na twarzy i pierwsze wyraźnie zmiany. A do usuwania trochę jest, zatem wygląda na to że epilacja laserowa przynosi dobry efekt. Jeszcze 7 zabiegów w pakiecie mam a tu już po 2 są pierwsze niezłe efekty bo miejscami już nie odrasta
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-07, 00:14   

światełkoPEACE, nie zdziw się że efekty będą coraz mniej widoczne z każdym zabiegiem, to te pierwsze mają największy efekt, za kazdym podejściem masz mniej włosów we właściwym stadium wzrostu do zniszczenia.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-07, 16:15   

Nyaa napisał/a:
światełkoPEACE, nie zdziw się że efekty będą coraz mniej widoczne z każdym zabiegiem, to te pierwsze mają największy efekt, za kazdym podejściem masz mniej włosów we właściwym stadium wzrostu do zniszczenia.


No taaaaak, pewnie coś w tym jest :)
Niemniej grunt by efekt końcowy był satysfakcjonujący. No i fajnie byłoby zamknąć to w tych 9 zabiegach bez dokupywania dodatkowych.
Nie liczę ,,przypominających'', które z tego co wiem, też 1/2 razy na rok trzeba robić.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10