Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygodne i nie wygodne tematy: utrzymanie, mieszkanie, przesz
Autor Wiadomość
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-13, 09:28   Wygodne i nie wygodne tematy: utrzymanie, mieszkanie, przesz

Cześć. <spoko>
Czy macie tak, że przed rodziną wybieracie wygodne tematy jak
(jestem dzieckiem to mi się należy, bo kochasz mnie najbardziej na Świecie) a unikacie niewygodnych
(dziecko weź się wreszcie do pracy, masz już 25 lat, rachunki same się nie opłacą)?
Czy robicie swoim rodzicom wyrzuty nawet jeśli opłacają Wam studia dzienne?
Jeśli tak -czego to wynika? Czy jest to przejaw :evil: jakiego stanu depresyjnego, czy raczej komfortu-wygody?
Czy wynika to z pewnego rodzaju zadufania w sobie (braku dojrzałości otwartości psychicznej)? Pytam, aby zrozumieć.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-06-14, 00:46   

Ty masz jakiś problem z tym tematem zawodowym? Poruszasz ten temat w niemal każdym wątku...

Ja tam z rodziną mam ciekawsze tematy do rozmów niż zawodowe :P no przynajmniej zazwyczaj.
_________________
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-06-14, 12:28   

No właśnie to już jest obsesja xD Taka ocena ludzi po tym jaki wykonują zawód, a w innym wątku wysyłanie 14-latka do pracy xD
I z rodzicami nie mam problemu gadać o mojej sytuacji zawodowej, ale nie jest to najciekawszy temat, bo oni nie mają pojęcia o programowaniu, a ja mam tylko blade pojęcie o prawie podatkowym xD

Trudnych tematów też nie unikamy, a ja im nie robię wyrzutów.

(Nie zapominam też myć ząbków przed pójściem spać i segreguję śmieci, i w ogóle xD)
_________________
Nie tracę czasu na ludzi, którzy popierają swoje twierdzenia danymi z Instytutu Bo Tak Uważam
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-18, 03:00   

Melk4 napisał/a:
Czy macie tak, że przed rodziną wybieracie wygodne tematy jak
(jestem dzieckiem to mi się należy, bo kochasz mnie najbardziej na Świecie) a unikacie niewygodnych
(dziecko weź się wreszcie do pracy, masz już 25 lat, rachunki same się nie opłacą)?

Trochę inaczej definiuję sobie "niewygodne tematy", dlatego odpowiem zgodnie z tym, jak ja to postrzegam.

Niewygodnymi tematami dzielę się tylko z tymi, z którymi muszę się nimi podzielić, z przyjaciółmi, co do których mam pełne zaufanie, ewentualnie anonimowo w necie. Nie wydaje mi się, by pozostali pragnęli słuchać o moich problemach i jak to ciężko w życiu.

"Wygodne tematy", no, nie do końca rozumiem, co to ma oznaczać. Z twojego postu wynika, że jest to równoznaczne z roszczeniowością. Ostatni raz usłyszałem, że jestem roszczeniowy, kiedy chciałem zrobić opinię psychologiczną i psycholog >taki specjalny pan< Radosław Specjalski mi powiedział, że to roszczeniowe z mojej strony, że proszę go o opinię :)
Zaś w kwestii finansów (bo rozumiem, że o tym temat?), to nigdy nie usłyszałem od rodziny, że wydaję za dużo albo że jestem ciężarem.

Melk4 napisał/a:
Czy robicie swoim rodzicom wyrzuty nawet jeśli opłacają Wam studia dzienne?

Nie bardzo widzę związek między jednym a drugim. "nawet jeśli"?
Ale odpowiem: tak, robię moim rodzicom wyrzuty, że zdarza się im mnie nie szanować (choć ostatnio nawet trochę się starają), nawet pomimo tego, że mnie utrzymują. Zaś studiów dziennych/stacjonarnych chyba nie da się opłacać samodzielnie/z pomocą rodziców, ponieważ wszystkie (lub jeśli są jakieś wyjątki, o których nie wiem --> to większość) są finansowane z budżetu państwa.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-18, 13:29   

Piccola napisał/a:
Są studia dzienne/stacjonarne prywatne w pełni płatne - generalnie wszystkie uczelnie prywatne których w Polsce jest od groma. Nie mniej jednak o ile nie jest to medycyna lub kilka innych kierunków to wierzę, że na takie studia można sobie samemu zapracować, choć pewnie ciężko przy studiach dziennyc hpracować na cały etat więc wsparcie finansowe na pewno może się niejednokrotnie przydać.


ja właśnie dzisiaj miałem ostatni egzamin :) na dziennych, została już tylko obrona. Pracowałam w trakcie dziennych, nie na cały, ale robiłam między 1/2 a 3/4 nieraz, ciężko, kilka poprawek egzaminów było przez to, ale nie powtarzałem roku. Rodzice odciążeni, doświadczenie jest, teraz aplikuję na lepszą ofertę, 1 ofertę pracy już mam. Warto łączyć 1 z 2.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-18, 14:29   

dzięki powyższemu i też teraz przy lepszej ofercie pracy mogę iść z tranzycją dalej i jeszcze bardziej iść na swoje. Rodzinka słabo wtajemniczona w kwestię mojej niebinarności, więc mieszkanie z nimi mnie nie urządzi, a też wracać do miasta skąd się wyprowadziłam...czemu i po co? Po nic i do (prawie) nikogo
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-19, 15:49   

światełkoPEACE napisał/a:
wracać do miasta skąd się wyprowadziłam...czemu i po co?


Rozpocznij studia inżynierskie. Utrzymanie się przy takim wykształceniu jest odrobinę łatwiejsze.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-19, 16:13   

Melk4 napisał/a:
światełkoPEACE napisał/a:
wracać do miasta skąd się wyprowadziłam...czemu i po co?


Rozpocznij studia inżynierskie. Utrzymanie się przy takim wykształceniu jest odrobinę łatwiejsze.


Totalnie nie moje predyspozycje.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-25, 17:01   

światełkoPEACE napisał/a:
nie moje predyspozycje.


To rozpocznij humanistyczne z historii sztuki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9