Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
W oczekiwania na plastik..
Autor Wiadomość
Karolina_96
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-17, 22:01   W oczekiwania na plastik..

Witam!
Rozprawę o zmianę płci metrykalnej założyłam niecałe 2 lata temu.
Wszystkie działania można streścić w ten sposób: uiszczenie zapłaty, czekanie, rozprawa, odroczenie, czekanie, powołanie biegłego seksuologa, czekanie, pozytywna opinia biegłego, czekanie, powołanie biegłego psychologa, czekanie,pozytywna opinia biegłego, czekanie, rozprawa z pozytywnym dla mnie wyrokiem.

Już pomijając czas i nerwy które straciłam..
Rozprawa "potwierdzajaca" że jestem kobietą odbyła się 9 Stycznia 2020.
30 Stycznia wyrok powinien być uprawomocniony. Dzwonię 1 Lutego do biura obsługi interesantów, dalej nic, więc składam wniosek o osobisty odbiór wyroku z uprawomocnieniem. Mijają dni, dowiaduję się, że może sędzia ruszy swoje cztery litery 14-go Lutego, więc no cóż.. czekanie. Dzisiaj dzwonię do sądu i papiery są dopiero na biurku sędziego, więc może w Piątek wyrok będzie gotowy do odbioru.

Czy polscy sędziowie notorycznie tak postępują? Mam czekać kolejny miesiąc, dwa lub pół roku aby komuś kto się uważa za Boga pofatygował się i złożył parafkę i pieczęć?

Żałuję że w trakcie trwania sprawy nie złożyłam ponaglenia. Dla mnie to wszystko dzieje się stanowczo za wolno a życie ze starym plastikiem dzień w dzień daje w kość.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Naprawdę tracę siły i wiarę że kiedykolwiek zmienię te dokumenty. A co za tym idzie - bez tłumaczenia się gdziekolwiek - zmienię swoje życie. Chcę zmienić pracę i mieszkanie, ale po raz pierwszy już jako kobieta, bez zbędnego tłumaczenia się kim jestem.
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-17, 22:13   

Laska, u mnie minęły cztery miesiące od złożenia pozwu i dopiero wtedy sędzia łaskawie wydała postanowienie o przeniesienie sprawy do innego miasta... Niesłusznie zresztą, bo z rodzicami wnieśliśmy o odbycie sprawy właśnie tam. To świadczy o tym, że oni nawet nie czytają dokumentacji...

To jest jeden wielki dramat, aż szkoda sobie strzępić ryja

U ciebie zostało tylko złożenie tej pieczęci, dzwoń i ponaglaj.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-17, 23:09   

Piszcie skargi do Misisterstwa Sprawiedliwości oraz do MSWIA. Nic nie robiąc sytuacja się nie poprawi.
_________________

 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-20, 20:38   

Nie, zdecydowanie odradzam te dwie instytucje. Żeby przypadkiem im się nie przypomniało, że osoby transpłciowe istnieją, a uzgodnienie płci metrykalnej pozwala im na zawieranie "jałowych" małżeństw, z których nie może być dzieci.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-20, 20:55   

kicur napisał/a:
Nie, zdecydowanie odradzam te dwie instytucje. Żeby przypadkiem im się nie przypomniało, że osoby transpłciowe istnieją, a uzgodnienie płci metrykalnej pozwala im na zawieranie "jałowych" małżeństw, z których nie może być dzieci.


Popieram.
 
 
Karolina_96
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-21, 10:17   

kicur napisał/a:
Nie, zdecydowanie odradzam te dwie instytucje. Żeby przypadkiem im się nie przypomniało, że osoby transpłciowe istnieją, a uzgodnienie płci metrykalnej pozwala im na zawieranie "jałowych" małżeństw, z których nie może być dzieci.


W takim razie co może szary człowiek zrobić w sytuacji podobnej do mojej i zapewne wielu innych osób?

Przedwczoraj dzwoniłam do biura obsługi interesantów i powiedzieli mi że obecny status do wysyłki. Ale gdzie? Być może do USC, ale nic nie wiadomo o odpisie dla mnie. Tym bardziej, że składałam wniosek o osobisty odbiór. Zdziwienie.
Wczoraj znowu się dobijałam i powiedzieli żeby spróbować 25-go bo taki jest wpisany termin uprawomocnienia. Początkowo 15-go, później zadzwonić pod koniec tygodnia.. Za każdym razem dowiaduję się nowych rzeczy i nowych terminów "gotowca".
_________________
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2020-02-21, 17:47   

Karolina_96 napisał/a:


W takim razie co może szary człowiek zrobić w sytuacji podobnej do mojej i zapewne wielu innych osób?

Mi za tydzień stukną 2 lata od złożenia pozwu, wczoraj byłem w USC i mogłem w końcu złożyć podanie o dowód. Wyrok do USC szedł ok 36 dni , 3 dni wcześniej dostałem odpis wyroku na własne życzenie. Polecam napisać prośbę o szybkie wysłanie wyroku do USC (ja taką składałem, może pomogła) przy skrajnym niedbalstwie można iść na skargę do przewodniczącego wydziału (tyż byłem, ale to w sądzie rejonowym bo sprawa była o kuratora)
Ogólnie wydaje mi się jest coraz gorzej z wydajnością polskich sądów bo ja pytałem o to czemu wyrok po 30 dniach wciąż nie wysyłany to było że oni to robią w kolejności i że mają tak duże zaległości że są opóźnienia.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-21, 19:51   

Tak, zgadzam się ze sposobami proponowanymi przez Mr. X.

Mr. X napisał/a:
Ogólnie wydaje mi się jest coraz gorzej z wydajnością polskich sądów bo ja pytałem o to czemu wyrok po 30 dniach wciąż nie wysyłany to było że oni to robią w kolejności i że mają tak duże zaległości że są opóźnienia.


Oj, tak. Taki materiał opublikowano w tym tygodniu w GDP - są olbrzymie braki kadrowe wśród sekretarek/sekretarzy w sądach, bo jak za te pieniądze mało kto chce wykonywać ciężkie zajęcie. Na przesłuchaniu mojego świadka w sądzie rejonowym była protokolantka, która była dramatyczna - miała problemy z pisownią obcojęzycznych nazw własnych ;(

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1454587,praca-w-sadzie-zarobki-podwyzki-wakat.html
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Karolina_96
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-25, 01:00   

Mr. X napisał/a:
Karolina_96 napisał/a:


W takim razie co może szary człowiek zrobić w sytuacji podobnej do mojej i zapewne wielu innych osób?

Mi za tydzień stukną 2 lata od złożenia pozwu, wczoraj byłem w USC i mogłem w końcu złożyć podanie o dowód. Wyrok do USC szedł ok 36 dni , 3 dni wcześniej dostałem odpis wyroku na własne życzenie. Polecam napisać prośbę o szybkie wysłanie wyroku do USC (ja taką składałem, może pomogła) przy skrajnym niedbalstwie można iść na skargę do przewodniczącego wydziału (tyż byłem, ale to w sądzie rejonowym bo sprawa była o kuratora)
Ogólnie wydaje mi się jest coraz gorzej z wydajnością polskich sądów bo ja pytałem o to czemu wyrok po 30 dniach wciąż nie wysyłany to było że oni to robią w kolejności i że mają tak duże zaległości że są opóźnienia.


Dzisiaj rano dzwoniłam do BOI - dalej nic, ale kazali spróbować później lub jutro.
Zadzwoniłam 2h przed zamknięciem i.. zdziwienie. Jest!
W końcu królowie królów się pofatygowali i sporządzili dla mnie odpis!!!
Po przyjeździe osobistym do sądu okazało się, że nie ma mojej sygnatury w BOI, ale na pewno sporządzone. Kazali przyjść nazajutrz i będą mnie odsyłać do skutku aż się znajdzie - bo na pewno jest. To są słowa pani z BOI.

Odwołując się do powyższego cytatu Mr. X - miałam w planach pojechać do USC tam gdzie się urodziłam (bo chyba tylko tam można zmienić dane i dopisać do aktu urodzenia nowe dane?) od razu tego samego dnia gdy dostanę odpis.
Uważasz, że jeśli jutro odnajdę swój odpis w sądzie i od razu pojadę do USC spotkają mnie kolejne niespodzianki?
Dla pewności zadzwonię do USC, ale nawet nie wiem o co pytać i czy koniecznie muszą mieć wyrok z sądu aby mój odpis cokolwiek dla nich znaczył.

Zaznaczę, że miejsce sporządzenia aktu urodzenia jest dość daleko od mojego miejsca zamieszkania i wolę się nie zdziwić jak mi każą czekać aż oni dostaną wyrok bezpośrednio od sądu. W sumie chyba nic mnie już nie zdziwi.

//Edit
Możesz dla pewności podesłać na priv szablon ponaglenia sądu o szybkie wysłanie do USC wyroku? Kilka dni temu pani z BOI mówiła przez telefon że status mojego wyroku to "ekspedycja", więc podejrzewam, iż wtedy coś wysyłali.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-25, 03:08   

Niezłe spóźnienie 26 dodatkowych dni i nadal nie masz nic w ręku. Chyba pora na list z żółtą karteczką "Ponaglenie do wydania prawomocnego wyroku w sprawie ...C.../19." do podpisania przez nich, że odebrali. Ile można bezproduktywnie dzwonić i jeździć nie zostawiając śladu.

Nie czujesz się spychana na drzewo takim postępowaniem BOI? Mogą nic nie robić i bawić się w kotka i myszkę.
 
 
Karolina_96
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-25, 07:54   

Cytat:
"Ponaglenie do wydania prawomocnego wyroku w sprawie ...C.../19."


Drobna poprawka. Sygnatura to:...C.../18 <rotfl3>
Pozew złożony w 2018 i tak - dalej czekam na ten cholerny odpis i nie chcę mieć już więcej nic wspólnego z tym urzędem.

Zaraz się zbieram i mam nadzieję, że ostatni raz jestem w jakiejkolwiek sprawie w sądzie.

Co do USC - ktoś odpowie na mój post wyżej zamieszczony?
Czytam nawet tu, na forum 2 różne sprzeczne tematy. Wolałabym to załatwić na miejscu.
_________________
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-25, 10:08   

Karolina_96 napisał/a:
Co do USC - ktoś odpowie na mój post wyżej zamieszczony?
Czytam nawet tu, na forum 2 różne sprzeczne tematy. Wolałabym to załatwić na miejscu.

Po prostu zadzwoń do USC w miejscu Twojego urodzenia i dopytaj czy otrzymali wyrok o takiej i takiej sygnaturze, wydany przez S.O. w X, a jeśli nie to czy będą mieli jakiś problem jak okażesz im odpis. Tak, mogą mieć z tym problem i tego nie da się wykluczyć. A tracić czas i pieniądze na dojazd by nic nie załatwić było by bardzo irytujące.

W moim przypadku wyrok dotarł do nich w tym samym dniu co ja z odpisem więc problemu nie było :)
_________________
 
 
Karolina_96
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-25, 12:58   

Po krótkim spacerze po budynku sądu w końcu odnalazł się mój upragniony prawomocny odpis wyroku sądu w sekretariacie.

Poszłam do USC, powiedzieli, że nic nie mogą zrobić do puki sąd nie wyśle informacji o zmianie płci do USC w którym został sporządzony akt urodzenia.
Złożyłam wniosek o imię i nazwisko, pozostaje czekać.

Zadzwoniłam do sekretariatu sądu, czy wysyłali do USC informację - zdziwienie, że mieli to zrobić <rotfl3> <rotfl3> <rotfl3>

Gdybym tylko znalazła wzór ponaglenia o wysłanie tego kwitka do USC to bym się jeszcze raz dzisiaj przejechała do sądu i wcisnęłabym im to w pysk!

//Edit
Pytałam się w Urzędzie Stanu Cywilnego czy można dzwonić i dowiadywać się. Odpowiedzieli, że telefonicznie takich informacji nie udzielają.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-25, 13:14   

Karolina_96 napisał/a:
Po krótkim spacerze po budynku sądu w końcu odnalazł się mój upragniony prawomocny odpis wyroku sądu w sekretariacie.

Cóż. Mogło być gorzej. Mógł leżeć w koszu.

Cytat:
Zadzwoniłam do sekretariatu sądu, czy wysyłali do USC informację - zdziwienie, że mieli to zrobić <rotfl3> <rotfl3> <rotfl3>

Czy to jest sąd w Świrnicy? Po nich można by się spodziewać, że tego nie wiedzą. Czy oni są z innej planety? Warto więc złożyć ponaglenie do wysłania wyroku do wskazanego USC.
Nie musisz pisać według wzoru tylko napisać "wzywam do niezwłocznego wysłania - zgodnie z nakazami prawa [oni są od znalezienie sobie ich lub dopytania] - odpisu prawomocnego wyroku w sprawie numer ... do USC w Świrnicy w związku ze zmianą oznaczenia płci w akcie urodzenia numer ....". Na kopii wnosić o pieczątkę lub nadać list z żółtą kartką pisząc co zawiera.

I jak tu się nie w...ć na urzędy.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-25, 14:07   

Karolina_96 napisał/a:
Poszłam do USC, powiedzieli, że nic nie mogą zrobić do puki sąd nie wyśle informacji o zmianie płci do USC w którym został sporządzony akt urodzenia.

To legalne? Można ot tak sobie nie uznać odpisu wyroku???
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-25, 14:12   

OneLotusPetal napisał/a:
To legalne? Można ot tak sobie nie uznać odpisu wyroku???

Lisie, to pytanie retoryczne. A można sobie stworzyć strefy wolne od LGBT i neo KRS? Do czasu zmiany tych szerszeni to pytanie o zgodność z prawem nie ma sensu. Pisząc list muszą zrobić w terminie do 30 dni, bo tyle wynosi termin urzędowy na udzielenie odpowiedzi (i wykonanie potrzebnych czynności).

Można też próbować złożyć wniosek przez Notariusza, dołączajając 1 odpis. Wniosek do urzędu poświadczony przez notariusza ma taki sam status ważności jak wniesiony osobiście z tą małą różnicą, że pozbawia się urzędnika bezprawia odmowy przyjęcia wniosku (list odebrać musi).

Doręczenie wniosku do urzędu z pomocą notariusza i listonosza
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2020-02-25, 15:11   

Karolina_96 napisał/a:

Gdybym tylko znalazła wzór ponaglenia o wysłanie tego kwitka do USC to bym się jeszcze raz dzisiaj przejechała do sądu i wcisnęłabym im to w pysk!

Nie ma wzoru :C (tzn mi na ten temat nic nie wiadomo) pisałem pismo na zwykłej kartce że proszę o szybkie dostarczenie wyroku do usc znajdującego sie tu i tu, ze względu na trudną sytuacje i problemy związane brakiem możliwości wyrobienia nowych dokumentów. Mi w tym piśmie trochę pomogły panie z BOKu ale widzę że u Ciebie takie sobie te panie.

Jeśli jest tak że sąd nawet nie ogarnia że ma coś wysłać co coś tu nie pyka z kompetencjami, możesz spróbować sie zapytać (telefonicznie) kiedy przyjmuje przewodniczący wydziału i to może być taki lekki bat...choć jest też możliwość że przewodniczący uzna że wszystko jest fanatycznie...

Dobrze że przyjęli wniosek o zmianę imienia i nazwiska, produkowanie decyzji trochę trwa więc powinni dostać pismo z sądu w międzyczasie.

OneLotusPetal napisał/a:
Karolina_96 napisał/a:
Poszłam do USC, powiedzieli, że nic nie mogą zrobić do puki sąd nie wyśle informacji o zmianie płci do USC w którym został sporządzony akt urodzenia.

To legalne? Można ot tak sobie nie uznać odpisu wyroku???


U mnie też sam odpis to za mało, ten przepis byłby nawet ok gdyby nie fakt że sądy ociężale wysyłają wyroki do USC. Może sądy nie zdają sobie sprawy że sam odpis w części USC nie wystarczy (dobrze to napisać w tym ponaglającym piśmie albo powiedzieć przewodniczącemu)
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-25, 19:13   

Daj spokój, ziomeczku. Mówiłem ci, że Poznań DALEJ nie wysłał moich akt do Lublina? A babka mi przez telefon powiedziała, że ponaglenia można sobie pisać, ale... ekhem.
 
 
Karolina_96
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-02-25, 19:20   

Ayashiiru napisał/a:
Czy to jest sąd w Świrnicy? Po nich można by się spodziewać, że tego nie wiedzą.


Nie, ale blisko Kobierzyna - Kraków :roll:

Żyjąc tutaj ma się wrażenie że to miasto jest bardziej zacofane niż jakby się można było spodziewać - Śląsk czy Podkarpacie. Tam to jest faktycznie ten XXI wiek. Pod względem biurokracji jak i wsparcia medycznego. Tylko tutaj na każdym kroku aby coś załatwić człowiekowi ręce opadają..

Takie ponaglenie wystarczy złożyć w Biurze Podawczym czy bezpośrednio w sekretariacie?
Być może z waszą pomocą uda mi się to wszystko ciut przyśpieszyć.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-25, 20:13   

Karolina_96 napisał/a:
Takie ponaglenie wystarczy złożyć w Biurze Podawczym czy bezpośrednio w sekretariacie?
Być może z waszą pomocą uda mi się to wszystko ciut przyśpieszyć.

Zależy gdzie masz bliżej. Jeżeli do sądu to w okienku podawczym, jeżeli masz bliżej pocztę to nadać po prostu priorytet za potwierdzeniem odbioru. Kraków - dawna stolica Polski. Aż wstyd, że nie potrafią zrobić co do nich należy.
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-12, 11:16   

OneLotusPeta napisał/a:
To jest jeden wielki dramat, aż szkoda sobie strzępić


Zawsze można wziąć radcę. Sędzin jest za mało, a spraw za dużo. Na jedną sędzinę przypada 16 spraw dziennie. Roboty nie do przerobienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10