Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Wszystkich
Autor Wiadomość
fruktoza
użytkownik
fruktoza

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2020-05-31, 17:34   Witam Wszystkich

Witajcie,
Bardzo chciałam prosić Was o radę. Córka (14 lat) ma w klasie kolegę, o biologicznej płci żeńskiej, ale zdecydowanie i bez wątpliwości od lat identyfikującego się jako chłopiec. Problem polega na tym, że jego rodzice totalnie tego nie akceptują, mówi, że chce im się rzyygać jak widzą jak robi z siebie chłopca, że chcieli mieć córkę, że nie będą kochać syna i tym podobne okrutne teksty. Młody człowiek jest załamany i trudno się dziwić, przeżywa katusze. Szczęśliwie przynajmniej w klasie wszyscy akceptują jego jako chłopca i nazywają go męskim imieniem i nawet nauczyciele zwracają się do niego jako on. Czy jest cokolwiek, co można mu doradzić, jakieś chociaż wsparcie psychologiczne, czy nie wiem co, bo po prostu boję się, że dla niego może się to bardzo źle skończyć? Rozumiem, że niestety tak długo, jak jest pełnoletni, nikłą ma szansę na jakąś pomoc, bo rodzice muszą wyrazić zgodę? Mówię tu o jakimś wsparciu psychologicznym. Czy potrafilibyście coś doradzić? Wydaje mi się, że rozmowa z rodzicami tylko pogorszy sprawę. ale czy ten młody człowiek gdziekolwiek może uzyskać wsparcie?

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-06-01, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fruktoza
użytkownik
fruktoza

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2020-05-31, 17:52   

O, to dobra wiadomość, bardzo dziękuję, nie wiedziałam. Przekażę. ale jeszcze musi poczekać dwa lata. Przepraszam, to była odpowiedź na post, który gdziś mi chyba zniknął, że do lekarza można iść jak się ma 16 lat.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-05-31, 17:54   

fruktoza, po ukończeniu 16 lat lekarz może przyjąć pacjenta niepełnoletniego za zgodą rodziców bez ich obecności więc pozostaje taką zgodę zdobyć. Jeśli takiej zgody nie ma i nie będzie o prawie do terapii decyduje Sąd Rodzinny.

fruktoza napisał/a:
Przepraszam, to była odpowiedź na post, który gdziś mi chyba zniknął, że do lekarza można iść jak się ma 16 lat.
tak, zrobiłam małą edycję :)
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-31, 20:34   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Dobrym rozwiązaniem był by tolerancyjny dom dziecka, ale w Polsce to jest pisowski dom dziecka, w którym oczywiście chłopak miał by zapewnione podstawowe potrzeby, są nawet wyższe standardy niż w przeciętnym polskim domu, co nie zmienia tego że w pisowskim domu dziecka byłby traktowany okropnie, bez żadnego poszanowania tożsamości zapewne.

Naprawdę nie wiem jak pomóc.


Tak to prawda. W Polsce rodzice nie kochają dzieci albo kochają je niewłaściwą miłością (seksualną), skoro płeć im jest ważna do kochania.

fruktoza, Zaproponuję jednak coś lepszego. Rozumiem, że jesteś jego koleżanką i znasz tą rodzinę - czy możesz zbadać jaka sytuacja jest w domu dziadków, ciotek itp.? Może pokochają to dziecko, skoro matka z ojcem nie kochają? U ciotki / dziadka będzie mu na pewno lepiej o ile są tolerancyjni i wspierający.

Przydałyby się też hormony (opiekun faktyczny - dziadek czy ciotka) mógłby zaprowadzić go do Libera, bo inaczej dziecko będzie sfrustrowane mając taki passing jak mam ja po leczeniu nie w porę. Leki powinny być podane wcześnie, aby nie trzeba było operacyjnie usuwać cech niewłaściwej płci.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-06-01, 14:15   

Próbowałabym jakoś poprzez szkołę. Szkoła ma pewne możliwości interwencji i zgłaszania spraw w sytuacji, gdy rodzice nie wywiązują się ze swoich obowiązków odnośnie zapewnienia dziecku edukacji i opieki, ale do tego potrzebne byłyby jakieś widoczne zaniedbania wychowawcze albo np. przemoc. Nie wiem, czy sam brak akceptacji dla deklarowanej przez dziecko tożsamości płciowej byłby podstawą do podjęcia działań.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-06-02, 01:18   

Już dajcie spokój z tymi hormonami skoro do leczenia i tak trzeba w tym wieku zgody rodziców, nie w tym leży problem w tej chwili.

A do tematu... ciężka sprawa :/ ale jak szkoła go wspiera to już coś. Może można poprosić wychowawczynię/wychowawcę żeby porozmawiał/a z rodzicami? Albo psychologa szkolnego? W innym przypadku to może on mógłby przekonać rodziców że potrzebuje psychoterapii na którą by się zgodzili - to już byłoby coś...
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-06-02, 03:38   

LadyKwiecista99 napisał/a:
WiktoriaJangmi napisał/a:
[ciach]

/Przyznaję 2 punkty ostrzeżenia za wielokrotne niestosowanie się do następującego punktu regulaminu:
3.2. niedozwolone są:
3.2.2. "Dobre rady" odnośnie: niezgodnego z zaleceniami lekarza dawkowania leków, przyjmowania leków nieprzypisanych przez lekarza. Sugerowania innym osobom przyjmowania - bez konsultacji z lekarzem - leków/dawek, które przypisano komuś innemu. Itp. [2 pkt]
OneLotusPetal


[ciach]

/Przyznaję 2 punkty ostrzeżenia na tej samej zasadzie, co powyżej, oraz za stosowanie sarkazmu ("jakże oczywiście najbardziej legalnego [...] od 12 roku życia") jako kpienie z regulaminu.
OneLotusPetal


Ale tu zielono, ale tu kwieciście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10