Poprzedni temat «» Następny temat
Depilacja Laserowa Twarzy
Autor Wiadomość
Piccola
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Wysłany: 2020-05-25, 12:08   Depilacja Laserowa Twarzy

Heja,

zastanawiam się nad sprawieniem sobie prezentu jakim by było trwałe usunięcie zarostu z twarzy.

Na grouponie znalazłam różne oferty depilacji laserowej zaczynające się od 299pln.

Np. coś takiego.
https://www.groupon.pl/deals/open-clinic-1

Orientujecie się na ile taki zabieg jest skuteczny, tzn. czy faktycznie jest to trwałe usunięcie zarostu czy też może po kilku miesiącach włoski zaczynają odrastać? Dodam, że nie przyjmuję póki co żadnych hormonów.

Zarost mam rzadki i krótki, brody nie dane mi nigdy było zapuścić; a jednak włoski są czarne, twarde i wychodzą już po kilku godzinach. :-/

Po dwóch dniach, wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu.
Zdjęcie zarostu - uwaga nic ładnego :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam. :)

Piccola
użytkownik

Wysłany: 2020-05-25, 12:57   

Przepraszam za kolejnego posta ale krótki raport z telefonów które wykonałam do kilku klinik:
- dowiedziałam się, że faktycznie można usunąć zarost nie mniej jednak trwa to ponad rok czasu (10-12 zabiegów w zależności od zarostu, każdy zabieg wykonywany co 6 tygodni);
- koszt całkowity to do 1000pln ale rozłożone na długi okres czasu także nie jest źle;
- zabiegi trzeba potem raz na rok / dwa lata powtórzyć, ale są wtedy robi się już tylko jeden lub dwa zabiegi zatem koszt jest dużo tańszy.

Idę w środę na wizytę wstępną (bezpłatną jupi) podczas której zostanie oceniony mój zarost i ile zabiegów wymagałoby jego usunięcie, dowiem się pewnie też ile by to faktycznie już konkretnie kosztowało.

W zasadzie w tej sytuacji temat można by usunąć, okazuje się, to mniej skomplikowane niż mi się wydawało; chyba że chcecie go zostawić dla potomnych a ja mogę raz na jakiś czas zdać raport z tego jak wygląda to w praktyce, na wypadek gdyby ktoś nad takim zabiegiem by się zastanawiał ale ma wątpliwości :)

Pozdrawiam.

Marcella
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Wysłany: 2020-05-25, 13:41   

Ja robiłam ponad 4 lata temu w laser delux, niestety płaciłam 200 zł za jedną partie, więc twarz i szyja wyniosły mnie przy jednym zabiegu 400 zł, dobra wiadomość jest taka, że poszłam 2 razy i usunęłam wszystko. Jednak zawdzięczam to temu, że miałam ciemne włosy i jasną karnacje i byłam bardzo młoda, więc ten zarost był nijaki. W każdym razie polecam ten, nie wiem jak inne salony, znam osoby które chodziły latami, skuszone tanimi zabiegami i nic nie usunęły.

Misia
użytkownik

Kim jesteś: ts
Punktów: 16
Wysłany: 2020-05-25, 20:47   

Ja np. sprawiłam sobie depilator laserowy Phillipsa za ok 900 zł i mam go zawsze pod ręką. Efekt jest świetny. Na początku robi się sesje raz na 2 tyg i po 5 razach - raz na 4 tyg. Możesz traktować laserem nie tylko wąsy i brodę, ale i pachy, nogi itp. Jestem b. zadowolona i polecam.

klaudia233
użytkownik

Kim jesteś: ?
Wysłany: 2020-05-25, 20:53   

Misia napisał/a:
Ja np. sprawiłam sobie depilator laserowy Phillipsa za ok 900 zł i mam go zawsze pod ręką. Efekt jest świetny. Na początku robi się sesje raz na 2 tyg i po 5 razach - raz na 4 tyg. Możesz traktować laserem nie tylko wąsy i brodę, ale i pachy, nogi itp. Jestem b. zadowolona i polecam.

Też się nad tym zastanawiam, bo mam strasznie dużo włosów i szybko odrastają. Depilator mi nie przypadł do gustu, gdyż sprawia za dużo bólu. Wosk jak dla mnie jest o wiele łagodniejszy powiem tyle. Chyba że źle wybrałam, bo mam pęsętowy, a są jeszcze dyskowe.

Misia
użytkownik

Wysłany: 2020-05-25, 21:03   

Po pesecie odrastają i to jeszcze grubsze. Męczyłam się z tym kilka lat i miałam to po dziurki w nosie. Depilator laserowy opłaca się, bo masz go na zawsze a u kosmetyczki płacisz za 1 wizytę 200zl. Pomnóż sobie np. Razy 10..

Misia
użytkownik

Wysłany: 2020-05-25, 21:04   

No i po pewnym czasie masz spokój z włosami.

klaudia233
użytkownik

Kim jesteś: ?
Wysłany: 2020-05-25, 21:18   

Misia napisał/a:
Po pesecie odrastają i to jeszcze grubsze. Męczyłam się z tym kilka lat i miałam to po dziurki w nosie. Depilator laserowy opłaca się, bo masz go na zawsze a u kosmetyczki płacisz za 1 wizytę 200zl. Pomnóż sobie np. Razy 10..

Z technicznego puntku widzenia IPL nie są laserami xD Prawdziwy laser tylko w salonie. Mimo wszystko, IPL może być dobrym rozwiązaniem, ja jestem osobą jasnej skóry z ciemnymi włosami na ciele.

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 741
Wysłany: 2020-05-25, 21:37   

Misia napisał/a:
Po pesecie odrastają i to jeszcze grubsze.

U mnie nie. Regularne skubanie włosów przez lata osłabia je. Kiedyś miałam zarost jak kępa ciemnych drutów, a parę lat temu podczas generalnego remontu mieszkania przez miesiąc się nie depilowałam i w efekcie co prawda zarosłam, ale wyglądało to jak nieregularna szczecina 16-latka. Aktualnie po tygodniowej chorobie mam na twarzy może 10-tą część tych kłaków, które miałabym w czasach, kiedy jeszcze się goliłam.

Niemniej w ogólności jest to - owszem - syzyfowa robota i kilkadziesiąt minut (chociaż niekoniecznie codziennie) poświęconych na pracę z pencetą.

WiktoriaJangmi
użytkownik

Punktów: 108
Wysłany: 2020-05-25, 21:39   

Freja, A masz HRT, jak nie to se załatw.

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 741
Wysłany: 2020-05-25, 21:43   

klaudia233 napisał/a:
Depilator mi nie przypadł do gustu, gdyż sprawia za dużo bólu. Wosk jak dla mnie jest o wiele łagodniejszy powiem tyle. Chyba że źle wybrałam, bo mam pęsętowy, a są jeszcze dyskowe.

Depilatora możesz użyć, jak masz już trochę osłabione włosy. Powiedzmy, jak skubiesz twarz już przynajmniej kilka tygodni i wyrywanie włosów już prawie nie boli. I to też raczej do wyczyszczenia twarzy po tym, jak usuniesz pencetą te najgrubsze sztuki.

Depilatory są projektowane do wyrywania włosów z kończyn, te na twarzy, nieprzetrzebione wcześniej są dużo grubsze i wytrzymalsze.

Ayashiiru
użytkownik

Punktów: 170
Wysłany: 2020-05-25, 22:27   

Marcella napisał/a:
Ja robiłam ponad 4 lata temu w laser delux, niestety płaciłam 200 zł za jedną partie, więc twarz i szyja wyniosły mnie przy jednym zabiegu 400 zł, dobra wiadomość jest taka, że poszłam 2 razy i usunęłam wszystko. Jednak zawdzięczam to temu, że miałam ciemne włosy i jasną karnacje i byłam bardzo młoda, więc ten zarost był nijaki. W każdym razie polecam ten, nie wiem jak inne salony, znam osoby które chodziły latami, skuszone tanimi zabiegami i nic nie usunęły.

Jeszcze może odrosnąć, bo włosy rosną cyklami. Może się okazać, że po roku będziesz mieć połowę tego co miałaś.

remick76
użytkownik

Punktów: 768
Wysłany: 2020-05-25, 22:43   

Freja napisał/a:
Niemniej w ogólności jest to - owszem - syzyfowa robota i kilkadziesiąt minut (chociaż niekoniecznie codziennie) poświęconych na pracę z pencetą.

Ale po co się tak męczyć - osłabia czy nie zdania są podzielone ale włosy tak czy tak zostaną. Tylko elektroliza - to jest jedyna pewna metoda trwałego usunięcia włosa. Laser daje w porywach 90-95% redukcję i to pod warunkiem poprawnie przeprowadzonych zabiegów.

Ja zaczęłam lasery razem z HRT i to był błąd bo nie przewidziałam że po 2 miesiącach zarost zrobi się przezroczysty XD Teraz elektroliza co miesiąc (100zł za 60-75 minut) i zbliżam się do końca tematu.

Piccola
użytkownik

Wysłany: 2020-05-25, 23:15   

remick76 - rozumiem że przezroczysty zarost nie jest dobry do lasera? Zatem lepiej to zrobić przed HRT?

remick76
użytkownik

Wysłany: 2020-05-25, 23:22   

Piccola, przezroczysty zarost to gwarancja braku skuteczności lasera. Musi być zabarwienie cebulki włosa by energia wniknęła wgłąb. Przy przezroczystym energia jest rozpraszana po skórze i nic to nie daje.

Tak, zdecydowanie lepiej zrobić to przed, bo można nie zdążyć.

Marcella
użytkownik

Wysłany: 2020-05-26, 11:58   

Ayashiiru, robiłam 4.5 roku temu, rosną mi pojedyncze białe włoski, które wyrywam pęsetą i mam spokój

Ayashiiru
użytkownik

Wysłany: 2020-05-26, 23:04   

Marcella napisał/a:
Ayashiiru, rosną mi pojedyncze białe włoski, które wyrywam pęsetą i mam spokój

Średni to spokój, a laser jak widać dał tylko efekt przerzedzenia a nie trwałego usunięcia. Skrócił jednak czas potrzebny na elektrolizę.

Te białe pojawiły się z czasem, czy istniały już po zakończeniu serii zabiegów?

WiktoriaJangmi
użytkownik

Punktów: 108
Wysłany: 2020-05-26, 23:27   

Ja po 18 miesiącach na HRT i bez żadnych zabiegów usówających owłosienie mam tylko i wyłącznie rzadkie bezbarwne włoski na twarzy które wyrywam pensetą.

Marcella
użytkownik

Wysłany: 2020-05-26, 23:31   

Ayashiiru, tylko, że ja tych włosów mam stale rosnących kilkanaście i są niewidoczne, jedynie w bardzo silnym słońcu, mam koleżanki, które są kobietami biologicznymi o mocniejszych włosach na wąsiku, a ja tam nie mam ich w ogóle, rosną mi jedynie pod ustami na brodzie, włoski pojawiły się niemal zaraz po laserze, kosmetyczka która robiła mi zabieg była w szoku, jak po 1 zabiegu usunęła jakieś 60% włosów

Piccola
użytkownik

Wysłany: 2020-06-03, 11:31   

Ok - byłam wczoraj pierwszy raz. Boli jak nie wiem co, na prawdę... :shock: Ale z drugiej strony to pieczenie i jest to do wytrzymania. Zdecydowanie lepiej niż u dentysty, gdzie może nawet aż tak nie boli, ale jak już zaboli to jest to mega nieprzyjemny i straszny ból. Na pewno, chętniej udam się na kolejny zabieg laserem niż do dentysty. :p

Bardzo miła pani to robiła, bardzo wyrozumiała co do tego że boli i ogólnie fajnie. Cieszę się, że zdecydowałam się na ten krok. Nie mogę się doczekać kolejnych kroków.

Jedyne to czego się obawiam, to czy nie wpływa to jakoś źle na oczy... Mimo, że miałam takie zaślepki do oczu to cały czas widziałam przez zamknięte oczy światło lasera, mam nadzieję, że to normalne...

remick76
użytkownik

Wysłany: 2020-06-03, 11:41   

Piccola napisał/a:
Jedyne to czego się obawiam, to czy nie wpływa to jakoś źle na oczy... Mimo, że miałam takie zaślepki do oczu to cały czas widziałam przez zamknięte oczy światło lasera, mam nadzieję, że to normalne...
Nic Ci nie będzie :) , te gogle są tak na wszelki wypadek - musiałaby zaświecić w stronę oczu by coś się stało. Po zabiegu najlepiej niczym nie smarować przez kilka godzin niech skóra dojdzie do siebie a potem żel aloesowy będzie OK.

światełkoPEACE
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 5
Wysłany: 2020-06-03, 11:47   

Ja właśnie planuję elektrolizę lub epilację laserem. Z tego co udało mi się znaleźć to jedna i druga metoda dobrze się sprawdza by usunąć włosy. Na jasne włosy metoda też tu jest pokazana, ale póki co o tym nie myślę, bo na 1 ogień idzie zarost wrrrrr do kasacji z tym. I tu epilacja laserem mam info, że powinna się sprawdzić:
https://www.poradnikzdrow...ilacja-laserowa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-na-stale-usunac-zarost

Piccola
użytkownik

Wysłany: 2020-06-03, 12:14   

remick76 - super, dziękuję, pozbyłam się obaw. :)

światełkoPEACE - remick76 pisała tu właśnie, że na ciemne włosy (czyli typowy zarost) laser się sprawdzi. Obawiałam się, że może to być dziwnie odebrane w gabinecie że ktoś kto ma dane i wygląda jak mężczyzna chce sobie usunąć zarost, ale okazało się, że to dosyć popularne wśród mężczyzn także spoko loko. :)

światełkoPEACE
użytkownik

Wysłany: 2020-06-03, 12:48   

Piccola napisał/a:

światełkoPEACE - remick76 pisała tu właśnie, że na ciemne włosy (czyli typowy zarost) laser się sprawdzi. Obawiałam się, że może to być dziwnie odebrane w gabinecie że ktoś kto ma dane i wygląda jak mężczyzna chce sobie usunąć zarost, ale okazało się, że to dosyć popularne wśród mężczyzn także spoko loko. :)

Nie dbam o to, potrzebuję tej epilacji 8-) <spoko> choć faktycznie jestem AMAB, mam nadzieję, że nie trafię na kogoś kto będzie robił z tego powodu problemy i próbował rzucać kłody pod nogi jak to nieraz bywa przy tranzycji, te wszystkie przeszkody, kłody pod nogi. Epilacja z tego co wiem nie wymaga zaświadczeń, opinii, itd, acz to Polska i wszystko może się zdarzyć :-p . Niemniej myślę też, że argument finansowy ma swoją rolę tutaj.
Zważywszy na to, że mój zarost jest dość gęsty UGH :| :evil: choć ja sama nie mam budowy typu macho (jestem osobą szczupłą, drobną, delikatną) to odkładam hajs na najdroższy wariant tj. 9 zabiegów na twarz i 9 na brodę. Łączny koszt: 2400 (o ile nie podrożało już), bo taki pewnie będzie potrzebny. Też salony kosmetyczne były przez jakiś czas zamknięte, więc niechętnie chyba ktoś pogardzi paroma tysiącami zostawionymi w gabinecie :-D ;-)

Katarzyna
użytkownik
Katarzyna

Punktów: 371
Wysłany: 2020-06-03, 21:59   

Jak laser to szukać Laser de Lux (są transfriendly) i wykupić pakiet 6 zabiegów za około 1000 zł. Nie patrzą czy to wąsik czy szyja. Po prostu robią wszystko. Jedno ale dla osób na hrt może się trafić pech i zarost zmieni kolor na blond. Generalnie teraz wybrałabym od razu elektrolizę.

światełkoPEACE
użytkownik

Wysłany: 2020-06-03, 22:16   

Katarzyna napisał/a:
Jak laser to szukać Laser de Lux (są transfriendly) i wykupić pakiet 6 zabiegów za około 1000 zł. Nie patrzą czy to wąsik czy szyja. Po prostu robią wszystko. Jedno ale dla osób na hrt może się trafić pech i zarost zmieni kolor na blond. Generalnie teraz wybrałabym od razu elektrolizę.

ja akurat nie na HRT, zatem brzmi ta opcja tym ciekawiej :)

światełkoPEACE
użytkownik

Wysłany: 2020-06-03, 22:33   Laser de Lux Poznań

Katarzyna napisał/a:

Np tutaj takie coś widzę: https://www.laserdelux.pl...wa-dla-mezczyzn
acz to wychodzi 200 zł za 1 zabieg, więc tu 6 zabiegów jest za 1200. Jeżeli tyle wsytarczy to oki, acz ja podejrzewam, że 9 z powodów wyżej wymienionych.
Ja myślę nad tą opcją: https://depilacja.pl/cennik-depilacji-laserowej/
Wysyłałam już zapytanie i za brodę będzie oddzielnie też 1200.
Teraz pytanie co wybrać, co się bardziej opłaci, bo jeżeli będę potrzebować jednak tych 9 zabiegów - to ta 2 opcja wyjdzie taniej

Katarzyna
użytkownik
Katarzyna

Punktów: 371
Wysłany: 2020-06-03, 22:35   Re: Laser de Lux Poznań

światełkoPEACE napisał/a:
Katarzyna napisał/a:

Np tutaj takie coś widzę: https://www.laserdelux.pl...wa-dla-mezczyzn
acz to wychodzi 200 zł za 1 zabieg, więc tu 6 zabiegów jest za 1200. Jeżeli tyle wsytarczy to oki, acz ja podejrzewam, że 9 z powodów wyżej wymienionych.
Ja myślę nad tą opcją: https://depilacja.pl/cennik-depilacji-laserowej/
Wysyłałam już zapytanie i za brodę będzie oddzielnie też 1200.
Teraz pytanie co wybrać, co się bardziej opłaci, bo jeżeli będę potrzebować jednak tych 9 zabiegów - to ta 2 opcja wyjdzie taniej

W laser de lux miewają promocje i pakiet wyjdzie za 960.

p.s. Od razu wal do lekarza po maść znieczulającą - Emla. Laser to nic przyjemnego.

Ayashiiru
użytkownik

Wysłany: 2020-06-03, 23:22   

Piccola napisał/a:
Obawiałam się, że może to być dziwnie odebrane w gabinecie że ktoś kto ma dane i wygląda jak mężczyzna chce sobie usunąć zarost, ale okazało się, że to dosyć popularne wśród mężczyzn także spoko loko. :)

Że co? To dlaczego nigdzie nie widuję facetów bez zarostu? Każdy ma jakiś cień w tym miejscu... Czy usuwają z innych partii ciała?

Piccola
użytkownik

Wysłany: 2020-06-04, 00:04   

Ayashiiru - nie wiem, ale prócz salonu w którym byłam i gdzie utwierdzano mnie w przekonaniu że ich to zupełnie nie dziwi, dzwoniłam wcześniej do kilku innych salonów robiąc research i tam także moja chęć usunięcia zarostu odbierana była normalnie. Pewnie określenie przez salon jako dosyć popularne oznacza że od czasu do czasu zdarza im się taki klient, co sprawia że nikogo to w salonie nie dziwi ale w pośród wszystkich facetów tacy ludzie giną i tego nie widać. Poza tym nie przyglądam się dokładnie obcym facetom ale nie wszyscy chyba mają cień? W sensie nawet bez lasera, cień to domena większości ale nie u wszystkich tak jest.

światełkoPEACE
użytkownik

Wysłany: 2020-06-04, 00:10   Re: Laser de Lux Poznań

Katarzyna napisał/a:

W laser de lux miewają promocje i pakiet wyjdzie za 960.

p.s. Od razu wal do lekarza po maść znieczulającą - Emla. Laser to nic przyjemnego.

O to dzięki za info, zrobię rekonesans w tej sprawie :) <spoko> :-)

remick76
użytkownik

Wysłany: 2020-06-04, 18:56   

Katarzyna napisał/a:
Już kiedyś pisałam, emla pogarsza efekty zabiegu, więc może być zamiast 6 zabiegów np 10. Mamy różną wrażliwość skóry ja np emlę miałam na twarzy tylko przy 1 na 15 zabiegów.

Za to ta straszna elektroliza nie robi na mnie prawie żadnego wrażenia bólowo :D

Ayashiiru
użytkownik

Wysłany: 2020-06-05, 01:17   

remick76 napisał/a:
15 zabiegów.

15 zabiegów? Aż tyle potrzeba aby usunąć zarost i go nie usunąć skutecznie, skoro trzeba potem elektrolizę? :o

Cytat:
Za to ta straszna elektroliza nie robi na mnie prawie żadnego wrażenia bólowo :D

To nie boli w ogóle?

światełkoPEACE
użytkownik

Wysłany: 2020-06-05, 01:37   no właśnie....

Ja się szykuję na pakiet 9.
Nie słyszałem szczerze o większym pakiecie.
Ta 15 mnie zaskakuje nieco

Cukierkowa
użytkownik
m/k po SRS

Punktów: 26
Wysłany: 2020-06-05, 08:18   

Maść EMLA 30 mg ok 1,5 godziny przed zabiegiem -znieczuli. Jest jeszcze Lignokaina w spreyu -jej nie stosowałam ale Emle polecam - jest na receptę koszt ok 60-80zł

Misia
użytkownik

Wysłany: 2020-06-05, 08:36   

Jeśli chodzi o depilację i htz, to w moim przypadku wyglądało to tak, że wyrywałam to obrzydlistwo od 6 klasy podst. Potem zaczęłam brać Androcur od 21 r. Z. I w dalszej kolejności Estradiol, wyrywając nadal to swinstwo.
W końcu zdecydowałam się na laser w salonie, a potem Przeszłam na laser domowy.
Wynik super.
Wg mnie htz osłabiło to coś, co potem dobrze potraktował laser. Teraz nie mam z tym kłopotów.

remick76
użytkownik

Wysłany: 2020-06-05, 10:23   

Ayashiiru napisał/a:
15 zabiegów? Aż tyle potrzeba aby usunąć zarost i go nie usunąć skutecznie, skoro trzeba potem elektrolizę?
No cóż najwyraźniej jestem skomplikowanym przypadkiem epilacyjnym :D W sumie jak w kwietniu zaczęłam HRT to w czerwcu zaczęło mi wszystko bieleć ale lasery kontynuowałam bo co jakiś czas wyłaziło trochę nowych ciemnych włosków więc było co palić. Po drodze była zmiana firmy i cennika z 200 zł na 70 zł za całą twarz więc kontynuowałam aż.. doszłam do wniosku że w ten sposób się ich nie pozbędę i że coś jest nie tak.

Ayashiiru napisał/a:
To nie boli w ogóle?
Mogę tylko napisać że mnie nie boli nigdzie z wyjątkiem górnej wargi a i tam odczucia nie są jakoś bardzo bolesne.

Odpowiedz do tematu