Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Depilacja Laserowa Twarzy
Autor Wiadomość
Marcella
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 30
Wysłany: 2020-05-25, 12:41   

Ja robiłam ponad 4 lata temu w laser delux, niestety płaciłam 200 zł za jedną partie, więc twarz i szyja wyniosły mnie przy jednym zabiegu 400 zł, dobra wiadomość jest taka, że poszłam 2 razy i usunęłam wszystko. Jednak zawdzięczam to temu, że miałam ciemne włosy i jasną karnacje i byłam bardzo młoda, więc ten zarost był nijaki. W każdym razie polecam ten, nie wiem jak inne salony, znam osoby które chodziły latami, skuszone tanimi zabiegami i nic nie usunęły.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-25, 19:47   

Ja np. sprawiłam sobie depilator laserowy Phillipsa za ok 900 zł i mam go zawsze pod ręką. Efekt jest świetny. Na początku robi się sesje raz na 2 tyg i po 5 razach - raz na 4 tyg. Możesz traktować laserem nie tylko wąsy i brodę, ale i pachy, nogi itp. Jestem b. zadowolona i polecam.
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-05-25, 19:53   

Misia napisał/a:
Ja np. sprawiłam sobie depilator laserowy Phillipsa za ok 900 zł i mam go zawsze pod ręką. Efekt jest świetny. Na początku robi się sesje raz na 2 tyg i po 5 razach - raz na 4 tyg. Możesz traktować laserem nie tylko wąsy i brodę, ale i pachy, nogi itp. Jestem b. zadowolona i polecam.

Też się nad tym zastanawiam, bo mam strasznie dużo włosów i szybko odrastają. Depilator mi nie przypadł do gustu, gdyż sprawia za dużo bólu. Wosk jak dla mnie jest o wiele łagodniejszy powiem tyle. Chyba że źle wybrałam, bo mam pęsętowy, a są jeszcze dyskowe.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-25, 20:03   

Po pesecie odrastają i to jeszcze grubsze. Męczyłam się z tym kilka lat i miałam to po dziurki w nosie. Depilator laserowy opłaca się, bo masz go na zawsze a u kosmetyczki płacisz za 1 wizytę 200zl. Pomnóż sobie np. Razy 10..
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-25, 20:04   

No i po pewnym czasie masz spokój z włosami.
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-05-25, 20:18   

Misia napisał/a:
Po pesecie odrastają i to jeszcze grubsze. Męczyłam się z tym kilka lat i miałam to po dziurki w nosie. Depilator laserowy opłaca się, bo masz go na zawsze a u kosmetyczki płacisz za 1 wizytę 200zl. Pomnóż sobie np. Razy 10..

Z technicznego puntku widzenia IPL nie są laserami xD Prawdziwy laser tylko w salonie. Mimo wszystko, IPL może być dobrym rozwiązaniem, ja jestem osobą jasnej skóry z ciemnymi włosami na ciele.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-05-25, 20:37   

Misia napisał/a:
Po pesecie odrastają i to jeszcze grubsze.

U mnie nie. Regularne skubanie włosów przez lata osłabia je. Kiedyś miałam zarost jak kępa ciemnych drutów, a parę lat temu podczas generalnego remontu mieszkania przez miesiąc się nie depilowałam i w efekcie co prawda zarosłam, ale wyglądało to jak nieregularna szczecina 16-latka. Aktualnie po tygodniowej chorobie mam na twarzy może 10-tą część tych kłaków, które miałabym w czasach, kiedy jeszcze się goliłam.

Niemniej w ogólności jest to - owszem - syzyfowa robota i kilkadziesiąt minut (chociaż niekoniecznie codziennie) poświęconych na pracę z pencetą.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-05-25, 20:43   

klaudia233 napisał/a:
Depilator mi nie przypadł do gustu, gdyż sprawia za dużo bólu. Wosk jak dla mnie jest o wiele łagodniejszy powiem tyle. Chyba że źle wybrałam, bo mam pęsętowy, a są jeszcze dyskowe.

Depilatora możesz użyć, jak masz już trochę osłabione włosy. Powiedzmy, jak skubiesz twarz już przynajmniej kilka tygodni i wyrywanie włosów już prawie nie boli. I to też raczej do wyczyszczenia twarzy po tym, jak usuniesz pencetą te najgrubsze sztuki.

Depilatory są projektowane do wyrywania włosów z kończyn, te na twarzy, nieprzetrzebione wcześniej są dużo grubsze i wytrzymalsze.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-25, 21:27   

Marcella napisał/a:
Ja robiłam ponad 4 lata temu w laser delux, niestety płaciłam 200 zł za jedną partie, więc twarz i szyja wyniosły mnie przy jednym zabiegu 400 zł, dobra wiadomość jest taka, że poszłam 2 razy i usunęłam wszystko. Jednak zawdzięczam to temu, że miałam ciemne włosy i jasną karnacje i byłam bardzo młoda, więc ten zarost był nijaki. W każdym razie polecam ten, nie wiem jak inne salony, znam osoby które chodziły latami, skuszone tanimi zabiegami i nic nie usunęły.

Jeszcze może odrosnąć, bo włosy rosną cyklami. Może się okazać, że po roku będziesz mieć połowę tego co miałaś.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-05-25, 21:43   

Freja napisał/a:
Niemniej w ogólności jest to - owszem - syzyfowa robota i kilkadziesiąt minut (chociaż niekoniecznie codziennie) poświęconych na pracę z pencetą.

Ale po co się tak męczyć - osłabia czy nie zdania są podzielone ale włosy tak czy tak zostaną. Tylko elektroliza - to jest jedyna pewna metoda trwałego usunięcia włosa. Laser daje w porywach 90-95% redukcję i to pod warunkiem poprawnie przeprowadzonych zabiegów.

Ja zaczęłam lasery razem z HRT i to był błąd bo nie przewidziałam że po 2 miesiącach zarost zrobi się przezroczysty XD Teraz elektroliza co miesiąc (100zł za 60-75 minut) i zbliżam się do końca tematu.
_________________
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-05-25, 22:22   

Piccola, przezroczysty zarost to gwarancja braku skuteczności lasera. Musi być zabarwienie cebulki włosa by energia wniknęła wgłąb. Przy przezroczystym energia jest rozpraszana po skórze i nic to nie daje.

Tak, zdecydowanie lepiej zrobić to przed, bo można nie zdążyć.
_________________
 
 
Marcella
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 30
Wysłany: 2020-05-26, 10:58   

Ayashiiru, robiłam 4.5 roku temu, rosną mi pojedyncze białe włoski, które wyrywam pęsetą i mam spokój
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-26, 22:04   

Marcella napisał/a:
Ayashiiru, rosną mi pojedyncze białe włoski, które wyrywam pęsetą i mam spokój

Średni to spokój, a laser jak widać dał tylko efekt przerzedzenia a nie trwałego usunięcia. Skrócił jednak czas potrzebny na elektrolizę.

Te białe pojawiły się z czasem, czy istniały już po zakończeniu serii zabiegów?
 
 
Marcella
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 30
Wysłany: 2020-05-26, 22:31   

Ayashiiru, tylko, że ja tych włosów mam stale rosnących kilkanaście i są niewidoczne, jedynie w bardzo silnym słońcu, mam koleżanki, które są kobietami biologicznymi o mocniejszych włosach na wąsiku, a ja tam nie mam ich w ogóle, rosną mi jedynie pod ustami na brodzie, włoski pojawiły się niemal zaraz po laserze, kosmetyczka która robiła mi zabieg była w szoku, jak po 1 zabiegu usunęła jakieś 60% włosów
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-03, 10:41   

Piccola napisał/a:
Jedyne to czego się obawiam, to czy nie wpływa to jakoś źle na oczy... Mimo, że miałam takie zaślepki do oczu to cały czas widziałam przez zamknięte oczy światło lasera, mam nadzieję, że to normalne...
Nic Ci nie będzie :) , te gogle są tak na wszelki wypadek - musiałaby zaświecić w stronę oczu by coś się stało. Po zabiegu najlepiej niczym nie smarować przez kilka godzin niech skóra dojdzie do siebie a potem żel aloesowy będzie OK.
_________________
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-03, 10:47   

Ja właśnie planuję elektrolizę lub epilację laserem. Z tego co udało mi się znaleźć to jedna i druga metoda dobrze się sprawdza by usunąć włosy. Na jasne włosy metoda też tu jest pokazana, ale póki co o tym nie myślę, bo na 1 ogień idzie zarost wrrrrr do kasacji z tym. I tu epilacja laserem mam info, że powinna się sprawdzić:
https://www.poradnikzdrow...ilacja-laserowa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-na-stale-usunac-zarost
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-03, 11:48   

Piccola napisał/a:


światełkoPEACE - remick76 pisała tu właśnie, że na ciemne włosy (czyli typowy zarost) laser się sprawdzi. Obawiałam się, że może to być dziwnie odebrane w gabinecie że ktoś kto ma dane i wygląda jak mężczyzna chce sobie usunąć zarost, ale okazało się, że to dosyć popularne wśród mężczyzn także spoko loko. :)


Nie dbam o to, potrzebuję tej epilacji 8-) <spoko> choć faktycznie jestem AMAB, mam nadzieję, że nie trafię na kogoś kto będzie robił z tego powodu problemy i próbował rzucać kłody pod nogi jak to nieraz bywa przy tranzycji, te wszystkie przeszkody, kłody pod nogi. Epilacja z tego co wiem nie wymaga zaświadczeń, opinii, itd, acz to Polska i wszystko może się zdarzyć :-p . Niemniej myślę też, że argument finansowy ma swoją rolę tutaj.
Zważywszy na to, że mój zarost jest dość gęsty UGH :| :evil: choć ja sama nie mam budowy typu macho (jestem osobą szczupłą, drobną, delikatną) to odkładam hajs na najdroższy wariant tj. 9 zabiegów na twarz i 9 na brodę. Łączny koszt: 2400 (o ile nie podrożało już), bo taki pewnie będzie potrzebny. Też salony kosmetyczne były przez jakiś czas zamknięte, więc niechętnie chyba ktoś pogardzi paroma tysiącami zostawionymi w gabinecie :-D ;-)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-03, 20:59   

Jak laser to szukać Laser de Lux (są transfriendly) i wykupić pakiet 6 zabiegów za około 1000 zł. Nie patrzą czy to wąsik czy szyja. Po prostu robią wszystko. Jedno ale dla osób na hrt może się trafić pech i zarost zmieni kolor na blond. Generalnie teraz wybrałabym od razu elektrolizę.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-03, 21:16   

Katarzyna napisał/a:
Jak laser to szukać Laser de Lux (są transfriendly) i wykupić pakiet 6 zabiegów za około 1000 zł. Nie patrzą czy to wąsik czy szyja. Po prostu robią wszystko. Jedno ale dla osób na hrt może się trafić pech i zarost zmieni kolor na blond. Generalnie teraz wybrałabym od razu elektrolizę.


ja akurat nie na HRT, zatem brzmi ta opcja tym ciekawiej :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-03, 21:33   Laser de Lux Poznań

Katarzyna napisał/a:
Jak laser to szukać Laser de Lux (są transfriendly) i wykupić pakiet 6 zabiegów za około 1000 zł. Nie patrzą czy to wąsik czy szyja. Po prostu robią wszystko. Jedno ale dla osób na hrt może się trafić pech i zarost zmieni kolor na blond. Generalnie teraz wybrałabym od razu elektrolizę.


Np tutaj takie coś widzę: https://www.laserdelux.pl...wa-dla-mezczyzn
acz to wychodzi 200 zł za 1 zabieg, więc tu 6 zabiegów jest za 1200. Jeżeli tyle wsytarczy to oki, acz ja podejrzewam, że 9 z powodów wyżej wymienionych.
Ja myślę nad tą opcją: https://depilacja.pl/cennik-depilacji-laserowej/
Wysyłałam już zapytanie i za brodę będzie oddzielnie też 1200.
Teraz pytanie co wybrać, co się bardziej opłaci, bo jeżeli będę potrzebować jednak tych 9 zabiegów - to ta 2 opcja wyjdzie taniej
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-03, 21:35   Re: Laser de Lux Poznań

światełkoPEACE napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Jak laser to szukać Laser de Lux (są transfriendly) i wykupić pakiet 6 zabiegów za około 1000 zł. Nie patrzą czy to wąsik czy szyja. Po prostu robią wszystko. Jedno ale dla osób na hrt może się trafić pech i zarost zmieni kolor na blond. Generalnie teraz wybrałabym od razu elektrolizę.


Np tutaj takie coś widzę: https://www.laserdelux.pl...wa-dla-mezczyzn
acz to wychodzi 200 zł za 1 zabieg, więc tu 6 zabiegów jest za 1200. Jeżeli tyle wsytarczy to oki, acz ja podejrzewam, że 9 z powodów wyżej wymienionych.
Ja myślę nad tą opcją: https://depilacja.pl/cennik-depilacji-laserowej/
Wysyłałam już zapytanie i za brodę będzie oddzielnie też 1200.
Teraz pytanie co wybrać, co się bardziej opłaci, bo jeżeli będę potrzebować jednak tych 9 zabiegów - to ta 2 opcja wyjdzie taniej


W laser de lux miewają promocje i pakiet wyjdzie za 960.

p.s. Od razu wal do lekarza po maść znieczulającą - Emla. Laser to nic przyjemnego.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-06-03, 22:22   

Piccola napisał/a:
Obawiałam się, że może to być dziwnie odebrane w gabinecie że ktoś kto ma dane i wygląda jak mężczyzna chce sobie usunąć zarost, ale okazało się, że to dosyć popularne wśród mężczyzn także spoko loko. :)


Że co? To dlaczego nigdzie nie widuję facetów bez zarostu? Każdy ma jakiś cień w tym miejscu... Czy usuwają z innych partii ciała?
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-03, 23:10   Re: Laser de Lux Poznań

Katarzyna napisał/a:

W laser de lux miewają promocje i pakiet wyjdzie za 960.

p.s. Od razu wal do lekarza po maść znieczulającą - Emla. Laser to nic przyjemnego.


O to dzięki za info, zrobię rekonesans w tej sprawie :) <spoko> :-)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-04, 17:56   

Katarzyna napisał/a:
p.s. Od razu wal do lekarza po maść znieczulającą - Emla. Laser to nic przyjemnego.
Już kiedyś pisałam, emla pogarsza efekty zabiegu, więc może być zamiast 6 zabiegów np 10. Mamy różną wrażliwość skóry ja np emlę miałam na twarzy tylko przy 1 na 15 zabiegów.

Za to ta straszna elektroliza nie robi na mnie prawie żadnego wrażenia bólowo :D
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-06-05, 00:17   

remick76 napisał/a:
15 zabiegów.

15 zabiegów? Aż tyle potrzeba aby usunąć zarost i go nie usunąć skutecznie, skoro trzeba potem elektrolizę? :o

Cytat:
Za to ta straszna elektroliza nie robi na mnie prawie żadnego wrażenia bólowo :D

To nie boli w ogóle?
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-05, 00:37   no właśnie....

Ja się szykuję na pakiet 9.
Nie słyszałem szczerze o większym pakiecie.
Ta 15 mnie zaskakuje nieco
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-06-05, 07:18   

Maść EMLA 30 mg ok 1,5 godziny przed zabiegiem -znieczuli. Jest jeszcze Lignokaina w spreyu -jej nie stosowałam ale Emle polecam - jest na receptę koszt ok 60-80zł
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-05, 07:36   

Jeśli chodzi o depilację i htz, to w moim przypadku wyglądało to tak, że wyrywałam to obrzydlistwo od 6 klasy podst. Potem zaczęłam brać Androcur od 21 r. Z. I w dalszej kolejności Estradiol, wyrywając nadal to swinstwo.
W końcu zdecydowałam się na laser w salonie, a potem Przeszłam na laser domowy.
Wynik super.
Wg mnie htz osłabiło to coś, co potem dobrze potraktował laser. Teraz nie mam z tym kłopotów.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-05, 09:23   

Ayashiiru napisał/a:
15 zabiegów? Aż tyle potrzeba aby usunąć zarost i go nie usunąć skutecznie, skoro trzeba potem elektrolizę?
No cóż najwyraźniej jestem skomplikowanym przypadkiem epilacyjnym :D W sumie jak w kwietniu zaczęłam HRT to w czerwcu zaczęło mi wszystko bieleć ale lasery kontynuowałam bo co jakiś czas wyłaziło trochę nowych ciemnych włosków więc było co palić. Po drodze była zmiana firmy i cennika z 200 zł na 70 zł za całą twarz więc kontynuowałam aż.. doszłam do wniosku że w ten sposób się ich nie pozbędę i że coś jest nie tak.

Ayashiiru napisał/a:
To nie boli w ogóle?
Mogę tylko napisać że mnie nie boli nigdzie z wyjątkiem górnej wargi a i tam odczucia nie są jakoś bardzo bolesne.
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-07, 16:17   

Hej
Chciałabym odświeżyć temat, ponieważ przekopałam forum i nie znalazłam wielu informacji na temat elektrolizy. Korzystam z Lapmy Philips Lumea 959 i daje bardzo dobre efekty w moim przypadku(jasna cera, ciemne włoski) , jednak udało mi się pozbyć 80-90% owłosienia. Resztę chciałabym potraktować zabiegami z elektrolizą. I tutaj moje pytanie - czy ktoś jest w stanie podać mi namiary na salon kosmetyczny na Śląsku, gdzie mogłabym taki zabieg wykonać ?
Gdy szukam w Google to każdorazowo wyświetla się mnóstwo wyników, po czym okazuje się, że robią zabiegi laserem, albo Lampą IPL, jednak są podpięci pod wyszukiwania pod hasłem "elektroliza" . Nie interesuje mnie laser, ponieważ byłam już na 5 zabiegach i fakt - jako pierwsze kroki związane z depilacją jest ekstra, ale nie jest trwałym rozwiązaniem i włosy prędzej czy później odrastają. Elektroliza natomiast jest jedyną skuteczną metodą trwałego usunięcia włosów.

Z góry dziękuję za informacje!
_________________
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 16:22   

@NadiaWalevska Czy czytałaś chociażby stronę producenta lub instrukcję, aby wiedzieć, że IPL nie jest metodą trwałego usuwania owłosienia? Pozbywałaś się włosów, ale tymczasowo. https://www.philips.pl/c-...losow/lumea-ipl
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-07, 16:45   

klaudia233 napisał/a:
@NadiaWalevska Czy czytałaś chociażby stronę producenta lub instrukcję, aby wiedzieć, że IPL nie jest metodą trwałego usuwania owłosienia? Pozbywałaś się włosów, ale tymczasowo. https://www.philips.pl/c-...losow/lumea-ipl


Mam wrażenie, że nie zrozumiałaś mojego posta :D

Uważasz, że wydałabym 2 tysiące złotych nie czytając wcześniej instrukcji oraz opinii? ;)
Doskonale wiedziałam, że nie pozbędę się w 100 % owłosienia. Chodziłam na zabiegi IPL na nogi za 350zł/sesję x 3. Dodatkowo laser na twarz 350 zł x 5 . Następnie kupiłam IPL do domu ponieważ jeśli miałabym płacić za usuwanie owłosienia wszystkich partii to sporo by mnie to kosztowało, a tak to skutecznie pozbywam się owłosienia w domu. I nie jestem owłosiona jak troll, tylko po prostu dla mnie owłosienie na ciele jest zbędne i chcę się go pozbyć całkowicie ( za wyjątkiem głowy)

Jednak - mój post dotyczył pytania - czy wie ktoś gdzie można wykonać elektrolizę, a nie pouczać mnie o skuteczności i rodzajach epilacji, ponieważ w tej kwestii jestem wyedukowana. Więc jeśli nie znasz odpowiedzi - proszę nie spamuj, ponieważ to co napisałaś, nie ma jakiegokolwiek sensu, w związku z tym co zamieściłam.

wycinka


Chciałam TYLKO dowiedzieć się gdzie mogę wykonać zabieg elektrolizy , a już pierwsza "pomocna dłoń" wyskakuje mi ze zdaniem "Czy czytałaś chociażby instrukcję..."
Co ma piernik do wiatraka? Przecież nie o tym jest mój Post.
wycinka 2


Pomijając offtop w dziale bez offtopów, daję 1 pkt za wycieczki personalne pod adresem klaudii233 oraz bliżej nieokreślonych stałych bywalców forum, więc całkiem pokaźnej grupy użytkowników/użytkowniczek.
WojtekM
_________________
Ostatnio zmieniony przez WojtekM 2021-02-07, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 17:16   

A ja zglosze Twoj post poniewaz ma agresywne brzmienie -prowokujace.


By znalezc satysfakcjonujace mnie uslugi laserm zwyczajnie dzwonilam i pytalam. Z elektroliza zrobilabym tak samo.
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 17:17   

Nie rozumiem twojego nastawienia co do mojej wypowiedzi, zapytałam tylko, czy masz świadomość, że to jest nietrwała metoda owłosienia, gdyż czytając poprzedni post odniosłam wrażenie, że nie wiesz o tym. Ja nie mam negatywnego nastawienia jeśli ktoś czegoś nie wie, to nic złego. "Wiem, że nic nie wiem." Nie wszystkie osoby, które kupują IPL wiedzą o tymczasowości, czasem nazywa się to niepoprawnie "laserem".
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-07, 17:30   

Coffecat napisał/a:
A ja zglosze Twoj post poniewaz ma agresywne brzmienie -prowokujace.


By znalezc satysfakcjonujace mnie uslugi laserm zwyczajnie dzwonilam i pytalam. Z elektroliza zrobilabym tak samo.


Coffecat - możesz zgłaszać śmiało - polecam najpierw sprawdzić w słowniku słowo "agresywny"
Mój post ma na celu wyciągnięcie wniosków przez osoby

wycinka

Wiesz teraz jak wyglądają posty z kłótniami w kierunku administracji i założycieli forum w oczach nowych użytkowników.

Do Klaudia - Nie kontynnuję tematu ponieważ jest to zbędne, czekam na sensowne odpowiedzi w związku z moim postem


Widzę, że nie potrafisz zapanować nad atakowaniem innych, więc jest kolejny pkt za słowa skierowane do Coffecat.
WojtekM
_________________
Ostatnio zmieniony przez WojtekM 2021-02-07, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-07, 17:36   

I otrzymałam <spoko>
Serdecznie dziękuję remick76 za prywatną wiadomość.

Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam :)
_________________
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2021-02-07, 17:43   

NadiaWalevska napisał/a:
Hej
Chciałabym odświeżyć temat, ponieważ przekopałam forum i nie znalazłam wielu informacji na temat elektrolizy. Korzystam z Lapmy Philips Lumea 959 i daje bardzo dobre efekty w moim przypadku(jasna cera, ciemne włoski) , jednak udało mi się pozbyć 80-90% owłosienia. Resztę chciałabym potraktować zabiegami z elektrolizą. I tutaj moje pytanie - czy ktoś jest w stanie podać mi namiary na salon kosmetyczny na Śląsku, gdzie mogłabym taki zabieg wykonać ?
Gdy szukam w Google to każdorazowo wyświetla się mnóstwo wyników, po czym okazuje się, że robią zabiegi laserem, albo Lampą IPL, jednak są podpięci pod wyszukiwania pod hasłem "elektroliza" . Nie interesuje mnie laser, ponieważ byłam już na 5 zabiegach i fakt - jako pierwsze kroki związane z depilacją jest ekstra, ale nie jest trwałym rozwiązaniem i włosy prędzej czy później odrastają. Elektroliza natomiast jest jedyną skuteczną metodą trwałego usunięcia włosów.


jakie miasta na śląsku cię interesują? mogę pomóc ci szukać gabinetu z elektrolizą, na pewno jakiś jest, przynajmniej w większych śląskich miastach (katowice).

ps. laser (nie ipl) też jest metodą trwałego usuwania włosów, wbrew temu, co napisałaś.
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-07, 17:53   

Hej Alvena

Moja Pani Kosmetolog przed zabiegiem usunięcia włosów laserem poinformowała mnie, że muszę Sobie zdawać sprawę, że wiązka światła kierowana przez wos do cebulki - rozsadza ją i owłosienie znika, jednak po 5-7 latach będzie regres. Dodatkowo część włosów zamiast wypaść stanie się jaśniejsza i wtedy laser już nie zadziała. Więc przyznam szczerze, że nie chciałabym z Tobą dyskutować ponieważ nie jestem kosmetologiem - powtarzam tylko jej słowa. Jaka w tym prawda - zobaczymy. Na tą chwilę po 5 zabiegach po prostu zostało mi trochę jasnych włosków, a nie chcę ich wcale, stąd też moje pytanie o elektrolizę.

Otrzymałam już namiary na kilka gabinetów od jednej użytkowniczki, ale dziękuję Ci za zainteresowanie tematem - im więcej tym lepiej! Może ktoś jeszcze skorzysta. Interesują mnie miasta niedalekie Katowicom.

Pozdrawiam
_________________
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 17:55   

NadiaWalevska napisał/a:
Coffecat napisał/a:
A ja zglosze Twoj post poniewaz ma agresywne brzmienie -prowokujace.


By znalezc satysfakcjonujace mnie uslugi laserm zwyczajnie dzwonilam i pytalam. Z elektroliza zrobilabym tak samo.


Coffecat - możesz zgłaszać śmiało - polecam najpierw sprawdzić w słowniku słowo "agresywny"
Mój post ma na celu wyciągnięcie wniosków przez osoby twojego pokroju - bo teraz widzę, że właśnie Ty byłaś prowodyrem tych niefajnych postów w kierunku innych - więc bardzo Cię proszę - nie odpisuj na moje posty. Unikam Tobie podobnych. Cieszę się jednak, że przeczytałaś i że dotarło. Wiesz teraz jak wyglądają posty z kłótniami w kierunku administracji i założycieli forum w oczach nowych użytkowników.

Do Klaudia - Nie kontynnuję tematu ponieważ jest to zbędne, czekam na sensowne odpowiedzi w związku z moim postem


Myslisz ze posypujac mnie na dzien dobry pieprzem cos uzyskasz? Za dawnych czasow nie dalabym ci zyc ale teraz po prostu tu sobie badz. Pisz. W miare mozliwosci cos ci czasem podpowiem. To nie dziala wobec mnie tak ze kogos sie tu przestrasze. To jest miejsce w ktorym bywam czasem i nie widze powodu by sie bytnoscia tu tak ekscytowac jak ty.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 17:58   

NadiaWalevska napisał/a:
Hej Alvena

Moja Pani Kosmetolog przed zabiegiem usunięcia włosów laserem poinformowała mnie, że muszę Sobie zdawać sprawę, że wiązka światła kierowana przez wos do cebulki - rozsadza ją i owłosienie znika, jednak po 5-7 latach będzie regres. Dodatkowo część włosów zamiast wypaść stanie się jaśniejsza i wtedy laser już nie zadziała. Więc przyznam szczerze, że nie chciałabym z Tobą dyskutować ponieważ nie jestem kosmetologiem - powtarzam tylko jej słowa. Jaka w tym prawda - zobaczymy. Na tą chwilę po 5 zabiegach po prostu zostało mi trochę jasnych włosków, a nie chcę ich wcale, stąd też moje pytanie o elektrolizę.

Otrzymałam już namiary na kilka gabinetów od jednej użytkowniczki, ale dziękuję Ci za zainteresowanie tematem - im więcej tym lepiej! Może ktoś jeszcze skorzysta. Interesują mnie miasta niedalekie Katowicom.

Pozdrawiam


Potwierdzam z ta zmiana na blond. Zwlaszcza na hrt. [terefere] blada wychodzi. Moze troche te moje klaki sie przezedzily ale wiekszosc stala sie blond. Masakra. Najskuteczniejsza i bolesna jest elektroliza. Postarajcie cie o recepte na masc znieczulajaca -Emla
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-02-07, 17:58   

Coffecat, Myślę że wystarczy?
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-02-07, 18:03   

QueenK napisał/a:
Coffecat, Myślę że wystarczy?


Ale docen jak dyplomatycznie! ;)
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-07, 18:03   

Nie dałabym Ci żyć - Czy to groźba? Uważam, że próby zastraszenia kogoś poprzez internet pasują do buzujących hormonami gimnazjalistów, a nie dorosłych ludzi. Niestety nie przestraszyłam się ;)

Jeśli rzeczywiście pod moimi postami będziesz zamieszczała sensowne informacje - zapraszam z otwartymi ramionami! Wyobraź Sobie, że tylko o to mi tutaj chodzi. Sensowne odpowiedzi na dany temat, wolne od przytyków.

I tak - będę tutaj i będę się ekscytowała, ponieważ cały proces tranzycji i informacje, które tutaj znajduję są dla mnie ekscytujące! :)

Wszystkiego dobrego - dziękuję tym, którzy wysłali mi adresy do salonów, gdzie wykonywana jest elektroliza. Jeśli i Wy potrzebujecie jakichś informacji na temat domowego IPL, albo gdzy wykonywałam zabiegi laserem - z przyjemnością odpowiem.

Pozdrowienia
_________________
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2021-02-07, 18:05   

NadiaWalevska, no właśnie najlepiej jest najpierw zrobić usuwanie włosów zwykłym laserem, a potem dobicie "niedobitków" i blond włosków elektrolizą, czyli podobnie jak robisz. sama tak samo planuję poszukać elektrolizy po skończeniu 9 sesji lasera, bo jestem pewna, że jakieś niedobitki zostaną, a elektroliza wychodzi dużo taniej od lasera przy małej ilości włosów.

aczkolwiek, jeśli mogę coś doradzić, to nie katowałabym tych resztek włosków na twarzy lumeą, jeśli w niedługim czasie chcesz robić elektrolizę, bo potem skończysz elektrolizę, a tu wyskoczą ci niespodzianki uśpione chwilowo przez IPL xD
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-07, 18:13   

Alvena napisał/a:
NadiaWalevska, no właśnie najlepiej jest najpierw zrobić usuwanie włosów zwykłym laserem, a potem dobicie "niedobitków" i blond włosków elektrolizą, czyli podobnie jak robisz. sama tak samo planuję poszukać elektrolizy po skończeniu 9 sesji lasera, bo jestem pewna, że jakieś niedobitki zostaną, a elektroliza wychodzi dużo taniej od lasera przy małej ilości włosów.

aczkolwiek, jeśli mogę coś doradzić, to nie katowałabym tych resztek włosków na twarzy lumeą, jeśli w niedługim czasie chcesz robić elektrolizę, bo potem skończysz elektrolizę, a tu wyskoczą ci niespodzianki uśpione chwilowo przez IPL xD


Podziwiam Cię za to, że zamierzasz dotrwać do 9 sesji :P Mnie bardzo bolało, szczególnie nad górną wargą i po 5 razach uznałam, że wystarczy.

I masz sporo racji w kwestii uśpienia włosów przez IPL-a . Nawet nad tym nie pomyślałam, a rzeczywiście będzie wtedy trzeba powtarzać elektrolizę. W takim razie zostawię Sobie lampę na Wszystkie inne partie ciała, a twarz zachowam na elektrolizę :) Dzięki za sugestię. W przyszłym tygodniu obdzwaniam salony kosmetyczne z podanych namiarów i ruszam zająć się "białasami" . Dam znać jak efekty i ile trwa zabieg. Postaram się szczegółowo opisać co i jak ponieważ dotychczasowo znalazłam tylko informację " że boli" a chętnie poznałabym więcej szczegółów przed zabiegiem. No ale przekonam się Sama :)
_________________
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-25, 22:04   

No i jestem po 9 zabiegach ale tego jeszcze trochę jest do zrobienia....choć liczba włosów wyraźnie znacząco spadła a mój komfort się poprawił. Czas zrobić jeszcze kilka zabiegów ale już,, bardziej agresywnym " laserem. W 2 gabinecie tej sieci jaki jest w Poznaniu - taką dostałem sugestię od kosmetyczki.
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2021-09-27, 19:50   

Hej. Sorry, że tak nie z gruchy, ni z pietruchy, ale przed zabiegiem depilacji laserem polecam wypalić /wycinka/. Pani, która robi mi zabiegi wspominała o jednej klientce, która przyjeżdża taksówką, ponieważ przed bikini i pachami wypija solidnego drinka./wycinka/ Twarzy jeszcze nie robiłam, ale wszędzie tam, gdzie jest cienka skóra boli jak cholera. Ja ledwo dawałam radę. Maści znieczulające to dla mnie zawracanie głowy. /wycinka/ Na dysforię też jest ok.
_________________
Pozdrawiam, Ala
Ostatnio zmieniony przez WojtekM 2021-09-29, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-09-28, 19:54   

A gdzie kupić skręty?

...yyy... no bo wiesz, polecasz coś, czego ie można po prostu pójść do sklepu i kupić... a wręcz polecasz coś co jest niezgodne z prawem :P
_________________
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2021-10-07, 19:19   

wendigo napisał/a:
polecasz coś, czego ie można po prostu pójść do sklepu i kupić... a wręcz polecasz coś co jest niezgodne z prawem
Zależy gdzie <rotfl>
A tak w ogóle, to jak to się zrobiło, że ten post jest tu, a nie tam, gdzie był, i że jest pocięty. Rozumiem, że tam, gdzie był też jest, tak? (bo, że depilacja, twarz i słowo na "s"... wiadomo).
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-10-08, 02:24   

Alicja napisał/a:
Zależy gdzie <rotfl>

Noo... jest to polskie forum więc w Polsce :P i przedmówczynie też raczej mieszkają i depilują się w Polsce ;)
_________________
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2021-10-08, 12:21   

wendigo napisał/a:
przedmówczynie też raczej mieszkają i depilują się w Polsce
Ok, ja też się depiluję w Polsce. I tak gwoli ścisłości marihuana medyczna jest w Polsce legalna i na receptę można kupić. Są to specjalne odmiany, które uspokajają i zmniejszają uczucie dyskomfortu - w zależności od jego rodzaju i pochodzenia. Jeśli o mnie chodzi bez trawy, przez najgorszy okresu w moim życiu związany z naszą przypadłością być może bym nie przebrnęła. Nie chcę niczego promować i do niczego namawiać (w szczególności nielegalnego), ale w Californii jak policja zatrzyma Cię w za kierownicą ze skrętem w ustach i wykażesz się zaświadczeniem lekarskim nic nie może Ci zrobić. To jest właśnie ten proces odczarowywania konopi po dekadach prześladować mniejszości etnicznych w stanach. Cała reszta jest tego pochodną. Sorry za tą dygresję (o depilacji też było), ale jako mentalna aktywistka spod znaku "wolne konopie" nie pozwolę wcisnąć ich do szufladki pn.: nie mówić, nie pisać bo nielegalne.
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-10-09, 00:05   

Alicja napisał/a:
I tak gwoli ścisłości marihuana medyczna jest w Polsce legalna i na receptę można kupić.

Ale chyba nie przyjmuje jej się w postaci palenia? :D

Alicja napisał/a:
To jest właśnie ten proces odczarowywania konopi po dekadach prześladować mniejszości etnicznych w stanach. Cała reszta jest tego pochodną. Sorry za tą dygresję (o depilacji też było), ale jako mentalna aktywistka spod znaku "wolne konopie" nie pozwolę wcisnąć ich do szufladki pn.: nie mówić, nie pisać bo nielegalne.

Mnie nie przekonuje odczarowywanie akurat konopi, ale i nie musi, bo i tak uważam, że wszystkie narkotyki powinny być legalne, ponieważ ludzie mają prawo się powoli zabijać jeśli tak chcą :P Popieram legalizację jak najbardziej.
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-10-09, 08:36   

U mnie w pracy jara co druga osoba, nieważne jakiego szczebla jest pracownikiem i w zasadzie sporo osób się z tym nawet nie kryje. Nie mam w pracy oszołomów, ludzie są inteligentni, nikt nie jest narkomanem bo pali marihuanę ;) . Rozbraja mnie fakt, gdy jaranie jest stawiane w tej samej grupie co narkotyki twarde, ponieważ nie znam przypadku śmierci spowodowanej paleniem zioła. W dodatku znam osoby, które palą od wielu lat, mają rodziny, osiągnęły sukcesy zawodowe. Jeśli ktoś pali codziennie, to zapewne odbije się to na jego produktywności i spospobie postrzegania świata, jednak gdy ktoś pali w wekendy, czy raz na jakiś czas dla towarzystwa to popieram to bardziej niż alkohol. Wracając do tematu depilacji - po 5 zabiegach laserem, zdecydowałam się na elektrolizę i jestem już po 10 razach. Za każdym razem boli, długo trwa, zabieg jest żmudny i nieprzyjemny, ale efekty najlepsze i co najważniejsze - trwałe. Spytaj kosmetyczkę o laser - efekt - kilka lat, potem regres. Elektroliza natomiast zabija cebulkę na zawsze. Niestety trwa. Jeden zabieg co 3 tygodnie, a i tak nie każdy włos jest w fazie wzrostu. Na szczęście nieważne czy ciemny, czy jasny - każdy można usunąć. Moja kosmetolog powiedziała, że trzeba tak ze 30 zabiegów. Każdy to 100 zł. Więc będzie to trwało jakieś 2 lata. Aktualnie golę się raz na tydzień gdy widzę jakieś ciemne włosy na twarzy, ponieważ nie chcę by ktoś zauważył :P . Mam ich bardzo mało, ale postanowiłam, że przebrnę przez wszystkie 30 zabiegów, aby mieć całkowicie gładką twarz, nawet bez jasnych włosów. Jestem już prawie w połowie, więc nawet nie wiem kiedy tak szybko zleciało. Gdybym była w stanie znaleźć wcześniej kosmetyczkę wykonującą zabieg to nie poszłabym na laser w ogóle tylko od razu na elektrolizę. 5 x 350 zł laser to 17 x zabieg elektrolizy. Jeśli jednak ktoś ma mocno czarne owłosienie to laser na początek jako przygotowanie przed elektrolizą to dobry krok, choćby dla poprawy samopoczucia, że ma się łyse placki zamiast regularnego zarostu, a i kosmetyczka się nie załamie jak na elektrolizę przyjdziemy już przerzedzeni :)
_________________
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2021-10-11, 08:43   

NadiaWalevska napisał/a:
Za każdym razem boli, długo trwa, zabieg jest żmudny i nieprzyjemny
A ile trwa taki zabieg? Zakładam, że w trakcie jednego zabiegu "robi się" całą twarz. Wtedy czas trwania zależy od ilości włosów. Dobrze rozumiem? I jakbyś miała porównać ból przy laserze z bólem przy elektrolizie, to jak co wypada?
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2021-10-11, 16:06   

Alicja napisał/a:
A ile trwa taki zabieg? Zakładam, że w trakcie jednego zabiegu "robi się" całą twarz. Wtedy czas trwania zależy od ilości włosów. Dobrze rozumiem?

Tyle ile wytrzymasz Ty i wykonująca zabieg :) Twarz to są tysiące włosków, tego się nie da zrobić naraz, można jedynie przerzedzić, można też robić regionami. Ból - każdy ma inny próg bólu więc ciężko generalizować ale w moim przypadku elektroliza bolała mniej niż laser. Tutaj wiele też zależy jaki laser i jak doświadczona obsługa - miałam takie zabiegi że prawie nie bolało a miałam i takie że mnie skręcało.
_________________
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-10-13, 10:28   

Masc znieczulajaca Emla.
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2021-10-13, 13:42   

Coffecat napisał/a:
Masc znieczulajaca Emla.
Na receptę?
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2021-10-13, 18:35   

Alicja napisał/a:
Coffecat napisał/a:
Masc znieczulajaca Emla.
Na receptę?


Tak. Moze wypisac ją lekarz prowadzacy albo nawet pierwszego kontaktu.
 
 
chiaki
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 3
Wysłany: 2022-03-31, 00:36   

NadiaWalevska, czy mogę prosić o namiary na gabinet gdzie robiłaś elektrolizę tutaj lub na pw? Albo kogokolwiek co podobnie zrobił, też interesował by mnie śląsk lub bliskie okolice.
Niestety w moim przypadku po chyba 12 sesjach laserem LightSheer Duet zostało sporo jasnych włosków pewnie już bez melaniny, więc też nie mam wyboru i czas na elektrolizę :-(
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2022-03-31, 12:17   

Sorry, że tak się wcinam, ale też chciałam podpytać się o elektrolizę w Trójmieście. Jakieś propozycje? Z góry, wielkie dzięki.
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2022-03-31, 12:32   

NadiaWalevska napisał/a:
Jeśli jednak ktoś ma mocno czarne owłosienie to laser na początek jako przygotowanie przed elektrolizą to dobry krok, choćby dla poprawy samopoczucia, że ma się łyse placki zamiast regularnego zarostu, a i kosmetyczka się nie załamie jak na elektrolizę przyjdziemy już przerzedzeni

Wczoraj widziałam faceta, który miał zarost od górnej krawędzi kości policzkowej do samej nasady szyi. Jak to zobaczyłam, to aż się nogi pode mną ugięły. Mi natura oszczędziła bujnego owłosienia i zarostu. Policzki mam prawie gołe, od żuchwy w dół się zaczyna, wąsy, podbródek; ogólnie nie jakość gęsty. I nie ciemny, tylko czarny, co jest istotne. Niestety część jest siwa. Wku... mnie to niemiłosiernie i zdecydowałam się na elektrolizę. Ale teraz, jak czytam to, co napisałaś, to tak sobie myślę, że może faktycznie przerzedzić najpierw laserem i dobić resztę elektrolizą. W końcu ten laser szybko idzie, ale z drugiej strony trzeba powtarzać.
Co myślisz? (poza tym, że ciężkie jest życie transa...).
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-02, 00:44   

Hej. Ja się przerzedziłam laserem, a potem ruszyłam na elektrolizę. Uznałam, że nie chcę wydać mnóstwo kasy na laser (350 zł x 5 sesji i tak już sporo mnie kosztowało) tylko wolę usunąć włoski na stałe elektrolizą. Więc żeby najczarniejsze zniknęły -laser, do jasnych niedobitków elektroliza. Jestem po 14 sesjach elektrolizą i przyznam szczerze, że trwa to już rok czasu. Włosy odrastają. Po każdym zabiegu mega się cieszysz, po czym okazuje się, że większość włosów, które wyciągnęła kosmetyczka, akurat były w fazie wzrostu i wychodziły bez cebulek. Gdy cebulka zostaje w skórze, to za jakiś czas znowu z niej wyrośnie włos. W momencie gdy akurat trafi się na odpowiednią fazę i uda się zabić cebulkę prądem ( na tym polega zabieg elektrolizy - porażenie prądem cebulki włosa) to jest ona rozsadzona w skórze lub wychodzi razem z włosem i już nic nie odrasta. Niestety każdy włos może być w innej fazie o rekomendowane jest powtarzanie zabiegu co 3 tygodnie. Więc po prostu za każdym razem jakaś część twoich włosów nigdy już nie wróci, a reszta odrośnie. Nigdy nie byłam mocno owłosiona, a nadal walczę z owłosieniem pomimo tak długiego okresu czasu. Nie zamierzam się jednak poddawać i nadal będę chodziła na elektrolizę do około 30 zabiegów, więc prawie Jestem w połowie.
Za każdym razem gdy wychodzę z gabinetu Jestem szczęśliwsza o kolejne kilkadziesiąt zabitych cebulek :P . Twarz jest gładka i utrzymuje się to nie raz nawet do 10 dni. Potem zaczynają się z powrotem pojawiać włosy, które były w fazie uśpienia i trochę to dołuje, jednak wiesz, że niebawem kolejna wizyta.
Co mi się nie podoba to fakt, że aby kosmetyczka mogła pracować, to musisz pozostawić lekki zarost, aby mogła pensetą te włosy wyciągać. Więc żeby coś tam wyrosło to 4-5 dni przed zabiegiem nie można się depilować. Nie jest to komfortowe, gdy jesteś wyoutowana, a masz widoczny meszek jako pół wąsa, jakiś czarny placek na brodzie i 8 włosów na policzku ;) .
Jeżeli wolisz laser i mieć spokój na 3-5 lat to w porządku, jednak nie mam pojęcia ile sesji trzeba laserem, aby kompletnie pozbyć się owłosienia z skoro radzi Sobie tylko z ciemnym. Ja z tymi jasnymi też się źle czułam, więc dla mnie 10-15 sesji laserem nie ma sensu. Aktualnie się zastanawiam czy w ogóle nie lepiej kasę wydaną na laser byłoby przeznaczyć od razu na elektrolizę bo było by to 17 zabiegów. Decyzję pozostawiam Wam. Życzę cierpliwości i wytrwałości.
P.s - krem emla nie dawał mi nic przy elektro, ponieważ znieczula wierzchnią warstwę skóry i przy laserze ma to sens, ale przy wbijaniu się igłą z prądem praktycznie do skóry właściwej to ból był raki sam, gdyż Emla nie znieczuli tak głęboko.
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2022-04-02, 06:08   

Z mojego doświadczenia: laser 100x lepszy i nawet jeżeli trzeba co jakiś czas zrobić zabieg „przypominający” to bez wahania wybrałabym tę formę. Elektroliza może bolesna jakoś nie jest, ale fakt, że z jednej strony jestem czerwona po niej przez tydzień (ale to mi jakoś bardzo nie przeszkadza), ale po kilku zabiegach zobaczyłam, że zaczęły robić się mi blizny jak po trądziku. W związku z tym zrezygnowałam i wolę raz na 2 tygodnie powyrywać pozostałe włoski
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-02, 15:32   

Zgadzam się z tym, że każdy powinien podejść do tego indywidualnie. Ja po elektrolizie już po 2 h mogę iść do pracy bo zaczerwienienie znika i nic mi nie jest, nie mam również żadnych śladów. Jednak dla wielu osób laser może być lepszą formą, a przede wszystkim szybszą. Zabieg trwa kilka minut, podczas gdy elektroliza -1 h . Dłużąca się godzina wyrywania włos po włosku. Potrzeba cierpliwości i determinacji. Najlepiej spróbować obu form i wybrać co dla was lepsze. Mam nadzieję, że opinie pomogą w podjęciu decyzji.
_________________
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2022-04-05, 12:15   

ElżbietaFromage, Mocno boli na twarzy? Dla mnie, jeśli chodzi o pozostałe części ciała, to tak na prawdę trudne do wytrzymania było podbicie. Ależ mnie tam bolało... Jeśli na twarzy jest chociaż trochę mniej boleśnie, to dam radę bez maści.
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2022-04-05, 16:09   

Alicja napisał/a:
ElżbietaFromage, Mocno boli na twarzy? Dla mnie, jeśli chodzi o pozostałe części ciała, to tak na prawdę trudne do wytrzymania było podbicie. Ależ mnie tam bolało... Jeśli na twarzy jest chociaż trochę mniej boleśnie, to dam radę bez maści.

Miałam robioną bez znieczulenia i naprawdę nie było źle. Najbardziej boli ukłucie igłą, ale nie jest to coś strasznego. Mogę powiedzieć, że laser bolał mocniej w przypadku pach i bikini ;) Na pewno nic porównywalnego do strzału z „gumowego pocisku” w brodę, jak opisałabym laser ;P
Wąsik nieprzyjemny podobnie jak przy laserze
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2022-04-06, 17:12   

ElżbietaFromage napisał/a:
Alicja napisał/a:
ElżbietaFromage, Mocno boli na twarzy? Dla mnie, jeśli chodzi o pozostałe części ciała, to tak na prawdę trudne do wytrzymania było podbicie. Ależ mnie tam bolało... Jeśli na twarzy jest chociaż trochę mniej boleśnie, to dam radę bez maści.

Miałam robioną bez znieczulenia i naprawdę nie było źle. Najbardziej boli ukłucie igłą, ale nie jest to coś strasznego. Mogę powiedzieć, że laser bolał mocniej w przypadku pach i bikini ;) Na pewno nic porównywalnego do strzału z „gumowego pocisku” w brodę, jak opisałabym laser ;P
Wąsik nieprzyjemny podobnie jak przy laserze
No tak, czyli bez trawy, ani rusz... Dzięki, Dobra Kobieto.
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13