Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transspecyficzna opieka zdrowotna - koronawirus
Autor Wiadomość
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-06, 19:52   Transspecyficzna opieka zdrowotna - koronawirus

Załączam link do badania. Było konsultowane z Fundacją TF oraz przetłumaczone na polski przez dr Grabskiego i Julię Katę z TF.

https://transcarecovid-19.com/polish-polski
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2020-05-06, 20:34   

PANDEMNIA = ŚCIEMA
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-05-06, 21:09   

Wypełniłem. Chciałbym, żeby to badanie coś zmieniło w naszym trans świecie.
_________________
 
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-05-06, 21:11   

Ja też wypełniłem tę ankietę.
I też liczę na to, że zmieni się na lepsze.
Myślę, że już się zmienia, mimo zgrzytów tu i ówdzie,
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-07, 09:33   

To do tej kociej grypy na prawdę trzeba rozpatrywać już wersję trans? Na razie to co się zmieniło to tyle, że za kilka dni kończą mi się leki i nie mam skąd ich wziąć. Zrobili z wirusa który powoduje jakiekolwiek objawy u 2% ludzi, z czego i tak 80% choruje to jak przeziębienie czy grypę - śmigercionośną epidemię strachu, podczas gdy grypa rocznie zbiera większe żniwo w postaci ilości zgonów na świecie. Na grypę corocznie umiera 150 do 600 tys. ludzi. Były lata gdzie pochłonęła półtora miliona ludzi. Świńska grypa była gorsza.

Ankietę oczywiście wypełnię, choćby dlatego, że zostałam bez opieki zdrowotnej z powodu tej pandemii zastraszenia.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-07, 11:31   

"Sorry an unexpected error occured #B.2grc..." coś tam dalej, nie da się skopiować. Po 40 minutach wypełniania ankiety. :/

Straciłam tylko czas mimo szczerej chęci odpowiedzi na wszystkie pytania. Wystąpiło to po pytaniu "Czy kiedykolwiek myślisz o samobójstwie".
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-07, 13:36   

Przykre, że musiałem wypełnić tę ankietę w taki sposób, jakby pandemia mnie nie dotknęła --> mam leki, mam wizyty lekarskie, ogólnie nigdy nie byłem odcięty od lekarzy choćby z racji kierunku kształcenia.

Ale w moim przypadku w sądzie wszystko zdechło :( Składałem pozew w październiku, w styczniu zapadła decyzja o przeniesieniu do Lublina. Mamy maj. A ja jestem w punkcie wyjścia. Histerektomii w tym roku chyba się nie doczekam jednak i jeszcze trochę połykam tę aspirynę.
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-05-08, 08:14   

Ayashiiru napisał/a:
To do tej kociej grypy na prawdę trzeba rozpatrywać już wersję trans? Na razie to co się zmieniło to tyle, że za kilka dni kończą mi się leki i nie mam skąd ich wziąć.
Właśnie o to pyta ta ankieta.

Cytat:
Zrobili z wirusa który powoduje jakiekolwiek objawy u 2% ludzi, z czego i tak 80% choruje to jak przeziębienie czy grypę - śmigercionośną epidemię strachu, podczas gdy grypa rocznie zbiera większe żniwo w postaci ilości zgonów na świecie.
Bez środków ostrożności robią się Włochy lub Hiszpania i służby przestają wyrabiać z wywożeniem trupów. Jak dzięki środkom ostrożności sytuacja się nie powtarza to zamiast odetchnąć z ulgą ludzie zaczynają się wkurzać, że Włochy się nie powtórzyły na ich podwórku i bez ciężarówek wojskowych wywożących masowo trupy to nie epidemia. Jak tu lubić ludzkość <rotfl3>
Jak coś to nie jestem w żadnym stopniu zwolennikiem tego jak PiS podszedł do tematu, ale już nie będę się w to wdawał, bo to za duży offtop.

OneLotusPetal napisał/a:
Przykre, że musiałem wypełnić tę ankietę w taki sposób, jakby pandemia mnie nie dotknęła --> mam leki, mam wizyty lekarskie, ogólnie nigdy nie byłem odcięty od lekarzy choćby z racji kierunku kształcenia.

Ale w moim przypadku w sądzie wszystko zdechło :( Składałem pozew w październiku, w styczniu zapadła decyzja o przeniesieniu do Lublina. Mamy maj. A ja jestem w punkcie wyjścia. Histerektomii w tym roku chyba się nie doczekam jednak i jeszcze trochę połykam tę aspirynę.
Polska wersja tej ankiety tego nie uwzględnia? W Niemieckiej były poza pytaniami o HRT pytania o operacje, inne zabiegi, w tym niemedyczne i chyba o sytuację prawną też (ale tego już nie jestem pewny).
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-08, 09:14   

Nie ma pytania o sytuację prawną.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-08, 10:43   

nolife napisał/a:
Cytat:
Zrobili z wirusa który powoduje jakiekolwiek objawy u 2% ludzi, z czego i tak 80% choruje to jak przeziębienie czy grypę - śmigercionośną epidemię strachu, podczas gdy grypa rocznie zbiera większe żniwo w postaci ilości zgonów na świecie.
Bez środków ostrożności robią się Włochy lub Hiszpania i służby przestają wyrabiać z wywożeniem trupów. Jak dzięki środkom ostrożności sytuacja się nie powtarza to zamiast odetchnąć z ulgą ludzie zaczynają się wkurzać, że Włochy się nie powtórzyły na ich podwórku i bez ciężarówek wojskowych wywożących masowo trupy to nie epidemia. Jak tu lubić ludzkość <rotfl3>
Jak coś to nie jestem w żadnym stopniu zwolennikiem tego jak PiS podszedł do tematu, ale już nie będę się w to wdawał, bo to za duży offtop.

Prawda jest nieco inna. Czytałam, że przyczyną we Włoszech, Hiszpanii i krajach śródziemnomoeskich jest jakaś wada 6G... (nazwy nie przytoczę, ale jest do znalezienia), która powoduje szczególną podatność tej części populacji świata. Stąd są tam takie liczby, ale jak napisałam - nie przekracza 2%. W innych państwach są to liczby sporo poniżej 1%. Zapewne zwykła grypa też może osoby obciążone genetycznie szybciej wykończyć. Mówimy więc tu o grupie ludzi (tak jak na przykład starzy, tak też ci z chorobami płuc czy wadą genetyczną 6G...). Grypa też ma szczególne upodobania odnośnie niektórych ludzi i w tej grupie też są starzy, którzy umierają dużo częściej niż młodzi. Różnica jest taka, że na tą kocią grypę choruje (kaszląc lub mając gorączkę) do 2% społeczeństwa, podczas gdy zwykłą pandemiczną grypę przechodzi 60%-70%. Co jest gorsze - 60-70% osób które przejdą gorączkę i pokaszlą i umrze 500 tys. osób, czy 2% które pokaszle i umrze też 500 tys.? W mojej opinii różnic tu nie ma a grypa może być dla niektórych gorsza (bo kaszlą, źle się czują) a różnic na razie w ilości zgonów nie widać.

Powyższe dotyczy oczywiście samej choroby. Jednak teraz dołóżmy sytuację polityczną, pandemię sianego strachu - co jest gorsze? Koronawirus oczywiście, tyle że koronawirus rządowy, przez który padną gospodarki wielu krajów, ludzie już panikują (listonosz ostatnio widać jak się trząsł przynosząc mi paczkę za pobraniem...). Genennę z tą kocią / nietoperzową grypcią zrobili nam rządzący - ale było im na rękę, bo w większości krajów odbywały się wybory!. Wybory były nie tylko u nas. Tylko głupcy "zbojkotują" ten plebiscyt (a raczej siebie) nie oddając głosu - oddadzą na "jedyną słuszną partię", elektorat PiS to wykorzysta. Należy się przyzwyczajać, do tego że żyjemy w "autokracji plebiscytarnej" a nie demokracji. Tylko głosując możemy to zmienić, nie robiąc nic, będziemy niedługo żyć w totalitaryzmie.

Reakcja lekarza gdy mówiłam ostatnio o koronawirusie: "koronawirusy są z nami od zawsze, wywołują przeziębienia, będą kolejne i nie panikuj bo nie jest to gorsze od grypy". W efekcie mam estrofem ale nie mam androcuru. Niestety lekarka odmówiła mi wypisania Androcuru i czegokolwiek w zastępstwie tego leku. :/ Divigelu też nie mam, mówiła, że jest w nim to samo co w estrofemie więc wypisuje tylko jeden z nich. Tak więc teraz jestem z kończącą się częścią leków po wydanych 200 zł (koszą o koronę!). Mam miesiąc na wykombinowanie skąd wziąć Androcur.
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-05-08, 15:05   

Ayashiiru napisał/a:
Prawda jest nieco inna. Czytałam, że przyczyną we Włoszech, Hiszpanii i krajach śródziemnomoeskich jest jakaś wada 6G... (nazwy nie przytoczę, ale jest do znalezienia), która powoduje szczególną podatność tej części populacji świata. Stąd są tam takie liczby, ale jak napisałam - nie przekracza 2%.
Źródła?
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-08, 16:04   

Najwięcej ofiar na terenie Europy jest obecnie w UK, więc o ile nie ma tam też 6G, to teoria jest bezzasadna. A co do krajów romantycznych, to osobiście obstawiałbym to, że oni tam po prostu są bardzo... eee "dotykalscy". Kto był w Hiszpanii, Francji czy Włoszech, ten wie, jak oni tam ledwo po zapoznaniu już się dotykają, klepią po plecach, itd.

Swoją drogą, 6G nie emituje przypadkiem fal radiowych? Obecnie badania nie pokazują jakichkolwiek negatywnych efektów na zdrowie.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-05-08, 19:44   

nolife napisał/a:
Źródła?
A wyszukaj sobie - G6PDD :-)
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-08, 20:21   

Wyczytałam coś ostatnio o mikrozakrzepach, które powoduje ta mutacja SARS. Zapewne za dwa, trzy sezony będziemy z rozrzewnieniem wspominać dzisiejszą panikę jeśli poznamy dobrze tę chorobę.

Co do dotyklalskości południowców, to i owszem tak jest, ale nie wyobrażam sobie misiaczka ze strony boya hotelowego do wycieczki z Wuhan.

O przypomniał mi się dowcip o bagażowym.
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-05-09, 08:34   

remick76 napisał/a:
nolife napisał/a:
Źródła?
A wyszukaj sobie - G6PDD :-)

Jedyne dwa poważne wyniki:
https://ghr.nlm.nih.gov/condition/glucose-6-phosphate-dehydrogenase-deficiency
https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC4125271/
I ani słowa potwierdzenia. Poza tym "wyszukaj sobie" to nie jest odpowiedź, albo masz źródła, albo nie :)
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-09, 23:56   

nolife napisał/a:
remick76 napisał/a:
nolife napisał/a:
Źródła?
A wyszukaj sobie - G6PDD :-)

Jedyne dwa poważne wyniki:
https://ghr.nlm.nih.gov/condition/glucose-6-phosphate-dehydrogenase-deficiency
https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC4125271/

To jeszcze do tej nazwy warto dopisać sobie "COVID".
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-05-10, 12:54   

Ayashiiru napisał/a:
To jeszcze do tej nazwy warto dopisać sobie "COVID".
I nie ma rezultatów. Jak masz jakieś źródła to się nimi podziel, bo "wyszukaj sobie" to jest ta sama kategoria co "bo mi się tak wydaje" i "każdy wie".
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-05-10, 13:18   

nolife napisał/a:
I ani słowa potwierdzenia. Poza tym "wyszukaj sobie" to nie jest odpowiedź, albo masz źródła, albo nie

Ja nie muszę mieć żadnych źródeł ja tylko podpowiadam. Coś Ci się pomyliło z adresem kolego :)

Jak Cię to ciekawi to sam sobie znajdziesz a jak nie to.. nie XD
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-05-10, 15:40   

nolife napisał/a:

Cytat:
Zrobili z wirusa który powoduje jakiekolwiek objawy u 2% ludzi, z czego i tak 80% choruje to jak przeziębienie czy grypę - śmigercionośną epidemię strachu, podczas gdy grypa rocznie zbiera większe żniwo w postaci ilości zgonów na świecie.
Bez środków ostrożności robią się Włochy lub Hiszpania i służby przestają wyrabiać z wywożeniem trupów. Jak dzięki środkom ostrożności sytuacja się nie powtarza to zamiast odetchnąć z ulgą ludzie zaczynają się wkurzać, że Włochy się nie powtórzyły na ich podwórku i bez ciężarówek wojskowych wywożących masowo trupy to nie epidemia. Jak tu lubić ludzkość <rotfl3>

Mam identyczne wnioski :D

remick76 napisał/a:
Ja nie muszę mieć żadnych źródeł ja tylko podpowiadam. Coś Ci się pomyliło z adresem kolego :)

Jak Cię to ciekawi to sam sobie znajdziesz a jak nie to.. nie XD

To ja w takim razie nie rozumiem czemu Ayashiiru ma jakiś problem z hormonami, przecież Androcur przynoszą krasnoludki, może Ayashiiru ich po prostu nie zaprosiła? Co? Nie wie jak? Jak ją to ciekawi, to sama sobie znajdzie, a jak nie to... nie XD Ja tylko podpowiadam.
_________________
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-05-10, 16:05   

remick76 napisał/a:
Ja nie muszę mieć żadnych źródeł ja tylko podpowiadam.

Jak Cię to ciekawi to sam sobie znajdziesz a jak nie to.. nie XD
Lol, ciężar dowodowy spoczywa na osobie, która wysuwa... powiedzmy niekonwencjonalne teorie, nie na ludziach wobec nich sceptycznych.
Nie szukam sobie też źródeł o płaskości ziemi, reptilianach itp. Jak ktoś chce mnie przekonać i ma źródła to przeczytam jak mi je pokaże. A "wiem lepiej, jak poszukasz sobie w necie to zobaczysz, że mam rację" to poziom, do którego się nie zniżam i z którym szkoda mi czasu dyskutować. Tak więc blok i do nie usłyszenia :)

Cytat:
Coś Ci się pomyliło z adresem kolego :)

https://ibb.co/vD1TD9K
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-05-10, 16:13   

nolife napisał/a:
Lol, ciężar dowodowy spoczywa na osobie, która wysuwa... powiedzmy niekonwencjonalne teorie, nie na ludziach wobec nich sceptycznych.
Ja nic nie wysuwam ja podpowiadam a za nikogo roboty odwalała nie będę. Żegnam ozięble XD
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2020-05-11, 15:09   

Ayashiiru napisał/a:

Prawda jest nieco inna. Czytałam, że przyczyną we Włoszech, Hiszpanii i krajach śródziemnomoeskich jest jakaś wada 6G...


Nie 6G a 5G i nie wada a technologia.
A tak w rzeczy samej szczepienia 65+ które były prowadzone w zeszłym roku. O tym nie usłyszycie w TV
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-05-12, 07:29   

Wild napisał/a:
Nie 6G a 5G i nie wada a technologia.
A tak w rzeczy samej szczepienia 65+ które były prowadzone w zeszłym roku. O tym nie usłyszycie w TV

Czyli reasumując szczepienia 65G. <hahaha> Nie załapałeś widzę, że chodziło o G6PDD, tylko nazwy nie pamiętałam i miałam trudność to odnaleźć, bo pochrzaniła mi się kolejność literek...

Ale potwierdzam twoje słowa - ta pandemia to ściema. Nie ma wiele większego zagrożenia niż przy grypie (a jak wiemy grypy nie należy lekceważyć, to nie przeziębienie).

prawdziwy nolife napisał/a:
Lol, ciężar dowodowy spoczywa na...

Spoczywa na PIS, ale zamkną postępowania przeciwko nim ustawą kagańcową.

Kicur, kiedy można się spodziewać opracowania wyników i opisu co stwierdzono po przeprowadzeniu tych ankiet? Gdzie konkretnie będzie można poznać wyniki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9