Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Korona a zabijanie nudy
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-15, 19:59   Korona a zabijanie nudy

Co robicie, żeby się nie nudzić i nie popaść w pracoholizm w czasie korony, i co nie jest związane z użyciem elektroniki? Jakieś rękodzieła? Jakie?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-04-15, 20:18   

Nie wiem co znaczy nudzić się. Gdziekolwiek i kiedykolwiek.
Gdy nie mam obowiązków związanych z pracą, czytam książki i realizuję pewien projekt, któremu teraz mogę poświęcić nieco więcej czasu niż wcześniej.
_________________
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-15, 22:07   

Haft, szycie, szydełkowanie beretów rasta i plecenie warkoczyków. :p
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-16, 08:06   

W zasadzie żadna nuda mnie nie dopadła. Mam nawet więcej pracy. Do tego dochodzi zaplanowany wcześniej remoncik.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-04-17, 03:01   Re: Korona a zabijanie nudy

Ja podobnie jak Wojtek :)

Sven napisał/a:
Jakieś rękodzieła? Jakie?

Moja lista (poważnie, mam taką listę w kalendarzu, bo przecież bym zapomniał co jeszcze mam do zrobienia :D skreśliłem dopiero dwie rzeczy XD ):
- pojemnik na biżuterię stąd: https://www.youtube.com/watch?v=f5OQqlGT8Qc
- pudełko z kartonu oklejonego materiałem (tu nie mogę już znaleźć tutorialu, szkoda bo był dość prosty, tak wygląda efekt: https://www.dropbox.com/s...l%20%281%29.jpg ) tych oklejonych materiałem trochę już zrobiłem ale mam jeszcze jeden materiał, to zrobię jeszcze jedno ;) Ale generalnie różne pudełka różnymi rzeczami można okleić - tapetą, papierem do pakowania (takie oklejone papierem: https://www.dropbox.com/s...r%20%282%29.jpg ),
- małe breloczki z filcu ( http://cikladyfinger.blog...s-keychain.html - takie mam na myśli), a jeszcze mam pokrowiec na tablet z filcu do dokończenia...
- ramka z masy plastycznej z muszelkami,
- kolorowanki dla dorosłych (to nie rękodzieło ;) ale też fajne),
- origami (pierwsza skreślona już u mnie rzecz, 7 modeli chyba wystarczy :D choć wiadomo - to /jak i inne rzeczy z tej listy/ można robić w nieskończoność),
- woskowijki (tu nie mam materiałów i najpierw muszę się zastanowić czy mi się przyda...)
- łapacz snów (ja akurat planuję troszkę inny, ale to jest dobra baza: https://www.youtube.com/watch?v=HNd8jlysFvM z tego tutorialu zrobiłem już kilka),
- makatka wełniana (ale tu mam gotowe rzeczy na taką makatkę, znalazłem kiedyś - taką siatkę materiałowi i włóczkę, i narzędzia do przeplatania i już pół zrobiłem, bez sensu się za coś takiego brać jak się nie ma już gotowych tych rzeczy),
- kolczyki, biżuteria (no ale tu trzeba mieć jakieś półfabrykaty... więc chyba nie dla początkujących),
- decoupage,
- okleić samochód (dobra, to nie jest rękodzieło :D ),
- wideo xxx - nagrać, przerobić (to kolejna zaliczona rzecz... chociaż z dziesięć jeszcze czeka na przerobienie XD ale przynajmniej dwa już zrobiłem ;) ),
- Lego - mam taką książkę z eksperymentami, ale nawet jak się nie ma - z Lego zawsze można coś wymyślić jak się ma :P
- łączenie punktów dla dorosłych - takie coś: https://www.empik.com/ods...53718,ksiazka-p

Nie wszystkie wymienione to rękodzieło, ale wszystko jest fajne, a kropki to już kasują wszystko :D i zamiast robić te powyższe, to ja siedzę i kropki łączę :D ale jak to odpręża! mnie pozwala wyłączyć wszystkie inne myśli, bo się tylko patrzy gdzie kolejny numerek i trzeba się na tym trochę skupić :P (to może nie polecam na izolację teraz, raczej jak wszystko wróci do normalnego trybu - żeby się odstresować ;) ). Można sobie książkę kupić - starcza na dłuuugo, albo drukować z internetu, bo widzę, że też są :)
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-18, 23:31   

No ja też mam sporo pracy, tylko biurkowej i elektronicznej, więc obwód od czytania mam trochę sfatygowany. <rotfl3>

wendigo, fajne te pudełka. Łapacze snów też mi się podobają.
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-04-19, 08:55   

Nie rozumiem co to znaczy się nudzić i mimo nadmiaru pracy biurkowej nie wyobrażam sobie nie mieć książek do przeczytania i ich zwyczajnie nie czytać w każdej chwili, która nie jest zajęta przez cokolwiek innego.
A jakbym miał wolny czas to bym się nauczył jakiegoś nowego języka/doszlifował któryś z tych, które znam, albo kupiłbym w końcu ukulele i nauczył się na tym grać :)
_________________
Nie tracę czasu na ludzi, którzy popierają swoje twierdzenia danymi z Instytutu Bo Tak Uważam
 
 
Kokosica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 50
Skąd: Ja to znam
Wysłany: 2020-04-19, 12:59   

gra sobie w gta online chętnie z kimś zagram, forza horizon 4 forza horizon 3 the crew 2 z nudów sobie jeżdze od miasta do miasta, battlefield 1 5 i need for speed heat

z rzeczy nieelektronicznych szyję maseczki ręcznie
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-19, 13:05   

Kokosica napisał/a:
z rzeczy nieelektronicznych szyję maseczki ręcznie

Ile da się na tym zarobić dziennie odliczając koszty materiałowe?
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-04-19, 13:55   

Ja chodzę do pracy, jak zwykle.
A w wolnym czasie robię to, co zwykle.
Czyli różne ciekawe rzeczy.
Jeśli chodzi o zajęcia niewymagające sprzętu komputerowego, to są to zajęcia następujące:
- szycie na maszynie, a ściślej: nauka szycia od podstaw - to jest rękodzieło, o które autor wątku zapytał; ale poza tym inne rzeczy, niezwiązane z rękodziełem:
- nauka języka obcego, a ściślej: szwedzkiego (nie wymaga komputera, ale ja się uczę również z materiałów z internetu);
- czytanie książek;
- rozwiązywanie krzyżówek;
- ćwiczenia fizyczne, głównie na drążku.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-19, 14:19   

Szwedzki wydaje mi się podobny do niemieckiego na pierwszy rzut oka. Czy przy nauce też można odnieść takie wrażenie?
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-04-19, 17:24   

Niektóre słowa są podobne.
Kiedyś umiałem trochę mówić po niemiecku.
Większość z tego niemieckiego zapomniałem, ale podobieństwo wielu szwedzkich słów do niemieckich, w tym złożeń, zbitek słownych, pomaga mi zapamiętać nowe słówka szwedzkie.
 
 
Kokosica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 50
Skąd: Ja to znam
Wysłany: 2020-04-19, 17:35   

no to co do maseczek nie robię ich za pieniądze tylko dla siebie, mam już ponad 60 i szyję ręcznie igłą swoją drogą cieszy mnie że musiny je nosić bo teraz jest jak w Azji i kazdy sie czyms wyroznia mają ludzie przeróżne to super wygląda

a druga sprawa co do języków to ja

Angielski umiem się dogadać ale zero gramatyki
Tajski Dobra znajomość w mowie
średnia znajomość w pismie
Polski dobra znajomość w miare bo nie rozumiem wielu słów tych trochę trudniejszych jak jakieś dyletanctwo itd

Niemiecki podstawowy
Bahasa indonesia Podstawowy
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-19, 19:51   

Kokosica napisał/a:
no to co do maseczek nie robię ich za pieniądze tylko dla siebie, mam już ponad 60 i szyję ręcznie igłą swoją drogą cieszy mnie że musiny je nosić bo teraz jest jak w Azji i kazdy sie czyms wyroznia mają ludzie przeróżne to super wygląda

60 masek wielokrotnego użytku? :o

Co do reszty, nie tak fajnie będzie je nosić latem z 2 powodów - potem latami będziesz miała opaleniznę w kształcie maski a drugi powód - wyobraź sobie ich noszenie na skwarze 40 stopni.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-19, 20:07   

Pozostaje się opalić potem zimą w gogle :mrgreen:
 
 
Kokosica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 50
Skąd: Ja to znam
Wysłany: 2020-04-19, 22:32   

po pierwsze 60 masek tak bo są różne a ja lubię ładnie wyglądać i maskę traktuję jako element ubioru, druga sprawa nosiłam maskę przy +37 i jeden dzień +42 teraz jak byłam w Tajlandii i przy +37 ok było a przy +42 już nie zbyt ale ja jestem słabym wyznacznikiem temperatury bo ja jak jest 26 do 27 stopni zakładam sweterek taki rozpinany cienki na krótki rękawek dla mnie za zimno
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-20, 14:57   

Maski zostaną z nami na zawsze, bo szczepionki na koronawirusa nigdy nie będzie. A rząd dał jasną wskazówkę - koniec używania masek będzie gdy będzie szczepionka.

https://www.o2.pl/artykul...01820403156609a

https://www.o2.pl/artykul...99877552253057a

https://www.polsatnews.pl...nie-wystarczyc/

Powód jest prosty, wirus szybciej mutuje niż trwa opracowanie szczepionki.
_________________

 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-20, 16:32   

Cytat:
Powód jest prosty, wirus szybciej mutuje niż trwa opracowanie szczepionki


Na grypę jednak są co sezon, czyż nie?

No i trzymam kciuki, niech mutuje, najmniej do poziomu zagrożenia grypy.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-20, 17:27   

Ada75 napisał/a:
Na grypę jednak są co sezon, czyż nie?

No i trzymam kciuki, niech mutuje, najmniej do poziomu zagrożenia grypy.

A jaka jest skuteczność szczepionki na grypę? 35% mniej zachorowań wśród szczepiących się regularnie? Myślisz, że taki wynik pozwoli nam zdjąć maski przy pomyślunku Szumowskiego?

Maski jedyne działanie jakie mają o ile nie są maskami N95 lub FFP3, to tyle że nie dotykamy ust i nosa i są skuteczne póki nie są zawilgocone. Latem będzie ciężko o niezawilgoconą maseczkę.

Cytat:
No i trzymam kciuki, niech mutuje, najmniej do poziomu zagrożenia grypy.

To już ma zagrożenie wielkości grypy. O ilości zgonów na grypę nie mówiło się, albo wliczało w żniwo koronawirusa w krajach które statystyki przekazują w oparciu o objawy.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-04-20, 22:07   

Kiedyś, jak miałam kilkanaście lat, to nie mogłam pojąc, co te dorosłe ludzie robią ciągle takiego ważnego, że nigdy nie mają czasu ;)
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-04-25, 23:41   

Freja, a ja nie pamiętam, żeby dorośli wtedy mówili, że nie mają czasu :D to chyba raczej zawsze ja się nie nudziłem :P
_________________
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2020-04-27, 19:26   

Wczoraj gralem w statki..na kartce oczywiscie
 
 
Kokosica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 50
Skąd: Ja to znam
Wysłany: 2020-05-01, 20:02   

Nie rozumiem z kolei tych co mają problem z maseczkami to jest bardzo dobra opcja chronią choćby przed kurzem z ulicy, jakieś z filtrem przed smogiem więc warto mnie natomiast denerwują rękawiczki lateksowe bo nie oddycha skóra w nich to powinni znieść
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-05-02, 01:39   

Problem z maseczkami jest taki że się niektórzy ludzie duszą się w nich. Ja nie potrafię ich nosić bo zaraz się duszę, a już kilka różnych próbowałam.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-02, 06:51   

Emilia, ja noszę cienki komin.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-02, 12:20   

Ale co do kurzu z ulicy, to on przecież nie jest aż tak szkodliwy. Widuję ludzi, którzy używali maseczek i przed tym wszystkim ze względu na smog. Jakoś jednak ludziom nic się nie dzieje od tego kurzu. Jedyna sytuacja w której to rozumiem to jazda na rowerze po ulicy. Ale tak piechotą, kiedy ani nie jedziesz tuż za dymiącymi samochodami ani nie przecedzasz dużych ilości powietrza?
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-05-02, 12:44   

Emilia napisał/a:
Problem z maseczkami jest taki że się niektórzy ludzie duszą się w nich. Ja nie potrafię ich nosić bo zaraz się duszę, a już kilka różnych próbowałam.

Nie musi być to maska, wystarczy zasłonięta Twarz z nosem. Ja mam szal z bawełny z Jerozolimy i po okryciu twarzy zawiązuje na szyi. Mam różne maseczki preferuje z bawełny. Choć ja nie mam obowiązku zakrywania: mam diagnozę astmy i po operacjach krtani. Rozmawiałam z policjantami i mówili że nie muszę ale zakrywam się np w sklepach.
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-10-04, 00:45   

Popadam w pracoholizm :P tak na serio, my pracujemy z powrotem już od maja. Osiem godzin w masce, niewesoło :P a jeszcze noszę okulary, dmuchnę sobie i mnie niebyt ogarnia bo nic nie widzę.
Poza tym, wieczorami po kilka razy w tygodniu chodzę do szkoły. Kolejne cztery godziny siedzenia w masce :D

Emilia napisał/a:
Problem z maseczkami jest taki że się niektórzy ludzie duszą się w nich. Ja nie potrafię ich nosić bo zaraz się duszę, a już kilka różnych próbowałam.

U mnie to samo. Najgorzej było jak w bawełnianej masce jechałam na rowerze. Zresztą mnie ogólnie bywa ciężko złapać oddech przez problemy z drogami oddechowymi właśnie, i jak mnie złapie zadyszka, to koniec.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10