Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Guzek w piersi - ginekolog trans-friendly we Wrocławiu.
Autor Wiadomość
Kitsune123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Wysłany: 2020-04-23, 21:00   Guzek w piersi - ginekolog trans-friendly we Wrocławiu.

Ostatnio okryłam że pojawił mi się dosyć spory guzek w piersi, a więc chcę się upewnić, że nie jest to rak albo cokolwiek innego nieprzyjemnego. Stąd moje pytanie czy znacie jakiego ginekologa trans-friendly we Wrocławiu? Nadal mam stare dane i dosyć przeciętny passing, a piersi dosyć spore, przez co boję się reakcji lekarza, gdy zorientuje się z kim ma do czynienia. :/
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-04-23, 21:08   

A ile czasu jesteś na HRT? Gulka w piersi podczas przyjmowania leków to powszechna rzecz, zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania ich. Niskie poziomy estradiolu również mogą to powodować.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-23, 21:12   

Kitsune123 napisał/a:
Ostatnio okryłam że pojawił mi się dosyć spory guzek w piersi, a więc chcę się upewnić, że nie jest to rak albo cokolwiek innego nieprzyjemnego.

Jak najszybciej zrób USG olać reakcję lekarza zdrowie i życie jest ważniejsze.
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-23, 21:14   

Wizyta u lekarza obowiązkowa, ale myślę, że uspokoi cię fakt, że większość zmian w piersi to z reguły łagodne włókniaki, które nie złośliwieją.

Co do lekarza, to nie ma się co bać, przecież nie nakrzyczy na ciebie, a odmówić zbadania nie może (jeśli to zrobi, to poproś go o odmowę na piśmie xD). Może się najwyżej zdziwić, co u niego robi mężczyzna (skoro nie masz passingu ani tym bardziej odpowiednich danych), ale po wytłumaczeniu sytuacji nie ma prawa dalej komentować. Na pewno też nie naskoczy na ciebie, że jesteś chora na głowę itd., bo to by stało w sprzeczności z medycyną, czyli trochę sam by się zaorał.

Myślę, że ważne jest, aby w sprawach niezwiązanych z terapią ts nie chodzić konkretnie do lekarzy "transowych", bo pozostali też powinni oswoić się z faktem, że istnieją tacy pacjenci.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-04-23, 21:27   

A masz jakąś kobietę zaufaną(mama, ciocia, koleżanka, przyjaciółka- ktokolwiek ) ona by mogła zarejestrować siebie a poszłaby razem z Tobą i wyjaśniła sytuacje już za zamkniętymi drzwiami?? Bierzesz hormony obecnie??

Możesz iść prywatnie na USG jako mężczyzna- mężczyźni też chorują na choroby piersi tylko rzadziej. Polecam forum https://amazonki.net/dyskusje/ zarejestruj się na forum i opisz swoją sytuacje- nikt nie wyśmieje, nie zhejtuje- sama miałam babcie co miała raka piersi i bardzo miłe pomocne kobiety.
 
 
Kitsune123
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 14
Wysłany: 2020-04-23, 21:42   

Emilia napisał/a:
A ile czasu jesteś na HRT?


Niedługo minie drugi rok na HRT.

Cytat:
A masz jakąś kobietę zaufaną(mama, ciocia, koleżanka, przyjaciółka- ktokolwiek ) ona by mogła zarejestrować siebie a poszłaby razem z Tobą i wyjaśniła sytuacje już za zamkniętymi drzwiami?? Bierzesz hormony obecnie??


Niestety nie mam nikogo, a hormony biorę w mniej więcej stałej dawce od prawie dwóch lat.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-04-23, 21:51   

Ja radzę zarejestruj się na tym forum co dałam link. Opisz DOKŁADNIE sytuacje i te Panie pomogą znaleźć odpowiedniego lekarza. Tutaj jest odpowiedni dział https://amazonki.net/dyskusje/list.php?379 odnośnie wykrywania. Zarejestruj się, zacznij tak: Jestem osobą transseksualną,w trakcie korekty płci itp mam guzek i że męskie dane wsio tam napisz te kobiety Cię pokierują odpowiednio i nie bój się ;-)
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-04-24, 08:29   

OneLotusPetal napisał/a:
Na pewno też nie naskoczy na ciebie, że jesteś chora na głowę itd., bo to by stało w sprzeczności z medycyną, czyli trochę sam by się zaorał.

Myślę, że ważne jest, aby w sprawach niezwiązanych z terapią ts nie chodzić konkretnie do lekarzy "transowych", bo pozostali też powinni oswoić się z faktem, że istnieją tacy pacjenci.

Piszesz jak powinno być w teorii, ale lekarze to ludzie i niestety nie zawsze się tej pięknej teorii trzymają. Raz mi w Luxmedzie internistka odmówiła badania jak miałem 39 stopni i duszący kaszel - po wyoutowaniu powiedziała, że ona się takimi ludźmi nie zajmuje i mam jechać do jakiegoś profesora w Warszawie. Niestety z 39 stopniami nie myśli się zbyt jasno, to i nie zrobiłem z tym nic poza zapisaniem się do innego internisty na najbliższy termin.

Bardziej w odpowiedzi na pytanie wyżej - nie idź na pewno do ginekologa na Kluczborskiej we Wrocławiu. Do niedawna polecałem wszystkim doktora Pochwałowskiego z Mediconceptu na Klecinie (tuż obok przystanku 17, więc nie taki kompletny koniec świata jak brzmi ;) ), ale podobno komuś ostatnio powiedzieli tam przy rejestracji, że nie przyjmie kma na "przegląd techniczny", więc nie wiem.
I mimo mojego jednego negatywnego doświadczenia możesz pójść do Luxmedu albo Medicoveru, tam poza tą jedną internistką wszyscy zawsze byli bardzo profesjonalni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9