Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
No i Ken został Barbie
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-01-09, 23:44   No i Ken został Barbie

Ludzki lalek Ken dokonał transowego coming out, stwierdzając, że zawsze czół się jak Barbie.



https://worldofwonder.net/lgbtq-human-ken-doll-comes-out-as-trans-i-always-felt-like-barbie/
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-10, 04:06   

WiktoriaJangmi napisał/a:
Od razu lepiej, tylko niech jeszcze w pierwszej kolejności usunie ten sylicon/implanty/wypełniacze czy kto tam jeszcze wie z kości policzkowych, linii żuchwy i podbródka.

No przecież w artykule jest napisane, że planuje pełen FFS i do tego jeszcze SRS.

Ja jej tylko życzę, aby to nie była pochopna decyzja podejmowana na szybko, no i oczywiście szczęścia w życiu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-12, 20:40   

I tak nie wyglądała jak Ken tylko raczej Barbie w męskim ubraniu i krótkich włosach :P
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-01-13, 01:37   

wendigo napisał/a:
i krótkich włosach :P

Oraz męską linią czoło-włosy i silikonowymi policzkami XD.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-13, 08:55   

Jak dla mnie ma wybitnie męską szczękę. Takie kości policzkowe też jej kobiecości nie dodają. Kość brwi też ma mocno solidną.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-01-13, 18:10   

Sven napisał/a:
Jak dla mnie ma wybitnie męską szczękę.

To jak wygląda damska? Gdzie jest granica? W tej sytuacji to ja mam hiper-męską.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-14, 13:24   

Ayashiiru napisał/a:
wendigo napisał/a:
i krótkich włosach :P

Oraz męską linią czoło-włosy

Wcale nie przesadnie. Poza tym ma grzywkę i nie widać w ogóle.

Cytat:
i silikonowymi policzkami XD.

Nom, a to jest mało męskie :P

Sven napisał/a:
Jak dla mnie ma wybitnie męską szczękę.

Niektóre kobiety taką mają urodę, akurat szczęką przypomina mi jedną piosenkarkę.

Cytat:
Takie kości policzkowe też jej kobiecości nie dodają.

Męskości też nie :P zgadzam się - one dodają jej sztuczności, ale to inna sprawa ;)

Cytat:
Kość brwi też ma mocno solidną.

Ona w ogóle wygląda trochę sztucznie, ale no... No tym bardziej za faceta bym jej nie wziął :P P
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-15, 17:44   

https://www.youtube.com/watch?v=3suIXGdsxKU
Niewiele czasu minęło od jej FFS, a ostateczne efekty niby widać po około roku, ale... yyy, no nie wiem, czy to ma potencjał na dobry wygląd za te parę miesięcy...
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-15, 18:18   

Tak słuchając nagrania to powinna pomyśleć nad VFS ..
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-16, 10:58   

remick76 napisał/a:
nad VFS ..

Co to takiego?

Nos to jej się taki zrobił od za mocnego naciskania chusteczki podczas smarkania?
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-16, 14:02   

Ayashiiru, Voice Feminization Surgery :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-04-17, 02:09   

OneLotusPetal napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=3suIXGdsxKU
Niewiele czasu minęło od jej FFS, a ostateczne efekty niby widać po około roku, ale... yyy, no nie wiem, czy to ma potencjał na dobry wygląd za te parę miesięcy...

No w sumie co można wyciągnąć z tak już pociętej twarzy... kształt jest dobry, a usta i oczy to już chyba dawno miała nienaturalnie zniekształcone.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-04-17, 22:27   

WiktoriaJangmi napisał/a:
są też takie ciski

Tak, bo to akurat nie musi mieć nic wspólnego z ts.

WiktoriaJangmi napisał/a:

sama osobiście czuję dysforię na punkcie tego że moje oczy, usta i nos wyglądają "normalnie".

Ja nie jestem psychologiem, ale chyba kiedyś czytałem, że ludzie bez problemów psychologicznych zazwyczaj chcą wyglądać mniej-więcej "normalnie" ;) A jeśli ktoś robi ze swoim ciałem coś ekstremalnego, to najczęściej stoją za tym jakieś problemy...
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-17, 22:54   

WiktoriaJangmi napisał/a:
sama osobiście czuję dysforię na punkcie tego że moje oczy, usta i nos wyglądają "normalnie".

To się nazywa dysmorfia a nie dysforia. Ale skoro masz już tą dysmorfię czy dysmorfofilię to pozostaje albo psychoterapia, albo jak prawdziwa Wiki - dać się wyedytować chirurgowi :-p
_________________

 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-18, 05:31   

Wiktoria napisał/a:
Tak naprawdę dysforia płci to zupełnie to samo co dysmorfia tylko na innym punkcie

Aha, czyli to samo, ale nie to samo :mrgreen:

Włączę sobie mój program bycia ważniakiem:
Dysmorfofobia: F45.2
Dysforia płciowa (transseksualizm w ICD): F64.0
Dysmorfofobia: wieczne myślenie, że nasze ciało nie jest atrakcyjne lub wystarczająco piękne. Zaburzenie zaliczane do hipochondrycznych.
Dysforia płciowa: brak akceptacji dla biologicznej płci, który ma charakter trwały i nieodwracalny. Brak powiązania z hipochondrią.

Komentarz własny sobie daruję.

wendigo napisał/a:
No w sumie co można wyciągnąć z tak już pociętej twarzy... kształt jest dobry, a usta i oczy to już chyba dawno miała nienaturalnie zniekształcone.

A no i pewnie racja :/ Tylko mimo wszystko wydając taką kasę, chciałbym jednak wyglądać... hm, atrakcyjniej. :roll:

wendigo napisał/a:
A jeśli ktoś robi ze swoim ciałem coś ekstremalnego, to najczęściej stoją za tym jakieś problemy...

Czasem to "coś ekstremalnego" trudno zdefiniować, bo jest to raczej dosyć luźne pojęcie... Wielu Polaków przecież na tekst, że ktoś sobie robi tatuaż, okrasza to wspaniałym komentarzem "na d*pie se zrób", podczas gdy w tym samym czasie w Korei Płd. dziewczyna dostaje na osiemnastkę od rodziców bon na operację plastyczną nosa i nikt nie widzi w tym nic nadzwyczajnego...
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-19, 11:37   

WiktoriaJangmi napisał/a:
https://youtu.be/meN_vCCqX6o
https://youtu.be/0CRRWidRQfE
jak widać istnieje pewna estetyka wyglądu i osoby ją posiadające w większości nie czują się ani okaleczone ani nieatrakcyjne, w przeciwieństwie do Ayashiiru która ciągle musi wyładowywać swoje flustracje na ludziach z tego forum.
A komentowanie wypowiedzi co poniektórych kaemów sobie daruję, się chłopy nie znają.

Wiktorio Jangmi, Flu-stracje to sama tutaj wyładowujesz na innych ludziach podczas tego koronakryzysu i sama piszesz, że masz w d... ostrzeżenia. Poza tym jak mam być zadowolona, gdy całe miesiące biorę leki i wyglądam tak jak wyglądałam na początku? Mam się cieszyć? Dociągnę do roku - niestety bez zmian - i wybieram się do Thepa, bo hormony mi dosłownie nic nie dają.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-19, 13:27   

Ayashiiru napisał/a:
WiktoriaJangmi napisał/a:
sama osobiście czuję dysforię na punkcie tego że moje oczy, usta i nos wyglądają "normalnie".

To się nazywa dysmorfia a nie dysforia. Ale skoro masz już tą dysmorfię czy dysmorfofilię to pozostaje albo psychoterapia, albo jak prawdziwa Wiki - dać się wyedytować chirurgowi :-p

WiktoriaJangmi, osobiście nie widzę nic złośliwego w tym poście. Jest żart, ale nie dokuczliwy. Dlatego nie ma po co jej atakować.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-04-19, 23:14   

OneLotusPetal napisał/a:

wendigo napisał/a:
A jeśli ktoś robi ze swoim ciałem coś ekstremalnego, to najczęściej stoją za tym jakieś problemy...

Czasem to "coś ekstremalnego" trudno zdefiniować, bo jest to raczej dosyć luźne pojęcie...

To oczywiście prawda...

WiktoriaJangmi, znaczy wiesz... pewnie że każdy ma swój gust i tak np. są kobiety, które powiększają biust do rozmiaru E, a dla innych ich D jest za duże i zmniejszają do B... - to wszystko to jest kwestia gustu. Ale jeżeli jakaś kobieta (zaznaczam: kobieta) nie chce mieć biustu wcale, albo chce mieć biust jakiegoś przeogromnie gigantycznego rozmiaru co już zagraża jej zdrowiu... no to jest już nieco dziwne ;) (co nie znaczy, że nie mogą tego zrobić - w końcu ich ciało i ich życie).
_________________
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2020-04-22, 18:11   

Tak myslalem ze ten obled opercji plastycznych doprowadzi go do biustu pameli i [terefere] kardaszjan..hehehe to jest czlowiek ktory nigdy nie bedzie zadowolony ze swojego wygladu...
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-23, 07:13   

marco-polo, dlaczego misgenderujesz? To tak jakby o tobie mówili Marcelina - wyobraź sobie jakbyś się wtedy poczół.
_________________

 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-04-23, 14:38   

Ej, post marco-polo był edytowany, czy mówicie, że kobiety nie są ludźmi?
_________________
Nie tracę czasu na ludzi, którzy popierają swoje twierdzenia danymi z Instytutu Bo Tak Uważam
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-23, 15:24   

Kobieta to kobieta i mówi się o niej per ona. Nie ma sensu podpinać pod kontekst jakiegoś ludzia.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-23, 19:38   

O boszzzz ....

Dajcie chłopu spokój. Co za różnica wszak człowiek to brzmi dumnie.
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-04-24, 08:18   

remick76 napisał/a:
Kobieta to kobieta i mówi się o niej per ona. Nie ma sensu podpinać pod kontekst jakiegoś ludzia.

Dobrze, nigdy już nie nazwę kobiety człowiekiem w środowisku transowym :)
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2020-04-24, 15:40   

..jaki misgendering ja kojarze go jako kena - faceta ktoremu nie podobalo sie wlasne cialo i zaczal je "udoskonalac" dzieki czemu byl slawny..wiec jaka z niego kobieta?! Bawi sie dalej w udoskonalenia a zmiana plci jest tylko kolejnym etapem tej zabawy...potem patrzac na tekiego piekny jest obraz osob transplciowych no super ..a on taki biedaczek ledwo dychajacy przez sztuczny nos..[terefere]
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-24, 20:34   

Wiesz, marco-polo, ja ogólnie widzę tak samo tę osobę, ale oboje nie znamy jej na tyle, by wydawać takie osądy, a wizerunek publiczny może zwodzić... A celowe misgenderowanie nie jest zbyt uprzejme w żadnej sytuacji.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-24, 20:54   

Hm. Zrobię tak: na razie upomnę słownie za ten celowy misgendering.

To oczywiste, że nie każdy w każdym tą kobietę czy mężczyznę zobaczy, czy że będą jakieś osoby trans co do których ma się negatywne przemyślenia. Niemniej misgenderowanie nie z powodu pomyłki, za co początkowo to wziąłem, nie jest okej.
Ostatnio zmieniony przez Sven 2020-04-24, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-24, 20:58   

Odpuszczanie celowego misgenderingu też OK nie jest bo rodzi równych i równiejszych.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-24, 21:07   

Cóż, marco-polo może zrozumie jak mu się wytłumaczy i nie będzie robił non stop tego samego mimo upomnień. Jeżeli będzie tak robił, jak niektórzy, to nie ma innego sposobu niż ostrzeżenia i bany.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-24, 21:18   

WiktoriaJangmi napisał/a:
Uważaj by jakaś żywa lalka kiedyś nie wysłała cię kopem w [ciach]

Szczególnie gdy będzie androidem zasilanym z bardzo mocnej baterii z układem hydraulicznym :mrgreen: Wtedy może poważnie zaboleć.

marco-polo napisał/a:
..jaki misgendering ja kojarze go jako kena - faceta ktoremu nie podobalo sie wlasne cialo i zaczal je "udoskonalac" dzieki czemu byl slawny..wiec jaka z niego kobieta?! Bawi sie dalej w udoskonalenia a zmiana plci jest tylko kolejnym etapem tej zabawy...potem patrzac na tekiego piekny jest obraz osob transplciowych no super ..a on taki biedaczek ledwo dychajacy przez sztuczny nos..[terefere]

Pisowska mowa. Nie możesz wiedzieć co się działo w jej głowie. Z tego co wiem przedstawia się innym imieniem niż Ken. Masz świadomość, że wiele transek próbuje to wypierać z siebie?

Przez analogię:
Cytat:
ja kojarze go jako Marzenę - kobietę której nie podobalo sie wlasne cialo i zaczala je "udoskonalac" bo chce mieć wyższy status społeczny...wiec jaki z niego mężczyzna?! Bawi sie dalej w podbijanie swojego statusu społecznego i mówieniu kto kim jest i dalej ludzi misgenderuje...potem patrzac na teką piekny jest obraz osob transplciowych - TRU TS no super ..a ona taka biedaczka ledwo dychajaca przez sztucvzne hormony we krwi..[terefere]


BTW. Nie boję się ostrzeżeń ani banów, bo nie ma czego.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-24, 22:10   

Cytat:
Alves was born on July 30, 1983 in São Paulo, Brazil to her British father.[4] When she was young, her grandfather bought her Barbie dolls and allowed her to dress in her grandmother's dresses even though she still presented as male. She feels people should not be defined by gender.[5] Alves moved to London at age nineteen.[4]


To już cisy piszą na Wikipedii o niej lepiej niż marco-polo.

Teraz jest Roddy, wcześniej Rodrigo.
_________________

 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-04-25, 08:34   

WiktoriaJangmi napisał/a:
I zanznaczę ponownie, nie boję się ostrzeżeń ani bana,.
[ciach]
Uważaj by jakaś żywa lalka kiedyś nie wysłała cię kopem w [ciach]

Cytat:
I pocałuj laleczkę ładnie w rączkę.

@Moderacja, czy takie wypowiedzi są waszym zdaniem na miejscu na tym forum?
_________________
Nie tracę czasu na ludzi, którzy popierają swoje twierdzenia danymi z Instytutu Bo Tak Uważam
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 10:13   

Chciałbym, żeby się w takim razie wypowiedział ktoś oprócz mnie w ogóle na temat tego wątku. Jak widać aktywność na forum wzrosła i jeden aktywny mod to za mało.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-04-25, 11:14   

nolife napisał/a:
czy takie wypowiedzi są waszym zdaniem na miejscu na tym forum?

Nie są na miejscu i dlatego użytkowniczka dostała od Svena upominek w postaci punktu.
_________________
 
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-25, 11:44   

WojtekM napisał/a:
Nie są na miejscu i dlatego użytkowniczka dostała od Svena upominek w postaci punktu.

Za to osoby, które misgenderują Roddy nie są karane. W tym jest problem i dlatego właśnie ostrzeżenia i bany traktujemy jako punkty dodatnie. :) Bo karane są p...y zamiast to co faktycznie jest szkodliwe. Czy na prawdę potrzebujemy transów, którzy misgenderują transki? Jeżeli tak, to po co? Aby podsycać dysforię? Przyszłam tu w dokładnie przeciwnym celu.

Jeżeli ma być dalej tolerowany misgendering, wnoszę o usunięcie pozycji "tożsamość płciowa" i zastąpienie jej pozycją "płeć biologiczna" lub jak chciał trump i orban: "sex at birth".
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-25, 12:07   

Sven napisał/a:
Cóż, marco-polo może zrozumie jak mu się wytłumaczy i nie będzie robił non stop tego samego mimo upomnień. Jeżeli będzie tak robił, jak niektórzy, to nie ma innego sposobu niż ostrzeżenia i bany.
Nie widzę pojęcia niektórzy w regulaminie, widzę natomiast pkt 9.2:

Regulamin Forum napisał/a:
9.2. Nie łamiące wprost punktu a. odnośnie wulgarności czy agresji noszące jednak znamiona trollingu, prowokujące kłótnie, antagonizujące społeczność, obsesyjne pastwienie się nad konkretną osobą lub użytkownikiem forum. [1 pkt]

Dziwne że jednym to uchodzi na sucho a inni dostają ostrzeżenia z automatu, dziwne że żaden z was nie zauważa że to co napisał marco-polo nie prowadzi do niczego dobrego i prowokuje kłótnie..

dziwne są też takie powody ostrzeżeń:
Cytat:
kara porządkowa za kłótnie z moderacją
Cytat:
Dokuczanie moderacji: Forumowa ustawa kagańcowa?
Cytat:
Dokuczenie moderacji: Lubisz to widzę coraz bardziej.
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 13:22   

Doszukujecie sie w tym człowieku drugiego dna a to zwykłe dziwactwo jak posiadanie czołgu w ogródku. Nie krzywdzi wiec niech robi co chce...
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-25, 13:58   

Katarzyna napisał/a:
a to zwykłe dziwactwo jak posiadanie czołgu w ogródku.

Terf detected.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 14:38   

remick76, uważam, że masz rację z Ayashiiru, więc przyznam ostrzeżenie marco-polo, ale proszę o trochę więcej kultury niż:
Ayashiiru napisał/a:
Jeżeli ma być dalej tolerowany misgendering, wnoszę o usunięcie pozycji "tożsamość płciowa" i zastąpienie jej pozycją "płeć biologiczna" lub jak chciał trump i orban: "sex at birth".

Nie rozumiem po co takie wtręty. Jeżeli chcesz kogoś do czegoś przekonać, to taki sposób wypowiedzi Ci tylko szkodzi. Niech to będzie słowne upomnienie.

Co do reszty. „Niektórzy” jest zdefiniowane w regulaminie. W punkcie o powtarzaniu tych samych szkodliwych zachowań. A wycieczka osobista pod adresem moderatora to dalej wycieczka osobista.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 14:43   

Ayashiiru napisał/a:
Terf detected.

Raczej nie o tranzycję Katarzynie chodziło... jak dla mnie jest jasne, że chodzi o poprzedzający ją nadmiar operacji plastycznych.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 15:08   

Sven napisał/a:
Ayashiiru napisał/a:
Terf detected.

Raczej nie o tranzycję Katarzynie chodziło... jak dla mnie jest jasne, że chodzi o poprzedzający ją nadmiar operacji plastycznych.


Dokładnie. Choć zastanawiam się ile w tym oucie szczerej potrzeby a ile chęci zwrócenia na siebie uwagi mediów.
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2020-04-25, 15:41   

..nie prowokuje kłótni..sami sie nakrecacie bo ktos ma inne zdanie niż wasze...ale nikt nie bedzie mi narzucał jak mam myśleć..jest wolnosc wypowiedzi..czy nie? Czy nie na tym forum? :lol: Pani Barbie niedlugo będzie jaszczurka albo kotem (juz takie dziwactwa byly) i wtedy co bedzie mis co? Misgatunek..ugotujecie sie we wlasnym sosie jak nie bedziecie myśleć tylko wszystko lykac co wam podaja za wspaniale i wlasciwe..
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-04-25, 15:45   

marco-polo, nikt nie narzuca, co masz myśleć.

marco-polo napisał/a:
jest wolnosc wypowiedzi.

Owszem - w granicach przyzwoitości, jak również regulaminu forum.
_________________
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-04-25, 16:07   

Wolność wypowiedzi nie oznacza że można się do kogoś zwracać bez szacunku .-.
Dajże żyć w spokoju tym lalkom, nikomu krzywdy nie wyrządzają.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 16:21   

marco-polo napisał/a:
Pani Barbie niedlugo będzie jaszczurka albo kotem (juz takie dziwactwa byly)

Ale nawet gdyby, to co? Owszem, to dziwactwo, ale ludzie są różni, transy są różne. Jak trans czy transka chce przypominać kota czy jaszczurkę, no to nic z tym przecież nie zrobisz. Nie ma sensu obrażać, zwłaszcza za tak głupią rzecz jak wygląd...
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-25, 18:13   

Sven napisał/a:

Ayashiiru napisał/a:
Jeżeli ma być dalej tolerowany misgendering, wnoszę o usunięcie pozycji "tożsamość płciowa" i zastąpienie jej pozycją "płeć biologiczna" lub jak chciał trump i orban: "sex at birth".

Nie rozumiem po co takie wtręty. Jeżeli chcesz kogoś do czegoś przekonać, to taki sposób wypowiedzi Ci tylko szkodzi. Niech to będzie słowne upomnienie.

Porównałam tylko fakt wcześniejszego braku reakcji na używaną formę gramatyczną do odpowiednika jaki miałby miejsce na forum - czyli nieliczenie się z czyjąś inentyfikacją płciową i nazywanie tej osoby płcią przy narodzeniu (mowa o Rodddy). To, że Roddy nie ma tu konta, nie uprawnia nikogo do nazywania jej samcem ani też do nazywania jej dziwactwem i porównywania do czołgu w ogródku.

Jeżeli chcemy tolerancji od innych mniejszości (w tym trans-gatunkowych kotów, kaczek i innych), ale też zwykłych ludzi, którzy nie mają problemów na tle gatunku czy płci - powinniśmy się wypowiadać o innych z szacunkiem do innej osoby i publicznie, a myśleć bez wypowiadania tego możemy sobie co chcemy. Nie uważam, by łamało to wolność słowa. Są fora hejterskie (na przykład Wiocha) i można iść sobie tam wypowiedzieć takie poglądy szydercze. Czytając regulamin tego forum po raz pierwszy myślałam, że będzie tu przyjaźnie, ale to jest chyba nie fakt, a jedynie pierwotnie zamierzany cel.

Proszę o wydzielenie tych misgenderingów wyżej jako nowy wątek, ponieważ nie kwalifikuje się to jako "newsy, filmy i zdjęcia z netu".
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 19:07   

Udowodnij mi w prostych słowach co nie jest dziwne w upodobnieniu sie do ... lalki do tygrysa czy jaszczórki. To jest dziwne. I zauwaz że w tę wypowiedzianą prze ze mnie "dziwnosc" wkładasz swoje negatywne emocje. Nie oceniam postawy tej osoby. Ma prawo do realizacji swoich potrzeb - potrzeb dla mnie nie zrozumialych, dziwnych.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 19:58   

Ja uważam podobnie do marco-polo, tu chodzi o parcie na szkło. Natomiast daleko mi do misgenderingu.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 20:18   

Ayashiiru, co do treści może masz rację, co do formy niezbyt. Jak byś się poczuła, gdybym Ciebie porównał do Kaczyńskiego? (jakaś analogia na pewno by się znalazła) Wszelkie kwieciste porównania w konfliktach będą miały skutek obrażenia rozmówcy bez wnoszenia treści. Czy na pewno do tego chcesz dążyć?

Ja z kolei nie mam siły moderować, bo mam mnóstwo na głowie i robię, co w moich siłach, żeby znaleźć zastępstwo, ale uważam, że średnia moderacja półprzytomnego jest lepsza niż żadna, póki ten problem nie zostanie rozwiązany. Stąd też na przykład nie miałem siły i dalej nie mam siły na obsłużenie nieoczywistej części tego wątku. To nie jest tak, że uważam, że misgendering jest w porządku, szczególnie na forum trans. Nie jest to po prostu sytuacja na którą mam jakąś gotową dopowiedź, a kreatywność mnie obecnie zawodzi z powodu przemęczenia. Prosiłem już Freję, żeby się nim zajęła wczoraj, więc poproszę ponownie, ponieważ konflikt kwitnie dzisiaj dalej. Proszę o innych moderatorów o rewizję przyznanych już ostrzeżeń dotyczących tego wątku, w szczególności ilości punktów przyznanych marco-polo oraz w razie potrzeby przyznanie następnych ostrzeżeń.

Freja...?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 20:36   

WiktoriaJangmi, to nie jest takie oczywiste. Nie bez kozery jest badane multum zaburzeń i chorób poddających w wątpliwość transseksualizm badanego.

Zamierzony misgendering dalej uważam za naganny.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 21:48   

WiktoriaJangmi, jak poznasz trochę życiowych tragedii to Ci minie.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-25, 22:45   

WiktoriaJangmi napisał/a:
Ada75, Jestem stanowczą przeciwniczką medykalizacji nas i naszego środowiska, po prostu deklarujesz się osobą danej płci = jesteś osobą danej płci, i żaden uczonek nie ma w tej kwestii nic do gadania.

Obejrzyj sobie ten filmik (jak nie rozumiesz angielskiego, to włącz napisy), a potem z taką samą pewnością siebie powtórz to, co powiedziałaś wyżej: https://www.youtube.com/w...c2qSe7BI&t=937s
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-25, 23:03   

Ada75 napisał/a:
WiktoriaJangmi, to nie jest takie oczywiste. Nie bez kozery jest badane multum zaburzeń i chorób poddających w wątpliwość transseksualizm badanego.

Zamierzony misgendering dalej uważam za naganny.

Wspomnę tylko, że nie należy na człowieku twierdzącym, że jest płci A wymuszać, rozmową że jest płci B, nawet na kozetce u psuchologa czy psychiatry. Rodzenie konfliktów nie służy diagnozie, więc i tak należy zaakceptować preferowany zaimek (on / ona) a nie mówić na przekór bo nie ma jeszcze diagnozy. Diagnozę uważam za rzecz oddzielną od formy gramatycznej. Tą drugą należy poszanować i jak czytam na drugim wolnym forum transowym, powiedział to nawet sąd - że identyfikacja płciowa jest dobrem osobistym i zakazuje się pozwanemu używania wobec powódki innej formy gramatycznej. Nie było tam nic o transseksualizmie!

Wiktorio Jangmi, o ile miałam obrzydzenie na twoim serwerze słysząc to i owo i widząc pewne wypowiedzi nadesłane mi przez użytkowników, jak też widząc część na żywo - o tyle popieram wyżej twój post i przyznałam Ci punkt. Zgadzam się tam w 100%.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-04-26, 00:01   

marco-polo napisał/a:
..jaki misgendering ja kojarze go jako kena - faceta ktoremu nie podobalo sie wlasne cialo i zaczal je "udoskonalac" dzieki czemu byl slawny..wiec jaka z niego kobieta?! Bawi sie dalej w udoskonalenia a zmiana plci jest tylko kolejnym etapem tej zabawy...potem patrzac na tekiego piekny jest obraz osob transplciowych no super ..a on taki biedaczek ledwo dychajacy przez sztuczny nos..[terefere]

Ty oczywiście wiesz najlepiej. Jesteś jej terapeutą?

marco-polo napisał/a:
.jest wolnosc wypowiedzi..czy nie? Czy nie na tym forum? :lol:

Oczywiście, możesz np. napisać, że nie ma żadnych ts k/m tylko baby co im się w głowach poprzewracało. Możesz czy nie? Czy nie na tym forum?

marco-polo napisał/a:
Pani Barbie niedlugo będzie jaszczurka albo kotem (juz takie dziwactwa byly) i wtedy co bedzie mis co? Misgatunek..

Może będzie, a może nie będzie. Ale jaki to ma związek z trans? Czemu nie miałoby być dziwaków wśród transów? jesteśmy jak wszyscy inni przecież.
Weź Ty się tak czasem z boku przyjrzyj temu co piszesz... na forum dla osób transpłciowych...

Ada75 napisał/a:
WiktoriaJangmi, to nie jest takie oczywiste. Nie bez kozery jest badane multum zaburzeń i chorób poddających w wątpliwość transseksualizm badanego.

Też prawda. Natomiast chyba nawet w przypadku choroby, terapia nie polega na tym, że się wyśmiewa daną osobowość pacjenta i usilnie tłumaczy mu, że jest kimś innym ;)
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-04-27, 17:00   

marco-polo napisał/a:
Pani Barbie niedlugo będzie jaszczurka albo kotem (juz takie dziwactwa byly) i wtedy co bedzie mis co?

Ale co ci nie pasi w transseksualnych jaszczurkach?

_________________
Freja Draco
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-19, 11:51   

Pomimo ze wywodze sie ze srodowiska trans to dla mnie troche przesada. Wlasnie przez takich ludzi jestesmy odbierani przez opinie publiczna jak okazy z cyrku.

Jesli chcemy uzyskac szacunke i akceptacje takie kukielki napweno nam nie pomoga.

Przykro mi to pisac ale niestety taka jest prawda.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-19, 14:16   

Nowy filmik, na którym widać Roddy:
https://youtu.be/cPJsDi4RvXI

Nie rozumiem ani słowa, ale mam kilka uwag:
1. Chyba juz rozumiem, skąd się wzięło określenie "balony" na cyce.
2. Roddy wygląda, jakby się mocno zestarzała... I nie wiem, czy to przez włosy czy przez co, ale im dłużej na nią patrzę, tym bardziej widzę Marylę Rodowicz. Kawał baby, który usilnie próbuje zatrzymać upływ czasu.

EDIT: W sumie mogłaby popracować nad gestykulacją, bo jest dosyć męska. Chyba po raz pierwszy gestykulacja przeszkadza mi u emki bardziej niż jej głos.

Cytat:
Wlasnie przez takich ludzi jestesmy odbierani przez opinie publiczna jak okazy z cyrku.

Jesli chcemy uzyskac szacunke i akceptacje takie kukielki napweno nam nie pomoga.

Litości, po pierwsze Roddy jest Brazylijko-Brytyjką, obydwa kraje bardzo tolerancyjne dla trans, i ona nie musi zdobywać dodatkowo "szacunku" czy "akceptacji". Po drugie, twój komentarz jest co najmniej niestosowny. Nikomu nie powinno się dyktować, jak ma żyć.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-07-19, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-19, 14:26   

Ogladalam z nia ( wtedy z nim ) Big Brother-a w UK. Tragedia. Rozumiem ze kazdy ma prawo do swojego wizerunku itd ale dla mnie to przeasda. Teraz wszystkie brukowce w UK rozpisuja sie o tym jak to ona teraz chce miec dziecko... Mieszane uczucia... Moze wyszla z szafy za pozno ale po co robic z tego cyrk.

Co ciekawe jest jeszcze jedna uczestniczka BB ktora naprawde przeszla fajnie tranzycje Rebekah Shelton wczeniej znana jako Rodrigo Lopes. Tutaj juz bardzo pozytywna przemiana.

Rodowicz nie widzialam dawno :D zaraz googluje ;) Fillery i botoxy tez mi sa znane w praktyce ale to raczej forma utrzymania wygladu a nie zmiany w manekina :D
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-19, 18:01   

Nie miałam zamiaru nikogo urazić. Ale i tak podtrzymuje swoją opinię ( bo mogę mieć opinię) że wygląda paskudnie. I obojętnie w jakim tolerancyjnym kraju by nie była to zawsze będę ja ludzie wytykać placami.

Nie dajmy się zwariować. Każdy niech żyje po swojemu, oczywiście. Zróbcie postery z jej podobizna i idzcie protestować przed sejmem i pałacem prezydenckim o równo uprawnienie i lepsze warunki dla trans w PL... może jestem zbyt konserwatywna.

I zanim zaczniecie moje kamieniowanie... też robilam sobie wypełniacze 😝🤪😜 Rozpocznijcie krucjate 👋👑
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-19, 22:51   

QueenK, ale po co te prowokacje?
Prywatnie może mi się wiele rzeczy nie podobać, ale ludzie mogą żyć jak chcą (na szczęście!) i nic nam do tego.
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-21, 22:15   

Mnie się z "lalek" podoba nawet ta Anastasiya Shpagina, ale ona chyba nie poszła jakoś bardzo w chirurgię, o ile w ogóle (bardziej makijaż i styl). Chociaż mogłaby odpuścić sobie te oczy, no i trochę przytyć, bo czasem mam wrażenie, że nieco silniejszy wiatr ją zdmuchnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 9