Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest dokładnie z osobami niebinarnymi
Autor Wiadomość
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-19, 20:40   

Ja się identyfikuję w tym samym czasie częściowo z płcią męską i żeńską. Chociaż to jest trochę taki uproszczony opis. Po prostu czuję się sobą i jest to dla mnie zupełnie normalne, że jest we mnie trochę jednej płci i trochę drugiej. Wcześniej, kiedy nie wiedzialem, że to w ogóle jest mozliwe, strasznie się męczyłem, próbując raz być k, a raz m. Odkąd zapoznałem sie z terminem niebinarności to mi się dużo rzeczy zaczęło w glowie układać.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Alex Cross
[Usunięty]

Wysłany: 2022-01-08, 22:41   

Odświeże temat

Cześć Armand

ciekawi mnie czy nie-binarność może być uważana za zaburzenie psychiczne jednak, bo raczej wiekszość ludzi akceptuje swoją tożsamość i uważa się za kobietę lub mężczyzne a nie pomiędzy, nie w znaczeniu że niebinarni to osoby chore - wariaci , ale że jest to jakaś dysfunkcja naturalna która występuje w naturze - przyrodzie, choć w mniejszości, tak homoseksualizm jednak natura tak to urządziła że wiekszość jest hetero na tym świecie, a tylko mały procent jest osób homo, bi lub Transseks, więc jest to jakaś dysfunkcja zaburzenie moim zdaniem, oczywiście bez podtekstów homofobiczno - Transfobicznych , bo jednak większościową normą jest cis-heteroseksualizm i to że człowiek odczuwa zgodność swego umysłu ze swym ciałem fizycznym a osoby np Trans m/k i czy k / m jednak czują dezaprobatę płci - zaburzenie i dążą do wyleczenia - korekty płci . Może w przyszłości genetyka i neurologia dojdą do tego że będzie można np w mózgu osoby homoseksualnej, bi - (na jej życzenie) zrobić taką operacje że po takim zabiegu będzie hetero, ale póki co ty tylko fantazja, i homo i biseksualizmu nie da się wyleczyć i takie osoby będą żyły do końca życia jako osoby nieheteronormatywne i trzeba to uszanować oczywiście .

Ale ciekawi mnie czy dopuszczasz taką ewentualność (oczywiście wiem że dobrze się z tym czujesz) że niebinarność płci ma swoją przyczynę w jakieś anomalii budowy mózgu że tak czujesz i odbierasz i czujesz - wszystkiemu moim zdaniem jest winny mózg moim zdaniem - stwierdzono że budowa mózgu np osób Trans i Homo, Bi trochę się różni - chodzi o zwoje w mózgu od mózgu osoby hetero że są różnice-mutacje które czasem pojawiają się w naturze i ludzie się rodzą wtedy ze skłonnością do Trans lub do Homo, Bi lub do niebinarności . Co o tym myślisz Armandzie, oczywiście pisze to z całym szacunkiem dla twojej tożsamości płciowej i tego jak odczuwasz etc . Jak kiedyś tu zaglądniesz to odpisz jak masz chęć pozdrawiam
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-01-11, 00:49   

Alex Cross napisał/a:
Odświeże temat

Cześć Armand

ciekawi mnie czy nie-binarność może być uważana za zaburzenie psychiczne jednak, bo


Ja tak tylko wtrącę, bo się wkurzyłem.

Jak lubisz to możesz wszystko w sobie uważać za chorobę psychiczną i zaburzenie, "leczyć się", łykać tabletki, dostosowywać do większości. Np. moja wszechwiedząca mamuśka twierdziła, że porzucenie studiów przez osobę zdolną która miała piątki z informatyki jest spowodowane jakąś chorobą psychiczną, bo przecież każdy "normalny, zdolny" musi skończyć studia. Tak samo określała wiele innych przejawów bliskich mi: niepoprawności niezależnego myślenia i indywidualności.

A i jeszcze wtrącę, że decydując się na hormony nigdy nie chciałem czegokolwiek w sobie "leczyć", poszedłem do tych fartuchów bo taka była procedura by mieć hormony (a nawet brałem wcześniej) a zacząłem brać hormony bo chciałem wyglądać jak chłopaki i tylko tyle.
 
 
Alex Cross
[Usunięty]

Wysłany: 2022-01-11, 22:26   

Wild

Bierzesz hormony ok to twoja sprawa, ale przecież seksuologia mówi o zaburzeniu i dezoprobacie płci, i dlatego Trans dokonuje korekty - płci, nie wiem dlaczego ciebie wkurza to że ktoś napisze że wiekszość jednak na tej planecie nie czuje dyskomfortu płci , i nie są osobami niebinarnymi, i że większość jest jednak Hetero, a ty należysz do mniejszosci seksualnej , przecież sami LGBT mówią o sobie że są mniejszościa seksualną , nie wiem dlaczego ciebie to tak drażni, tak uważam że jest to zaburzenie i dysfunkcja zawsze w przyrodzie występują pewne anomalie, ludzie się rodzą np - ślepi, głusi, czy np z innym poczuciem tożsamości płciowej - to wcale nie oznacza że takim osobom nie nalezy się szacunek i równe traktowanie na równi z osobami cis-hetero, ale niemniej nauka - psychiatria uznaje to jako dysfunkcje - Transseskualizm i żeby się tej dysfunkcji - dezaprobaty płci pozbyć to nalezy dokonać korekty - od słowa CORRECT - poprawa, żebyś ciało dostował jako Trans do swej tożsamosci .

Nie wiem dlaczego ciebie to tak denerwuje, czyli jakbyś był na wizycie u lekarza i lekarz by stwierdził że twoja niebinarność jest też jakąś dysfunkcją, bo jednak większa populacja ludzkosci czuje się albo kobietą, albo mężczyzną a nie pomiedzy to co wyzwałbyś go, pobił zaskarżyłbyś go do Sądu o Transofobie, czy niebinarno - Fobie, czy jak . Dla mnie to jest dziwne zachowanie, to tak jakby człowiek niewidomy obrażalby się na lekarza że - lekarz mu powie że ma dysfunkcje bo nie widzi .
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-01-11, 23:38   

A dlatego że stanowienie mniejszości nie oznacza posiadania zaburzenia czy dysfunkcji i nie ma nic z tym wspólnego. A poza tym denerwujące jest psychiatryzowanie każdego kto jest całkiem zdrowy i zadowolony z siebie ale zachowaniem odstaje od reszty, traktowanie zachowań, ekspresji, sposobu bycia jako zaburzeń.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-01-13, 13:44   

Alex Cross napisał/a:
nie czuje dyskomfortu płci

Ta, bo bycie trans to zwykła anoreksja. :roll:
Alex Cross napisał/a:
to co wyzwałbyś go, pobił zaskarżyłbyś go do Sądu o Transofobie, czy niebinarno - Fobie, czy jak .

Tylko ludzie o inteligencji ziemniaka i z elementem patologii społecznej rozwiązują wszystko przemocą : czy to werbalną czy fizyczną. W ogóle z ogółu Twoich postów wyziera normalizacja takich patologicznych zachowań.
Cytat:
dysfunkcja

Tylko dysforia płci powoduje cierpienie, sama tożsamość nie. Właśnie dlatego jednostką chorobową jest dysforia, a nie transpłciowość. Sama tożsamość jest jak rude czy blond włosy.

No ale grochem o ścianę, bo wszystko Ci się miesza i piszesz niespójnie i niedokładnie. Z takim kimś ciężko prowadzić konstruktywną rozmowę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-01-13, 23:22   

Może Alex Cross się nie najlepiej wyraził, ale myślę że czuję co miał na myśli i się nawet dosyć zgadzam.

Alex Cross napisał/a:
tak uważam że jest to zaburzenie i dysfunkcja zawsze w przyrodzie występują pewne anomalie, ludzie się rodzą np - ślepi, głusi, czy np z innym poczuciem tożsamości płciowej - to wcale nie oznacza że takim osobom nie nalezy się szacunek

Ja właśnie też nie bardzo rozumiem co ludzi w tym tak drażni. Tzn. ja się domyślam: najczęściej powiedzieć, że ktoś jest chory, to rzucić go obelgą, faktycznie słowa typu: "choroba", "zaburzenie", "dysfunkcja" są niestety przez wielu ludzi stosowane jako obelgi ale moim zdaniem to z tym przekonaniem (że jest coś złego, coś gorszego w byciu chorym czy posiadaniu zaburzeń) trzeba walczyć, a nie z określaniem stanów tymi słowami.

Alex Cross napisał/a:
Dla mnie to jest dziwne zachowanie, to tak jakby człowiek niewidomy obrażalby się na lekarza że - lekarz mu powie że ma dysfunkcje bo nie widzi .

Ano.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10