Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ach co to był za ślub.
Autor Wiadomość
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-01, 04:11   Ach co to był za ślub.

Sonia i Kasia
 
 
toska
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Wysłany: 2020-03-01, 07:40   

Czyli ma wyrok ale nie zmieni danych i wzięła ślub jako facet...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-01, 08:00   

Formalnie ma bardzo skomplikowaną sytuację i jak znam polskich urzędników na każdym kroku będą to wykorzystywać by motywować negatywne decyzje.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-01, 19:22   

Mam złe przeczucia... łącznie z tym, że może to się zakończyć unieważnieniem wyroku oraz dochodzeniem karnym, ponieważ chyba coś się podpisuje podczas ślubu i stwierdza się, że jest się mężem i podpisuje męskimi danymi.

Poza tym było to też wprowadzenie urzędu w błąd. Nie wiem czy za to są jakieś sankcje.

A cała ta akcja dla nas może skończyć się zabronieniem przez PIS korekty prawnej płci lub takiego utrudnienia by realnie się nie dało tego zrobić w Polsce. PIS przegłosuje, prezio podpisze. W 3 dni gdy będą chcieli.

Cytat:
Świadomy/Świadoma praw i obowiązków wynikających z zawarcia małżeństwa uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z (imię i nazwisko drugiej z osób wstępujących w związek małżeński) i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.


Pada też słowo "małżeństwo", które zdefiniowane jest w Konstytucji jako związek kobiety i mężczyzny :/
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-02, 19:01   

Też mi się wydaje, że z tego może być niezła imba. I dziewczyny też mogą odczuć, że utrudnia im to wiele biurokratycznych spraw.

EDIT: właśnie pojawiło się info, że to jest fake news i ślub był jedynie performancem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-03-02, 21:04   

toska napisał/a:
Czyli ma wyrok ale nie zmieni danych i wzięła ślub jako facet...

Pojawiło się tam wyjaśnienie, że to tylko performance i nie wzięły wcale ślubu.

Ayashiiru napisał/a:
Mam złe przeczucia... łącznie z tym, że może to się zakończyć unieważnieniem wyroku oraz dochodzeniem karnym, ponieważ chyba coś się podpisuje podczas ślubu i stwierdza się, że jest się mężem i podpisuje męskimi danymi.

Ślubu nie wzięły ale też mam takie przeczucia... jak zapadł wyrok, to powinna wymienić dokumenty, bo w sumie posługuje się nieważnymi...
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-02, 22:15   

Całe szczęście się wyjaśniło, bo byłaby to tykająca bomba. Może teraz sztbciej te sądy będą wysyłać te wyroki. XD Wciąż może dojść do takiego przypadku, czytając, że na przesłanie prawomocnego wyroku czekacie więcej niż 21 dni. A nadal dziurą jest te 21 dni, ponieważ w 21 dni można wziąć też ślub.

Czy uprawomocniania się wyroku się przerwie, gdy ktoś 4-go dnia po wydaniu nieprawomocnego wyroku weźmie ślub?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9