Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Opieka zdrowotna w PL
Autor Wiadomość
Riff_Raff
użytkownik
the time warper


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 43
Wysłany: 2020-02-25, 11:44   Opieka zdrowotna w PL

Rozważam powrót do Polski z UK w przyszłości i mam parę pytań odnośnie służby zdrowia:

1) Do kogo mam się zwrócić jeśli chodzi o recepty na testosteron - do lekarza rodzinnego NFZ czy prywatnie do endokrynologa ? (jestem po całkowitej histerektomii z wycięciem jajników także muszę być na jakiejś formie HRT do końca życia). Mam w Polsce zmienione dane, Nebido w UK dostaje w publicznej służbie zdrowia.

2) Mam nie związany z TS problem zdrowotny, które wymaga okresowych ale nie częstych badań kontrolnych (kolonoskopia i endoskopia). W związku z tym, że na dole jestem jaki się urodziłem :-p nie wiem czego oczekiwać w przychodniach lekarskich - czy mogę liczyć na bycie traktowanym z godnością w placówkach zdrowia?

3) Na jakiej sali/oddziale umieszczony byłbym w szpitalu jeśli musiałbym poddać się leczeniu bądź operacji (męskiej / żeńskiej / czy na korytarzu :-/ )
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-25, 12:36   

1) Rodzinny wystarczy, jeśli masz zaświadczenie o potrzebie stosowania HRT albo jakiś dokument świadczący, że bierzesz hormony.

Nie ma w Polsce ani w UK "służby zdrowia". Jest opieka zdrowotna, ale nie służba, bo nikomu nie służymy.

2) Tak. Choć to zależy, co dokładnie masz na myśli. Jeżeli masz męskie dane i wyglądasz normalnie, to lekarze raczej nie będą cię wyzywać od opętanych ani mówić do ciebie "na złość" jak do kobiety, jeżeli o to pytasz.

3) Na podstawie twoich danych.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-25, 14:00   

Do przemyślenia jest "siostro basen proszę" kontra "siostro kaczkę proszę" i późniejsze nastawienie innych ludzi. Lekarze raczej nie będą robili problemu, ale szpital to nie sami lekarze. Są jeszcze pacjenci. Więc korzystna może być opcja "na korytarzu" lub "w osobnej sali".
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-25, 15:06   

Ayashiiru napisał/a:
Lekarze raczej nie będą robili problemu, ale szpital to nie sami lekarze. Są jeszcze pacjenci.
I pielęgniarki z długimi językami.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-25, 20:17   

remick76 napisał/a:
I pielęgniarki z długimi językami.

Czego można się po nich spodziewać? Nietolerancji?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-29, 01:52   Re: Opieka zdrowotna w PL

Riff_Raff napisał/a:

1) Do kogo mam się zwrócić jeśli chodzi o recepty na testosteron - do lekarza rodzinnego NFZ czy prywatnie do endokrynologa ? (jestem po całkowitej histerektomii z wycięciem jajników także muszę być na jakiejś formie HRT do końca życia). Mam w Polsce zmienione dane, Nebido w UK dostaje w publicznej służbie zdrowia.

Na początek, jeśli będziesz potrzebował pilnie, to pewnie Ci rodzinny wypisze jak pokażesz jakikolwiek dowód, że potrzebujesz. Na dłuższą metę to raz do roku kontrola u endokrynologa, weźmiesz zaświadczenie że przyjmujesz hormony stale i potem też rodzinny będzie wypisywał.
_________________
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-29, 13:04   

Ayashiiru napisał/a:
Czego można się po nich spodziewać? Nietolerancji?

Tego że rozniosą wszędzie gdzie się da to, co powinno pozostać między nimi a pacjentką/pacjentem. Ze złą wolą lub bez, to już mniej istotne.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9