Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Odprawa na lotnisku
Autor Wiadomość
Marcella
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 30
Wysłany: 2020-02-28, 14:05   Odprawa na lotnisku

W czerwcu jadę na 2 miesięczny staż do Londynu, niestety dane mam jeszcze "stare", na uczelni odbyłam rozmowę z dziekanem, która ma obawy do mojej odprawy i czy jest ona w ogóle możliwa ze względu na to, że wyglądam jak kobieta, a w dokumentach nadal mężczyzna, niestety. Ja odpowiedziałam, że raczej nie będzie problemu, gdyż nawet jeżeli będę o to pytana, to wytłumaczę "jestem w trakcie korekty płci, mam jeszcze stare dane, gdyż sprawa nadal znajduje się w sądzie" na co ona, że to rozumie, jednak przy odprawie na lotnisku mogą mieć podejrzenia (powiedziała, że mogą mnie wziąć za terrorystkę, bo jest rozbieżność między dowodem, a moją prezentacją. Zaproponowała, że może ubrać się na 1 dzień jak chłopak, ja się rozpłakałam. Wiem, że nie zrobiła tego specjalnie, a z niewiedzy, ale nie wytrzymałam. Stąd moje pytanie, czy faktycznie mogę mieć problemy na lotniku? Ktoś miał podobną sytuację? I czy w takim razie powinnam uzyskać pismo od mojego lekarza prowadzącego zaświadczenie?
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-28, 16:51   

Marcella, pytanie podstawowe czy masz aktualne zdjęcie w dowodzie osobistym? Jeśli tak to nie powinno być problemów, ale jeśli nie to czym prędzej wymieniaj dowód - nic za to nie zapłacisz. Podstawa to Twój wygląd musi się zgadzać z wyglądem w dowodzie osobistym, dane to kwestia drugoplanowa, w końcu TS to nie jest nic egzotycznego dla Straży Granicznej.

Ale zaświadczenie od lekarza warto mieć na wszelki wypadek.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-28, 19:47   

Czy w czerwcu Brytole będą jeszcze honorować unijny dowód,
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-28, 19:54   

Zaktualizuj zdjęcie w paszporcie, to powinno ułatwić sprawę
 
 
Marcella
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 30
Wysłany: 2020-02-28, 20:06   

Dowód musiałam zmienić w tamtym roku, zgubiłam stary, więc zdjęcie jest w zasadzie aktualne. Zastanawia mnie to czy faktycznie zaświadczenie od lekarza mogłoby być w tej sytuacji potrzebne, tak nawet, na wszelki wypadek.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-28, 20:13   

Ada75 napisał/a:
Czy w czerwcu Brytole będą jeszcze honorować unijny dowód,
do końca roku wjazd na dowód osobisty, tyle media. Nie wiem jak w przypadku wyjścia bezumownego.
OneLotusPetal napisał/a:
Zaktualizuj zdjęcie w paszporcie, to powinno ułatwić sprawę
nie da się tego zrobić.

Tak, papier od lekarza warto mieć.
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-28, 20:43   

remick76 napisał/a:

OneLotusPetal napisał/a:
Zaktualizuj zdjęcie w paszporcie, to powinno ułatwić sprawę
nie da się tego zrobić.

XD? Sam właśnie złożyłem wniosek, bo wyjeżdżam w maju.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-28, 21:01   

OneLotusPetal napisał/a:
XD? Sam właśnie złożyłem wniosek, bo wyjeżdżam w maju.

Very LOL-XD-ROFL. Pewnie "zgubiłeś" paszport bo tylko wtedy można go wymienić. Samo zdjęcie nie uprawnia.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-28, 21:14   

Ayashiiru napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
XD? Sam właśnie złożyłem wniosek, bo wyjeżdżam w maju.

Very LOL-XD-ROFL. Pewnie "zgubiłeś" paszport bo tylko wtedy można go wymienić. Samo zdjęcie nie uprawnia.

Totalnie nieprawda. Można wymienić paszport też wtedy, gdy bardzo zmieni się wizerunek i jest się nierozpoznawalnym (za zgubienie płaci się chyba 400 zł, ja z tytułu zmiany wizerunku płaciłem normalnie + załapałem się na zniżkę studencką, więc koszt całej imprezy 70 zł i święty spokój).
Radzę się zorientować przed szerzeniem dezinformacji.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-28, 21:19   

OneLotusPetal napisał/a:
Można wymienić paszport też wtedy, gdy bardzo zmieni się wizerunek i jest się nierozpoznawalnym
Pod koniec 2018 w moim mieście odmówiono mi wymiany po konsultacjach z działem prawnym, tłumacząc że zmiana wyglądu nie uprawnia do wymiany. Może coś się zmieniło od tego czasu, nie wiem.

Zmiana wyglądu raczej była znacząca skoro urzędniczka się pytała czy to mój paszport XD

Tak czy inaczej wróciłam z odpisem wyroku w kwietniu 2019 do tej samej kobiety :-p
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-28, 21:25   

Nie wiem, jak było ileś lat temu. Na tę chwilę da się to zmienić. Są we wniosku nawet specjalne rubryczki do zaznaczenia, dlaczego chce się nowego paszportu (pierwszy paszport, zmiana wizerunku, zgubienie paszportu, itd.). Dlatego póki jest czas, biegnij Marcella do urzędu i po prostu zaktualizuj sobie zdjęcie. Zapłacisz parę dych, a przynajmniej odejdzie stres na lotnisku (albo się zmniejszy :p ).
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-29, 02:04   Re: Odprawa na lotnisku

Marcella napisał/a:
I czy w takim razie powinnam uzyskać pismo od mojego lekarza prowadzącego zaświadczenie?

To zawsze warto mieć. Ludzie, bierzcie to od razu na pierwszej wizycie, na której dostajecie hormony - to 2 minuty pracy dla lekarza, a dla Was spokój, nie wiem czemu teraz tyle osób tego nie bierze...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9